Jump to content
BulForum.com

Колко искарахте на изпита в ПУ


DMX

Recommended Posts

Аз на времето изкарах 4,10 и единственото, което ме приеха беше Сърбо-Хърватска филология на 1-во класиране. Ужас! Бал си ми беше висок. Не помня точно колко ама над 5 със сигурност!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Аз на изпита преди 2 години изкарах 5.25 без никаква подготовка от както започна 12ти клас. Нито един преразказ не бях направил :) И на изпита имаше Диктовка, превод, преразказ. Беше елементарно..а като гледам от това, което е било сега само есенцето ме притеснява малко понеже там не ми е силата, но.. ще видим :) Мерси за подробната информация! :)

Link to comment
Share on other sites

преди малко се върнах от изпита по английски, стори ми се доста лесен, не знам колко е минималната оценка, с която приемат за английска филология, но ми се струва, че съм приет, на диктовката да имам макс 5 грешки

 

за всяка грешка не взимат ли по 0.25 на диктовката ? :)

 

дано влезеш ама това че ти си мислиш че си направил всичко както трябва не значи че наистина е така :)

Link to comment
Share on other sites

не ми се вярва да взимат по толкоз много, те ако взимат по толкоз, вярвай няма да има оценки над 5, все пак имаше някои много сложни думи,а и самия изпит беше огромен, а и в предните постове някой беше написал, че момчетата са влизали с 3.50 миналата година, така , че съм оптимист

Link to comment
Share on other sites

не ми се вярва да взимат по толкоз много, те ако взимат по толкоз, вярвай няма да има оценки над 5, все пак имаше някои много сложни думи,а и самия изпит беше огромен, а и в предните постове някой беше написал, че момчетата са влизали с 3.50 миналата година, така , че съм оптимист

a teq sto ne publikuwat kwo se e padnalo i suotwetno vernite otgowori :angry1

 

i koga ste izlqzat rezultatite,4e v saita im ne pi6e

Link to comment
Share on other sites

не ми се вярва да взимат по толкоз много, те ако взимат по толкоз, вярвай няма да има оценки над 5, все пак имаше някои много сложни думи,а и самия изпит беше огромен, а и в предните постове някой беше написал, че момчетата са влизали с 3.50 миналата година, така , че съм оптимист

 

не съм много сигурен но по-толкова май взимаха за объркана дума

 

а за припинателните знаци по-малко

 

незнам като излезнат резултатите ще разбереш :)

Link to comment
Share on other sites

може и по толкоз, но на диктовката, теста и есето да пишат отделни оценки и оценката ти да е средноаритметично на 3те оценки

Link to comment
Share on other sites

Аз имах 5.60 миналата година и бях приет на първо класиране информатика, ама с оценка над 5.00 се влизаше (поне за мъжете, за жените винаги е по-трудно :) ). И предпочетох КСТ в ТУ пред МИО в ПУ и сега се дразня като ги гледам онея айляци в ПУ

 

Колега много сме се прекарали с тебе.И аз предпочетох да ида в ТУ Автоматика вместо да се запиша във ВСИ Аграрна икономика и сега да си гледам кефа.Сега 1000 пъти съжелявам че съм в ТУ така но почнал съм го вече ще го завършвам.Така че решавайте къде ще ходете докато е време но определено в ПУ и ВСИ си е много айляк ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз миналата година в ПУ изкарах 4,40 по Английски , ама не ми стигна за английската филология ,пък там Туризма беше в Смолян :angry1 :blink: WТF и се отписах - бяха ме приели Чешка филология ... Btw ГеоргиК ся тва ли учиш ти защото като разглеждах списъците с класиранията миналата година видях ,че ни бяха приели в 1 курс :)

 

 

ЕДИТ: За всяка правописна грешка 0,25 за пунктоационна - 0,125 - Това е истината за диктовката. Всичко останало са простотии...

Link to comment
Share on other sites

не ми се вярва да взимат по толкоз много, те ако взимат по толкоз, вярвай няма да има оценки над 5, все пак имаше някои много сложни думи,а и самия изпит беше огромен, а и в предните постове някой беше написал, че момчетата са влизали с 3.50 миналата година, така , че съм оптимист

миналата година на втора класиране се влизаше с 4.70...на трето оценката пада още малко...но чак да влезнеш с 3.50 не ми се вярва...не съм чул някой от курса да е влезнал с толкова ;)

Link to comment
Share on other sites

може и по толкоз, но на диктовката, теста и есето да пишат отделни оценки и оценката ти да е средноаритметично на 3те оценки

 

еми да :) имаш оценка за всяко и после е средноаритметично :)

Link to comment
Share on other sites

eto za tezi koito se 4udqt kato men koga sha izlqzat rezultatite

Резултатите от писмените състезателни изпити се обявяват не по-късно от 12 дни след тяхното провеждане
Link to comment
Share on other sites

а някой да знае колко се взима за грешка на теста, а и между другото, кви са тия пунктуационни грешки, оная си ни диктуваше всички запетаи, точки.

Link to comment
Share on other sites

DMX на изпита по английски език нз, ама на този по български определено не си изкарал повече от 2,99.

На постовете ОК ,ама опитвайте се поне заглавията на темите да изписвате правилно !

Link to comment
Share on other sites

преди малко се върнах от изпита по английски, стори ми се доста лесен, не знам колко е минималната оценка, с която приемат за английска филология, но ми се струва, че съм приет, на диктовката да имам макс 5 грешки, на теста от 50 въпроса в най-лошия случай имам 15 грешки, а есето ми е 150 думи, мисля че е много добре, ще видим дали аз ще се съглася да запиша тая специалност, зависи какво ще направя по иформатика в петък.

 

При такава сигурност, само ще те помоля да споделиш с нас оценката си като излезнат :)

 

Да ти кажа мисля, че беше лесно, а и като имам впредвид, че предварителния изпит е по-труден от редовния, са много голям оптимист, а и нали момчетата ги приемат по-лесно.

 

Тва са глупости. От къде на къде предварителния ще е по-труден?

 

миналата година на втора класиране се влизаше с 4.70...на трето оценката пада още малко...но чак да влезнеш с 3.50 не ми се вярва...не съм чул някой от курса да е влезнал с толкова ;)

 

На трето класиране балът се вдига, защото хора които са чакали за други специалности, пренареждат списъка си. Аз като влизах, имаше хора с 27 бал на трето класиране.

Link to comment
Share on other sites

predwaritelniq e po-truden za da se izkarat po-niski ozenki i posle horata pak da se qwqt

 

Предварителния се прави, за да се отсеят повечето кандидат-студенти още на него, вместо да се явяват всички на другия и да няма къде да ги сложат. Какъв е смисъла предварителния да е по-труден? Защо изобщо да се прави тогава?

Link to comment
Share on other sites

Предваритлният е по-труден,защото ще дадеш още пари за нормалния изпит.Друг въпрос е,че в ПУ нещата са отвратителни и на предварителния изпит проверяващите си позволяват доста волности ;) ,които автоматично те пращат на следващия изпит,където пак се случват разни волности,но в по-малък размер.Вервайте ми.

Link to comment
Share on other sites

Явих се на маса предварителни държа да кажа, че не е така! Нямаше да имам високи оценки на нито 1 от тях ако беше така, както казвате! Предварителния е по - лесен, защото не си взел достатъчно материал!!! Моля ви се НЕ пишете глупости! На изпит, който ти е в средата на май няма как да дадат неща, които всички взимат, когато се върнат от баловете...

Link to comment
Share on other sites

Предваритлният е по-труден,защото ще дадеш още пари за нормалния изпит.Друг въпрос е,че в ПУ нещата са отвратителни и на предварителния изпит проверяващите си позволяват доста волности ;) ,които автоматично те пращат на следващия изпит,където пак се случват разни волности,но в по-малък размер.Вервайте ми.

 

Не си особено запознат, вервай ми... Ти и 6.00 да имаш на предварителния си длъжен да платиш такса за участие във втората партида и да се запишеш, иначе резултатът ти от предварителния се анулира. А ако имаш 6.00 на предварителния, ти след като си се записал за "истинския", можеш да не се явиш и ще получиш служебно 2.00 и при балообразуването ще се вземе в предвид 6-та от предварителния ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами за ПУ не знам трябва ли да се запишеш и за реалния изпит.През предишните години май не беше така,за тази не знам,и на мен ми се счу нещо подобно.А на Психара мога да му пожелая успех,хубава фантазия има.Взимали се тея неща след баловете,хахаха,тези неща си ги учил в училище,приятелю,нали се сещаш какво беше училище?Никой не го е еня за теб,частните ти уроци иколко си напреднал с материала ;)

А за начина на проверяване на изпитните работи/не всички естествено/ в ПУ не желая да споря,имате правото да вярвате,имате правото и да не вярвате

Link to comment
Share on other sites

А за начина на проверяване на изпитните работи/не всички естествено/ в ПУ не желая да споря,имате правото да вярвате,имате правото и да не вярвате

 

 

Тук си прав, но не само в ПУ, ами навсякъде.

Имам познат, който проверява по история и той ми казаха, че естествено има субективизъм в оценяването.

Зависи каква тема се е паднала и проверяващия в коя област е най-информиран (защото всеки учител си има любим период, любим тип задачи, любим словоред на изречението). Имам предвид, ако има увлечение по средновековието и се падне тема за средновековието, естествено ще иска да прочете повече подробности. От друга страна, ако се падне тема за 3-тата Българска държава, ще спазва критериите и няма да го интересуват подробностите

Значение има и къде ще попадне работата ти. Ако си сред 2-ки само е много вероято да получиш по-висока оценка за по-малко знания. От друга страна, ако работата ти е сред 6-ци е почти сигурно, че ще бъдеш недооценен ;)

Това важи не само за Исторята, ами за всичко, без математиката и физиката ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз също смея да твърдя че къде къде пробния изпит е по-лесен от редовния.Изпитах го сам на собствения си гръб миналата година.Хавата е че на предварителния си по-малко подготвен защото току що си свършил училище балове чудесии глупости и има още 1 месец и нещо за усилена подготовка до реалният изпит.Аз също си виках ей на предварителния по-труден ей на като се явя на редовния ще изкарам по-висока оценка но не е така.Ако имах знанията които имах на редовния изпит на предварителния по математика щях да имам 6.00 и на редовния вместо да изкарам по-висока оценка изкарах по ниска.Влезнах с оценката от предварителния изпит в ТУ (в ПУ се получи същото с тая разлика че там задачите бяха по-лесни и имах по-високи оценки) така че сами си правете изводите кой изпит е бил по-лесен ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...