Jump to content
BulForum.com

Za6to win98se nikoga nezabiva tolkova brutalno


lil_stenly

Recommended Posts

Докато в Бг работим със noname и куче-name гаражно произведени и сглобени машини, очаквайте неочакваното.

Виндовс98 не ти е виновен че имаш някакви проблеми с хардуера или просто си имал лошия късмет 98-цата да не сработва добре с конкретната конфигурация. Защо на мен не ми се е случвало с никакав хардуер да нямам проблеми нито с 98, нито с ХР, просто не знам, може би Божията воля е била такава, амин!

Много хора плюят в гнева си без да съзнават много допълнителни неща, за които трябва да помислят преди да дават категорични изявления!

 

AWE daite da uploadna moq 98se zapi6etesigo i 6a vidite 4e nqma problemi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

пичове незнам кво мрънкате..ХР е най-стабилния уиндоус които е излизал досега,слагаите му кръпчици,внимаваите как и кво инсталирате и съответо ън-инсталвате и няма да имате никви проблеми..аз как карам по 6-7 месеца на ХР без формат а?

това че на някои му правил мизерии може да е от много неща-както каза някои по-горе,проблемите може да идват от тва че не се сработва добре прозореца с даден хардуерен компонент-ей на,и на мен компа ми се рестартира когато си иска,по 10-12 пъти в седмицата,но не е от прозореца,проблема си е или в биоса на дъното или някъде другаде където не ми стигат знанията да определя от къде точно е.

Link to comment
Share on other sites

пичове незнам кво мрънкате..ХР е най-стабилния уиндоус които е излизал досега,слагаите му кръпчици,внимаваите как и кво инсталирате и съответо ън-инсталвате и няма да имате никви проблеми..аз как карам по 6-7 месеца на ХР без формат а?

това че на някои му правил мизерии може да е от много неща-както каза някои по-горе,проблемите може да идват от тва че не се сработва добре прозореца с даден хардуерен компонент-ей на,и на мен компа ми се рестартира когато си иска,по 10-12 пъти в седмицата,но не е от прозореца,проблема си е или в биоса на дъното или някъде другаде където не ми стигат знанията да определя от къде точно е.

 

Xp-to i zakurpeno pak mu stur4at koncite :P

ne 4e 98 e bezgre6en ama i bez krupki vurvi qko

ako ti trqbva windows za igri zapi6i si 98-ca

ako iska6 da gleda6 filmi 98 a kajimi za filmi muzika i igri koi windows e po hubav :angry:

Link to comment
Share on other sites

....-ей на,и на мен компа ми се рестартира когато си иска,по 10-12 пъти в седмицата,но не е от прозореца,проблема си е или в биоса на дъното или някъде другаде където не ми стигат знанията да определя от къде точно е.

Това пак идва от хардуера или съответно от драйвер.

Скоро ми се случи да сложа една малко позастаряла видеокарта на компютъра си за 1 ден докато ми доставят новата, и почнаха едни рестарти, едни чудесии, през 5 минути. Стигна се и до повреждане на BIOS настройките. Просто видеокартата си беше боклук, въпреки че работеше с драйвер на ХР. Сложих си новата карта и всичко заспа както си е постарому.

Просто както казах, с калпав хардуер ХР не може да работи стабилно. Бях казал преди също така че за да даде повече, ХР се нуждае от повече!

Link to comment
Share on other sites

Xp-to i zakurpeno pak mu stur4at koncite :P

ne 4e 98 e bezgre6en ama i bez krupki vurvi qko

ako ti trqbva windows za igri zapi6i si 98-ca

ako iska6 da gleda6 filmi 98 a kajimi za filmi muzika i igri koi windows e po hubav :angry:

А аз да те питам кои игри ще цъкаш? Маме32 или ..?

Link to comment
Share on other sites

ХР е най-стабилния уиндоус които е излизал досега,слагаите му кръпчици,внимаваите как и кво инсталирате и съответо ън-инсталвате и няма да имате никви проблеми..аз как карам по 6-7 месеца на ХР без формат а?

Брей...2 дена не погледнах темата...сега пак влезнах и още не сте се разбрали...май няма да има край този спор. :D

Относно горния цитат - браво...голямо постижение...2-та ми работни Win98SE не съм преинсталирал (изобщо не говоря за формат, а за преинстал) от поне година и половина, като имам син екран на няколко месеца, а се работи доста активно с тях. Така, че не си прехвърляйте другите проблеми върху съответната ОС. Аз обаче съм с маркови компоненти, внимавам какво качвам (и как го свалям), като се появи проблем, знам как да го реша още в началото, преди да е породил други проблеми и вероятно заради това съм си доволен от 98SE. Всъщност почти съм си доволен и от ХР, защото и при него нещата стоят по подобен начин, с леки изключения...Имам предвид, че на едната машина, която също е с 2 харда, ХР не ще да тръгне по никакъв начин, ако работят и 2-та харда едновременно :confused Налага се докато работя с ХР-то, единият да го изключвам временно от биоса. Другата машина също ми е с 2 харда, но при нея нямам този проблем. И това изобщо не ме кара да пускам постове, че ХР е боклук, защото не можел да работи с 2-та ми харда едновременно - това са си лично мои проблеми, а не на ХР-то. По подобен начин стоят и нещата с 98SE. Някой по-горе беше писал, че щял да зареди във вареза собствения си 98SE, щото той нямал никакви проблеми с него, та и ние да се облажим....Няма да стане така, душко...то ако беше само до версия OS - добре, ама има още 101 неща, като най-важното от тях май е това дето пише по клавиатурата (както беше казал някой преди време). Мисля, че е време за приключване на спора, защото по този начин, като изместваме всяка тема в посока на привързаност към единия или другия полюс, доникъде няма да стигнем....Айде...мир и любов между "нещата дето пишат по клавиатурата". :wub: :)

Link to comment
Share on other sites

:confused nqkoi izob6to 6te mi kaje li za kvo mi e toq xp za6toto kato bqh s windows 98 second edition zabiva6e ama ne taka s xp pro ili home se si zabiva mnogo qko kajete mi pri4ina za6to xp-to e po hubav

(PS>>>) esamo deto xp-to ima (sys. restore)

 

izkushavam se da otgovorja "shtoto nishto ne razbirash" no shte se vazdarza ot takiva komentari naj-malkoto poneze ne e hubavo chovek da obizda drugite.

 

razlikata mezdu 2ta e ogromna. vapreki che XP-to ima dosta novi polezni neshta kato system restore ako iskash naistina stabilen windows - slozi si windows 2000 pro... moze i windows 2003 server samo che trjabva da si kato men sas 1GB ram inak njama da raboti dobre.

 

ima korenna razlika mezdu 98 i XP... kato nachalo managera na pametta e razlichen. imash services (t.e. neshta deto se startirat predi da se logne user izobshto i ako usera ne e administrator toj ne moze da gi pipne tezi procesi), imash si task manager deto pokazva dosta poveche neshta ne nedoraslata istoria deto izliza kato clicknesh ctrl+alt+del na win98, edna programa moze da zamaze samo sebe si ne totalno da razmaze vsichko po cjalata pamet kakto v win98 i t.n. i t.n.

 

za 98se (i kvito drugi edition-i che i razni drugi izdynki na windows kato ME) prosto ne iskam da komentiram kolko sa bugavi... za stara mashina stavat - ako xp-to raboti tromavo prosto njamash izbor no da mi govori njakoj che bilo nestabilno i crash-valo... crashvat nekadarno napisanite programi i igri - ajde da ne razjasnjavam podrobno shto no shte te pomolja da instalirash njakoj pyt windows XP i da instalirash edinstveno driveri sas certificat za kachestvo ot microsoft - t.e. onia deto ti dava che drivera ne bil podpisan ama ti iskash li da go instalirash vse pak - ej na tva clickaj "no" ... sja shte revnesh che kitajskata ti videokarta ne rabotela inache i t.n. - mi njama da raboti kato nekadarno sa i napisali driverite... i rabotata e tam che TE ne rabotjat ne XP-to... samo che na win98 razni takiva bugcheta nikoj ne gi hvashta i te si minaaavat nezabeljazano mezdu kapkite i poneze ne sazdavat njakvi osobeni problemi (ili pone nishto chak tolkova ochevidno) i vsichko izglezda che si raboti. ta probvaj njakoj pyt da install-nesh samo svestni driveri pyk togava da vidim ... aaa i ako moze nikakav spyware, DivXproGAIN versiata i t.n. ... instaliraj si samo chisti neshta i togava se obadi koj windows e po-stabilen.

 

 

aaa ... ops... za malko da propusna - mojta mashina ne sam ja preinstaliral ot blizo 3 godini... otkakto izleze pre-release-a na 2003 server sam s nego posle pomnja che samo go upgrade-nah do palnata versia bez da preinstaliram nishto taj kato imam kacheni milioni prostotii kato se pochne s visual studio i se stigne do razni sql serveri... i ne ne mi se rebootva windows-a sam, njamam sini ekrani ili kakvoto i da bilo... rabotil sam sedmici nared bez da go izkljuchvam bez nikakvi problemi, kato dori njakoja ot programite kojato pravja da se srine i t.n. prosto si ja spiram, opravjam kakvoto trjabva i ja puskam pak bez da se nalaga da rebootvam (kakto v dobrite stari vremena sas win98)

 

ta za da prikljuchim temata - vseki si znae naj-dobre za sebe si kakvo mu trjabva i kakvo mu varshi rabota. no imajte predvid che vsichko mnogo zavisi i ot hardware-a... pomnja predi godini imah mnogo stranen problem sas edin moj computar sas RAID na dynoto i procesor Athlon XP 1600 (neshto takova)... okaza se che SQL servera crash-va s tazi kombinacia s edna opredelena baza danni kato pusna sazdavaneto na index. bez raid-a na drug disk vsichko si mina... sas RAID (adaptec 1200a - 2 IDE diska v stripe mode) vsichko si minava ako si s indelski procesor... prosto kombinaciata neshto ne mu ponese... inache mashinata si beshe stabilna... ottogava sam sys intel i sam mnogo shtastliv i nikoj ne moze da me ubedi v predimstvata na athlonite... pone na men ne mi trjabva koj znae kakvo CPU taj ili inache - za mojta rabota po-zdravi diskove i kolichestvo ramec e perfectno... kojto iska da si igrae da si izbere kakavto procesor iska i mu pozvoljava dzoba.

Link to comment
Share on other sites

Може и с 2005 да си, но след инсталиране колко работи още трябва да се настроят. Иначе съм на абсолютно същото мнение като дядомраз, само че ме мързеше да пиша толкова дълго B)

Link to comment
Share on other sites

taq zawisimost na XP-to kum hardware go prai golqm bokluk

det sa wika za nai malkoto XP-to po4wa da se durji kat pu...ka

sea sum sus 2003 i e su6tata boza a puk e serverska OS

Ей страшно заключение! Искаш да кажеш че и Асус дъната са боклуци?!? Знаеш ли колко са зависими от качествена памет? Имах случай със ZIDA TX дъно. Бях 2 седмици с такова докато ми пристигне Асус Р2В дъното. Е работеше, малко сини екрани на 98 ама се понасяше. АСУСА НЕ ЩЯ ДА ОТЛЕПИ С ТАЗИ ПАМЕТ с която Зидата работеше долу-горе. И кво? Извода е - Асус са пъли боклуци щото нещат да работят с памет за 20 стотинки!!!

Link to comment
Share on other sites

:) Nibelung беше писал по-горе, че давал малко на 98 а получавал много. Това ми навя някои спомени...

Е, всеки е прав за себе си, и съм склонен да го разбера.

Аз се придържам към идеята, че да дам повече на ХР си струва, макар на пръв поглед да дава само малко повече. Обаче това което дава ХР отгоре съвсем не е малко, понякога стабилността в особено важен момент може да струва много пари, нерви, а защо не и нещо много повече. Т.е. има неща, които даваш на 98, които не са маловажни, и които не са само до хардуера, ами и до нерви, до софтуер, съвместимост, леснота или трудност при използване, и т.н. Това, че за разлика от 98, ХР се опитва да използва в по-пълна степен възможностите на системата, не означава че иска много. Просто иска това което е нормално за един компютър - свестен хардуер, който да не я предава когато иска пълните възможности да са налице (и за които сте платили определена цена).

За професионално използващите Уиндоус ХР той дава много други неща, които в 98 просто нямат почва. Но както някой друг беше писал, разликата между 98 и ХР е огромна и коренна, въпреки че подобния външен вид понякога заблуждава.

Link to comment
Share on other sites

Tochno tam e rabotata.

Che iskam az da si opredelyam kakyv harduer i softuer da si slagam na kompa , a ne MS (t.e.XP).

Zatova sega sym s XP , a posle shte sym s Linux.

Reshenieto na MS da napravyat OS , koyato e mnogo kaprizna kym harduer i softuer me otblysna ot tyah.

 

P.S. Ayde , 98se bil star i primitiven. Dobre.

Linuxite mi sa posledni versii i v sravnenie s tyah XP e star i primitiven.

Zashto te mogat da rabotyat s kitayski harduer i nyamat problemi , a XP-to ne moje ???

Zashtoto MS iskat da ni prinudyat da si kupuvame skyp harduer i softuer.

I az sym nedovolen ot nyakoi neshta v Linux (che mnogo neshta v nego iskat konzola , a az si haresvam GUI). No GUI na Linux se razviva sys strahotna skorost , za shtastie. I drayverite im syshto.

Ne iskah da pravya tema Intel vs AMD , Windows vs Linux , Skyp vs Evtin harduer.

Govorya obache za Svoboda i Izbor vs Prinuda i Alchnost

Link to comment
Share on other sites

Това пак идва от хардуера или съответно от драйвер.

Скоро ми се случи да сложа една малко позастаряла видеокарта на компютъра си за 1 ден докато ми доставят новата, и почнаха едни рестарти, едни чудесии, през 5 минути.  Стигна се и до повреждане на BIOS настройките. Просто видеокартата си беше боклук, въпреки че работеше с драйвер на ХР. Сложих си новата карта и всичко заспа както си е постарому.

Просто както казах, с калпав хардуер ХР не може да работи стабилно. Бях казал преди също така че за да даде повече, ХР се нуждае от повече!

 

xp-to e mnogo pipnat kum suvmestimosta s hardwera po-pritenciozen e zarazlika ot 98 za6toto na 98 ako nqma6 driverite na to4niq model i nqma6 net otde da gi svali6 raboti i s drugi dokato xp-to moje da ti napravi problem

Link to comment
Share on other sites

Tochno tam e rabotata.

Che iskam az da si opredelyam kakyv harduer i softuer da si slagam na kompa , a ne MS (t.e.XP).

Zatova sega sym s XP , a posle shte sym s Linux.

Reshenieto na MS da napravyat OS , koyato e mnogo kaprizna kym harduer i softuer me otblysna ot tyah.

 

P.S. Ayde , 98se bil star i primitiven. Dobre.

Linuxite mi sa posledni versii i v sravnenie s tyah XP e star i primitiven.

Zashto te mogat da rabotyat s kitayski harduer i nyamat problemi , a XP-to ne moje ???

Zashtoto MS iskat da ni prinudyat da si kupuvame skyp harduer i softuer.

I az sym nedovolen ot nyakoi neshta v Linux (che mnogo neshta v nego iskat konzola , a az si haresvam GUI). No GUI na Linux se razviva sys strahotna skorost , za shtastie. I drayverite im syshto.

Ne iskah da pravya tema Intel vs AMD , Windows vs Linux , Skyp vs Evtin harduer.

Govorya obache za Svoboda i Izbor vs Prinuda i Alchnost

 

dosq ne sum probval linux ama kato te slu6am 6a vzema da si go ka4a i da vidq kak ba4ka

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...