Jump to content
BulForum.com

Дайте ми савет за АМЕРИКА


DAGOTA

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
Ако неможеш да се реализираш тук, замини.

Там пък щото ще се реализираш с гаранция! Не знам що всеки пропаднал мързеливец тук си ляга и става с мисълта един ден да се "реализира" в Америка. Не визирам никого конкретно! Ако си толкова умен и къдърен и тук ще си направиш така, че да ти е добре (с малки изключения). Ако си боклук тук, кво ще ти се промени, като отидеш там? Пак ще си боклук, ама американски! Не разбирам как толкова народ вегетира по нашите земи с мечтата един ден да види статуята на свободата за да му изчезне мързелът, да почувства прилив на сили и желание за работа, да му заработят по-активно мозъчните клетки! И, ако миенето на чини и паркирането на коли се смята за реализация -мерси. Истината е, че способните си го могат навсякъде. А простите хорица са се устремили към заветната зелена карта, като единствена възможност за успех в живота. Еми, такива хора наистина са си безнадеждни, щом това им е единственият изход. Че даже и каски си приготвили, за да не им излизат цицини по главите от падащите от американското небе пачки с долари! И като питам някой, каво ще работи, като отиде там, най си кефя, като ми отговори -"Всичко!". Винаги намирам да изброя поне няколко професии, които не може да върши, а той ми опонира и се самоизтъква със способности като шофьор, бояджия, мияч, чистач и пр. Не че имам нещо против изброените професии, ама това ли са целите в живота и мечтата на хоризонта за един млад човек? Всеки сам си преценява, ама тази американска мечта за мен е непонятна. Всеки има право да си направи грешките в избора си сам!

Link to comment
Share on other sites

Е, сега... не мисля,че си прав като поставяш всички под един похлупак. Ти изкара, че всички хора, които заминават да живеят или да учат в чужбина са некадърници или пък мързеливци.В България живота не е розов и може така да те притисне, че направо да те смачка.Не че в прехвалената америка неможе, но тук е доста по-вероятно...много хора заминават, за да имат децата им сигуро бъдеще..мога да ти дам много примери за хора, които тук са били доста богати, но въпреки това са заминали, започнали са от начало заради децата си.Защото ако не си забелязал тук няма закони, няма правила и всеки си прави каквото си иска.Наскоро налагало ли ти си е да се сблъскваш с държавната администрация ? Или пък да отидеш да подадеш жалба в полицията? Скоро налагало ли ти се е да ходиш в болница? Е ако ти се е случило някое от гореизброените ще знаеш, че в България е хаос..замислял ли си се, че хората може да бягат от това?

 

В чужбина интелигентния и знаещ човек се цени, дава му се шанс да се докаже.Тук е просто част от масата.

 

Аз лично съм против заминаването.Ще остана тук и ще пробвам да се реализирам.Ако не успея - стягам куфарите.

Link to comment
Share on other sites

Guest liquid

ne poznavam 4ovek koito da e zaminal da e jivql tam i da e iskal da si doide tuk za pove4e ot sedmica...i to zaradi ostanali priqteli i rodnini...zaminavai i ne se vrashtai :)

Link to comment
Share on other sites

Е, сега... не мисля,че си прав като поставяш всички под един похлупак. Ти изкара, че всички хора, които заминават да живеят или да учат в чужбина са некадърници или пък мързеливци.В България живота не е розов и може така да те притисне, че направо да те смачка.Не че в прехвалената америка неможе, но тук е доста по-вероятно...

 

В чужбина интелигентния и знаещ човек се цени, дава му се шанс да се докаже.Тук е просто част от масата.

 

 

 

Така е и там дават възможност не само на най-добрите ами аз мисля че в америка има работа за всеки, който поиска да работи/естествено имам предвид всеки американец, а не всеки който е в америка/- аз никога няма да искам да се махна от Бг ако оправят законите поне дотолкова колкото в една нормална европейска държава и се даде шанс на българите да си бачкат и живеят мирно и тихо, а не да се чудят как да оцелеят в поредния епизод на мисията невъзможна :cry

Link to comment
Share on other sites

Съгласен с горните мнения на Rex и stefann, с малката забележка, че никой никъде нищо не ти дава (тва там за шанса, де! Трябва да си га вземеш сам!). И, че когато всеки се спаси по този начин, изчезват шансовете тук нещо да се промени (не съм казал, че тук е розово!). И ми е интересно, когато в България останат само мутри и политици, още ли ще се върти далаверата?!

Edit: А пък, ако чакаме някой да ни оправи законите и държавате и да ни даде шанса в ръце, значи съвсем сме я закъсали. Което си е и така, де!

Link to comment
Share on other sites

Marvin, така е.Шанса сам трябва да си го вземеш, но за тази цел трябва да го има.

Точно заради това аз ще поостана, защото ако ние не закърпим дупките на кораба - ще потъне.

Link to comment
Share on other sites

Zarejete.Shte hvurlia ezi,tura i tva e :confused .Pa ne zavisi samo ot men.Ako izbera da hodia to moje bashta mi da ne mi dade suglasie za viza. ;)

 

No vse pak mnogovi blagodaria za savetite.Shte gi imam predvid!!!:):):) :D

Link to comment
Share on other sites

ne poznavam 4ovek koito da e zaminal da e jivql tam i da e iskal da si doide tuk za pove4e ot sedmica...i to zaradi ostanali priqteli i rodnini...zaminavai i ne se vrashtai :)

Моля те недей да се изказваш без да имаш идея за какво говориш ;).

Link to comment
Share on other sites

Zarejete.Shte hvurlia ezi,tura i tva e :confused  .Pa ne zavisi samo ot men.Ako izbera da hodia to moje bashta mi da ne mi dade suglasie za viza. ;)

 

No vse pak mnogovi blagodaria za savetite.Shte gi imam predvid!!!:):):) :D

 

Е, пожелавам ти да вземеш правилното решение.

Всъщност не мисля, че някой може/трябва да ти даде такъв съвет.Не е толкова просто.. това, дали да заминеш или да останеш зависи от много неща, свързани с теб и семейството ти. Успех!

Link to comment
Share on other sites

Tova za ALL DAY SLEEP

ALL NIGHT PARTY

NEVER GROW UP

NEVER OLD DIE

 

Tam daskalite shte gi napravia na ludi gubi.Niama hic da se suobraziavam kada sum i kakvo pravia.Niama da pozvolia da me prechupat i da mi promiiat mozuka kakto na edna moia priatelka tam,che e ''amerikanka'' i v momenta ne iska i da chue za bulgaria

 

 

Znam che e grubo kazano ot moia strana,no az taka go vijdam.

 

Ako sum zasegnala niakogo Mnogo izviniavai :P :P

Link to comment
Share on other sites

Tova za      ALL DAY SLEEP

                  ALL NIGHT PARTY

                  NEVER GROW UP

                  NEVER OLD DIE

 

Tam daskalite shte gi napravia na ludi gubi.Niama hic da se suobraziavam kada sum i kakvo pravia.Niama da pozvolia da me prechupat i da mi promiiat mozuka kakto na edna moia priatelka tam,che e ''amerikanka'' i v momenta ne iska i da chue za bulgaria

Znam che e grubo kazano ot moia strana,no az taka go vijdam.

 

Ako sum zasegnala niakogo Mnogo izviniavai :P  :P

 

Не си мисли, че ако си правиш каквото си искаш някой ще те търпи.Просто ще те изключат.

Link to comment
Share on other sites

Guest liquid
Е, пожелавам ти да вземеш правилното решение.

Всъщност не мисля, че някой може/трябва да ти даде такъв съвет.Не е толкова просто.. това, дали да заминеш или да останеш зависи от много неща, свързани с теб и семейството ти. Успех!

 

o znam as za kakvo govorq. mnogo dobre daje. ama shtom pi4a she reshava ezi-tura :)...

 

opa..kofti quote :)..ama se setite za ko govora sigurno :P

Link to comment
Share on other sites

o znam as za kakvo govorq. mnogo dobre daje. ama shtom pi4a she reshava ezi-tura ...

 

opa..kofti quote ..ama se setite za ko govora sigurno

 

 

Tova naistina ne go svanah ili pone ne go razchetah kato horata :confused :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Tova da ne si mislia che shte me turpiat i che shte me izkluchat ne si prav. Koy e kazal,che triabva da praia prostotiy,koito shte me izkluchat. Smiatam da se durja na granicata,no ne da ia prekrachvam.Pa tova nali e ''svobodna durjava''vse shte me pokrepat che sum chujdenec ;) :inqn :inqn

Link to comment
Share on other sites

Тва, че си "chujdenec" го збрави! Там всички са такива! И никой няма да ти цепи басма по тоя повод! И тва, за ''svobodna durjava'' също е неуместно, щото отдавна не е така. Всъщност, може би, там всеки е свободен да прави това, което трябва! Влизаш си в релсите по свое желание. Не очаквай Америка да се промени заради теб. Нито ще си първата, нито последната новодошла с характер и амбиции!

Link to comment
Share on other sites

По-правилно ще е полицейска държава :)

И бъди сигурна, че даже и да си на границата на спазването на правилата, пак ще те изключат.

Това, че в българските училища можем да си правим каквото ни е кеф и както ни е кеф опредлено не значи, че и по света е така.

А единствения човек, който ще те подкрепи е майка ти.

Link to comment
Share on other sites

Abe chuite se be hora!!! Che kazah che shte gi napravia na ludi gubi neoznachava da gi prebia,da im slagam gaburchta i t.n.Prosto ne me razbrehte kato horata.Az deystvam psihicheski,a ne fizicheski.Za tova te ne mogat da me pipnat s prust.Kato kazah''ludi gubi'' niamah predvid prebiti gubi. ;) ;) ;)

 

Imali,niamali otgovori!!!

Link to comment
Share on other sites

Che koy e kazal,che iskam da stana servitiorka. :angry:

 

1.Hich ne me biva za tazi rabota!!! :angry:

 

2.Ucha kato otkachena za da postigna celta si v tozi jivot!!! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Аз в Америка не съм бил, но заминах да уча в Германия преди 2 години. Истината е че на някои хора им допада в чужбина и това че печелят достатъчно пари за да се издържат без да се напъват много го удовлетворява. Но ако искаш да постигнеш нещо по значимо, да знаеш че ще ти е много трудно и то поради факта че никой там няма да ти го позволи. В Германия винаги си чужденец и те гледат накриво, така като чета постовете в америка не е така, и това е добре :) След като заминах издуржах там 5 месеца, през което време се връщах 4 пъти! Просто не ми издържат нервите там. Тъпо е, скучно е, сам си, дори и да си намериш добри приятели ще трябва да мине доста време за да ти станат такива като тези които имаш тук. Налага ти се да работиш в тъпия McDonald's за 6,70евро на час, където всичкия персонал са някви рязани турци, мангали и подобни. Ученето също не е хич лесно, винаги ще има нещо което няма да можеш да разбереш и винаги няма да има никой който да ти го обясни. Да не говорим за носталгията или пък ако имаш любим човек тук е още по трудно. Много зависи от характера ти, ако издържиш да останеш 2-3 години после няма да ти се връща в България. Имам приятели които са там от 4-5 години, идват си тук на почивка уж но не издържат на простотията и мизерията и след 2 седмици си заминават. Моят съвет е ако прецениш че ще можеш да превъзмогнеш липсата на приятели и в твоя случай баща ти..то отивай. При всички положения там е по добре :)

 

пс: сега съм си в България и изобщо не съжалявам че се върнах :) Съжалявам за това че си изгубих една година, в която можеше да уча нещо в БГ а не там.

Link to comment
Share on other sites

Naggy abe ti na kolko si?

 

Spored profila ti si v momenta si na 100years!!!

 

 

Ne e vuzmojno da si roden 1906ta godina

Link to comment
Share on other sites

Tam daskalite shte gi napravia na ludi gubi.Niama hic da se suobraziavam kada sum i kakvo pravia......

 

 

2.Ucha kato otkachena za da postigna celta si v tozi jivot!!! :angry:

 

Айде сега. Кое от двете? Ако е за второто и наистина искаш и ще учиш здравата - заминавай. След 5 години, като се върнеш, вече ще сме в ЕС и ще се реализираш по лесно.

---

На 98 години съм и монитора ми е 24" пуснат на 800х600 да чета по лесно :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...