Jump to content
BulForum.com

Za i protiv Proteinite?


Boro

Za ili protiv Proteinite?  

246 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

НЕ МОЖЕ да се постигнат същите резултати. Вижте снимки на културисти от едно време и вижте, на такива от наши дни. Има разлика, нали? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply
НЕ МОЖЕ да се постигнат същите резултати. Вижте снимки на културисти от едно време и вижте, на такива от наши дни. Има разлика, нали? ;)

Ееее стига бе ти и култористите намеси. Там се пият съвсем други работи от протеини и аминокиселини. Някъде бях чувал, че култористите на ден пиели добавки за някакви хиляди долари беше не си спомням вече. А иначе постига се с правилно хранене повярвай ми. Просто става много бавно. Гледах едно предаване по 1-ва май беше питаха Митъо крика дали може да се направи хубаво тяло без да се взимат хранителни добавки. Той каза, че може, но щяло да отнеме около 10 години тренировки. А с добавки 4-5-6 зависи от човека :) Естествено и с правилни тренировки :D

Link to comment
Share on other sites

НЕ МОЖЕ да се постигнат същите резултати. Вижте снимки на културисти от едно време и вижте, на такива от наши дни. Има разлика, нали? ;)

истината до някъде е ,че просто тогава не са се тъпчели с толкова(и може би толкова добри) стероиди , говоря за световните профита ,не за българските момчета.По времето на Арнолд примерно още не е било измислено скотовото сгъване и френската преса ,той първи почнал да ги използва и излезнал с 7 см + ръка в сравнение с другите ,имало е и други упражнения

@ANGELIZER виж сега не се правя на голям разбирач ,просто искам да обменя опит и може би да променя някое мнение (като твоето ) за да се разбере дефакто какво е протейна ,но ти твърдо отказваш ,не разбирам за какъв тон говориш като просто се опитвам да обясня . Извинявай ,но ти цял ден риба и пилешко да ядеш за да си натрупаш протейна ще направиш повече от необходимите ти мазнини за деня .. и какъв е резултата ?! дебели и мазни ?

Аз ли .. ами аз съм малък още на 16 години съм (както може да се види от профила ми ) ръката ми топла ( нали след тренировка за ръце ) ми е 40,3-4 някъде там ( тва преди седмица го мерих ) за гърди и крака не съм се интересувал . Но не мисля ,че това ми е мярка на ръката ,защото нямам добре изразена коремна преса и като махна мазнините от корема (като се изчистя ) тогава ще меря за да видя реални резултати . Тежа 78-9 кг и съм висок около 177 см . Аз съм доволен от това което постигам всяка седмица с хранителният режим + протейн ,ако го нямаше протейна ( и естествено ,ако все още тренирах неправилно ) нямаше да изглеждам по същият начин. Още нещо бих предпочел да имам правилна симетрия (тоест да изглеждам добре в съотношенията гръб:гърди:ръце:крака:прасец:трапец:бедра:корем отколкото да имам 60 см ръка примерно и 90 см гръдна обиколка )

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен с изказването на ShitHappen!

 

Мойта ръка е около 41, направих голяма пауза, преди беше 44 и малко по малко се възстановявам.

С протеина тренировките са много по-ефективни, а ако сложим и креатин, става още по-добре в периода на натрупване.

Защо да тренираш 10 години и да дадеш луди пари за тренировки през това време, след като за същите пари, безопасно можеш да постигнеш същото за 2-3-4 години.

Link to comment
Share on other sites

Za ili protiv Proteinite ste? Popricip te sa polezni, no edin lekyr mi kaza che posledno vreme slagat steroidi v tqh. Kak mislite Vie?

 

:lol: Taka na4i as se zanimavam s fitnes ot 5 godini piil sam himiq sqkakva proteini ma tva det go kaza e 4ao s glavata :rolleyes: tva ili ti si si go izmisil da naprai6 tema ili toq doktor e lud Poznavam sobstvenika na nutrimm balgarskite priteini imat ve4e sumati nagradi za nai ka4estven produkt za univesal jksport i tnt da ne govorim :huh: po dobre q zatvorete taq tema adios

Link to comment
Share on other sites

значи ,какво ще ви кажа и на двамата,че излизам и не ми се занимава повече с вас-казах,че ако човек иска да стане по-бавния начин-без протеин,

ако иска по-бързи резултати съответно да го ползва

 

ето от там се започна

 

а сега неразбиращия да ти каже-висок съм 186 см,тежа 81 кг

обиколката на ръката-42,обиколка на гърди 108-110(не съм сигурен) и тн.

 

айде сега разсъждавай -дървен философ

Stra6na rabota si :punk tc tc vie ste ludi be hora bez protein 4ove4e malko nqma nikakaf smisal ima tolkova statii za kreatina i proteina pak i nali se vodite hakeri tuka namerete i 4etete :lol: 6eguvam se hora ne se obijdaite :devil

Link to comment
Share on other sites

:lol: Taka na4i as se zanimavam s fitnes ot 5 godini piil sam himiq sqkakva proteini ma tva det go kaza e 4ao s glavata :rolleyes: tva ili ti si si go izmisil da naprai6 tema ili toq doktor e lud Poznavam sobstvenika na nutrimm balgarskite priteini imat ve4e sumati nagradi za nai ka4estven produkt za univesal jksport i tnt da ne govorim  :huh: po dobre q zatvorete taq tema adios

Адаш значи темата е за или против протеините а не дали в тях се слагат някакви анаболи(което и според мен е направо лудост даже и да си го помислиш). И един съвет от мен ползвай бутончето edit за да не си просиш warn-ове ;)

Link to comment
Share on other sites

moeto mnenie 4e proteinite sa vredni.ako 4ovek smqta da pravi muskuli neka da si e estestveno.neka da si pompa redovno i rezultat shte ima.

verno nqma da izglejda kat mutra,nqma da e nqkaf super edar i s nqkfi super izmisleni muskuli,a shte znae 4e tova koeto mu e po tqloto naistina e muskul i varshi raota.tfa e! :punk

Link to comment
Share on other sites

По времето на Арнолд примерно още не е било измислено скотовото сгъване и френската преса ,той първи почнал да ги използва и излезнал с 7 см + ръка в сравнение с другите ,имало е и други упражнения

Бъркаш. Помисли от къде идва името "скотово сгъване" ;).

 

Аз мисля че протеините са вредни.

Не е добре да мислиш без да знаеш върху какво използваш умствените си способности.

 

moeto mnenie 4e proteinite sa vredni.ako 4ovek smqta da pravi muskuli neka da si e estestveno.neka da si pompa redovno i rezultat shte ima.

verno nqma da izglejda kat mutra,nqma da e nqkaf super edar i s nqkfi super izmisleni muskuli,a shte znae 4e tova koeto mu e po tqloto naistina e muskul i varshi raota.tfa e! :punk

Значи според теб протеините не са естествени и са химия така ли?

Link to comment
Share on other sites

По времето на Арнолд примерно още не е било измислено скотовото сгъване и френската преса ,той първи почнал да ги използва и излезнал с 7 см + ръка в сравнение с другите ,имало е и други упражнения

Всъщност netrootbg е напълно прав. Скотовото беше измислено от някой Скот не си спомням вече. А и не ми се търси. Бате Арни си е направил 57см-вите ръце с права щанга :D Arnold%2011.jpg

Link to comment
Share on other sites

B) Ами аз съм за протеините...защото лятото блъсках здраво доста усилено НЕ ВЗИМАХ ВИНАГИ ПРОТЕИНИ т.е не редовно не на всяка тренировка...което според мен беше глупаво...щот за наште те били вредни ала бала..Ким Мерджанов ми е познат и ми каза че въобще не са вредни просто там помагат(ала бала да не са впускам в подробности) и така лятото качих ръка гърди малко но от септември спрях за съжаление и сега се чувствам доста нещастен но скоро пак ще започна щото си ме кефи да блъскам :tongue На фитнес де :tongue ;)
Link to comment
Share on other sites

Адаш значи темата е за или против протеините а не дали в тях се слагат някакви анаболи(което и според мен е направо лудост даже и да си го помислиш). И един съвет от мен ползвай бутончето edit за да не си просиш warn-ове ;)

ada6 :)znam prosto se qdosah ne gi rasbiram mnogo tiq eit medit:)) da me bavat kvo 6ta6 da me pravqt Piite proteini i tova e nqma ni6to stra6no as sam opredeleno za

Link to comment
Share on other sites

Направо се изумих колко много превърженици и противници има протеина.Протеина не е вреден мога да го заявя най отговорно.Тренирам цял живот като минах през кану каяк 3г,бокс4г.,таекуондо 3г и от 21годишна възраст до 33г.дигам щанги здраво.Затуй че вредни не може да се каже друг е въпроса с многото и различни химии които всеки знае не знае пие ако иска да порасне.Значи за 22г. спорт съм изпил какво ли не,тогава ти се даваше с черпака без да те питат,но от 1990г.съм изпил толкова протеин че не го следя вече.Нормално се пие около1.5гр. на кило което излиьа доста скъпо и малко си го позволяват,но и повече да изпиеш може само да го изпикаеш,просто не се обработва ако е наведнъж.А за пържолите да имате да вземате първо в пържолите има много мазнини и въглехидрати които трябва да се контролират,второ коремната стена се раздува много,ако се заменят пържолите с протеини

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм употребявал все още протеини и се радвам за това(ще видим без протеини колко може да ги направя и ако не ми хареса ще започна сигурно и аз да взимам), но като гледам на един приятел за 3 месеца направи някви невероятни ръце направи от нищото.

Link to comment
Share on other sites

da spored men proteinite sa si 4usta himiq.nqkaf prah...kakvo drugo da e???

kakvo estestveno vijdash v tqh?

от къде стигна до този извод ?! Бил ли си някога в фитнес зала ?

Искам да се обърна към всички като теб , как така давате мнение и дори спорите относно нещо което не сте виждали/взимали и дори може би никога няма да видите ?Ако не искаш да взимаш протейни спри да ядеш всичко и виж как ще ти се отрази дори 1 ден без протейн . Прочети на 1 кисело мляко примерно съдържанието там пише Протейн - х% в 100 грама ? Значи ли това ,че взимаш химия всеки ден ? Как мислиш :confused

@netrootbg прав си найстина ,нещо съм се сбъркал ,помня че Арни излезна на 1 от Олимпиите с 7 см ръка повече от другите претенденти и просто ги е смазал :) исках да кажа ,че просто той е наблегнал на тези упражнения по-сериозно (може и пак да бъркам ) в сравнение с другите , както и на правият лост(щанга) което някой отбеляза

Link to comment
Share on other sites

Nie ne govorim za proteinite koito se namirat v hranata a tezi sintetichnite pri ,koito pishe 90 % beltyk i tnt. Obache vinagi ostavat 10 % za nekvi dr bokluci. Sq nqkoi da ne kaje che nqmat polza kompanite koito proizvejdat tozi produkt da slagat steroidi, zashtoto cenata na proteina nqma da se vdigne (mnogo) no efekta shte e po dobyr a ot tuk sledva i po golqma populqrnost sred horata.

Za tova koito iska da pie proteini no da ne se prikalqva.

 

PS edin primer: moi poznat pii amino kiselini prodyljitelno vreme i v edin momenta zapochna da povryshta vseki den ... 1 sedmica sled kato gi sprq se opravi.

Link to comment
Share on other sites

Nie ne govorim za proteinite koito se namirat v hranata a tezi sintetichnite pri ,koito pishe 90 % beltyk i tnt. Obache vinagi ostavat 10 % za nekvi dr bokluci. Sq nqkoi da ne kaje che nqmat polza kompanite koito proizvejdat tozi produkt da slagat steroidi, zashtoto cenata na proteina nqma da se vdigne (mnogo) no efekta shte e po dobyr a ot tuk sledva i po golqma populqrnost sred horata.

Za tova koito iska da pie proteini no da ne se prikalqva.

може да прочетеш на който искаш протейн/гейнър какво е 100% му съдържание .. освен протейн съдържат и мазнини 1-5% и т.н. ,но нека дам пример : под ръка ми е моят протейн на Нутрим Pure Whey Pro 85%

в 100 грама продукт се съдържат :

протеини : 85г

липиди : 2г

въглехидрати(без лактоза) : 4г

Соли и Витамини : 6г

Други : 3г

Енергийност : 392ккал

Ако искаш мога да ти направя извадка на Аминокиселините които съдържа,витамините и съдържанието на соли , всичко си го пише

Нека да сравним кисело мляко Х:

в 100 грама продукт се съдържат :

3,1 г протейн

0,1 г(4,9) мазнини

7 г въглехидрати

Та ти откъде си сигурен ,че другото не е стероиди ха да те питам аз сега :punk

Не мисля ,че тези 3г са 10% от съдържанието и едва ли са стероиди :bgrin:

Че кой е говорил за прекаляване с пиенето на протейн ,че ти ако прекалиш с шоколада примерно ще ти стане лошо ...

Така и не разбрах твоите изводи само от бабини приказки ли ги извличаш ?!

колкото до твоя приятел ... не мисля ,че аминокиселините са обект на разговор в тази тема ? Да сравняваш всички аминокиселини е все едно да кажеш ,че Земята и Слънцето са едно и също нещо ..

Та въпроса ми беше ,виждал ли си на живо :P ,пиел ли си протейн някога ?

П.П. вече се чудя има ли смисъл да споря .. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Срамота е да нямате идея кои е Лари Скот.

За стероидите в протеините това е просто култово. Първо производителите нямат печалба от това. Стероидите са доста по скъпи от протеина. Друга тема е че всичките протеини са под строк контрол. В момента в които бъде засечено съдържание на протеин ще стане интересно ;).

Reebok явно приятеля ти или е объркал нещо или е купил много качествени аминокиселини.

Link to comment
Share on other sites

Или си спестява и другата част от това, което е пил...

да ... може да е взимал някой биоанабол в повече в промишлени количества :devil и сега да обвинява аминокиселините колкото за пред другите :)

Link to comment
Share on other sites

Mi da ti kaja vyopshte ne me interesuva koi kvo ispolzva. I ShitHappen are stiq se pravi na golqm razbirach(che stavash smeshen) i na sqka moq duma promenqsh smisyla i. Kazvam che ot 10 % tolkova nemogat da slojat bianabol(primerno) koito struva 1,50? a?Az imam proteini v nas, no ne go piq. Imali problem? Edinstveno tribestan i kreatin sym ispolzval ot koito ima minimalen efekt. I spri se malko s tova che nqma polza za kompaniite da slagat neshto koeto struva edva 5% ot sumata na produkta i pokachva rqzko efiktivnosta mu.

Link to comment
Share on other sites

хубаво искам да ми докажеш ,че слагат хайде направи го ? Не мога да разбера как така си измисляш някви глупости и почваш да спориш на основа на измислиците ти?

хич не съм голям разбирач спокойно . Просто мисля ,че говориш(пишеш) пълни глупости . Честно казано на лекар който незнае изобщо за какво става дума ... изобщо не бих се доверил , нали именно те ни тровят с милиони антибиотици и т.н. сега почнаха да разбират и какво се слага в протейните .

П.П. Честно казано ,може и да слагат аз нямам доказателства против обратното ,но ти започна да твърдиш тази твоя измислица ,така че искам да ми я докажеш за да ти повярвам изобщо . Ти защо имаш протейн във вас нали има анаболи вътре ?

П.П.2 Нека да съм смешен всички да се посмеем ,смях да има какво по-хубаво от малко смях ?

П.П.3 @Reebok моля те да не приемаш нищо лично , нямам нищо против теб ,така че не се обиждай , просто искам да изясня някой неща ... защото много хора казват "Против съм " без дори да знаят за какво става дума . От такива мнения ,просто ми става ясно колко разбират всички ... "А то тва са стероиди" и т.н. По-добре е когато не разбираш да си мълчиш ,а не да спориш относно нещо което не познаваш не си ли съгласен ? Ако искате и "химик" ме наречете ,честно казано ми е все едно ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...