Jump to content
BulForum.com

Предупреждение за фалшив/опасен имейл


Denchev

Recommended Posts

Еми най-набързо, да се спазват неща като да не се следват "уизарди" с Next в самите имейли. Или ако се натисне бутон, задължително да се види в адресбара къде точно те откарват, а ако е важен сайт, свързан и с пари (дори индиректно), да му се види сертификата като по-бърз и ненадежден вариант на това да се забранят IDN-ите :) .

Това последното поне в FF има опция, за да не става да видиш адрес www.paypal.com, в който рпимерно y-то е българско У (като "ууууу, леваци") :) .

Link to comment
Share on other sites

При мен пейпалските даже ги пращат с оригиналните бутони от пейпал, но ти си най-наясно, че не идват от съпорта на Пейпал, каквото и да пише в уж достоверния на пръв поглед адрес. ;)

 

Някои пощи директно изписват реалния адрес, от който всъщност идват писмата (като пощата на дир.бг от по-предишния ми пост с приложените 4 скрийншота), докато други пощи просто слагат една удивителна до адреса, която само напомня, че това, дето виждаш всъщност не е адреса, а нещо допълнително добавено, обаче пък ако си разсеян много лесно може да пропуснеш това деликатно предупреждение. :)

Сега се загледах, че има няколко варианта на този мейл, и с пейпалско бутонче дори. Определено го издокарват.

А абв не показват никакъв хинт за изпращащият адрес, който е service@paypal.com. 

 

@tedy и Chrome показва коректно адресите ;)

 

Важно е да се отбележи, че подобни глупости не влизат в нормални мейли като gmail :)

Link to comment
Share on other sites

Нямам подръка да покажа такъв, дето е изпипан докрай с пейпалските бутони щото ги трия в момента, в който ги видя, но разни такива с анонимни обръщения като тия долните, вече даже не не им гледам и реалните адреси, откъдето са. :)

 

 

2.jpg

3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Еми те и Хром го оправиха "на пожар" наскоро. Но си остава по-лошия браузър :D .

 

За пощите, аз отдавна ползвам само GMail акаунти, наистина много рядко там да видя нещо такова, а те са предпочели по-затегнатия вариант, в който понякога е трудно да пратиш атачмънт заради прекалено строгите политики, и трябва да правиш разни трикове, но каквото е, поне блокират всички с по-известни атачмънти, като scr, exe, js.

Чат пат влизам в яху пощата си колкото всеки път да се уверя колко хубаво направих, че я изоставих.

Чудя се и на хората, които ползват нас*аните бг пощи от типа на майл.бг, дир.бг, особено абв.бг. Аз да не казвам голяма дума, но докато съм жив повече такава поща не бих си причинил.

Въпреки известната ми неприязън към гугъл пощата се държи добре, особено като почти не им виждам уеб интерфейса (макар че той специално не е зле), а ползвам само IMAP.

Скоро друга поща надали ще погледна.

Наблюдавам тия Protonmail, имам акаунт, но нещо с това наблягане на секюритито засега не ме привличат особено, т.е. безразлично ми е. И без това като комуникираш с хора с други пощи с различни възможности, не зависиш само от proton-a, и като цяло засега ми се губи идеята, а и още не поддържат стандартно IMAP че да си ползвам любимите клиенти.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се и на хората, които ползват нас*аните бг пощи от типа на майл.бг, дир.бг, особено абв.бг. Аз да не казвам голяма дума, но докато съм жив повече такава поща не бих си причинил.

 

Off/ Теди, аз съм един от хората, които ползват поща в мейл.бг, че дори имам и една в абв.бг и не е чак толкова зле положението. :) Първата я държа заради това, че е с много лесно име, знаят я поне 100 човека, с които комуникирам от години и не искам да сменям тепърва друга поща на всеки един, който продължава да ми праща там писма. Втората пък (освен, че пак е с лесно име) я направих единствено с цел "съвместимост", понеже на 90% от хората тук пощата им е на ABV и примерно миналата нощ изпратих от една външна (чужда) моя поща едни файлове на едно момиче, което тази година се явява на X-Фактор и вече е на по-късните етапи. Какво беше учудването ми следващия ден, когато ми се обади от самата репетиция в София и попита защо не съм й пратил музиките за тази репетиция, където тя трябва да пее с още 2 момичета от 'фактора', които също си чакаха техните партии. Разбира се веднага си отворих оная поща и с изненада установих, че нямам обратно писмо от сървъра, че е станал някакъв фал и писмото не се е получило по някаква причина. Та веднага влезнах в тази моя abv-поща (нейната поща също е на abv) и ги изпратих от там, като веднага получих от нея потвърждение, че този път ги е получила.

Та затова си държа тия 2 пощи, още повече, че някои организации (най-общо казано) държат непременно да имаш имейл, базиран на български сървър и отхвърлят всякакви от рода на mail.com и подобни. ;) Нещо като домашния телефон, който все още държа - въпреки, че имам 3 мобилни номера, домашният си го имам от години, много хора го знаят, с много лесен номер е (даже тогава си платих за избор на цифри) и просто го държа за ...съвместимост. :P

Link to comment
Share on other sites

Аз имам един страничен акаунт в гмаил, който уж беше за спамови и случайни регистрации. След като видях с годините как гмаил успешно се справя със спама и боклуците, я редиректнах към основния си акаунт, и вече проверявам общо само два акаунта (понеже имам и други редиректи).

Като пиша мейл, мога да избера от кой акаунт да се изпрати, и понеже всичките пренасочвания са от/към гмаил акаунти, вградена е възможността лесно да се прави това при пращане, с кое айдентити да се прави.

Но дори с бг пощи, нищо не пречи да си редиректнеш всички пощи да отиват на твой гмаил акаунт, а вече изпращането, вероятно ще е с From - твоя маил.бг акаунт (или абв или който си пренасочил).

Но дори да не го правиш това, а да си изпращаш от гмеил акаунта, просто хората ще те знаят с двете пощи, и ако пращат на старата в маил.бг, ще си я получаваш и управляваш от едно място - гмаил.

Но пък ако си доволен от бг пощите, ползвай си ги със здраве :) . На мен и бг филмите са ми отвратителни, и много други бг "изобретения". Но може би съм парен каша духа от едно време, когато всякакви маймунджолъци правеха бг услугите, особено пощите. В яху бъка от реклами (айде ад-блокери, но дори в списъка с мейли ги врат, което адски ме дразни), а в гмейл засега всичко е търпимо и много добре.

 

За проблема ти с пощата, досега никога не съм се натъквал на такъв проблем. Камо ли да не получа обратно ако нещо е станал фал. Според мен проблемът е бил в абв.бг ;) .

За телефона, пак си зависи. Има варианти да го минеш Voip и да скъсаш с каквото си сега, вероятно виваком или близу или каквото. И да ти е вързан само у дома да го ползваш. Но ти си знаеш де.

Това с тия номера и "много хора го знаят" е голям проблем. Направи си един сайт, него да знаят многото хора, и това с телефоните да не ни връзва като с вериги да ги поддържаме :) . Да беше мобилен номер, ами то домашен.. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Дори и аз в началото се заблудих. Обаче се разрових тъй като имам няколко страници който поддържам исках да разбера за коя става дума. После видях, че всъщност това е приложение във фейса и всеки може да го управлява. Също така след отваряне на линка ми иска и парола да въведа, барабар със сумати други данни. 

 

 

Page Support

Here's where you can check the status of support requests for you.
Any question? See our Help Center.
s_itemicon_tps.png
You contacted Facebook: Page Restricted
OPENCase #1648524462053013
actoricon_facebook.png
We sent you a message
Today:
Hi,

Recently there have been reports citing copyright violations of your Facebook posts.

We would like to ask you to review the content of your posts to assure that they meet the terms and agreements of Facebook.

If you think these reports have been filed by mistake or you are the copyright holder of the materials posted on the page please report this by using the following link:
 
https://www.facebook.com/contact/appeal/1232345435454567567
 

If your page is not verified within 48 hours, we reserve the right to suspend the account without further notice.

Sincerely,
The Facebook Team
Attention: Department 415, PO Box 10005, Palo Alto, CA 94303

 
Link to comment
Share on other sites

Щом някой твърди, че ти е блокиран (или ще ти бъде блокиран) някакъв акаунт, без значение дали става дума за ибей, пейпал, фейсбук, туитър, амазон или някоя банка - никога не се уверявай в това, цъкайки на линкове от писмото, а направо влез в съответния акаунт директно както си влизаш по принцип - ако нещо има, там със сигурност ще те уведомят за това.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...