Jump to content
BulForum.com

Za6to win98se nikoga nezabiva tolkova brutalno


lil_stenly

Recommended Posts

Za zabivaneto na edna OS goljamo znachenie ima kolichestvoto "intervencia", kojato i okazva potrebitelja(eksperimenti s neidentificirani programi, spestjavane na scandisk, i t.n.), kakto i losho sachetan hardware setup. Imam pogled i varhu 98SE, kakto i varhu XP SP1. XP mi haresva, poneje dosta ot neshtata stavat "real time" i se nalagat dosta po-malko restarti. Osven tova e po-imuniziran sreshtu crashove(razbira se ne 100%). Ne mi haresva, che e dosta po-utejnen kato cjalo, no pak osashtestvjavaneto na LAN vraska mejdu 2 mashini s XP e pesen. 98SE e stabilen(dostatachno), ako mnogo ne izdevatelsvash varhu nego i hardware komponentite ti ne sa vsichkite "no name" i vazmojno naj-evtinite. Na 2 mashini imam Win98SE (koito sam orjazal ot izlishnite funkcii) i sa s instalirani ne po-malko ot 30-40 programi + 100+ dx plug-ins. Pri vsekidnevna rabota ot 8-10 chasa na den s instaliranite programi e vazmojno da ne polucha sin ekran v ramkite na njakolko (4...6) meseca, koeto maj ne e zle - 2-3 ekrana godishno. Osven tova ne sam preinstaliral ot.....ne si spomnjam otkoga.

No....imam i drug 98SE, na kojto si pravja dosta eksperimenti s novi programi i sarfiram iz neta - tam neshtata ne stojat tolkova rozovo, a i preinstalaciite sa na njakolko meseca.

Ako govorim za srednia potrebitel obache, kojto ne iska da navliza navatre v podrobnostite na saotvetnata OS, kachva i maha(a ponjakoga napravo trie :P ) programi i igri - mnenieto mi e, che XP e po-udachniat izbor.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply
Аудиото ти Creative SoundBlaster ли е? Защото ако е, най-вероятно си патиш от драйвери... Аз съм с Live 5.1 и знам за какво говоря. Едвам успях да ги накарам да си говорят с един Matrox G450....що мъки бяха.

 

 

Ти си първия който го казва това,креатива забивал?!?!?!?Е ,аз съм със същия....

Link to comment
Share on other sites

Интересно ти и останалите на твоето мнение, като си ъпгрейднете щайгите, пак ли ще го развявате този лозунг????

Da.

Postepenno preminavam na Linux.

(98se , koyto mi e platen , si go polzvam s bezplatni programi).

Radvam se che sprya da obijdash. Zatova i az spiram.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo interesna konstatacia si pravja ot godini - zashto neshtata nepremenno trjabva da badat cherni ili beli? Zashto edikojsi CPU, OS, kola ili pravitelstvo trjabva nepremenno da e palen bokluk, a njakoj drug - super?? Neshtata vinagi imat njuansi, ama javno nikoj ne iska da gi vidi. Jivotat e balans ot polojitelni i otricatelni strani...ne ste li go razbrali veche?

A otnosno:

...като си ъпгрейднете щайгите, пак ли ще го развявате този лозунг????

Minalata godina go upgrade-nah(po-tochno kupih vtori) i v skoro vreme ne smjatam - i pak si rabotja s 98SE, a XP polzvam za neta. :)

 

P4 3.3 Ghz(HT)/ASUS P4P800/2X512 Mb DDR(Dual Ch.)/2X160 Gb 7200 S-ATA Seagate/ATI 9800PRO/Sound:Live!+Lexicon8ch.24bit./Teac 52XCD-RW/Teac 48XDVD-ROM/Samsung 21"/Server case 450W

 

Edit: 3DMark03(640X480) - 9728 :)

Link to comment
Share on other sites

Интересно ти и останалите на твоето мнение, като си ъпгрейднете щайгите, пак ли ще го развявате този лозунг????

Изпробвал съм:windows 95-много малко драйвери има

windows 98-разваля се бързо <за около седмица,поне при мен де :evil >

windows98 se-издържа 6 месеца без никакви фалове!!!<освен това че винамп 5.03 работи на 10-20 мп3 и спира и повече не тръгва до следващия рестарт но

всички без 5.xx си вървят perfect>

windows me-най-смотаната боза която съм инсталирал някога

windows xp home-изкара 2 месеца,компа запо4на да му

замръзва картината,филмите не тръгваха

windows xp profesional - 1 седмица и winamp-а спря да работи,филмите

започнаха да сечат,накачиха ми се ~300 вируса от нета от които

имаше някакъв пепе-а,б.ц и т.н. -сигурно вси4ки версии на тоя вид

който ми скапа всички .exe и ги направи на .ex$

и то в нета влизах само за да си проверя имейла :angry:

Link to comment
Share on other sites

а бре момци кво се карате .. Xp-тo е тежко ,а 98 SE старо , слагайте 2к и нямате грижа ...

 

2к е нааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааай-прецакания виндоус....на тоя свят...и XP-то хич не е тежко мен си ми върви перфектно..имам Celeron 2.4ghz 512mb 80 gb и мн. ама мн. рядко лагва... :tongue мн съм си доволен от него... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Mnogo interesna konstatacia si pravja ot godini - zashto neshtata nepremenno trjabva da badat cherni ili beli? Zashto edikojsi CPU, OS, kola ili pravitelstvo trjabva nepremenno da e palen bokluk, a njakoj drug - super?? Neshtata vinagi imat njuansi, ama javno nikoj ne iska da gi vidi. Jivotat e balans ot polojitelni i otricatelni strani...ne ste li go razbrali veche?

A otnosno:

Minalata godina go upgrade-nah(po-tochno kupih vtori) i v skoro vreme ne smjatam - i pak si rabotja s 98SE, a XP polzvam za neta. :)

 

P4 3.3 Ghz(HT)/ASUS P4P800/2X512 Mb DDR(Dual Ch.)/2X160 Gb 7200 S-ATA Seagate/ATI 9800PRO/Sound:Live!+Lexicon8ch.24bit./Teac 52XCD-RW/Teac 48XDVD-ROM/Samsung 21"/Server case 450W

 

Edit: 3DMark03(640X480) - 9728 :)

Ти ме разби тотално с тая конфигурация..(особено ако си я купил миналата година) :) Липсва ти само ДВД записвачката :D

А и ако ми кажеш, че паметта ти е Kingstone, ще ме хвърлищ 3 метра под земята :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Изпробвал съм:windows 95-много малко драйвери има

windows 98-разваля се бързо <за около седмица,поне при мен де :evil >

windows98 se-издържа 6 месеца без никакви фалове!!!<освен това че винамп 5.03 работи на 10-20 мп3 и спира и повече не тръгва до следващия рестарт но

всички без 5.xx си вървят perfect>

windows me-най-смотаната боза която съм инсталирал някога

windows xp home-изкара 2 месеца,компа запо4на да му

замръзва картината,филмите не тръгваха

windows xp profesional - 1 седмица и winamp-а спря да работи,филмите

започнаха да сечат,накачиха ми се ~300 вируса от нета от които

имаше някакъв пепе-а,б.ц и т.н. -сигурно вси4ки версии на тоя вид

който ми скапа всички .exe и ги направи на .ex$

и то в нета влизах само за да си проверя имейла :angry:

 

tvoq xp izdurjal 2meseca :lol: a moq 2 dni :(

Link to comment
Share on other sites

2к е нааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааай-прецакания виндоус....на тоя свят...и XP-то хич не е тежко мен си ми върви перфектно..имам Celeron 2.4ghz 512mb 80 gb и мн. ама мн. рядко лагва... :tongue мн съм си доволен от него... :bgrin:

 

ti moe da si dovolen ama da largva na 2.4ghz 512mb 80gb :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ти ме разби тотално с тая конфигурация..(особено ако си я купил миналата година)  Липсва ти само ДВД записвачката 

А и ако ми кажеш, че паметта ти е Kingstone, ще ме хвърлищ 3 метра под земята

 

Vij kakvo - taj kato postvash mnogo izvan temata iskam da ti napomnja, che za tova si ima PM-i. Konfiguraciata mi e kupena dekemvri 2003 i dori si pazja fakturite s datite. Njamam DVD zapisvachka, zashtoto ne mi trjabva oshte. Pametta mi ne e Kingston, a i da beshe ne vijdam kakvo osobeno shteshe da stane. Jiveja v centara do glavnata ulica i pri interes ot tvoja strana bih mogal da te pokanja da ja vidish. CPU-to mi ne e 3.3, zashtoto takova njama, no rabotja bezproblemno i postojanno na tazi chestota. I postvaneto na konfiguraciata ne beshe za tebe, a za drug, taka che ne palni foruma s offtopici. ;) (znam, che puskash posta s naj-dobri namerenia :P , no v momenta govorim za drugo). Puskam oficialno offtopic tuk, za da vzemat ot duma i drugi hora i da pishat po smisala na temata, a ne kolkoto da se razpishat. Peace! :)

 

P.S. Vse pak tova e forum, a ne chat.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбрах , се казва следното:

Независимо , че 98-цата ви върви перфектно , забива рядко , няма проблеми с никоя програма , иска много малко ресурси , харесва ви , не хващате с нея никакви буби , можете да си направите няколко инсталации с различни програми и настройки , да им направите гхост-имиджи (от по 200-300 МБ единия) и да си ги сменяте само с 1 рестарт за 3 минути ... вие все пак преминете на ХР (ей така , щото е ”по-куул”) и дайте 400 долара за нова машина , защото на старата няма да върви. Е , защо ???!!!

На мен 98се ми забива рядко, правя си сейвове (ако някой забравя , то си има програми , които го правят автоматично) , нямам оплаквания. Защо да го махам ? Както каза Килъринчо , проблема е в задклавиатурното устройство. Е , някъде е в предмониторното :P

Говоря така , защото съм брал ядове с ХР и програми , както инсталирани от мен , така и от други хора. Многократно. Неведнъж съм виждал Систем Рестоър да има 4 запаметени предишни състояния ... и да казва че не може да върне никое от тях. Съобщениятя за грешки пък са изключително полезни , както и логовете. ”Неочаквана грешка , сега ще се затворя.” , ”Нарушение в адрес от РАМ-а едикойси...” , ”Моля преинсталирайте системните файлове” , ”Приложение едикоеси завърши неправилно” , и накрая бисера: ”тази програма е несъвместима , моля , използвайте друга за тази цел” - говоря за програми , писани за ХР , а не за 98се или ДОС.

Повече няма да пиша в тази тема , че МС ще ме лишат от МЦН-ц сертификата ми (точно за ХР-про !!!)

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбрах , се казва следното:

На мен 98се ми забива рядко, правя си сейвове (ако някой забравя , то си има програми , които го правят автоматично)

Ако това се отнася за мен>>>>Ами представи си че един файл трябва да го сейваш около 5минути ;) Тогава какво през пет минути работа трябва да чакаш още 5минути да ти се сейва файла.Защото постоянно трепнеш дали ще ти забие 98ицата.(Говоря за големи файлове на фотошоп)

Link to comment
Share on other sites

един от старите спорове е набрал сила...

само едно нещо ще кажа: За да даде повече, XP се нуждае от повече! Разбирайте го многостранно ;)

Link to comment
Share on other sites

OMFG колко глупости са се казали тук :)

 

Когато говорим за 98 и XP - говорим за различни класи, различни ядра.. но еднакви бози ;)

 

Ноо, XP определено изисква повече ресурси. Но пък и е по-стабилен :) И това съвсем не зависи от параметрите на машината - в интерес на истината, бързината на компютъра почти не се отразява на работата при 98. Ама изобщо.. наложи ми се преди няколко месеца да се върна към 98SE за малко и работата просто беше плачевна..

 

А за това, че при 98 не се 'лепят толкова много буби' - ами нормално, колко хора вече ползват 98 и съответно колко му се изпитва сигурността...

 

Ще ви кажа едно - XP, антивирус с чести дефиниции и добре настроен Firewall - добро попадение. Е, не е Unix, но все пак..

Link to comment
Share on other sites

бързината на компютъра почти не се отразява на работата при 98. Ама изобщо.. наложи ми се преди няколко месеца да се върна към 98SE за малко и работата просто беше плачевна..

Tova sa si lichno tvoi nabljudenia, koito izobshto ne se pokrivat s moite. Rabotil sam na 98se i na PII400, i na PIII 550, kakto i na P4 3.3. Njama da objasnjavam i da davam nikakvi primeri, no izvinjavaj - maj govorim za razlichni neshta. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Пусни програмата през Program Compatibility Wizard .

Стартира се от Start/Programs/Accessories/Program Compatibility Wizard.

 

emi pi4 tva ve4e go probvah e neproba4ka

Link to comment
Share on other sites

Вчера сложихме 98СЕ на П2 233 Мхз и заби още след първата инсталирана програма. Даде някав dll error и всичко се омаза. Просто тва е най-некадърния уиндоус правен някога. 95 е по-сигурен

Link to comment
Share on other sites

Вчера сложихме 98СЕ на П2 233 Мхз и заби още след първата инсталирана програма. Даде някав dll error и всичко се омаза. Просто тва е най-некадърния уиндоус правен някога. 95 е по-сигурен

Докато в Бг работим със noname и куче-name гаражно произведени и сглобени машини, очаквайте неочакваното.

Виндовс98 не ти е виновен че имаш някакви проблеми с хардуера или просто си имал лошия късмет 98-цата да не сработва добре с конкретната конфигурация. Защо на мен не ми се е случвало с никакав хардуер да нямам проблеми нито с 98, нито с ХР, просто не знам, може би Божията воля е била такава, амин!

Много хора плюят в гнева си без да съзнават много допълнителни неща, за които трябва да помислят преди да дават категорични изявления!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...