Jump to content
BulForum.com

Za i protiv Proteinite?


Boro

Za ili protiv Proteinite?  

246 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ЗА!

Тези, които са против, просто явно не са наясно какво представляват и как се приемат, и вероятно са виждали някой, който ги приема по неподходящ начин, или, което е по-вероятно - някой им е казал, че взима само протеини, 'ник'ва химия', а в действителност просто лъже, а всеки знае как се отразява химията, особено когато се взима наизуст.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply
awe Reebok ti si bolen we, kak she slagat steroidi :confused, tva da ne sa ti nqkvi nalivni punta mara proteini, smislen si, otkoga trenirash ot 1 sedmica :P, tva vse pak sa hranitelni dobavki  :laughing1: a vie drugite, koito treniral nqmal gram mozuk, ghaha, smeshni ste we, tva e super qko, i nqq da stanesh tup kat se grijish za teb fizicheski, shtot e po-dobre ot nqkuv sbugnat sparujen pi4 det sedi pred pc-to i e na edna plunka jivot  :gangstah:

abe p***a maina razbirach mylchi ti nz ot kolko vreme treniram. Az zimam kreatin i Tribestan(bilkovo) boli me K*** za tvoito mnenie. Prosto lekara mi e poznat i iskashe da mi obesni nqkoi neshta+tva tozi chovek ima apteki i zn kakvo prodava. Ebah vi v gazarite smeshni!

Link to comment
Share on other sites

След като изчетох цялата тема мисля и аз да си кажа мнението за протеините. А то е твърдо ЗА! Значи тренирам още малко ще станат 3 години. Първите 2 години си ходех на фитнес без да пия нищо. Качвах си килограми на лежанките и т.н. и просто нямах нужда да пия нещо. Но дойде този момент на "застой" както са написали хората преди мен. Стоях на едни и същи килограми в залата около 5-6 месеца без да мога да кача нищо. Естествено ми писна и се принудих да започа да взимам протеини. Резултатите веднага бяха на лице :D така, че пиивайте си не вредят :rolleyes: Искам само да кажа, че в темата има доста изписани глупости от хора, които явно никога не са влизали в зала и не знаят за какво става въпрос, или просто не са стигнали до този момент на "застой" и си мислят, че след няколко месеца няма да прибегнат до толкова "лошите" хранителни добавки. Казвам го защото и аз бях така и си мислех, че може и без тях. Не съм много сигурен но мисля, че в тази тема дори бях гласувал против протеините :blink: така, че не ги говоря тея неща ей така да се правя на интересен B) А колкото до това, че си ставал тъп от фитнеса no coment. mobo го е обяснил много точно. Скоро гледах някакво предаване не помня по коя програма беше абсолютно същото казаха хората, което е казал и той.

Link to comment
Share on other sites

Протейните не са вредни, но когато се приемат трябва да не спираш да тренираш иначе мускулите който си натрупал е станат само сланина и овиснала кожа :sick :sick . Хора повярвайте виждал съм какво е. Затва най-добре е да се храниш без хранителни добавки.Папай пълноценно и тренирай усилено и ште видите че по добре. :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Протейните не са вредни, но  когато се приемат трябва да не спираш да тренираш иначе мускулите който си натрупал е станат само сланина и овиснала кожа :sick  :sick . Хора повярвайте виждал съм какво е. Затва най-добре е да се храниш без хранителни добавки.Папай пълноценно и тренирай усилено и ште видите че по добре. :punk

е от такива мнения ... просто незнам как може да не знаете хич за какво става дума и да пишете .. знаеш ли ти какво е хранителна добавка и какво я различава от медикаментите .. защото тези с сланината и овисналата кожа ,сигурно са хора приемали медикаменти (анаболи, стероиди както искате ги наричаите ) ,а после ги е домързяло и са спрели тренировките/медикаментите . Интересно ми е как ще си добавяш примерно по 220 грама на ден само от храна протейн :bgrin: :D трябва да ядеш по 1 кг пилешки гърди на ден .. , което според мен е леко невъзможно .

Ти имаш ли си идеята дори ,че протейните са създадени за болни хора ,които не могат да приемат храна . Какво сега ще ми кажете ,че те така ги убиват болните .. като им дават протейни :tongue

@^Virgo^ мойте уважения към 3 годишен билдър ,но нали знаеш ,че не килограмите на лежанката(примерно) са най-важни ,повярвай ми виждал съм такива изпълнения

с много килограми на лежанка , скрипец (трицепс , гръб ) , френска преса и т.н. ,че съм се спуквал от смях и съм се питал тези хора за какво са в залата ? чакай де ти ,ако искаш да дигаш много килограми стани силов трибоец :) . Правилното и бавното изпълнения (с достатъчно броики в серията 12-10(поне аз така тренирам) ) води до натоварването на мускула и неговото трениране ,за да се постигне максималният растеж . После хората питат " Ха аз правя с 2 пъти повече килограми апък гърба ми (примерно ) е 3 пъти по-малък "

^Virgo^ нищо лично (аз дори незнам как тренираш ,така че не приемай обръщението ми към теб ами по-скоро към "разбиращите" ;) )

извинявам се за това ,че разбудих стара тема ,но от мнения като това на Defekt ми става лошо :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Protiv sym,ama bez da iskah glasuwah za :D

 

 

P.P-I sorry za latinicata

Link to comment
Share on other sites

@ShitHappen разбира се, че залагам на точно изпълнение винаги. Не знам защо си останал с впечатление, че правя с много кг. по малко повторения, или пък не ги правя както трябва. В повечето упражнения които играя залагам м/у 8-10 повторения. Като обикновенно за гръб и гърди правя с 8 повторения, а за бицепс и трицепс залагам на 10 понякога и по 12 повторения(зависи каква ми е целта релеф или маса). Всичко се прави максимално точно защото наистина няма никакъв смисъл да правиш нещо не както трябва. От една страна, че нищо не правиш, и от друга можеш да си докараш някоя неприятна травма от която после няма оправяне :)

 

ПП. иначе и аз съм виждал изпълнения заслужаващи оскар особено на скрипец отпред мятат се като шарани :lol:

 

ПП2: малко offtopic направихме с теб ама кво да се прави :)

Link to comment
Share on other sites

Без големи тежести не можете да направите маса. ;)

 

А вие какво разбирате от големи тежести между другото?

Ами големи тежести за всеки човек е различно. За някой който тежи 60-70кг. големи тежести е едно. За човек който тежи 100кг големи тежести ще е съвсем друго така, че е доста относително какво значи големи тежести :)

 

Edit: За всеки човек е индивидуално това понятие като не зависи само от личните кг, а и от други фактори :)

Link to comment
Share on other sites

Без големи тежести не можете да направите маса. ;)

 

А вие какво разбирате от големи тежести между другото?

аз за моите си възможности тренирам с максимална тежест ( тоест максималната тежест с която мога да направя ,чисто и бавно, определените броики в дадена серия ) . Аз мога да направя , примерно 8-ца с 80 кила скрепец отзад , но правя 10 броики(чисти и бавни) с 65 кг и мога да заявя ,че след 10те чувствам 2 пъти по-добре натоварени (гръбните мускули ) отколкото с клатушканията и всевъзможните му движения с които най-много да се контузя или да правя я бицепс , я кръст , я нещо друго :)

Спирам с офф топик-а ,ако искате да продължим разговора в темата за културизъм :)

Link to comment
Share on other sites

По мое мнение ,човек не се нуждае от протеини,ако не напира за бързи резултати.Ефектът може да бъде същия , но просто ще трябва повече упорство и труд,нещо което явно на много хора не им харесва?!

 

@ShitHappen много остро реагираш на моменти,каквото и да говориш за плюсовете на протеините,вярвам много добре знаеш,че същите съставки се набавят от храната-просто е нужно повече време ,за да постигнеш резултат, както когато приемаш протеин.Затова въпросът се свежда до това ,дали имате търпение или не?

Освен това според мен след прекратяване на тренировките,мускулите натрупани с протеине се стапят по-бързо от същите ,при които не се използва оспорваната добавка!

Link to comment
Share on other sites

Освен това според мен след прекратяване на тренировките,мускулите натрупани с протеине се стапят по-бързо от същите ,при които не се използва  оспорваната добавка!

От къде стигна до този извод ?! Знаеш ли изобщо колко вида протейн като добавка се продава ... ? млечно яйчен , суроватъчен , обогатен с въглехидрати и още незнам колко вида ...

Търпение ?! когато нямаш достатъчно протейн (въглехидрати) да нахраниш мускула

колкото и време да му дадеш ,той няма да ръсте на максимум .

Не един път обясних защо са необходими суплементите и ,че не може да се набави нужното количество ( то може ама трябва да ядеш ... 15 пъти на ден ) протейн ,като не прекалиш с мазнини и въглехидрати ,ама то кой да прочете ..

Link to comment
Share on other sites

Значи по принцип може да се набави необходимият протеин от храната. Но има един момент, че трябва да се дават по 10лв. на ден за храна. Ако имате кинти си яжте пилешко и риба и тва е.

 

@ShitHappen ще ми обясниш ли каква е разликата м/у протеините които изброи. Сега в момента пия на Nutrim pro gold 90, млечно яйчен. Бих казал, че ми влияе доста добре :D

 

Edit: и пиеш ли някакви аминокиселини към протеините и какви?

Link to comment
Share on other sites

@ShitHappen ще ми обясниш ли каква е разликата м/у протеините които изброи. Сега в момента пия на Nutrim pro gold 90, млечно яйчен. Бих казал, че ми влияе доста добре  :D

 

Edit: и пиеш ли някакви аминокиселини към протеините и какви?

http://bb-team.org/stuff/000122.php всичко за това , кой протейн какви аминокиселини и колко от тях съдържа . Различните видове протейни се приемат от различен вид хора (такива които имат бърз или бавен метаболизъм дали качват бързо или бавно ) Аз още експериментирам върху себе си ,последният протейн така да го нарека ми беше Нутрим Мас Гейн ,който си беше гейнърче , преди това пиех на Мусаши някакъв обогатен с аминокиселино ,но честно казано не си заслужаваше

за 37лв/кг да взимаш само протейн било то обогатен , сега приемам :

Nutrim 85 Whey Pro суроватъчен протейн с 85 % съдържание на протейн 27лв/кг

Universal Amino Acids 2700 19лв/120 хапа

Nutrim Creatin Monohydrate 18лв/200 грама

Optium Glutamine 1000mg 23лева мисля ,че го взех /60 хапа

и взимам Мулти пак витамини не са купувани от България така ,че незнам цена и т.н. :)

Протейна който ти взимаш ,ми се видя много евтин за 90 грама чист протейн на 100 грама , затова зех 85% и съм по-доволен отколкото с гейнъра , защото той (гейнъра ) имаше доста малко протейн в 100грама и по-скоро се омазних с него отколкото качих маса .

Link to comment
Share on other sites

Без протеин няма да постигнеш никакви резултати. Човек който тренирва, трябва да се храни по 5-6 пъти на ден. Кажи ми, как ще успееш да се храниш по толкова много? А пък има и друг момент, че за разграждането на храната и за усвояването й се отделя много повече енергия от това да вдигаш тежести. Тежестите са 20% от енергията, която тялото изразходва. Протеина е готова храна и се усвоява много по-бързо, като същевременно не се използва толкова енергия.

Link to comment
Share on other sites

http://bb-team.org/stuff/000122.php всичко за това , кой протейн какви аминокиселини и колко от тях съдържа . Различните видове протейни се приемат от различен вид хора (такива които имат бърз или бавен метаболизъм дали качват бързо или бавно ) Аз още експериментирам върху себе си ,последният протейн така да го нарека ми беше Нутрим Мас Гейн ,който си беше гейнърче , преди това пиех на Мусаши някакъв обогатен с аминокиселино ,но честно казано не си заслужаваше

за 37лв/кг да взимаш само протейн било то обогатен , сега приемам :

Nutrim 85 Whey Pro суроватъчен протейн с 85 % съдържание на протейн 27лв/кг

Universal Amino Acids  2700 19лв/120 хапа

Nutrim Creatin Monohydrate 18лв/200 грама

Optium Glutamine 1000mg 23лева мисля ,че го взех /60 хапа

и взимам Мулти пак витамини не са купувани от България така ,че незнам цена и т.н. :)

Протейна който ти взимаш ,ми се видя много евтин за 90 грама чист протейн на 100 грама , затова зех 85% и съм по-доволен отколкото с гейнъра , защото той (гейнъра ) имаше доста малко протейн в 100грама и по-скоро се омазних с него отколкото качих маса .

Мда и аз преди пробвах този мас геин на нутрим обаче и на мен не ми хареса много много. Тея работи дето си ги изписал за колко време ти стигат. Щото аз трябва половината заплата да си дам и ако ше са ми някви за 10-тина дена просто няма как да си го позволя :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Malko i ot men...

Hodq na zala ponedelnik, srqda i petyk i ponqkoga v sybota... :)

Predi trenirovka piq 2 xap4enca aminokiselini (mai se kazvaxa amino1600).

Sled trenirovka piq o6te dve kakto i kym 70-80 gr. 100% surovaty4en

protein+5-6 gr. kreatin monohidrat.

Gledam redovno da poxapvam pile6ko i riba kakto se izkaza edin ot drugiDe v foruma.E 4estno kazano nablqgam pove4e na ribata 6toto e po-dostypna (vse pak ne sym Rokfeler 4e da si kupuvam po 1 cqlo pile vseki den)... :P

A razultatite sa nalice: zapo4nax predi 3.5 meseca i togava bqx 59kg, 29sm ryka, 90sm gyrdi, 42sm krak, 31sm prasec...za druga mqrka ne se se6tam...

V momenta sym 63kg, 33sm ryka, 96sm gyrdi, 47sm krak, 34sm prasec...

Neznam za vas no tezi rezultati sa napravo idealni za men kato se ima predvid ot kolko vreme treniram...

Tyi 4e az sym s dvete ryce ZA Proteinite... :punk

I vse pak ne prekalqvaite s tqx ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

ShitHappen Публикувано на , 19:48 PM

  QUOTE(ANGELIZER @ Nov 27 2004, 20:24 PM)

Освен това според мен след прекратяване на тренировките,мускулите натрупани с протеине се стапят по-бързо от същите ,при които не се използва  оспорваната добавка!

 

 

 

 

 

От къде стигна до този извод ?! Знаеш ли изобщо колко вида протейн като добавка се продава ... ? млечно яйчен , суроватъчен , обогатен с въглехидрати и още незнам колко вида ...

Търпение ?! когато нямаш достатъчно протейн (въглехидрати) да нахраниш мускула

колкото и време да му дадеш ,той няма да ръсте на максимум .

Не един път обясних защо са необходими суплементите и ,че не може да се набави нужното количество ( то може ама трябва да ядеш ... 15 пъти на ден ) протейн ,като не прекалиш с мазнини и въглехидрати ,ама то кой да прочете ..

 

ми да ти кажа поназнайвам ги видовете протеини-ма просто не разбрах за какво ги изтъкваш тия работи, моето момче!

а аз да не би да ям 15 пъти на ден-слушай какво кажи си какви са ти мерките ,които си направил с протеин?

и попромени тона -ние не сме расли на ливада ,знаем някои неща!

Link to comment
Share on other sites

ANGELIZER, явно нищо не разбираш. Вземи първата книга по тоя въпрос, която ти попадне и я прочети. След това пак ела и ще говорим.

Link to comment
Share on other sites

значи ,какво ще ви кажа и на двамата,че излизам и не ми се занимава повече с вас-казах,че ако човек иска да стане по-бавния начин-без протеин,

ако иска по-бързи резултати съответно да го ползва

 

ето от там се започна

 

а сега неразбиращия да ти каже-висок съм 186 см,тежа 81 кг

обиколката на ръката-42,обиколка на гърди 108-110(не съм сигурен) и тн.

 

айде сега разсъждавай -дървен философ

Link to comment
Share on other sites

Значи ANGELIZER никой не ти казва, че трябва да ядеш по 15 пъти на ден. Той просто е написал 15 за да каже, че трябва да се яде доста често. А именно храненията трябва да са м/у 2 часа и половина и 3 часа. Пада се около 6-7 хранения за деня. Значи като се има предвид, че повечето хора нямат възможност да си стоят по цял ден вкъщи и да ходят на тренировки. А има някой работят други учат 3-ти като мен правят и 2-те. Та мисълта ми е, че нямам възможност да ям по толкова много пъти и нямам чак такъв бюджет, за да ям каквото трябва и затова използвам хранителни добавки.

 

Искам изрично да кажа, че съм напълно съгласен с твоето мнение, че всичко може да се направи и без хранителни добавки. Но не всеки човек има търпение и по-важното възможност да се храни правилно. Ще ти дам за пример себе си. Значи както казах в един мой пост малко по горе 3 години съм тренирал без да пия каквото и да било. Съм постигнал много.

Преди да започна да тренирам- 190см, 95кг, ръка 33 (стегната), гърди 106 или 108 не помня вече.

3 години по късно- 190см, 95кг, ръка 43(стегната), гърди 116. Опитвам се да кажа, че всичко може да се направи и със суплементи и без тях. Единствената разлика е, че с тях става доста по бързо :)

 

ПП: ама як спор си заформихме де :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...