Jump to content
BulForum.com

Za i protiv Proteinite?


Boro

Za ili protiv Proteinite?  

246 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

"Целулозата, мисля, при разграждането си ще носи само калории, а няма да е градивен материал като белтъците. Не вярвам от тревата да приемат толкова много белтъци, колкото един хищник, те и затова ядат по много."

 

Celulozata po4ti ne se razgrajda i ne nosi nikakvi kalorii! Tq e balastno v-vo ili ina4e kazano po zapadno mu fibri :P

Link to comment
Share on other sites

Зингман имал мускулна треска ония ден...на пръстите - цяла нощ пяли с негов приятел песни в чата... :)

Шегувам се. :)

 

Това за песните е вярно, но обикаляхме пияни в баровете по центъра... :wacko: Вече не си падам по нощните чатове :zzz

 

 

Трнираш доста системно и упорито, и смяташ че една пържола ти е достатъчна за набавянето на нужните белтъчини :blink: :wacko: След първоначалното по-рязко напомпване и израстване на мускулите, които никога не са били тренирани, ще те видим колко си средностатистически и дали с тая пържола ще мръднеш напред...

 

Колко време е това първоначално напомпване? Аз смятам, че съм го минал преди месеци.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Колкото и глупости да говорите, един трениращ не може да си набави всичките белтъчини само от храна... Протеина е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН

Не е баш така...Не е задължителен,а желателен.Зависи и от човека,но с около 6-7 хранения един 80 кг билдър си набавя белтъка.

Link to comment
Share on other sites

Виж сега за времето съм сигласен и е много удобно,но не е заместител на храна,т.е не можеш постоянно да караш на прахчета.Примерно налага ти се да излезеш,вместо да търсиш хранителен магазин,една доза протеин е идеалното решение.За винансите може да се по-спори.Протеина ти струва 50-60 лв килото,за тия пари колко пилешко ще вземеш,сметни какво е количеството.Имай в предвид,че в 100 грама пилешко има около 18-20 гр протеин.Казвам 50-60 лв,тъйкато със сигурност е поскъпнал(в момента не тренирам и съм в период inactive :)) протеин на Оптимум.Аз не пия протеин,щото е по-евтино,а щото е удобно.

Link to comment
Share on other sites

Добре ако сте на 20 и растете бързо, да кажем, че протеинът е доста желателно-задължителен, но ако сте например на 30 или повече - вече разстежът изобщо не е толкова голям, особено ако не сте закален от години тренировки. Е, в тоя случай?

 

До тук не виждам някакви особено убедителни аргументи, важащи за общия случай - от който изключвам силно напредналите и професионалистите. Все пак повечето тук, едва ли имаме някакъв досег с професионалния спорт освен по телевизията.

Link to comment
Share on other sites

За тоя спорт няма възрастови граници,така че коментари от тоя род на 20,на 30 са излишни :) Стига да тренираш качествено,хр.режим да е на ниво съответно и начина ти на живот да е адекватен на целите ти в бб.

Link to comment
Share on other sites

Добре ако сте на 20 и растете бързо, да кажем, че протеинът е доста желателно-задължителен, но ако сте например на 30 или повече - вече разстежът изобщо не е толкова голям, особено ако не сте закален от години тренировки. Е, в тоя случай?

 

До тук не виждам някакви особено убедителни аргументи, важащи за общия случай - от който изключвам силно напредналите и професионалистите. Все пак повечето тук, едва ли имаме някакъв досег с професионалния спорт освен по телевизията.

Имаш предвид,че при хората на "възраст" няма значение дали пият протеин или не ли?Не съм съгласен-мускула може да расте стига да го тренираш правилно :) .А ако добавиш и протеин резултатите са повече от задоволителни според мен.Какво по-убедително от това,че ще постигнеш добри резултати :P

 

П.П.Е това естествено само ако тренираш добре и се храниш правилно :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

:D abe dosta mneniq iz4etoh tuka,

ama i na baq prostotiq se natyknah...

abe ,koito si nqma hal haber ot tozi sport pone da ne drynka gluposti...a i kva rabota ima vyobshte vyv forum za bodybilding, mi vinagi moje da se zahvane sys ne6to po-smisleno primerno KYRLING,POLO,KRIKET...a shto ne LAKROS... :D

 

hich va nqma polovinata breiiiiii... razbira se NE VSI4KI!!!

Link to comment
Share on other sites

Ооо аз ги разбирам тея неща ве.Истината е следната.

Ако искаш да заякнеш за 2-3 месеца нали с тренировки 3-4 пъти на седмица без хранителен режим траа бая да наливаш чист сурвачен протеин барабар с 1-2 месеца креатин.А иначе ако не ти се даат пари и имаш време за пълноценно хранене и тренировки по 5 пъти на седмица нема смисъл от протеина.Сичко си зависи от начина на живот,времето и възръстта.

 

Иначе съм твърдо за протеина;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

ЗА!! защото то си е добавка ии няма нищо вредно в него..макар,че на nutrim бяха правили някви проверки ии изледвания на протеина ии са открили,че не съвпада съдържанието в самия протеин със етикета..ама не съм 100%обедена че това е вярно или са слухове на конкуренции :unsure: Но за стероидите..нее в никакъв случай не мисля че е вярно =)

Link to comment
Share on other sites

Ne S1m protiv proteinite no Tv1rdo s1m za Hranite ot koito moga da si izvleka ve6testvata koito se s1d1rjat v Proteinite za6toto znam 4e kato Si Digam i to 4esto samo s pravelni hrani 6te mi se zapazi Silata vinagi apa tes dobavki,vsi4ko e samo vremeno moje da doide edin moment kogato da spre6 da blaska6 zamalko i togava spada6 mnogo po zna4itelno ot kolkoto kato priema6 polezna hrana No i proteinite v1r6at rabota golqma apak tes bukluci bianabolitei anaboli sa apsolutni gluposti :music

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Хахахаххаххах за и против протеините хахахахха, а тема за и против витамините няма ли хахахахаха... Не съм гласувал но смятам че ще се досетите какво ми е мнението хаха

Link to comment
Share on other sites

Аз правя 21 съвсем скоро и все си мисля че полза от добавките има,макар и не мн голяма.За протейна не мога да съм 100% сигурен,но креатина дава някаква сила поне при мене.Ако ходиш редовно на фитнеси и имаш някой и друг излишен лев,защо пък да не си вземеш добавки.Но определено не трябва да се прекалява с тея неща особено да се взимат когато си на 14-15години и искаш за два месеца да станеш като Арнолд или Рони.Имам приятели които са доста по малки от мене ама взимат всевъзможни глупости(включително и с анаболен характер) и найстина изглеждат внушително,но какво ще стане с организма им след време само те си знаят.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...