Jump to content
BulForum.com

Дайте ми савет за АМЕРИКА


DAGOTA

Recommended Posts

Abe Naggy ti da ne se obidi :confused . Prosto padnah kato go vidiah.Napisah go za da si popravish greshkata.

 

Inache izviniavay mnogo ako te zasegnah. :D :D :D

 

I tova da ucha az shte si ucha,ama tova ne mi prechi da gi pravia daskalite na ludi gubi :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
Abe chuite se be hora!!! Che kazah che shte gi napravia na ludi gubi neoznachava da gi prebia,da im slagam gaburchta i t.n.Prosto ne me razbrehte kato horata.Az deystvam psihicheski,a ne fizicheski.Za tova te ne mogat da me pipnat s prust.Kato kazah''ludi gubi'' niamah predvid prebiti gubi. ;)  ;)  ;)

AAAAHAHAHAHAHAHA... Good one Naggy :)

 

Znae6 li kvo, q po-dobre si stoi v Bulgariq ako si re6ila da pravi6 gluposti ot tip 8-mi klas v MG-to. Nqma da izdyrji6 deylgo tuk ako smqta6 4e moje6 da kara6 horata da igraqt po svirkata ti. O6te pove4e, ako ne te biva za servitiorka, syvsem si zaginala... nadqvam se 4e ne si misli6, 4e vseki koito idva tuk mu davat rabota kato 6ef na klon na USbank.

Syjalqvam, no ot predstavite ti za America moga da kaja, 4e nqma6 po4va tuk.

Link to comment
Share on other sites

Az pisha edno,a ti kazvash suvsem drugo.Da sum kazala che shte mi igraiat po svirkata,togava mi pripomni che neshto ne si spomniam. ;) Tova che shte gi poburkam ne oznachava,che ste gi motaia na malkia si prust. ;)Tova oznachava suvsem drugo.

 

Tochno tova shte praia-da gi izbiagvam inache naistina shte gi vurtia.

 

Za men vurteneto e da im se podmazvash i te postoianno da ti otstupvat.Tova ne e moiata cel!!! :angry: ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Az pisha edno,a ti kazvash suvsem drugo.Da sum kazala che shte mi igraiat po svirkata,togava mi pripomni che neshto ne si spomniam. ;) Tova che shte gi poburkam ne oznachava,che ste gi motaia na malkia si prust. ;)Tova oznachava suvsem drugo.

 

Tochno tova shte praia-da gi izbiagvam inache naistina shte gi vurtia.

 

Za men vurteneto e da im se podmazvash i te postoianno da ti otstupvat.Tova ne e moiata cel!!! :angry:  ;)  ;)

Godspeed, then! I mi kaji dali si uspqla molq te, 6te mi e mnogo interesno.

Link to comment
Share on other sites

DAGOTA, ако обичаш, ползвай бутона p_edit.gif когато ти хрумне да добавиш още нещо, а след теб все още никой не е писал. Само на тази страница на два пъти беше поствала по два поредни поста. Така темите стават излишно дълги - а малко хора прелистват страниците на дадена тема назад, за да прочетат какво е писано там. Така че това изискване не сме си го измислили просто за да ви е гадно и да има за какво да се заяждаме...

 

16.  Избягвайте пускането на няколко последователни (непосредствено едно след друго) мнения в една и съща тема. Ако има нужда да допълните или редактирате мнението си, и все още никой не е писал след Вас, използвайте бутона  p_edit.gif (редактиране). Намира се долу вдясно на всеки Ваш пост.
Link to comment
Share on other sites

Tova podigravka li e! :angry: Vseki chovek si ima nachin za deystvie ti edin,az drug.Niama hora s ednakvo mislene i s ednakvi deystvia.Az ti kazah moia nachin sum go izpolzvala i drug put.Ako shtesh mi viarvay deystva.Vseki chovek moje da nadvie psihicheski samo triabva da smognesh kak stava tozi nomer.

Link to comment
Share on other sites

Tova podigravka li e! :angry: Vseki chovek si ima nachin za deystvie ti edin,az drug.Niama hora s ednakvo mislene i s ednakvi deystvia.Az ti kazah moia nachin sum go izpolzvala i drug put.Ako shtesh mi viarvay deystva.Vseki chovek moje da nadvie psihicheski samo triabva da smognesh kak stava tozi nomer.

 

Da podigravka be6e i da vseki si ima na4in na deistvie. Dosta byrzo se razdrazva6... sigurna li si 4e moje6 da vodi6 psihologi4eska borba?

Dale4e sme ot topica za tova 6te ti dam edin posleden syvet: Rezervirai si polet za vry6tane. 6te ti trqbva.

Peace.

Link to comment
Share on other sites

Iska ti se!!! :evil Az pisha tova koeto mislia.Che se iadosvam burzo greshish ima samo edin nachin chovek da me izkara izvun kojata mi.No za sujalenie e neposilno v neta.Takache ne si prai golemi zakluchenia. :P

 

 

May ti doyde v povechea :devil .E kakto da e krai.V interneta se obshtuva a ne se vodiat voini.Nia malko go prekalihme ama karay.Ne znam forum v koyto da niama voyna. :P :D

Link to comment
Share on other sites

Девойко мари хубава,явно в чужбина не си живяла,явно някои неща не ги осмисляш достатъчно добре,но морето не е до колене.Идеите да правиш учителите там "луди гъби"/само като чуя този лаф ми става трагично/ са ужасяващо смешни и обречени на провал.Това не ти е добрата стара БГ,където всеки си прави каквото иска.Не говори за психика и прочие.Там хората са с ужасно различен манталитет и животът им си върви по едни готини коловози,които ако опиташ да оплескаш с твоите психоатаки просто скоростно ще се върнеш в Родината.Това да не ти е сценарий от Холивуд,послушай поне човекът Pixel4e,който е там от доста време и ти гарантирам,че му е до болка ясно как седят нещата

Link to comment
Share on other sites

Мда.Не исках да се намесвам в тази глуповата тема,ама то ти такива глупости наговори,че нямаше как.Знаеш ли,според мен,недей да ходиш.Аз съм идеалист-човек и все се надявам,че колкото по-малко хора като теб отиват към чужбина,толкова по-добре за реномето на България.Защото емигрантите в големия си процент са или цигани или големи простаци и създават "прекрасно"име на нашата иначе толкова симпатична родина. :(

Link to comment
Share on other sites

DAGOTA, като ти чета постовете май и ти не знаеш какво искаш...Едва ли е най-умното да искаш мнението на хората от форума дали да заминеш еди къде си.Това е решение което се взима единствено от човека пред, който е самия въпрос.Но... като ти чета постовете май наистина разбирам за какво си пуснала тая тема.Първо, това си е един вид парадиране, демек "вижте ме,аз ще заминавам за америка, я кажете дали да ида или не". Съмнява ме, че който каквото и да ти каже решенито ти едва ли ще зависи от мненията тук.Второ, като гледам какви планове си правиш за щатите и си мислиш, че всичко ще е 6 и ще си разиграваш коня както искаш - е тук много си сбъркала.Там не е България. Ама щом ще заминаваш за там за да ги правиш, цитирам "луди гъби" не се притеснявай, давай и едва ли някой ще те спре.Само дето по-вероятното е теб да те смачкат психически, да те обявят за най-задръстената( не ти го пожелавам) и единствените приятелства, които ще завържеш да са с другите отхвърлени. А и не се връзва човек, който е работил здраво за да постигне нещо да си играе на "луди гъби" с даскалите и да си опропасти целия вложен труд, макар и да не става ясно какъв е той.

 

И впрочем един въпрос.. на колко си години?

Link to comment
Share on other sites

Iskam mnenieto vi,zashtoto chesno kazano sum razpunata na krus i ne moga da resha kato horata,zashtoto vzemali losho reshenie cial jivot,shte si bluskam glavata v stenata i shte se pitam zashto kreten takuv ne zamina ili ne ostana!!! :(

 

Pa tova da se pohvalia suvsem ne e taka.Za men tozi vupros taka me iziajda ot vutre,che ti e bedna fantaziata.Vse go izbiagvah i sega doyde vreme da resha. :cry

 

Izpolzvam tuk,zashtoto sum vijdala i drugi podobni temi.Vse pak tozi forum e napraven za da si spodeliash,davash saveti i t.n. :P

 

 

Na 16 shto?

 

''Hektik'' chuy se samo"simpatichna"ia po dobre me grumni!Taia durjava e mrazia otkakto vidiah kakvo e upravlenieto i.Az ne sum bulgarka,koiato e gotova da hodi i da se bie za rodinata si.Deto vikash ne vi triabvat takiva hora kato men ia mi kaji ti pa za kakvo si nujen?Ako mislish che si kato boja kravichka ne e taka,kaji mi chovek koito ne si e hvurlil fasa na ulichata i ne e nadraskal neshto!

 

 

I za imeto-ti kakvo ime i suzdavash? Gleday realno a ne v predpolojeniatasi!Simpatichna...Bojeee bih kazala,che pidbola na sasedkata mi e po-simpatichen.

 

Ne iskam da zasegna nikogo ama via prekaliavate!Koy bil jivial i znae poveche za tam.Iskah savet,a tuk mi se praiat na sudisti.Ai sega da si vurnem priatelskite otnoshenia!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Razbiram da si na 30god s dve deca i togava tova reshenie bi bilo zhizneno vazhno. No na 16god. 5 godini prekarani v chuzhbina ne vizhdam kakvo mogat da navredqt, che chak i cql zhivot da si bluskash glavata sled tova...

Link to comment
Share on other sites

Vuprosa e v ochenieto i v tova za obshtuvaneto mi s vrusnicite mi.Prosto,ako otida i sled tova se vurna tuk niama da imam povece poznati.Vseki shte trugne po svoia put.

 

I vuprosa e che triabva da zagurbia mnogo neshta.Za tova pitam dali si zaslojava?! :(

Link to comment
Share on other sites

Уф,Дагота,първо пишеш ужасяващо неграмотно.Извинявай,но абсолютно нищо не мога да разбера без да се напрегна ужасно.

Второ-разсъжденията ти се толкова детински и повърхностни,че просто нямам думи.

И това,че наричам БГ "иначе толкова симпатична страна" е ирония.Ако си гледала футбол поне веднъж в живота си ще ме разбереш!

Айде peace да има,както казват твоите братя :D

Link to comment
Share on other sites

Nesi pravi truda da me potisnesh!!! ;) Iskam da te popitam umniko!Kato neshto ne ti oturva vinagili tursish prichini da se zaiadesh?Ti kato si futbolen zapalianko,e az ne sum.Ironiata si ia zapazi za sebisi.

 

V toia jivot ne vsichko ti se podnasia na tebsq.Malko triabva da se potrudish.Ne se pritesniavay niama da zagubish mozuchni kletki.Shte si stoiat na miastoto si. :P :D

 

I az izviniavay,ama taka zvucheshe,che e neshto izkluchitelno trudno da se pomuchish! :P

 

Haide veche da ne se karame.Chesno kazano mi omruzna.Koyto iska kavgi da hodi v drug forum,ako shte davate saveti dayte gi ako ne si malchete.Niama nikav smisal ot kavgi! :D

Link to comment
Share on other sites

Nesi pravi truda da me potisnesh!!! ;) Iskam da te popitam umniko!Kato neshto ne ti oturva vinagili tursish prichini da se zaiadesh?Ti kato si futbolen zapalianko,e az ne sum.Ironiata si ia zapazi za sebisi.

 

V toia jivot ne vsichko ti se podnasia na tebsq.Malko triabva da se potrudish.Ne se pritesniavay niama da zagubish mozuchni kletki.Shte si stoiat na miastoto si. :P  :D

 

I az izviniavay,ama taka zvucheshe,che e neshto izkluchitelno trudno da se pomuchish! :P

 

Haide veche da ne se karame.Chesno kazano mi omruzna.Koyto iska kavgi da hodi v drug forum,ako shte davate saveti dayte gi ako ne si malchete.Niama nikav smisal ot kavgi! :D

 

Taka, here's the thing:

 

Pyrvo tova 4e si na 16 obqsnqva mnogo ne6ta. Ako go be6e kazala predvaritelno 6tqhme, moje bi, da minem bez tezi podigravki i 4isto detinski zaqjdaniq.

Vtoro ne pozna 4e sym se otkazal da vodq diskusiq, az prosto iz4akah da se vyrnem pak kym topica. Sega kogato tova stana moga da prodylja spokoen razgovor i prizovavam vsi4ki drugi da napravqt sy6toto. Tuk sme da si pomagame, ne da se der4im.

Treto: na tvoe mqsto bih pro4el malko knigi za america i za mantaliteta na americancite. Tova 6te ti pomogne da vzeme6 re6enie ili nai-malko 6te ti pomogne sys culturnata aklimatizaciq.

 

Sega se vry6tam ot 12-4asoviqt si raboten den, koito zavy6i sys malka sre6ta v bara. Ujasno sym izmoren, no trqbva da izkaram pari za taksata mi za universitet, tyi kato ne iskam da vzimam ogromni zaemi koito trqbva da pogasq pyrvite 18 meseca, sled kato zavyr6a... I ako se 4udi6 - ne ne vzimam stipendiq(kakvato vzimah pyrviq srok v rezultat na bezgrijnite mi rezultati ot bylgariq) tyi kato trqbva6e da rabotq za da se izdyrjam, kakto vsi4ki moi kolegi.

Kakto kazaha horata - "V america ne e rozovo". Edin sredno malyk apartament v nai zabutaniq kvartal(v koito az jiveq) e mejdu 800 i 1000 dolara. Otdelno trqbva da pla6ta6 zastrahovka za kola(~120), zdravna zastrahovka(~160), tok(35),voda(ponqkoga bezplatana no v pove4eto slu4ai - 40), telefon(26), hrana(~100), materiali za u4ili6te(~). Sybere6 li vsi4ko tova moje6 da si predstavi6 kolko procenta ot americancite jiveqt, samo za da si izpla6tat dylgovete(tova vaji osobeno za studentite).

Misli dobre predi da doide6 za6toto tova koeto kaza e vqrno - vednyj otkysne6 li se ot rodinata si ti ostava samo pridobitoto zlo.

Aide 4ao i se nadqvam da re6i6 mydro.

Link to comment
Share on other sites

Nesi pravi truda da me potisnesh!!! ;) Iskam da te popitam umniko!Kato neshto ne ti oturva vinagili tursish prichini da se zaiadesh?Ti kato si futbolen zapalianko,e az ne sum.Ironiata si ia zapazi za sebisi.

 

Той е тя.. :) И както ти каза Вели не си на 30 а на 16 за да се косиш толкова.И като се замислиш какво толкова оставяш зад себе си?Деца, мъж?И знаеш ли защо те попитах на колко си ? Защото никой улегнал човек няма да иде в чужбина за да прави някой на луди гъби, както твърдиш ти.А и ти както каза отиваш при майка си.Демек имаш някаква връзка с нещо ценно и близко за теб.Имаш кой да те храни, облича, пере и гледа.Имам приятел който отиде да учи в Оклахома и бачка на 2 места, а първите 2 месеца са спали на земята в наета от тях къща с други момчета, щото не можели да си позволят нещо повече в началото.Само дето пича излезе упорит, работи , изкарва си пари има си и приятели с които много се разбира.А ти като толкова ти е акъла отивай там, прави се на българка, и покажи на американците за какво толкова не уважават българите в чужбина.Прав ти път.

 

Haide veche da ne se karame.Chesno kazano mi omruzna.Koyto iska kavgi da hodi v drug forum,ako shte davate saveti dayte gi ako ne si malchete.Niama nikav smisal ot kavgi!

 

И пак си помисли кой създава кавгите, а и не е нужно всички да ходят в друг форум като така или иначе ти скоро заминаваш :rolleyes:

 

Vuprosa e v ochenieto i v tova za obshtuvaneto mi s vrusnicite mi.Prosto,ako otida i sled tova se vurna tuk niama da imam povece poznati.Vseki shte trugne po svoia put.

 

Ако наистина са ти добри приятел, когато и да се върнеш все ще има място за теб.Отделен е въпроса както казваш, че всеки ще си тръгне по пътя, теб няма кой да те чака.А и като тръгнеш за бленуваната Америка ти пак поемаш по свой собствен път.И къде е проблема според мен?Че ти си на 16(не го казвам да те обидя) и още не можеш да осъзнаеш какво значи да тръгнеш по свой собствен път.

Link to comment
Share on other sites

аре пънки кво ги слушаш, ако ти се ходи отивай ... ако имаш желание никой не може да те спре .. к'во ти пука на колко си на 16 или на 30 като гледам вече възрастта няма голямо значение.

Само един човек ти каза нещо вярно .. steffan

Е, пожелавам ти да вземеш правилното решение.

Всъщност не мисля, че някой може/трябва да ти даде такъв съвет.Не е толкова просто.. това, дали да заминеш или да останеш зависи от много неща, свързани с теб и семейството ти. Успех!

от мен успех и повярвай, че и в двата случая си взела правилно решение.

Land Of The Free, Home Of The Slave !!!

Link to comment
Share on other sites

Олелееее то тук цяла война станала ;) Както сте натиснали детето оше повече ще го объркате. Аз като гледам тя и така не знае какво да прави, вие съвсем ще я омотате :)

Слушай Dagota ти сама трябва да си решиш. Няма значение на колко си. Сядаш взимаш едно листче пишеш си плюсовете и минусите ако останеш и плюсовете и минусите ако заминеш и преценяваш. Ако решиш да заминеш - Успех там. Ако решиш да остане - Добре дошла отново при нас ;)

 

Това с плюсовете и минусите е типично по американски

 

Ами гледам да и помогна на девойчето Hektik ;) Че иначе като гледам доникъде не я е докарала :)

 

Остава някой да обясни на детето кое е плюс и кое е минус

 

Naggy бъди джентълмен ;) Обясни и ако е нужно, сигурен съм че тя ще го оцени :)

Link to comment
Share on other sites

И що трябва да ходиш до USA за да вземеш нещо което го има и тука ?

Свършиха ли българските университети ?

Нали знаеш, че плъховете първи напускат кораба :D

Link to comment
Share on other sites

нали знаеш обаче, кога го напускат кораба а ??? когато потъва .. така, капитанът остава последен .. голямо важно, дълг ?!? защо изкаш да накараш момичето да се чувства виновно, че ще напуска кораба, който "потъва" ???? ти като искаш стой.

Link to comment
Share on other sites

O.K. :wir

 

Ako mi biaha kazali po-rano,che ima taia tupa veroiatnost da hodim,shtiah da buda prigotvena psihicheski i niamashe da pisha tuk ;) .Vuprosa e,che tozi tup vupros doyde kato grum ot iasno nebe. :wir :confused

 

 

Kakto da e...Shte igraia na toto. :tongue Napisah tozi vupros da vidia dali imam vtori toto shans. :wir :D :D :D :woot :lol: :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...