Jump to content
BulForum.com

Въздуховод за аспиратор


Recommended Posts

Здравейте, 

 

имам едно питане относно въздуховод на аспиратор - Г-образен край от въшната страна, сочещ надолу, ще пречи ли на излизането на въздуха от аспиратора. Има ли някакви правила, които е хубаво да се спазват с цел безпроблемната работа? В момента, все още не е тествано, след аспиратора има само 1 ъгъл и от там директно в стената, цялото разстояние е не повече от 2-3м.

 

Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало в спесификацията да е написано какъв диаметър трябва да е въздуховода- в твоя случай това е параметърът, който трябва да гледаш.

 

Какво има отдригата страна на стената? Ако е изведено навън, имай впредвид, че е добре да вземеш някаква мембрана, която не допуска студения въздух през зимата в помещението.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че Ferante говори за нещо такова https://static.bagira.bg/thumbs/1/12-3962-220005235.jpg без вентилатора. Би трябвало и самият аспиратор да си има клапа, която да не позволява връщане на въздуха при неработещ аспиратор.

Ние на село сме с вариант 1 отрязан до стената и капак като от снимката без вентилатор. Капакът отговаряше на ф-то на тръбата. Досега няма вятър, който да е отнесъл/изтръгнал капакът. 
Минусът са ламелите тъй като са пластмасови и с годините изгарят. При нас след 5г са пожълтели, но не са се счупили още си работят безотказно. 

Който и вариант да избереш имай едно на ум за мрежа или капак на тръбата. Ще ти спеси главоболия с влезнали гадинки.

 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, 

 

имам едно питане относно въздуховод на аспиратор - Г-образен край от въшната страна, сочещ надолу, ще пречи ли на излизането на въздуха от аспиратора. Има ли някакви правила, които е хубаво да се спазват с цел безпроблемната работа? В момента, все още не е тествано, след аспиратора има само 1 ъгъл и от там директно в стената, цялото разстояние е не повече от 2-3м.

 

Благодаря предварително

По-добрият вариант е да се изведе прав, без коляно и да се монтира жалузна клапа. Така ще си спестиш тропането от анемометричната клапа при промяна посоката на вятъра.

Ако сложиш коляно надолу, тогава пък няма как да монтираш жалузната клапа.

Link to comment
Share on other sites

gado, благодаря ти. Това ми е напълно достатъчно.

 

Има ли такива кръгли клапи?

Има естествено. Всякакви размери.

Огледай се из Бриколаж, примерно.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря. Ще се спра на този вариант. И без друго клонях към него, т.к. не бях сигурен дали е необходимо да утежнявам потока на въздуха с още едно рамо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...