Jump to content
BulForum.com

Za6to win98se nikoga nezabiva tolkova brutalno


lil_stenly

Recommended Posts

:confused nqkoi izob6to 6te mi kaje li za kvo mi e toq xp za6toto kato bqh s windows 98 second edition zabiva6e ama ne taka s xp pro ili home se si zabiva mnogo qko kajete mi pri4ina za6to xp-to e po hubav

 

 

 

(PS>>>) esamo deto xp-to ima (sys. restore)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Ами приятелю, аз съм с Windows XP вече година и половина и до сега нито веднъж не ми е забил! Не знам ти за какво забиване говориш.

Link to comment
Share on other sites

:confused nqkoi izob6to 6te mi kaje li za kvo mi e toq xp za6toto kato bqh s windows 98 second edition zabiva6e ama ne taka s xp pro ili home se si zabiva mnogo qko kajete mi pri4ina za6to xp-to e po hubav

(PS>>>) esamo deto xp-to ima (sys. restore)

 

 

ne 4e se oplakvam ot XP-to no naistina sam po dovolen ot 98SE

Link to comment
Share on other sites

prichinite zaradi koito Windows Xp e po dobyr ot Windows 98 sa mnogo, i edna ot tiah e che Windows 98 wsyshnost zabiwa "brutalno", obiknoweno za da ti zabie Windows XP to znachi che imash problem s hardware, ili triabwa da polojish niakakwi usilia da go zabiesh sys niakakyw nesywmestim software.

Ako triabwa izchisti wsichki prilojenia i testwai PC-to samo s operacionnata systema.

Link to comment
Share on other sites

prichinite zaradi koito Windows Xp e po dobyr ot Windows 98 sa mnogo, i edna ot tiah e che Windows 98 wsyshnost zabiwa "brutalno", obiknoweno za da ti zabie Windows XP to znachi che imash problem s hardware, ili triabwa da polojish niakakwi usilia da go zabiesh sys niakakyw nesywmestim software.

Ako triabwa izchisti wsichki prilojenia i testwai PC-to samo s operacionnata systema.

Определено си прав! Аз съм с XP от 3 години и не съм имал проблеми с него.Той определено е много по-добър от 98 просто 98 има повече продукти който са съвместими с него

Link to comment
Share on other sites

Nikoi ne moje da dade obobstena ostenka. Vsichko e v zavisimost ot user-a zad klaviaturata i kakvo pravi toi. Az biah s XP tochno 5 dni i kazah nikoga poveche. s 98 se biah nad 2 godini pak iako zabivashe za sega sam nai dovolen ot 2k. Taka che za vseki si ima idelna operatsiaonna sistema mnogo e vajno na kakvi kompromisi si gotov. AKo ne ti prechi sin ekran ot vreme na vreme 98 e tvoia izbor, XP po printsip ne triabva da zabiva ama tva e samo po printsip. Vsastnost e dosta pochustvitelen kam harduera. ako nesto malko ne ti e nared i zabravi da raboti kakto triabva :))

Link to comment
Share on other sites

prichinite zaradi koito Windows Xp e po dobyr ot Windows 98 sa mnogo, i edna ot tiah e che Windows 98 wsyshnost zabiwa "brutalno", obiknoweno za da ti zabie Windows XP to znachi che imash problem s hardware, ili triabwa da polojish niakakwi usilia da go zabiesh sys niakakyw nesywmestim software.

Ako triabwa izchisti wsichki prilojenia i testwai PC-to samo s operacionnata systema.

 

 

Da ti kaja somo 4e minaliq mi xp home zabi na 3-tia den samo zaradi tova 4e neta prekusna i taka zabi 4e windowsa kato se startira kuded i da cukna mi dava6e not resp. SAMO OT PREKUSVANE NA INTERNETA

Link to comment
Share on other sites

Po princip NT platformite sa taka napravevni che ako zabie totalno (demek nalozi se reset) nai-chesto tova e svarzano s hardueren problem kakto veche kaza Slot.

Mnogo sa redki sluchaite, v koito da se poluchi takova zabivane bez takav problem. Ima estestveno mnogo programi, koito sa pisani ot sulio i pulio deto skapvat sistemata totalno, taka che ako imash takiva programi instalirani zamisli se dali sa ti tolkova neobhodimi.

Az za tova zashto e po-dobar XP ot 98 moze da se govori mnogo....

Link to comment
Share on other sites

obiknoweno za da ti zabie Windows XP to znachi che imash problem s hardware

 

i az sam na tova mnenie! na men pak nai-stabilno i nai-barzo mi varvi WinME. Izob6to nqmam nikakvi problemi s nego, dokato Win98 mi zabiva 4esto i WinXP sa6to mi zabiva 4esto. a i ot Win2K sa6to sam dovolen, no WinME mi varvi nai-dobre.

Link to comment
Share on other sites

OKEY we hora togava nqkoi ot vas mojeli da mi kaje kak s 98 i sq s xp pro nemi go napravi toq problem s totalnata zabivka zna4i problema ne mi e v hardwera . Iskam da kaja kakto mi si ba4ka6e compa i izvednuj iexplorera se skapa ama na cqlo vikam si az nqkvi bubi ama ne interneta zaciklil i v toq moment az si reinstalvam iexplorera i pak po4na da mi dava errori ida mi zapecva iaz si vikam nemi se zanimava i RESTNAH MALEEE :confused :confused :confused :confused :confused :confused :confused :confused kvo stana windowsa startira malko po-bavno ama malko sled tova trugna i puskam papkata na spyware i ne q otvarq 10sec. 30sec. 50sec. do 5min. 4akah i nai nakraq not resp. e kajimi tva VUZMOJNOLI e ????????????????????????? i postoqnno taka ni6to nemoje da startira ni6to nemoje da otvori nit floppy nito cd-to e hubavo imah xp pro s autorun ta mi trugna i go repearnah ama pak ne6te :wacko: :wacko: :wacko: i si go reinstalnah tupiq win xp home :angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

E*ah ti OS-a , deto shte reshava vmesto men koi programi mu haresvat i koi ne. 98-cata mi raboti s vsichki programi , vklyuchitelno i s veche povredeni. I da ima problem s harduera pak trygva dokolkoto da razbera kakvo mu e. XP-to dava syobshtenia za greshki , deto i v Redmond ne znayat kakvo znachat.

Byah ot pyrvite , koito si slojiha XP , izchetoh suma ti knigi za nego i ustanovih , che vylshebnite neshta , koito obeshtava sa LYJA.

Otdelno , che zaema malko myasto , vyzstanovyava se lesno , byrzo i napylno i nyama misteriozni problemi s mrejata.

S 98se , AVG 6.0 i Outpost 1 i bez nikakvo update-vane na Windowsa ne me lovyat nikakvi virusi i chervei. A vas ?

Link to comment
Share on other sites

E*ah ti OS-a , deto shte reshava vmesto men koi programi mu haresvat i koi ne. 98-cata mi raboti s vsichki programi , vklyuchitelno i s veche povredeni. I da ima problem s harduera pak trygva dokolkoto da razbera kakvo mu e. XP-to dava syobshtenia za greshki , deto i v Redmond ne znayat kakvo znachat.

Byah ot pyrvite , koito si slojiha XP , izchetoh suma ti knigi za nego i ustanovih , che vylshebnite neshta , koito obeshtava sa LYJA.

Otdelno , che zaema malko myasto , vyzstanovyava se lesno , byrzo i napylno i nyama misteriozni problemi s mrejata.

 

ZATVA WINDOWS 98 SECOND EDITION E QK

Link to comment
Share on other sites

Po princip NT platformite sa taka napravevni che ako zabie totalno (demek nalozi se reset) nai-chesto tova e svarzano s hardueren problem kakto veche kaza Slot.

Mnogo sa redki sluchaite, v koito da se poluchi takova zabivane bez takav problem. Ima estestveno mnogo programi, koito sa pisani ot sulio i pulio deto skapvat sistemata totalno, taka che ako imash takiva programi instalirani zamisli se dali sa ti tolkova neobhodimi.

Az za tova zashto e po-dobar XP ot 98 moze da se govori mnogo....

 

Напълно поддържам. Добавям и некадърно написани драйвери за екзотична гаражна периферия. Пълна глупост е да се говори че 9x е по добър от NTx.x.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Windows XP Professional от 2 години и нито веднъж не е забивал.Също така хубавото му е че съдържа голяма колекция от драйвери за хардуери и не ми се налага да ги търся от Интернет, също така е много автоматичен всичките драйвери сам си ги инсталира и не ти се налага да се ровиш.

 

 

И да не забравя, ако има някоя повредена програма и самата програма забие винаги можеш да я исключиш по много лесен начин от End Task Manager, който винаги като натиснеш Alt+Ctrl+Del се появява независимо колко се е зациклила системата.Според мен Windows XP Professional е най добрата OS, която Microsoft някога са правели.

 

Но все пак не забравяйте, че всичко това си е лично мое мнение и че много зависи кой с каква OS е свикнал и как се грижи за нея.

Link to comment
Share on other sites

Айде стига глупости де, WIN98 не забивал... Да не ви казвам колко пъти съм споменавал Бил Гейтс и роднините му. Вярно харесвам го като операционна система защото опростен и заема малко системни ресурси но да го сравняваш с ХР е все едно да сравняваш спортна кола с лимузина. Всеки от двата си има конкретно приложение и преди да си избереш кой да сложиш трябва да се попиташ за какво ще го ползваш - дали ще е за игри, приложения, интернет, мрежов компютър, работна станция... Друг е момента дали можеш да го настроиш, поддържаш, да следиш за проблеми и да ги разрешаваш. Да не говорим че все повече програми ще изискват като минимум WIN2000/XP.

Link to comment
Share on other sites

Поддържам го, или не - пак реинсталвам през месец-два. Приятели ми казват, че е особен талант да скапвам Windows. Сега се е задържал повече от два месеца и почвам да се чудя кога ще дойде моментът на реинстал.

Link to comment
Share on other sites

Кво спорите изобщо. То е ясно че ХР е в пъти по-добър от бъгавия 98. 7 дена без рестарт 98 едва ли ще може да изкара без да се бъгне. Не съм имал проблеми с ХР, почти не ми се е налагало да рестартирвам от копчето, докато с 98 през 30 мин

Link to comment
Share on other sites

az smqtam da go kaja mnogo prosto - 98 zabiva 100 po chesto zatova e po nejno a XP i 2k zabivat rqdko ama kato zabiqt samo F13 opravq situaciqta :P

 

BTW ako mi kajesh che za 1.5 godini XP ne e zabil nito vednyj ili go pozvash samo za da si slushash muzika i da si pishesh v IRC ili go dyrjish izkluchen - nqma oshte takava operavionna sistema koqto da ne zabiva - dori na persiiskite kilimi ostavqt narochno po edna greshka zashtoto nqma perfektni neshta da ne govorim za rodeno ot Microsoft :)

 

Peace i lek den :)

Link to comment
Share on other sites

Въпросът е не дали ще го реинсталираш или не, а дали се учиш от грешките си.

 

Tvae 4e az tolkova gre6ki sum pravil i sled tova sum gi opravql ama to xp-to bez da go 4ovurkam gre6kite se poqvqvat po neznaini pri4ini :confused

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...