Jump to content
BulForum.com

Za i protiv Proteinite?


Boro

Za ili protiv Proteinite?  

246 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

vijte pi4ove treniram ot 4 meseca bqh 90kg sega sum 80 . v momenta sum v zastoi opitvam se da svalqm bez L-carnitine ama kato gledam ne6tata vurvqt natam 4e mai skoro 6te si kupq . za proteinite az li4no ne sum 4uval da sudurjat kakvito i da e bilo steroidi kakto nqkoi be6e spomenal nikoi proizvoditel nqma da ima smetka ot tova . Samo informativno da kaja ne si kupuvaite evtin L-carnitine i ako si kupuvate vnimatelno 4etete kakvo sudurja ako v sudurjanieto se namira D-carnitine ili pod drugoto mu ime Carnitine complex nedeite si go kupuvaite.Kupuvaite samo ka4estveni produkti (MUSASHI).za vredniq D-carnitine ili Carnitine complex pro4etoh v oficialniq sait na musashi http://musashibg.com/home.htm

4etete forumite v musashi i bb-team.org i puskaite tema ako ne ste sigurni za ne6to .uspeh s trenirovkite :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

абе изяснете си понятията бе!

стероиди = хормони и ако не си решил да посветиш живота си на блъскането не ти трябват, защото трудно се балансира с тях.

анаболи - няма такова животно. има термин "анаболен ефект". от там произлиза наименованието на огромна група вещества. анаболен ефект имат дори и витамините от група Б и то доста силен. Има анаболни и катаболни процеси в метаболизма - пръвите водят до мускулна хипертрофия (демек подува ти мускулите), вторите блокират изхранването на мускулите и се съсредоточават в съхранението и натрупване на енергията (правят ти сланините). Нормално е на аминокиселините или на протеините с цел реклама да пишат че са анаболни, защото това е целта в крайна сметка!

Link to comment
Share on other sites

A da dopulnq za ternirovkite ne deistvaite sami !!! Plovdiv e golqm grad ima mnogo fitnes zali i instruktori . Vinagi se suvetvaite s instruktori !!!! Te sa profesionalisti tova im e rabotata.

Ako iskate nai to4en otgovor pitaite instruktorite v 3 zali kudeto 2te mneniq sa ednakvi taka treniraite(ako imate problem s ka4vaneto na masa ili svalqneto i vuprosi ot tozi tip).

Ako ste na4inae6t i poiskate programa mnogo ot instruktorite deistvat individoalno dimek 6te vi dadat programa za koqto spored tqh tq e nai dobra za vas . Ne o4akvaite v tozi slu4ai da namerite shodni programi .

Link to comment
Share on other sites

няма да чета всички мнения, но ще дам моето, компетентно по тази тема, понеже съм бил активен спортист 6 години

първо - !!! протеините са хранителна добавка, те не съдържат изкуствени вещества, които да повишават масата, силата или каквото и да е по изкуствен път

ако не искате да пиите протейн пийте яйца, но мисля че 30 ще са ви много, понеже една доза протейн ~ 80 грама (по принцип се пие 1-1.5 гр. на 1 кг. човешло тегло) съдържа точно толкова - 30 яйца, 1 кора яйце

Протейна е синтезиран белтък, за да не ви се налага да ядете промишлено количество храна

това е

който разбрал- разбрал, който не е :)

пий си протейните майна и не се притеснявай

важна е системата, постоянството и упоритостта в тренировките

успех

поздрави

Трифо !

Link to comment
Share on other sites

Steroidi+anabolen efekt = golemi muskuli super oformeno tqlo

Steroidi+androgenen efekt = bolest (seriozni bolesti na 4erniq drob i surceto)

Delqt steroidite na estestveni i sinteti4ni principut im e po4ti ednakuv i v 2ta slu4aq se trovi6 s bokluci !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

lud Canar-hahaahahaahahha neme rasmivai tova nikoga nemojedati se slu4i ot proteina,hahaha tva me ubi ima hora koito sa mnoo zle 6a vi prepora4am da pro4etete parvo ne6to i posle da pi6ite gluposti samo se izlagata i obarkvate neznai6tite, OT PROTEIN NI6TO NEMOJE DA DATI STANE negoli rabrahte ve4e we

tva e sedno da qde6 idase razbolqva6 ot nqkvi izmisleni bolesti

Link to comment
Share on other sites

vijte pi4ove treniram ot 4 meseca bqh 90kg sega sum 80 . v momenta sum v zastoi opitvam se da svalqm bez L-carnitine ama kato gledam ne6tata vurvqt natam 4e mai skoro 6te si kupq . za proteinite az li4no ne sum 4uval da sudurjat kakvito i da e bilo steroidi kakto nqkoi be6e spomenal nikoi proizvoditel nqma da ima smetka ot tova . Samo informativno da kaja ne si kupuvaite evtin L-carnitine i ako si kupuvate vnimatelno 4etete kakvo sudurja ako v sudurjanieto se namira D-carnitine ili pod drugoto mu ime Carnitine complex nedeite si go kupuvaite.Kupuvaite samo ka4estveni produkti (MUSASHI).za vredniq D-carnitine ili Carnitine complex pro4etoh v oficialniq sait na musashi http://musashibg.com/home.htm

4etete forumite v musashi i bb-team.org i puskaite tema ako ne ste sigurni za ne6to .uspeh s trenirovkite :punk

личен съвет не гледай форума на мусаши само добри думи ще чуеш за мусаши много ясно но не всички са верни !даже и тва за д-карнитина си го чел от там и за съм го чел и за тва знам! аз пих 1 месец л-карнитин 2пъти по-ефтин от тоя на мъсаши и имаше доста резултат за 20дена свалих кум 4кила но разбира се с НВД!!! мусаши-реклама!

Link to comment
Share on other sites

ем сямо да кажа за оня пи4 с 3те санта тва за 1 месец не може да стане от протеини сигурно си започвал да тренираш и така ае кво ли говора 3 санта за 1 месец на ръката е почти невъзможно освен ко не си зимал да кажем анаболче винстол дека такива работи такаче теа 3санта не на мен пич! 2ро кой ти каза 4е нямат сметка ти сложат например анаболче както се казваше че има в аминокиселините на JK една опковка анабол е 5-6 кинта говорим за обикновен анабол който се приема орално !но обикновено той се комбинира с нещо за повече ефект ! 3то то каде знаеш че универсал не са нищо повече от нутрим освен в цените пробвал ли си им продуктите на универсал да кажем амино 2700 който можеби всички хора казват че са най-добрите аминокиселини!4то слуха за стероиди наистина е стар като света 5то много фирми наистина биха си цъкнали малко алабол за повечко ефект  и след тва само от тях ще взимаши си набавят така 1 редовен клиент 6то не съм съгласен че без протеини е безсмислено блъскането поне първите 2 години да кажем когато спокойно може да си карате без никви добавки чак като сте наистина в застой може да почнеш да пиеш лично мнение де ! 7мо квито и протеини да взимаш без храна нищо не става тя е едно 30-40% от всичко! без храна няма от какво да расте мускула!

за книжка в нета виж www.bb-team.org  ужасно полезен сайт с много инфо ама много!

 

Don Anton-e ne si go izmislqm be 4ovek...

I az se 6a6nax kat se premerix... :confused :confused :confused

Na 11 Uli po4nax da si digam takyf... Po4nax da piq surovaty4ni proteini po okolo 100 gr. na trenirovka ( treniram prez den )... :huh:

5-6 dena sled pyrvata trenirovka si zex i kreatin-monoxidrat... :devil

Napraix si zarejda6tata dozi4ka.. :D ... i taka...

I onzi den ( na 16 avgust ) kat se premerix i takyf sedq i se 4udq kvo stava tuka... :confused

6toto i az znam 4e tolkoz byrzo ne se ka4va... Pone ne i bez nqkvi ludi garmq6ti ximii :P

Ama ei na rezultata e na lice...Na 11 Uli ( nqma da se smeete ei... :angry1 ) racete mi bqxa 29 cm obikolka a gardite 91 cm... Na 16 avgust racete mi bqxa 32 cm a gardite 95 cm... Pa ko 6tete vervaite... Nqmam pri4ina da vi lyja...

Ai s zdrave :punk

Link to comment
Share on other sites

Seki organizam se nujdae ot Proteini

osobeno ako si sportist i se natovarvash seki den

Proteinat voobshte ne e vreden kakto go opisvat nqkoi

takache ako imate vazmojnost si kupuvaite i pite

do sega pia i prodaljavam da pia na Nutrim zashtoto e po evtino

tia ot Musashi moje da sa malko po dobri ot nutrima no senite im sa 3-4 pati po visoki zatova si pia Nutrim ot Nutrim i sam si mnogo dovolen [dobre e da se kombenira i s creatin za aktivno sportuvashti ]

Link to comment
Share on other sites

Don Anton-e ne si go izmislqm be 4ovek...

I az se 6a6nax kat se premerix... :confused  :confused  :confused

Na 11 Uli po4nax da si digam takyf... Po4nax da piq surovaty4ni proteini po okolo 100 gr. na trenirovka ( treniram prez den )... :huh:

5-6 dena sled pyrvata trenirovka si zex i kreatin-monoxidrat... :devil

Napraix si zarejda6tata dozi4ka.. :D ... i taka...

I onzi den ( na 16 avgust ) kat se premerix i takyf sedq i se 4udq kvo stava tuka... :confused

6toto i az znam 4e tolkoz byrzo ne se ka4va... Pone ne i bez nqkvi ludi garmq6ti ximii :P

Ama ei na rezultata e na lice...Na 11 Uli ( nqma da se smeete ei... :angry1 ) racete mi bqxa 29 cm obikolka a gardite 91 cm... Na 16 avgust racete mi bqxa 32 cm a gardite 95 cm... Pa ko 6tete vervaite... Nqmam pri4ina da vi lyja...

Ai s zdrave         :punk

 

napano sa vazmojni tvoite rezultati.vseizvestno e 4e v na4aloto seki ima mnogo podem.

 

a ina4e po temata.proteinite sa hubavo neshto.tva 4e vredqt sa gluposti.ne 4e sa super polezni ma 4ak da vredqt,mnoo silno kazano spored mene.

Link to comment
Share on other sites

Прекомерната употреба на протеини води до удебеляване на сърдечния мускул, което сами се сетете до къде води на стари години.

Link to comment
Share on other sites

Ami neznam to4no kakvo slagat v tqx oba4e az si vzemam nalivni surovaty4ni proteini i moga da tvyrdq 4e vyr6at dobra rabota... ;)

Samo za info ... za mesec i malko ka4ix 3 cm na racete i 4 cm gyrdi...

:D  Taka 4e az sym tvyrdo ZA... :punk

каквото и да ми говориш това е невъзможно . Трябва да си пил химийка нещо .. ,но само от протейн + креатин 3см за 1 месец невъзможно ! Недей пълни на начинаещите главите с измишлютини ,че по-хубаво да дигат ,а не да се надяват толкова на протейна който взимат . Колкото до протейна който взимаш мисля ,че ще е най-добре да го спреш/намалиш защото некачествения необработен протейн не е толкова хубав колкото ти си мислиш . 100 грама на ден за начинаещ е прекалено много . Това което ти си направил още от самото начало да се наблъскаш с всичко възможно (позволено) също не е много добре ,на организма му трябва време за да привикне

@Divaka мисля ,че "ламерски" изказвания по темата изобщо не заслужават коментар. Щом не разбираш недей пиши !

Истината за протейна хм.. :confused .Естествено ,че всеки който не се е потил в залата и казва,че културистите са комплексари ,а той кибичи по цял ден в пц залата като пуши или пие ще каже : " Протеините са химии "

@Soul_fly твоето изказване найстина е смешничко аз протейн-а не го ползвам заради по-бързото растене на мускулите ,а заради това ,че ми дава сила,енергия,издръжливост .

Мога да кажа само ,че това с стероидите е все едно да кажат ,че в близалките на децат слагат марихуана

Информация която е писана от професионалисти ,а не от "разбирачи" може да намерите тук : http://musashibg.com/programi_i_statii/proteinpowder.htm

П.П. Протейнът може да бъде вреден само за празни глави които прекаляват с него,защото всяко нещо в повече е вредно . И все пак ,ако ви накарат да избирате между 2 пилешли паржоли и 1 лъжица протейн изберете пържолите

П.П.2 Протейнът е направен за да може нуждаещите се от голямо количество определено полезно вещество да получат само него ,а не с него да получат 200 грама мазнини,въглехидрати и т.н. Протейнът е храна за мускула !!!

Link to comment
Share on other sites

Аз съм ЗА протеините,но ПРОТИВ сякаква друга химия...а колкото до т'ва за 4 см на ръцете за месец - тва е невъзможно дори да седиш по 10 часа в фитнес залата,а колкото до начина на произвеждане - ами само ще ви кажа,че има протеини по 5 лв. има и такива по 100лв. такаче правете си сметка кое е качествено и кое не,едни качествени протеини са най-малко 50лв.

Link to comment
Share on other sites

стига сте се карали на пича с 4-те сантиметра на ръцете бе. той си призна че е начинаещ и че е взел конски дози протеини+креатин. и ако си е измерил ръцете пръвия път преди, а втория път след тренировка нормално е да постигне въпросния "резултат". аз лично считам за изграден мускул който се задържи след една седмица почивка, с нормално (неподсилено) хранене.

Link to comment
Share on other sites

стига сте се карали на пича с 4-те сантиметра на ръцете бе. той си призна че е начинаещ и че е взел конски дози протеини+креатин. и ако си е измерил ръцете пръвия път преди, а втория път след тренировка нормално е да постигне въпросния "резултат". аз лично считам за изграден мускул който се задържи след една седмица почивка, с нормално (неподсилено) хранене.

да по такъв начин може да стане ,но иначе едва ли ..

Link to comment
Share on other sites

Awe hora iskam da vi pitam za edna kombinaciq ot L-glutamin,taurin i kreatin koqto mi kazaha 4e pomaga adski mnogo za ka4vaneto na masa osobeno ako se hrani6 pravilno.Aide nqkoi da se izkaje 6toto ne mi se 6te da strelqm naposoki:)

Ina4e otnosno toq pi4...vseki ima svobodata da me4tae nali taka be6e...

Link to comment
Share on other sites

стига сте се карали на пича с 4-те сантиметра на ръцете бе. той си призна че е начинаещ и че е взел конски дози протеини+креатин. и ако си е измерил ръцете пръвия път преди, а втория път след тренировка нормално е да постигне въпросния "резултат". аз лично считам за изграден мускул който се задържи след една седмица почивка, с нормално (неподсилено) хранене.

така тва въпреди че си го нарпавил още в началото е пак невъзможно почти да си качил 3 см. за месец освен ако наистина не си ги мерил 1 път преди и 1 път след тренировка!пичове не визмайте тези протеини и креатини още в началото няма нужда тогава тялото си расте само дота бързно изчакайте 6-10месеца стигнете застой и тогава не бързайте защото ако тялото ви привикне към креатина да кажем после ефект 0!а мусаши са в повечето случей една наистина голяма РЕКЛАМА само това ! те са по-скъпи от универсал да кажем а в повечето случей не са по-добри все пак кво се хвалят че имат австралийски сертификат ми много ясно като са в австралия баси! универсал имат в уса!а и не вярваите на статийте им и на форума им там ще пише че те са най-добрите много ясно ! там съм писъл и мисля че съм от малкото които пишат истината за мусаши!

 

а да и там за онази комбинация ! ако ти трябва за маса качване си вземи ГЕЙНЪР л-креатин и аминокисели да кажем!ще има ефект макар л-креатина да е за маса по-точно но може да смениш с л-глутамин и да видиш при теб кое има повече ефект!

Link to comment
Share on other sites

Мога да ви кажа, че е напълно възможно да е качил 3 сантиметра. Особенно, ако е бил слаб и през месеца, в който е тренирал да е напълнял драстично. Стига разбира се и програмата да е била добра.

 

А и това за форума дето пишете са пълни глупости. Все едно в тоя форум да се пише, че евроком са най-добрите. Не помните ли, какви скандали имаше заради интернета...

Link to comment
Share on other sites

Ae se mi e taq ko si mislite... Az sym siguren v rezultatite mi...

A za proteinite - dopital sym se za vaprosnite surovaty4ni proteini pyrvo do 2 profesionalni lekari ( ediniq mi e mnoo dobyr priqtel ) ,i vtoro - vyprosniq mi priqtel me naso4i kym negov kolega koito raboti v ximi4na laboratoriq. Toq pi4 izsledva malka 4ast ot proteina koito mu zanesox i mi kaza 4e nqma nikvi strani4ni primesi koito bixa mi navredili... Taka 4e kvoto i da si govorite... Vqrvam kakvo mi kaza 4oveka... Pyk i rezultatite sa nalice... :love

 

Ai peace \/ :devil

Link to comment
Share on other sites

Не очаквайте децата ви да са нормални ако взимате химии. Факт.

ти изобщо знаеш ли какво е протейн !? защото ,ако знаеше едва ли щеще да кажеш такава глупост ! Като не разбираш недей пиши . Дал съм Url откъдето може да видиш същноста на протейна

@Good_God тези резултати може да се постигнат само по 1 начин както казаха и други : 1ият път когато си мерил не си бил на тренировка 2рият път си бил и си помпил гърди/ръце може би .Възможно е дори при първото мерене ръката ти да не е била достатъчно стегната (аз преди да почна тренировки не можех ,някак си нямах сила да си стисна ръката напълно ) . И ако все пак тези неща които описах не са така .. то ти си качил не само мускулна маса ами и солиден слой мазнина

Link to comment
Share on other sites

Vsi4ki qki4ki majagi samo tvardqt 4e tva bilo samo hranitelna dobavka i ne vredqla voob6e!Tq samo pamagala za natrupupvaneto na masa ii t.n. :sick Zimaite si mom4eta kakvoto iskate ama sled vreme kato vi visnat mravkite po tqloto da ne kajete 4e ste sbarkali!Nqma ni6to po hubavo ot tva da si trenira6 no da stava s normalna hrana i po estestveniq na4in! :punk

Link to comment
Share on other sites

pi4ove pi4ove kvo tolkova 3 santa?.napalno si e vazmojno,kazah v na4alotot vinagi ima golqm podem ako trenirash kakto trebe.da ne govorim 4e 4oveka si e zimal i suplementi.vazmojni sa rezultate te mu.

Link to comment
Share on other sites

така тва въпреди че си го нарпавил още в началото е пак невъзможно почти да си качил 3 см. за месец освен ако наистина не си ги мерил 1 път преди и 1 път след тренировка!пичове не визмайте тези протеини и креатини още в началото няма нужда тогава тялото си расте само дота бързно изчакайте 6-10месеца стигнете застой и тогава не бързайте защото ако тялото ви привикне към креатина да кажем после ефект 0!а мусаши са в повечето случей една наистина голяма РЕКЛАМА само това ! те са по-скъпи от универсал да кажем а в повечето случей не са по-добри все пак кво се хвалят че имат австралийски сертификат ми много ясно като са в австралия баси! универсал имат в уса!а и не вярваите на статийте им и на форума им там ще пише че те са най-добрите много ясно ! там съм писъл и мисля че съм от малкото които пишат истината за мусаши!

 

а да и там за онази комбинация ! ако ти трябва за маса качване си вземи ГЕЙНЪР л-креатин и аминокисели да кажем!ще има ефект макар л-креатина да е за маса по-точно но може да смениш с л-глутамин и да видиш при теб кое има повече ефект!

don antone,

сигурно ме цитираш и ми говориш на мен щото ми се сърдиш за Ф1. ама както и да е :)

Това не са мои резултати, а на GOOD God мисля. Та значи аз просто обяснявах да спрат да му ги обсъждат резултатите на момчето - то си знае колко как и с какво си ги постига. може пък просто да е надарено в тази област. аз дадох една хипотеза къде може да е грешката в измерването му.

И благодаря за съвета все пак - съгласен съм че добавките не са нужни в началния етап на тренировките, защото тялото още няма такава енергийна нужда и не може да ги асимилира правилно. А мусаши и аз не обичам - много пари за нищо различно от Универсал или дори Нутрим.

 

а приказката в тази тема е за протеините.

според мен те не са по-вредни от наблъсканите с консерванти и оцветители (сещате ли се - онези Е301, Е287 и т.н. едното от тях беше сол ама не помня кое). все си е храна и мускулите си имат нужда от нея. за привържениците на "чистите храни" които отхвърлят протеина, мога да им пожелая успех в постигането на каквито и да е резултати в мускулното изграждане. всички сме виждали снимки на културистите от 50те и 60те години когато протеините не са били разпространени и осмислени като концепция. но съм съгласен с тях за друго - ако целта в живота не ти не е да градиш перфектно тяло, а просто да поддържаш тонус - протеините са ти ненужни. двете цели се различават - на едното му викат боди билдинг, на другото - фитнес.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...