Jump to content
BulForum.com

Za i protiv Proteinite?


Boro

Za ili protiv Proteinite?  

246 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply
Za ili protiv Proteinite ste? Popricip te sa polezni, no edin lekyr mi kaza che posledno vreme slagat steroidi v tqh. Kak mislite Vie?

 

Ami neznam to4no kakvo slagat v tqx oba4e az si vzemam nalivni surovaty4ni proteini i moga da tvyrdq 4e vyr6at dobra rabota... ;)

Samo za info ... za mesec i malko ka4ix 3 cm na racete i 4 cm gyrdi...

:D Taka 4e az sym tvyrdo ZA... :punk

Link to comment
Share on other sites

natural food i vreme tova e nikvi takiva ... blyska6 si i tva e ako iska6 byrz efekt ne stava ... ako si re6il da zaqkva6 patience my friend :) az ve4e napraih 2 godinki bez nikvi takiva uj hranitelni dobavki no spored men izli6ni. Az piq beltyka na qicata surovi ili si vara qica i samo beltyka im qm i oriz oriza e naturalna hranitelna dobavka s visoko sydyrjanie na proteini i naturalnite sokove sa mnogo qki awe nomera e da ti se trenira zareji byrziq efekt proteinite sa za horata koito iskat da napravat muskuli za otricatelno vreme.You are on your own kid ;)

Link to comment
Share on other sites

Tova poslednoto izkazvane e mnogo sme6no bez proteini i drugi hranitelni dobavki kakto i dobur rejim na hranene i po4ivka bluskaneto v zalata stava besmisleno.Ti ako ne pie6 protein moje6 li da si nabavi6 ot hranata tezi ve6testva ot koito raste6(Sigurno trqbva da qde6 po 160 qica i 3 tona meso:) )

Link to comment
Share on other sites

Има толкова много книги. Който иска да получи някаква субективна информация да вземе да прочете малко. Тука само празни приказки се говорят.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът не е в самите протеини - те са си адски полезни и дори количеството им не може да ти навреди, защото организма си ги приема колкото и както му трябва. Проблемът е в начина на производство - от там се появяват всички неприятности с хранителните добавки. Някои производства са недотам чисти, други използват генно-модифицирани технологии и т.н. Наскоро имаше един филм по Discovery, в който показаха масово заразяване в Щатите от хранителна добавка, която се произвежда в Япония по някаква генно-модифицирана технология. Точно в тези технологии на производство е ключа за бараката. Затова трябва да се взимат протеинови добавки само от доказани производители.

Това за стероидите е голям смях - при всички случай е огромно набутване за "производителя" :D. В ментетата най-често се слага нишесте или нещо подобно, но стероиди само изфирясал малоумник може да сложи :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Az lichno sam protiv 6toto vidqh kvo stana sas edin pi4 pi pi ka4i mnogo naprai huavo tqlo i posle nqkva bolest na topkite mu iskokna (ne hernia) i trqa6e da spre vednaga i sq e 40 kila mokar i cqlata mu koja e nase4ena.

I tva 4e slagat vatre steroidi moje i da e vqrno neznam.

No sas sigurnost ne slagat samo proteini i vitamini.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът не е в самите протеини - те са си адски полезни и дори количеството им не може да ти навреди, защото организма си ги приема колкото и както му трябва. Проблемът е в начина на производство - от там се появяват всички неприятности с хранителните добавки. Някои производства са недотам чисти, други използват генно-модифицирани технологии и т.н. Наскоро имаше един филм по Discovery, в който показаха масово заразяване в Щатите от хранителна добавка, която се произвежда в Япония по някаква генно-модифицирана технология. Точно в тези технологии на производство е ключа за бараката. Затова трябва да се взимат протеинови добавки само от доказани производители.

Това за стероидите е голям смях - при всички случай е огромно набутване за "производителя"  :D. В ментетата най-често се слага нишесте или нещо подобно, но стероиди само изфирясал малоумник може да сложи  :D  :lol:

Moje i da si prav za steroidite no lekara koito mi go kaza tova ima mnogo apteki i gi prodava tezi proteini. Kaza taka: V moq polza e da ti probutam proteini koito uj sa polezni no vsushnost v tqh se ispolzvat neznam si kva chast steroidi (i neshto dr imashe). Podobre zimai nekvi bilki( no zabravih kakvi kaza). BTW az piq proteini ot tova lqto i sled kato mi go kaza reshih da vi pitam da chuq i dr mnenie.

Link to comment
Share on other sites

деееба тоя слух за стероидите в протеините е стар кат света. не откривайте топлата вода.

НЕ! не слагат стероиди в протеините. стероидите са натурални или синтезирани хормони или метаболитни катализатори, които са адски скъпи за производство.

Link to comment
Share on other sites

Moje i da si prav za steroidite no lekara koito mi go kaza tova ima mnogo apteki i gi prodava tezi proteini. Kaza taka: V moq polza e da ti probutam proteini koito uj sa polezni no vsushnost v tqh se ispolzvat neznam si kva chast steroidi (i neshto dr imashe). Podobre zimai nekvi bilki( no zabravih kakvi kaza).  BTW az piq proteini ot tova lqto i sled kato mi go kaza reshih da vi pitam da chuq i dr mnenie.

 

Чакай сега, какво общо имат билките с протеините - ако организма ти е подложен на високо натоварване и трябва да компенсира с допълнителни количества протеин (като например при фитнес/културизъм), как може въобще да замениш нуждата от протеини с билки - този лекар да не би случайно да е ветеринар :woot Та това е абсурдно. Елементарната човешка физиология си го изисква. Билките са си билки - може и да са много полезни, но основната хранителна нужда на човешките мускули при интензивна работа са въглехидрати и протеини в определено съотношение. Не виждам как ще си ги набавиш от билки :blink:

Link to comment
Share on other sites

Tova poslednoto izkazvane e mnogo sme6no bez proteini i drugi hranitelni dobavki kakto i dobur rejim na hranene i po4ivka bluskaneto v zalata stava besmisleno.Ti ako ne pie6 protein moje6 li da si nabavi6 ot hranata tezi ve6testva ot koito raste6(Sigurno trqbva da qde6 po 160 qica i 3 tona meso:)  )

 

tuk mnogo gre6i6 pi4 az predi vsqka trenirovka i sled trenirovka qm po 4 qica samo beltyk i hapvam 4esto oriz naturalni napitki i tova e estestveno hranene. Moga ti kaja 4e dosta sym dovolen bez da zimam nikakvi takiva raboti.Bez hranitelni dobavki ne stavalo ... to4no s dobyr rejim na hranene i hubavo podgotvena programa za trenirovka sa si perfektni. Koito ne e dovolen da si zima proteini i kvoto si iska.Az sym si syvsem dovolen ot rezultata.

 

Чакай сега, какво общо имат билките с протеините - ако организма ти е подложен на високо натоварване и трябва да компенсира с допълнителни количества протеин (като например при фитнес/културизъм), как може въобще да замениш нуждата от протеини с билки - този лекар да не би случайно да е ветеринар  Та това е абсурдно. Елементарната човешка физиология си го изисква. Билките са си билки - може и да са много полезни, но основната хранителна нужда на човешките мускули при интензивна работа са въглехидрати и протеини в определено съотношение. Не виждам как ще си ги набавиш от билки

 

tova i az sym go 4uval ot lekari we kazvali sa 4e bilkite sa dosta dobri i osobeno nqkva "babini zybi" li ne6to takova be6e mnogo dobra bila pri sportistite. a ina4e i p4elniq med e mnogo dobyr kato hranitelna dobavka.

Link to comment
Share on other sites

ем сямо да кажа за оня пи4 с 3те санта тва за 1 месец не може да стане от протеини сигурно си започвал да тренираш и така ае кво ли говора 3 санта за 1 месец на ръката е почти невъзможно освен ко не си зимал да кажем анаболче винстол дека такива работи такаче теа 3санта не на мен пич! 2ро кой ти каза 4е нямат сметка ти сложат например анаболче както се казваше че има в аминокиселините на JK една опковка анабол е 5-6 кинта говорим за обикновен анабол който се приема орално !но обикновено той се комбинира с нещо за повече ефект ! 3то то каде знаеш че универсал не са нищо повече от нутрим освен в цените пробвал ли си им продуктите на универсал да кажем амино 2700 който можеби всички хора казват че са най-добрите аминокиселини!4то слуха за стероиди наистина е стар като света 5то много фирми наистина биха си цъкнали малко алабол за повечко ефект и след тва само от тях ще взимаши си набавят така 1 редовен клиент 6то не съм съгласен че без протеини е безсмислено блъскането поне първите 2 години да кажем когато спокойно може да си карате без никви добавки чак като сте наистина в застой може да почнеш да пиеш лично мнение де ! 7мо квито и протеини да взимаш без храна нищо не става тя е едно 30-40% от всичко! без храна няма от какво да расте мускула!

 

 

за книжка в нета виж www.bb-team.org ужасно полезен сайт с много инфо ама много!

Link to comment
Share on other sites

Айде хората, които и представа си нямата, да не дават повече "компетентни" мнения...

 

 

Абсолютно - представям си да ме лекува лекар който твърди че протеините съдържат вредни вещества - е*** лекаря сигурно е учил в долно нанагорнище ха-ха :lol:

Link to comment
Share on other sites

Na4i otnosno proteinite i za i protiv.Tva sa himi4no sintezirani ne6ta i ne sa savsem polezni.Pak i priemanetyo samo na proteini bez priemane na dostata4no vuglehidrati ne e izob6to polezno...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...