Jump to content
BulForum.com

koq beshe purvata grupa koqto vi zaribi


z-man

Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply
Ммдаа стилът на Offspring може да се определи като джагръндж

 

 

Tova ne go razbrah.A mejdu drugoto The Offspring svirqt neo-punk ako0 ne se zablujdavam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Значи да си кажа и аз моето мнение за  Metallica.

Слушах ги от 1984 до 1992 г.Едно време Metallica бяха символ на истинските рокаджии-правиха музика,а  не пари държаха се честно спрямо феновете си,раздаваха автографи след всеки концерт,даже и им забраняваха песните по американските радиостанции.И имаха огромна армия от фенове готови на всичко за тях.И изведнъж станаха първи по продажби,взеха Грами .... и започнаха да правят ПАРИ.Заедно с Guns'N'Roses направиха турне,и бяха поканили и Нирвана,но Кърт Кобейн им отказал с аргумента,че не прави комерсални неща.Хетфйилд коментира така:"Че нали всички за това сме в шоу бизнеса",бях като ударен,нали мразеха думата "Пари"?

В едно интервю Хетфийлд разправяше как като дете чакал няква звезда след концерта и ония скочил в лимузината без да ги погледне и как скъсал плакатите му."Ние никога няма да постъпим така,това означава да плюем в себе си!"А как се държат сега ?

В средата на 90-те единствената рок-група която даваха по MTV,превърнаха се в  пародия на самите себе си.Някой да ми каже една добра песен след 1991г.Именно те които не се интересуваха от пари закриха "Напстер".

Много от феновете им от 80-те ги считат за предатели и ги ненавиждат.В това число и аз.Седем години си мечтаех да ги видя наживо,но когато дойдоха тук им теглих една и бях в най-отдалечената точка на града.

”Приказка за стълбата” на Смирненски

 

Започнах с Рейнбоу , после Ингве-то , после Хелоуин и Гама Рей , малко Мен'о'уор , баладите на Скорпиънс ...

С това си оставам и досега - когато нещо го обичам , не ми омръзва.

От новите - Найтуиш , ама не съм слушал много - нямам време и настроение за музика :( тъжен съм ...

Link to comment
Share on other sites

Ако говорим за истиснки heavy се зарибих за пръв път като чух Министри и Пантера още през далечната 1992 г. Иначе според мен няма по-големи от AC/DC B)

Link to comment
Share on other sites

Първата група която ме зариби по рок музиката беше ФСБ. По нататък се сблъсках с Limp Bizkit и Linkin Park (ню метъл за незнаещите). И накрая истинският метъл "дойде" при мен от Metallica :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Първо се зарибих с Manowar. Беше мноого отдавна - към '92 година - тъкмо беше излезнал The Triumph of Steel и заедно с Kings of Metal се бяха озовали по някакъв начин в къщи, та ги протърках от слушане и след съвсем малко им събрах цялата дискография. След 1-2 години залитнах към Slayer и Sepultura, след това Six Feet Under (тъкмо беше излязъл албумът Haunted), Morbid Angel, Sinister, Obituary, Dismember, Bolt Thrower, Benediction, Napalm Death, Autopsy, Anathema, Therion, Theatre of Tragedy.... и още. Black също слушам, както и грайнд. Мааалко прогресив - болшинството такива групи ме дразнят, безидейни ми идват. Май в Бъркли (примерно) само им промиват мозъците - техника бол, ама всичко се прави по калъп, композирането става по определени правила, спонтанност няма, емоции - само в лигавите текстове. Харесвам и разни други неща, но не им е тук мястото.

Едно време слушах музика и четях разни книжки по 6-7 часа на ден, но сега нямам толкова време и ми е гадно. :(

Link to comment
Share on other sites

”Приказка за стълбата” на Смирненски

 

Помниш ли посвещението ? "На тези които ще кажат "Това не е за мен"

Иначе "кандидат тъщата" се е "зарибила" по "Nightwish".Дай боже всекимо такава тъща !!! :D

Link to comment
Share on other sites

първите неща които прочух

Iron Maiden

 

(на руски - Арматурная Девочка)

(на турски - Тенеке Ханъм)

 

Rainbow

Jethro Tull - Crest of a Knave

 

първото нещо което успях едновременно да свиря и пея беше на Metallica - Sanitarium стиховете

 

хехе... спомени

Link to comment
Share on other sites

zna4i parvo varve6e Techno (ot kadeto i proizliza nick-a mi) sled koeto minah malko na Korn, no ne me bqha zarebili 4ak tolkova de. kefiha me izvestno vreme :)

sled tova minah na 4alga... :punk

ta s 2 dumi bqha Korn i onq album s kukli4kata :)

Link to comment
Share on other sites

Еми аз от тая област слушам само Sepultura :punk

Link to comment
Share on other sites

Първо QUEEN ,но това беше ня къде `91-`92 след тях дойде ред на GUNS N`ROSES

до като не открих(`98) "истината" с RAMMSTEIN :punk :punk

 

поне за мен немският е най благозвучният език (става дума за метъл) :punk :evil :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...