Jump to content
BulForum.com

Колко искарахте на изпита в ПУ


DMX

Recommended Posts

Аз искам да питам нещо, защото скоро и аз ще съм на изпити. Според наблюденията ви, къде кандидат-студентите имат най-голямо желание де бъдет приети и каква специалност. Също така се интересувам за кой университет и специалност бала е най-висок? Последното е, по кои предмети са изпитите за Информатика (предполагам, че така се казва специалността) и с какви оценки се влиза приблизително в Пловдив и София? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply
Мен ме бяха отписали, но май без изпит пак ще ме запишат..казаха ми да отида като почва даскалото да ме запише и всичко е ОК. Предишния ден ми казаха, че или изпит или 700лв дарение да направя..go figure. Ама не се оплаквам де :)

Ако кандидатстваш на общо основание, 3-ка е напълно достатъчна, за да си възстановиш студентските права.

Link to comment
Share on other sites

Явих се на изпит по математика и изкарах

4.30 на предварителния и

4,20 на редовния

с тези оценки изгубих всякакви надежди да се запиша в писаните от мен специалности- иконимическите и математика и информатика ,

но не съм изгубил кораж - очаквам следващият тираж , ако не стане и на следващия ще се пее "Войник отивам мила моя мамо , да пазя ...."

Link to comment
Share on other sites

Аз на твое място бих загубил кураж на момента.АКо не си писал разни педагогики и прочее-директно се замисли за някой от колежите,ако искаш да скатаеш казармата.С 4,30 е абсурд да влезеш някаква икономика.

Link to comment
Share on other sites

Явих се на изпит по математика и изкарах

4.30 на предварителния и

4,20 на редовния

с тези оценки изгубих всякакви надежди да се запиша в писаните от мен специалности- иконимическите и математика и информатика ,

но не съм изгубил кораж - очаквам следващият тираж , ако не стане и на следващия ще се пее "Войник отивам мила моя мамо , да пазя ...."

 

нямаш ли 13 клас в даскалото, където си учил, ако нямаш в сайта на ПУ пише, че след третото класиране, ако останат празни места може да се запишеш и да влезеш

Link to comment
Share on other sites

нямаш ли 13 клас в даскалото, където си учил, ако нямаш в сайта на ПУ пише, че след третото класиране, ако останат празни места може да се запишеш и да влезеш

 

Пише, че можеш да подадеш документи за 4 класиране, а не да се запишеш да влезеш. Има разлика.

Link to comment
Share on other sites

Еми сметни си бал-а де. Аз с оценка от изпита 5.25 и диплома 4.45 влезнах преди 2 години. Сега незнам как е.

Link to comment
Share on other sites

Еми сметни си бал-а де. Аз с оценка от изпита 5.25 и диплома 4.45 влезнах преди 2 години. Сега незнам как е.

 

И това ще трябва да означава, че тази година си 3-ти курс. нали така?

Link to comment
Share on other sites

И това ще трябва да означава, че тази година си 3-ти курс. нали така?

Не. Тази година ще съм пак първи курс, защото спрях да ходя тогава и ме отписаха и пак записах. Защо питаш?

Ако ти си някъде там..лекции имаш ли за първи курс? :Д

Link to comment
Share on other sites

имам един въпрос свързан с класиранията. на изпита изкара 4.9 и съм си подредил специалностите така:

 

психология

икономически

филологии

педагогики.

 

ситуацията е следната: икономическите с тая оценка не ме приемат със сигурност. но ми се иска да изчакам до последно класиране за психологията. има ли възможност да се запълнят местата във филологиите и педагогиките и в тях да влезнат хора с по-ниска оценка от моята или мястото ми ще се пази и дори и на последно класиране ще успея да влезна някъде?

Link to comment
Share on other sites

Мястото ти се пази до трето класиране.Ако подадеш молба за класиранията след трето/има го при наличие на някакви незапълнени бройки в желаната от теб специалност/ май вече си губиш мястото.Най-сигурно е да звъннеш в ПУ и да попиташ

Link to comment
Share on other sites

Hora iskam da popitam edno ne6to-ako na predvaritelniq si izvadil po visoka ocenka otkolkoto na redovniq avtomati4no li u4astva6 s po visokata ocenka nezavisimo ot kopi izpit ili trqbva da puska6 nqkakvi dokumenti ali molba v PU-to za u4astie s po visokata ocenak

Link to comment
Share on other sites

да, при подаването на документите за редовния си вписал по кои предмети и с кой входящ номер си положил предварителен изпит, те автоматично проверяват и считат само по-високата оценка

Link to comment
Share on other sites

5.90 по Математика ..... миналото хилядолетие - 1994г.

нямам идея какво съм бил приет - така и не учих в ПУ

но така и не разбрах защо оценката беше леко завишена... (с около 0.30) - някой ми спомена, че имало такава тенденция :) - колко ли задачи са решили тогаз тези с 3.00 :)

 

postcount++;

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме чисто хипотетично, защото и това дойде на дневен ред, с колко може да паднат баловете в специалностите Маркетинг - задочно (сега е 33.6 от 36 - ушесторена уценка от изпита) и Философия - редовно (сега е 34 от 36 (но с две уценки от училище))

 

P.S. Говоря за баловете на жените, не става дума за мен

Link to comment
Share on other sites

Приет съм МИО и сега взех да се чудя дали да чакам второто класиране за Маркетинг :bgrin: ?Та някой има ли идея как са горе-долу двете специалности?Плюсове,минуси...или липсват големи разлики?

Link to comment
Share on other sites

2-ka

"Да не съм луд да уча - това са най-яките години в живота ми" са думи на чистачи, общи строителни работници и техните колеги.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

"Да не съм луд да уча - това са най-яките години в живота ми" са думи на чистачи, общи строителни работници и техните колеги.

 

:)

аз пък да ти кажа познавам хора, които взимат над 1000лв и не са учили висше :bgrin: познавам и такива, които са учили и са охрана. така че това кво учиш и колко учиш не е гаранция, че ще си намериш хубава работа или нещо подобно. накъдето те бутне животът тва ша е ;)

velvet, записвай се МИО без да се замисляш. там пак се учи маркетинг, но излизаш с по-хубава /според мен/ специалност :)

Link to comment
Share on other sites

аз пък да ти кажа познавам хора, които взимат над 1000лв и не са учили висше :bgrin: познавам и такива, които са учили и са охрана. така че това кво учиш и колко учиш не е гаранция, че ще си намериш хубава работа или нещо подобно. накъдето те бутне животът тва ша е ;)

velvet, записвай се МИО без да се замисляш. там пак се учи маркетинг, но излизаш с по-хубава /според мен/ специалност :)

 

Миналата седмица гледах Бойко Борисов в "Горещо". (Бат' Бойко е много мъдър, въпреки че е мутра ;) ) Той каза, че висшето образование не е гаранция за успех, а необходимо условие. Не е цитат, щото паметта ми е къса и неуслужлива, обаче беше в този смисъл

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли как стои въпросът с прехвърлянията от факултет във факултет, защото сега съм във филологически, а искам да ида в педагогически :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли как стои въпросът с прехвърлянията от факултет във факултет, защото сега съм във филологически, а искам да ида в педагогически :bgrin:

 

За всеки факултет е различно. Обърни се към инспекторката на Педагогическия факултет. При Фолологическия, прехвърляния и записване на втори специалности стават доста трудно.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...