Jump to content
BulForum.com

Колко искарахте на изпита в ПУ


DMX

Recommended Posts

Аз също смея да твърдя че къде къде пробния изпит е по-лесен от редовния.Изпитах го сам на собствения си гръб миналата година.Хавата е че на предварителния си по-малко подготвен защото току що си свършил училище балове чудесии глупости и има още 1 месец и нещо за усилена подготовка до реалният изпит.Аз също си виках ей на предварителния по-труден ей на като се явя на редовния ще изкарам по-висока оценка но не е така.Ако имах знанията които имах на редовния изпит на предварителния по математика щях да имам 6.00 и на редовния вместо да изкарам по-висока оценка изкарах по ниска.Влезнах с оценката от предварителния изпит в ТУ (в ПУ се получи същото с тая разлика че тазм задачите бяха по-лесни и имах по-високи оценки) така че само си правете изводите кой изпит е бил по-лесен ;)

 

И аз така миналата година в техническия на предварителния по математика имах по-висока оценка отколкото на "истинския" и с нея влязох в ТУ :) В ПУ не бях на предварителен и не знам какво е било, но "истинския" ми се стори с пъти по-лесен и от двата в ТУ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

awe mnogo qsno,4e predwaritelniq e potruden ina4e masowo ste e nad 5,a twa 4e vie ste iskarali na realniq izpit po-niski ozenki ozna4awa,4e prosto sa se padnali zada4i koito ne ste bili dostatu4no podgotweni da gi re6ite,no twa ne ozna4awa,4e izpita e bil po-truden.

 

P.S:Psihara ami ako si izkaral 6 na purwiq izpit ste hodish li na wtoriq,a ako si izkaral 4 ste idesh nali.Na tqh zelta im e da nqma mnogo visoki ozenki na purwiq izpit za da ne se otakajat masowo horata da hodqt pak.A twa za zaduljitelnoto plastane na 2riq izpit ne sum siguren dali e taka.

Link to comment
Share on other sites

Кажи ми честно-ти четеш ли поне малко от написаното?ХУбаво,не си съгласен,ама да питаш пак "Що",при положение,че човекът си е обяснил....не го разбирам.

Извинявам се,не бях видял,че е едитнал.

Link to comment
Share on other sites

Мен ми казаха, че оценките ми се засичат без да плащам... А това, което казваш за ниските оценки... Не знам... Като минат всички изпити ще се разбере кое е по - лесно и кое не е ...

@Велвет А ти да си видял, че е едитвал, за да ми отговори?

Link to comment
Share on other sites

велвета е прав, че в пу-то си проверяват както ги кефи и си пишат квито оценки им трябват. това се прави най-вече, защото има хора, които си плащат за да влезнат. системата е следната - за право примерно се отпускат 40 места, за тези 40 места кандидатстват 400 човека. обаче вдействителност местата са 30 и за останалите 10 се плаща. затова те си пишат високи оценки на определен брой хора, а на другите ако ще и 8 да изкарат ги преебават много жестоко и им цепат по ниски оценки за да си запълнят евентуално специалностите в които има по малък интерес :D тая информация е имам от вътрешен човек, така че сами си правете изводите.

 

:пп ако не ми вярвате идете на 1-во класиране и сами можете да видите как забързани родители правят "дарения" на университета от порядъка на 2-3к зависи каква е специалността :D

Link to comment
Share on other sites

Да това е другото. Може и да не плащат, а просто да кажем да са деца на общинари или кметове, заместник-кметове и т.н. ВИП децата и децата на богаташите изкарват 6-ци на предварителните изпити, защото шумотевицата (родителска, медийна, т.н.) около тях не е толкова голяма. Миналата година на предварителният изпит по английски имаше над 20 пълни шестици !!!! Това на преразказ, диктовка и превод :) Възможно ли е да не допуснеш никаква грешка на три "свободни" компонента - Да, ама не и повече от 20 човека. Айде поне да беше тест, ама нейсе...

Link to comment
Share on other sites

awe mnogo qsno,4e predwaritelniq e potruden ina4e masowo ste e nad 5,a twa 4e vie ste iskarali na realniq izpit po-niski ozenki ozna4awa,4e prosto sa se padnali zada4i koito ne ste bili dostatu4no podgotweni da gi re6ite,no twa ne ozna4awa,4e izpita e bil po-truden.

 

На мен пък не ми е ясно!Никой не е казал че ще дадат СУПЕР лесни задачи на пробния ,а казвам че е по-лесно от редовния изпит.От една страна е както ти казваш но от друга е това че ако има много високи оценки на пробния то тогава и конкуренцията ще е по-висока така че пак имаш файда да се явиш на редовна да търсиш по-висока оценка.Също така ако изкараш висока оценка ще си още по-надъхан че ще изкараш повече на редовния защото си по-подготвен.В точно тоя сюблимен момен та поливат с гореща вода ;)

 

Кажи ми честно-ти четеш ли поне малко от написаното?ХУбаво,не си съгласен,ама да питаш пак "Що",при положение,че човекът си е обяснил....не го разбирам.

Извинявам се,не бях видял,че е едитнал.

 

Аз чета ама не виждам никво обяснения само някви голи предположения и размишления.Едно е да мислиш едно нещо друго това да е реалноста.Нека се заблуждава човека че е така щом му е кеф!

Link to comment
Share on other sites

Човекът не се заблуждава изобщо,ако размислите малко повече,или още по-добре-ако имате познат преподавател в университета-питайте го,ако не го е срам,ще ви сподели разни интересни подробности.Stenli сподели част от тях ;)

Link to comment
Share on other sites

Човекът не се заблуждава изобщо,ако размислите малко повече,или още по-добре-ако имате познат преподавател в университета-питайте го,ако не го е срам,ще ви сподели разни интересни подробности.Stenli сподели част от тях ;)

 

Зависи за кой университет говорим защото в ТУ познавам една от асистенката която проверява работи с друга съм говорил само защото ми води и сега ВМ3 и просто си имат критерии и оценяват по тях.После има такъв който сравнява след тях и казват че ако не се справят като хората не ги търсят следващата година и не получават хонорар.Това относно проверяването а относно задачите и те самите бяха на мнение и преподавателя при който ходих на уроци миналата година че на предварителния бяха много по-лесни задачи.

Link to comment
Share on other sites

3.90 по информатика, без никакви уроци преди това, просто разгледах тетрадката си по информатика от десети клас предния ден. Ще изчакам до петък да видя какво съм направил по английски.

Link to comment
Share on other sites

4.70 na matematika,nqkoi da kage za koq spezialnost gore dolu shte stigne stoto i ideq si nqmam za balowete v pu

 

Всяка година са различни. Зависи от това дали са били лесни задачите, останалите оценки (логично), броя кандидатстващи за тази специалност. Иди да видиш резултатите на всички, и ще добиеш представа къде си общо взето..

Link to comment
Share on other sites

Нали пак съм кандидат-студент/ПУ трябва да ми дадат медал,че се явявам всяка година/-5.50 по езикова култура.Още можеше,ама айде :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Мен ме бяха отписали, но май без изпит пак ще ме запишат..казаха ми да отида като почва даскалото да ме запише и всичко е ОК. Предишния ден ми казаха, че или изпит или 700лв дарение да направя..go figure. Ама не се оплаквам де :)

Link to comment
Share on other sites

Зависи...стискай зъби и чакай класирането.Миналата година на трето класиране се влизаше с 5,40 Маркетинг.А статистика не чакай,това е ПУ все пак.

Аз пък вече минах на 5,60 по езикова култура

Link to comment
Share on other sites

Защо няма статистика за изпита по български език :( Според вас дали 5.30 ще е достатъчно за влизане в икономическите специалности ? :unsure:

почти невъзможно е да ти кажа честно. на предварителния бяха 129 човека с оценки м/у 5.40 и 5.90 сега са станали още повече. аз изкарах 4.90, ама няма да ми стигне май за психология :( ще се запиша квото ме приемат и ще си платя да ме преместят, или догодина живот и здраве пак на изпит :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...