Jump to content
BulForum.com

Dual SIM Android Phone


Antares

Recommended Posts

Здравейте,

 

Обмислям да си взема Андроиден телефон, като искам да е с две сим карти - за личен и служебен номер. След кратко проучване съм се спрял на някой от тези двата модела:

 

HTC Desire V

Samsung Galaxy S Duos

 

Примемам и други идеи в този ценови диапазон. Не примемам идеи от типа "що не си вземеш ония", пък другата сим карта едикакво си. Към Windows телефони съм алергичен, така че тези предложения са автоматично отхвърлени.

 

Благодаря ви предварително!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Ами те са еднакви. Друго предложение с такъв екран няма да намериш. Другите са с по-малка резолюция.

Отивай в един магазин, хвани ги в ръката, виж кой скърца по-малко и кой ти допада повече и го взимай.

Link to comment
Share on other sites

Да, май ще трябва да си направя разходка...

 

Щото около галактическите Самсунги се вдига доста врява, без да знам доколко е маркетинг и доколко - качество. За HTC-тата също нищо не мога да кажа... Иначе доста Prestigio-та и разни подобни китайски неща изнамерих в нета, като нещо никак не ме влекат...

Link to comment
Share on other sites

Вдига се врява около S3 и то е основно маркетинг. Силно се съмнявам обаче, че като ги видиш на място ще предпочетеш изработката на Samsung пред тази на HTC.

Link to comment
Share on other sites

И аз си търся телефон с 2 сим карти, но не е задължително да е с Андроид. Просто искам да има само wi-fi, но нещо не намирам подходящ. Разгледах десетки китайчета и реплики, но се отказах от тях. Лоши отзиви от познати.

Link to comment
Share on other sites

Вдига се врява около S3 и то е основно маркетинг. Силно се съмнявам обаче, че като ги видиш на място ще предпочетеш изработката на Samsung пред тази на HTC.
Ами до момента нещата клонят към Samsung-a. HTC-то не ми харесва (поне по снимки) като дизайн, а и е с малко по-слаби параметри.

 

Уикенда ще се поразходя да видя дали някъде няма да ги има, за да го хвана в ръка и разгледам.

Link to comment
Share on other sites

Ами до момента нещата клонят към Samsung-a. HTC-то не ми харесва (поне по снимки) като дизайн, а и е с малко по-слаби параметри.

 

Уикенда ще се поразходя да видя дали някъде няма да ги има, за да го хвана в ръка и разгледам.

 

Дизайна на гърба му е малко по-гаден на това HTC. Не знам кой гений я е измислил тая елипса около камерата. Но като цяло изработката му е по-добра, защото не е направен от евтина пластмаса, като Самсунга. Или поне не е лъскава, а лъскавото само по себе си придава евтин вид. Гърбовете на HTC-тата по принцип са с матова пластмаса, а някои дори са с една такава гумирана текстура, която ти позволява да го държиш по-лесно в ръка докато говориш.

 

И кое му е по-слабото на HTC-то? Те са идентични, но на различен производител. Дори мисля, че и технологията на екраните им е еднаква.

Хвани ги в ръка и виж как ги чувстваш. И аз бях резервиран към дизайна на гърба на моя телефон първия път като го видях, но сега много ме кефи.

Link to comment
Share on other sites

По-малко оперативна памет има 512/768 МВ. Но като цяло ми се струват малко или много клонинги, като показатели. Предполагам, слагане на cyanogen ще премахне малко или много софтуерните различия, но наистина - искам да го хвана в ръка. Лошото е, че май повечето от по-популярните магазини не го предлагат HTC-то...

Link to comment
Share on other sites

Oh, the drama...

 

Категорично HTC-то е направено по-добре, като дизайн. И сякаш по-добре ми легна в ръката... Damn, хем по-скъпо, хем с по-малко памет... wacko.gif

Link to comment
Share on other sites

Паметта може да е проблем.

Ако можеш да прежалиш пластмасите на Самсунг-а, взимай него. Приложенията, които се правят в момента са ориентирани към по-новите телефони и искат много РАМ, а и СЕНС-а на HTC-то сам по себе си точи много памет.

Link to comment
Share on other sites

Доста изкусително изглежда, но като гледам размерите му - това не е нещо, което да мога да нося в джоба, а точно такъв телефон търся. Да, вероятно ще мога да си цъкам игрички на него, но... надвишава комфортните ми размери...

 

Иначе тази марка за сефте я чувам. Някой може ли да каже нещо за нея? Щото почвам да се замислям...

-------

Ред: Този модел доста ми грабна окото... Миро, разпитай колегата ти за отзиви :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Опааа какво стана , този Zopo ZP200 Shining ли взе ?
Споделяй мнение и от къде си го взел ако си го  ?

Link to comment
Share on other sites

@PiTT_BuLL съжалявам, не видях навреме, че си питал тук... 

 

 

Това е телефона, взех го от техния магазин, като в покупката добавих 2000 mAh батерия (основната е 1250, допълнителната идва с различен капак, щото не се събира в оригиналния) и допълнителна 16GB карта. 
 
До момента съм изключително доволен от телефона. Доста е бърз, тъчскрина ми харесва как реагира. Четирите бутона отдолу понякога не реагират веднага, малко по-"мудни" ми се струват и дразнещо гасне подсветката им  след време. Забелязвам също, че тъчскрийна има известни проблеми с ъглите. По-трудно хваща. Телефонния указател е малко спънат, до момента не видях начин да изкопирам от едната от двете сим карти контактите на телефона и съответно да мога да си сложа специални мелодии, картинки, и т.н. Самия телефонен указател е преработен - не е оригиналния за Android 4.0, но това явно е нормално - все пак Android не е предвиден за двусимкартните телефони. Като двусимкартна поддръжка е добре. Телефона няма никакви проблеми с 3g, вече си чопля с учудваща скорост, имайки предвид мобилния план, половината ми постове от последните дни във форОма са от телефона.
 
Като батерия - към ден издържа на обикновената (1250 mAh) с чоплене и разговори. Другата (2000 mAh) - около ден и половина. Телефона си върви с iGO навигация, ако поръчаш SD карта - в нея слагат европейски карти. Това още не съм го разучил.
 
Като скорост - още не съм го пържил. Свалих си една състезателна игра с коли и си върви доста плавно. До сега лаг не съм усетил, телефона е стабилен. Гледах и някакви 3d видеота, но 3d-то изглежда повече като холограма, отколкото като истинско 3d (да не го сравнявам с iMAX-а :D)
 
Като цяло жълтите братя отговарят с известно забавяне, малко смешен английски, но като цяло са коректни и изчерпателни. Поисках тракинг номера на пратката (за да го следя в DHL, че един приятел ме наплаши как негова пратка стигнала във Финландия) и ми го дадоха веднага.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

от htc и samsung ... накрая акостира при "китайчетата", така ли?

аз се чудя на тея samsung, които се появиха с 2-sim карти ... доколко са добри/функционални? тъй като до преди половин година имаха 1-2 модела, а сега са сигурно поне 6-7, та се чудя в сравнение с "китайчетата" какво бихте казали за тях?

примерно samsung grand и samsung core ... и двата поддържат dual-sim, ама тоя grand малко големичък идва(за майка ми е, не е за мен), като параметри мисля, че ще се усети разлика с настоящия Xperia X8 ... та ако някой има впечатления от тези два телефона, ще съм благодарен да сподели.

Link to comment
Share on other sites

Имам Samsung Galaxy Y Duos. Добре работи за бюджетен тел. RAM- а е малко, но го руутнах и забърсах всичко ненужно стоково според мен и сега си работи перфектно.

Link to comment
Share on other sites

Имам Samsung Galaxy Y Duos. Добре работи за бюджетен тел. RAM- а е малко, но го руутнах и забърсах всичко ненужно стоково според мен и сега си работи перфектно.

 

как стои въпроси с режима на втората сим карта? когато те търсят по нея, получаваш ли някакво съобщение ... до колкото знам на другата страна дава, че е заето.

и друго да питам ... как е сигнала? защото преди време имаше проблем в едно помещение(лекарски кабинет) с почти всички телефони от марката samsung - не хващаха сигнал. тогава тези "модерните" тепърва навлизаха, та не мога да твърдя дали съм пробвал и с тях, но помня, че с 2-3 самсунг-а сигнала много често се губеше, та затова се мина на sony ericsson ...

Link to comment
Share on other sites

Може да се активира функция "Двойна SIM винаги включена" и да се приемат повиквания от двете SIM карти, дори по време на разговор, но аз не съм го включил това. Сега, когато говоря и ме потърсят по другата карта чувам сигнал, а на човека отсреща просто му дава заето.

Сигналът не съм забелязал да се губи или прекъсва.

Link to comment
Share on other sites

към момента мисля да й препоръчам ето тези два модела - http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5372&idPhone2=5419

 

някой има ли впечатления от някой от тях?

LG-то има по-хубав дисплей и по-голяма батерия(това последното мисля, че би наклонило везните, тъй като тя доста говори в работата си и постоянно се оплаква, че за един ден й пада батерията на Xperia-та), но от друга страна самата марка не чак толкова разпространена(поне така си мисля).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

От едно известно време съм изпаднал в триумение. Мисля отново да се завърна към дву-симов телефон. Разглеждам основно Huawei P10, Nokia 7 и LG G6.

Има ли ползватели на двусимовите версии и бихте ли споделили впечатления? Нокиа-та все още не се предлага на Бг пазара, но може да се намери в Европа. Основното което ме влече към нея е дизайна и изработката. Не съм луд фен на супер як хардуер, не знам си к'ви тестове за бързина и т.н. Всички телефони са г/д в един ценови клас.G6-цата ми идва мааалко голяма, но се преглъща.

Основно ме интересува дали правилно функционира управлението на двете карти.

Има телефони, които се ошашкват и примерно при позвъняване показва едно име, а реално те търси друг човек.Това е основноното което съм срещал като проблем в дву-симов андроид.

Link to comment
Share on other sites

От година имам Xiaomi с две карти, но реално ползвам само едната, че отдавна не ползваме по 2 карти. Имам колега който ползва стар модел, вече 4-та година проблеми не е имал. Та аз бих взел Xiaomi Mi6, ако искаш нещо по-тънко като цена сега доста вървежен е MiA1 с Андроид One. Само позитивни мнения чета за него.

Link to comment
Share on other sites

От едно известно време съм изпаднал в триумение. Мисля отново да се завърна към дву-симов телефон. Разглеждам основно Huawei P10, Nokia 7 и LG G6.

Има ли ползватели на двусимовите версии и бихте ли споделили впечатления? Нокиа-та все още не се предлага на Бг пазара, но може да се намери в Европа. Основното което ме влече към нея е дизайна и изработката. Не съм луд фен на супер як хардуер, не знам си к'ви тестове за бързина и т.н. Всички телефони са г/д в един ценови клас.G6-цата ми идва мааалко голяма, но се преглъща.

Основно ме интересува дали правилно функционира управлението на двете карти.

Има телефони, които се ошашкват и примерно при позвъняване показва едно име, а реално те търси друг човек.Това е основноното което съм срещал като проблем в дву-симов андроид.

 

Взимай Huawei-а. Няма какви проблеми да имаш с маркови телефони. Проблемите могат да се появят с евтините китайски.

Link to comment
Share on other sites

То има ли вече не маркови телефони дори и китайски?

 

На мен едно не ми харесва на Шиомито, че няма слот за карта. За сметка на това има верси с 6Г рам, пък на Хуауей е 4. Също така е с рамка от неръждаема стомана или керамика срещу алуминий и т.н.

 

Link to comment
Share on other sites

То има ли вече не маркови телефони дори и китайски? На мен едно не ми харесва на Шиомито, че няма слот за карта. За сметка на това има верси с 6Г рам, пък на Хуауей е 4. Също така е с рамка от неръждаема стомана или керамика срещу алуминий и т.н.

Реално погледнато колко от тези 6Г рам се използват? 

Ако играеш игри на телефона и то не всички може и да го понатовариш. 

В моментът хардуерът изпреварва софтуерът.

Да, няма лошо да имаш повече рам, но реално ме съмнява дали някога ще използваш повече от 30%.

 

От едно известно време съм изпаднал в триумение. Мисля отново да се завърна към дву-симов телефон. Разглеждам основно Huawei P10, Nokia 7 и LG G6.

От изброените според мен Huawei P10 си заслужава. Цена, характеристики, качество.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...