Jump to content
BulForum.com

Wifi repeater за виваком с eon


magnus

Recommended Posts

Накратко, питането е какво да си взема за това устройство, че в едната стая ми се късат нервите с безжичния:

https://i.postimg.cc/QxcQ1T59/IMG-20220822-150953.jpg

https://i.postimg.cc/cLMcynLy/Screenshot-20220822-151327-com-android-gallery3d.jpg

 

Нещо пробвано и работещо? 

Благодаря. 

 

 

Edited by magnus
Link to comment
Share on other sites

Основното устройство няма значение, но не подлежи ли на подмяна? Един хубав репитър е почти колкото един сносен рутер.

Link to comment
Share on other sites

Хич без разходи, няма да мина. Варианта да се разправям с техническия на доставчика - какво и как, ми е по-досаден при повечето случаи. 

Link to comment
Share on other sites

Работата е там, че рипитърите не увеличават магически сигнал, който така или иначе е слаб. Ще постигнеш повече чертички на лаптопа/телефона, но скоростта няма да се промени драстично.

В случая, занимаването с техническия отдел на доставчика, за да си смениш устройството, е по-добра идея.

Иначе съм чувал добри отзиви от разни хора за рипитърите на Xiaomi. Не са и много скъпи. Налага се рестартиране отвреме навреме обаче, че забивали.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам TP-link с One mesh. Доволен съм. Но пък и рутера и репитъра поддържат One Mesh. Даже в една от стаите взимаща мрежа/нет от репитъра има телевизор с IP телевизия (B-box на Булшит) и всичко работи чудесно (даже и HD каналите) само по въздуха...

Link to comment
Share on other sites

Не съм ползвал репийтъри, но само един съвет. Не поставяй репийтъра в проблемната стая, а някъде посредата м/у нея и източника на сигнала, за да не се окажеш в ситуацията която описва w00x-а. 

Кабелче не може ли да се пусне?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ARPAnet said:

Не съм ползвал репийтъри, но само един съвет. Не поставяй репийтъра в проблемната стая, а някъде посредата м/у нея и източника на сигнала, за да не се окажеш в ситуацията която описва w00x-а. 

Кабелче не може ли да се пусне?

По средата го мисля, има перфектно място, даже е по-близо до източника. Проблема не е толкова в площ и разстояние, колкото до разпределение на помещенията. Представи си коридор и стаите са подредени само от едната страна... и последната е "глуха". Рутера не ми се мести. Ако разпъна "бакъра", моичката ще ме прати на квартира, което ще обезсмисли темата :lol:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, magnus said:

По средата го мисля, има перфектно място, даже е по-близо до източника. Проблема не е толкова в площ и разстояние, колкото до разпределение на помещенията. Представи си коридор и стаите са подредени само от едната страна... и последната е "глуха". Рутера не ми се мести. Ако разпъна "бакъра", моичката ще ме прати на квартира, което ще обезсмисли темата :lol:

Е темата щеше да е просто "препоръчайте нов рутер" :laughing:

Щом е по средата би трябвало да помогне. Харесай си нещо от магазин в който лесно се връща и тествай, това е моят съвет. Примерно Удължител на обхват TP-LINK RE205, AC750 WiFi Range Extender - eMAG.bg или ако цената е ОК Удължител на обхват TPLink RE455 AC1750 Intelligent Signal, RE455_VZ - eMAG.bg 

5г-то бидейки чувствително към стени, не бих очаквал чудеса от него. 

Link to comment
Share on other sites

Знаете, че има европейска директива за това, потребителите да могат да избират каквото си искат крайно устройство за доставка на итнернет нали? И спокойно може да си сложите ваш рутер и да разкарате разните недоразумения на телекомите. Просто се правят на утрепани.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За да не отварям нова тема използвам тази да питам - в апартамент в голям стар блок на втория етаж се ползва оптичен интернет от А1 с тяхно устройство безжичен рутер. Има ли възможност с някакви устройства repeater, extender, booster или каквото и да е този интернет да се ползва в помещение на партерния етаж, което помещение вертикално се намира под апартамента. От мястото където се намира рутера до другото помещение има два етажа, две бетонни плочи, няколко стени. Ако има работещ вариант колко горе-долу би струвал - с цел да се направи сравнение дали вместо да се занимават хората с такива допълнителни устройства просто да се направи отделен абонамент с нова инсталация за интернет за другото помещение.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...