Jump to content
BulForum.com

Колко искарахте на изпита в ПУ


DMX

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Извинявай ама на кой изпит, езикова, матиматика, история, биология, география, химия, физика??? за кой изпит говориш?

Link to comment
Share on other sites

Извинявай ама на кой изпит, езикова, матиматика, история, биология, география, химия, физика??? за кой изпит говориш?

Ми общо взето за езиковата култура щото най-много кандидати има с нея

Link to comment
Share on other sites

4.20 ezikova kultura spored vas ste me priemat li s tazi ocenka kato ocenkite ot diplomata sa mi po istoriq 6 ,a po bulgarski 4.75??:)) ;)

Link to comment
Share on other sites

Английски - 4,40

Български - 4,30

Информатика - 3,90

 

влезнал съм отма (на второ или трето класиране... не се притеснявам .. така или иначе ми отложиха казармата за тая година.)

Link to comment
Share on other sites

A бре, DMX я си виж заглавието на темата. Според теб иЗкарахте със "с" ли се пише или със "з"? Почти съм сигурен колко си иЗкарал ти на езиковата .....

Link to comment
Share on other sites

Английски - 4,40

Български - 4,30

Информатика - 3,90

 

влезнал съм отма (на второ или трето класиране... не се притеснявам .. така или иначе ми отложиха казармата за тая година.)

 

Bat godzi a az s moite mizerni 3.40 imam li shans izobshto ne znam kak sedqt neshtata ?

Link to comment
Share on other sites

Момчетата,кандидатствали за филологии с оценки над 3.50 влизат задължително.За другите специалности - 2-ро и 3-то класиране.

ПУ съкс. :sick

Link to comment
Share on other sites

Без минута учене и занимаване щото кандидатстването ми е отбиване на казарма а не реално нещо...

Български - 4.90

Английски - 5.40

Link to comment
Share on other sites

извинявам се за оффтопика, ама не се сдържах да питам: в какво се състои изпита по Информатика - решаване на задачи или...?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да питам ако някой случайно пази задачите по информатика или ги има някъде из нета да даде малко инфо...интересни са ми задачките :)

Link to comment
Share on other sites

ми тя задачата е само 1. pu.acad.bg може да проверите и сами. трябва да има примерно. останалата част е тест. 20 въпроса. ако сичките са ти верни, а не си написал нищо по задачата.. 4,00

Link to comment
Share on other sites

Izpita po info e naistina 20 vyproscheta i edna zadachka - hiper elementaren e (az s nego vlqzoh prednata godina). ocenka nad 4,50 obiknoveno stiga za informatika. Filologiite ne znam - izkaral bqh 5.60 po angliiski i si vlqzoh 1-vo klasirane. Obiknoveno mai nad 3.50 verno vyrshi rabota. Ako nepremenno iskate da izpusnete kazarmata - pishete fizika - vzimat i s dvoiki obiknoveno, zashtoto umira specialnostta i koito i da iska - vliza. Dazhe i ne kysat shtoto obiknoveno kato skysat nqkoi i toi se prehvyrlq vednaga neshto drugo, dazhe e mnogo lesno posle da minete i na informatika :). Inache za PU-to, to si e qsno - i magare da vyrzhesh otpred, ako ne mu pisne, shte zavyrshi. No lichno az mislq che infoto si e dobre (uchil sym i v chuzhbina i moga da sravnq). I tyi kato pisha mnogo gluposti koito sa offtopic, da zavyrsha s oshte edna - ako iskate info - vlizaite i v PU shtoto za rabota po specialnostta ne vi trqbva diplomata - tq e kolkoto da ima neshto, vsichko si e do vas i vashite ambicii i vyzmozhnosti - ot lichen opit govorq zashtoto veche ot godina rabotq v bransha i nikoi ne mi iska diploma, a go interesuva samo kakvo sym pravil predi i kakvo moga da pokazha. Tyi che - uspeh na vsichki s klasiraniqta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
kolko gore dolu se iska za da si izkral po matetika za da vlezesh v informatika

 

5.70 и нагоре. Официална информация от учебен отдел за миналата година. За тази не знам.

Link to comment
Share on other sites

преди малко се върнах от изпита по английски, стори ми се доста лесен, не знам колко е минималната оценка, с която приемат за английска филология, но ми се струва, че съм приет, на диктовката да имам макс 5 грешки, на теста от 50 въпроса в най-лошия случай имам 15 грешки, а есето ми е 150 думи, мисля че е много добре, ще видим дали аз ще се съглася да запиша тая специалност, зависи какво ще направя по иформатика в петък.

Link to comment
Share on other sites

Бахмамаму..не бяха ли другия месец? (за английска филология) :)

 

я кажи какво имаше на изпита защото преди година беше диктовка, превод, преразказ(майче) без есета и други глупости.

 

EDIT: а това са предварителните? Успокоих се :) Я разкажи (може и на ПМ) от какво се състоя изпита и как беше като трудност.

Link to comment
Share on other sites

5.70 и нагоре. Официална информация от учебен отдел за миналата година. За тази не знам.

 

Аз имах 5.60 миналата година и бях приет на първо класиране информатика, ама с оценка над 5.00 се влизаше (поне за мъжете, за жените винаги е по-трудно :) ). И предпочетох КСТ в ТУ пред МИО в ПУ и сега се дразня като ги гледам онея айляци в ПУ

Link to comment
Share on other sites

Бахмамаму..не бяха ли другия месец? (за английска филология) :)

 

я кажи какво имаше на изпита защото преди година беше диктовка, превод, преразказ(майче) без есета и други глупости.

 

EDIT: а това са предварителните? Успокоих се :) Я разкажи (може и на ПМ) от какво се състоя изпита и как беше като трудност.

 

еми както ти казах първо имаше диктовка, първи някаква там я чете ние само слушаме, втория прочит пишем, а третия проверяваме, диктовката ми излезе една голяма страница от карираните листове, писах първо на чернова, след това ни спряха времето :zzz , чакахме 40 минути да размножат теста :zzz , за малко да заспя. Та значи за теста - състоеше се от 50 въпроса в 4 секции. Първа секция - 10 въпроса, четене с разбиране, четеш някъв текст там и отговаряш на някви тъпи въпроси свързани със съдържанието, беше много лесно почти съм сигурен, че всички отговори тук са ми верни. Втора секция - 10 въпроса - кой от четирите изброени отговора се доближава най-близо като смисъл до изречението - и ти пише някво изречение; и тая секция беше горе-долу лесна. Трета секция - 15 въпроса - има четири изброени думи или изразчета и избираш един който най-добре пасва на дадено изречение; таясекция беше най-трудна, защото разликата в отговорите беше много тънка, главно трябваше да разбираш кое време къде точно се използва. Четвърта секция - текст с 15 празни места , трябва да попълниш празните места, за всяко място имаш 4 възможности. След това имаше някви факти за Марко Поло и Кристофър Кълъмбъс(Христофор Колумб) :pirate , и трябваше да напишем есе до 250 думи на тема какво е накарало мореплавателите по онова време да рискуват сигурността на дома и света в който живеят, за да се впуснат в опасни пътешествия. Да ти кажа мисля, че беше лесно, а и като имам впредвид, че предварителния изпит е по-труден от редовния, са много голям оптимист, а и нали момчетата ги приемат по-лесно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...