Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Ясно де,ама как ТОЧНО 25 сек. решиха,що не 10?..просто питам,да се замислим :)

Малко по- горе също го казаха тва е горе долу времето нужно за преминаване през пит лейна

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Както споменах не можах да гледам състезанието и може би по-добре, понеже щеше да се налага нов телевизор да купувам...

 

Все още няма запис никъде, а и не знам дали ще издръжа да го гледам...

 

Още като разбрах че е имало излизане от пистата по време на последната борба, нещо ми подсказа, че Циганинът е направил някоя простотия. Макар и само по телефона да ми казваха какво се случва. В крайна сметка разбира се подивях и аз от яд...

 

Изчетох тук какво се е изписало, та горе долу влизам в релси. Тейбъл отново извади луд късмет, но предпочитам да е напред нашият циганин, отколкото Баш Циганина...

 

----------------

Поне Маса има някакви останали шансове...колкото и да го плюете тази година е КЛАСА над Кими който опропасти сумати точки :sick

 

Един от най-малоумните постове, който съм чел в цялата тема за Ф1. Какво е опропастил Кими бе Сашо? И къде? Я си прегледай сезона отново ама от началото. Може да прегледаш и предишния. Колко състезания бяха съсипани за Кими от външни обстоятелства? Като цяло гледай си футбола - там ти е силата.

----------------

 

Я да попитам аз колко пилоти са изпреварили Циганина на пистата (не през бокс)??? Защото аз само за един се сещам... Поправете ме ако греша. Чефо всичко друго ясно, но никой няма да компенсира Кими за поредното опропастено за него състезание. Аз го броя номер 5 това... Е верно - няма такъв карък, аз поне не съм виждал...

 

Някой ако е видял някъде запис в нета да метне едно адресче моля....

Link to comment
Share on other sites

Заговора против MKL е ясен, малкия нацист просто не иска да даде Хамълтън да стане шампион. Втора поредна година ще направят пилот на Ферари зорлен шампион, пълна глупост. :sick

 

Някой ако е видял някъде запис в нета да метне едно адресче моля....

По наще тракери още няма

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Заговора против MKL е ясен, малкия нацист просто не иска да даде Хамълтън да стане шампион. Втора поредна година ще направят пилот на Ферари зорлен шампион, пълна глупост. :sick

По наще тракери още няма

 

А догодина сейлоните ще ви вземат титлата :ph34r: .

Link to comment
Share on other sites

Някой ако е видял някъде запис в нета да метне едно адресче моля....

За ся съм намерил само клип със събитията от последните 2-3 обиколко когато тъпия кюмюр отново се проявява тук

П.П Коментаторът поне е много свежарка :lol: супер съм му се хилел

Link to comment
Share on other sites

Добре ве пичове,що тоооочно 25сек.,за това нещо толкова ли пише в правилника?

наказанието е драйв тру...само, че след края на състезанието - това е равно на 25 секунди ;)

 

Както споменах не можах да гледам състезанието и може би по-добре, понеже щеше да се налага нов телевизор да купувам...

 

Все още няма запис никъде, а и не знам дали ще издръжа да го гледам...

 

Още като разбрах че е имало излизане от пистата по време на последната борба, нещо ми подсказа, че Циганинът е направил някоя простотия. Макар и само по телефона да ми казваха какво се случва. В крайна сметка разбира се подивях и аз от яд...

 

Изчетох тук какво се е изписало, та горе долу влизам в релси. Тейбъл отново извади луд късмет, но предпочитам да е напред нашият циганин, отколкото Баш Циганина...

 

----------------

Един от най-малоумните постове, който съм чел в цялата тема за Ф1. Какво е опропастил Кими бе Сашо? И къде? Я си прегледай сезона отново ама от началото. Може да прегледаш и предишния. Колко състезания бяха съсипани за Кими от външни обстоятелства? Като цяло гледай си футбола - там ти е силата.

----------------

 

Я да попитам аз колко пилоти са изпреварили Циганина на пистата (не през бокс)??? Защото аз само за един се сещам... Поправете ме ако греша. Чефо всичко друго ясно, но никой няма да компенсира Кими за поредното опропастено за него състезание. Аз го броя номер 5 това... Е верно - няма такъв карък, аз поне не съм виждал...

 

Някой ако е видял някъде запис в нета да метне едно адресче моля....

 

Кими кара, кара и накрая............. Няма такъв случай. ПОне дано вече във Ферари си имат пилот НОМЕР 1 щото в МКЛ имат и е кофти така.

 

Заговора против MKL е ясен, малкия нацист просто не иска да даде Хамълтън да стане шампион. Втора поредна година ще направят пилот на Ферари зорлен шампион, пълна глупост. :sick

По наще тракери още няма

 

Мда и аз участвам във заговора :lol:

Link to comment
Share on other sites

Гледам за 10 път вече последните 2 обиколки от състезанието и все още не виждам причина, поради която наказаха Хамилтън, а също така намаше и причина да накажат Ковалайнен, но явно стюардите искат да отвратят зрителите от този спорт :angry1

Link to comment
Share on other sites

Къде ги гледаш бре???? Състезанието все още никъде го няма...

Тук го има с не много добро качество. но все пак е по-добре от нищо ;)

Тук намерих цялото състезание

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Гледам за 10 път вече последните 2 обиколки от състезанието и все още не виждам причина, поради която наказаха Хамилтън, а също така намаше и причина да накажат Ковалайнен, но явно стюардите искат да отвратят зрителите от този спорт :angry1

 

Хах. А как ти се струва 1 дължина на болида ЗАД този на Уебър, прекалено късно спиране И ПРЕЦАКВАНЕ на състезанието на Уебър. Защото виновен за Хейки, че спря прекалено късно, докато предимствтото от към състезателна линия беше на Уебър.

 

А Луис спечели предимство. Тва е мотива за наказанието.

Link to comment
Share on other sites

Хах. А как ти се струва 1 дължина на болида ЗАД този на Уебър, прекалено късно спиране И ПРЕЦАКВАНЕ на състезанието на Уебър. Защото виновен за Хейки, че спря прекалено късно, докато предимствтото от към състезателна линия беше на Уебър.

 

А Луис спечели предимство. Тва е мотива за наказанието.

  1. Хейке беше притиснат от Уебър на завоя, видя се, че Хейке натисна спирачките, но просто нямаше начин да не го блъсне, той беше от вътрешната страна на завоя и единственото което можеше да направи е да влезе в тревата. Маневрата на Уебър беше толкова курвенска, че нямам думи :sick
  2. Люис спечели предимство, но след това се върна зад Кими, а след това последва грешка на Райконен на старт-финалната права, когато се опита да го блокира, преди влизането в първия завой и най-вече това, че при пресичането на линията Хамилтън е бил с 6км/ч по-бавен от Кими ;)

Link to comment
Share on other sites

Работата е там че с пресичането на шикана Хам е спечелил предимство от към ускорение .... и за това толкова лесно мина Кими в последствие.... пусна го по-късно и се възползва от въздушната струя зад Кими...и това улесни минаването

Link to comment
Share on other sites

  1. Хейке беше притиснат от Уебър на завоя, видя се, че Хейке натисна спирачките, но просто нямаше начин да не го блъсне, той беше от вътрешната страна на завоя и единственото което можеше да направи е да влезе в тревата. Маневрата на Уебър беше толкова курвенска, че нямам думи :sick
  2. Люис спечели предимство, но след това се върна зад Кими, а след това последва грешка на Райконен на старт-финалната права, когато се опита да го блокира, преди влизането в първия завой и най-вече това, че при пресичането на линията Хамилтън е бил с 6км/ч по-бавен от Кими ;)

 

1 Най-елементарно. Ако Луис беше минал ПО пистата, то той НЯМАШЕ да може да си НАГЛАСИ Кими толкова УДОБНО за следващото ИЗПРЕВАРВАНЕ. За това е И предимството, за това е И наказан. Трули също мисли така.

 

2 Другото. В момента на СПИРАНЕ Уебър и ЦЯЛА дължина на болида ПРЕД ХЕЙКИ. => Уебър си избира траекторията. Хейки подходи така сякаш ДО него няма кола. Абсурд да мине така. Прецака Уебър и го наказаха.

 

Освен това ние НЕ сме гледали телемтричните данни, за разлика от стюардите

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Един от най-малоумните постове, който съм чел в цялата тема за Ф1. Какво е опропастил Кими бе Сашо? И къде? Я си прегледай сезона отново ама от началото. Може да прегледаш и предишния. Колко състезания бяха съсипани за Кими от външни обстоятелства? Като цяло гледай си футбола - там ти е силата.

----------------

Колкото и да не ти се ще, Маса има реален шанс да стане шампион за разлика от Кими.И ти като ферарист би трябвало да го подкрепяш, така както Кими...

 

много ми е интересно дали ако ,съвсем случайно, Маса везем да стане шампион,ще намерите ли сили да се извините за ироничните подмятания и глепавите забележки по негов адрес?Или ще трябва просто да ви се извадят постовете и дружно да ви се посмеем :lol:

Edited by sasho_1989
Link to comment
Share on other sites

Колкото и да не ти се ще, Маса има реален шанс да стане шампион за разлика от Кими.И ти като ферарист би трябвало да го подкрепяш, така както Кими...

 

много ми е интересно дали ако ,съвсем случайно, Маса везем да стане шампион,ще намерите ли сили да се извините за ироничните подмятания и глепавите забележки по негов адрес?Или ще трябва просто да ви се извадят постовете и дружно да ви се посмеем :lol:

 

Маса го трепе зара вече втори път за разлика от Кими, който е в черен период. Кой ти каза на тебе пък че съм ферарист?? Явно не си чел и не следиш темата достатъчно дълго. Маса не го понасям, а тази година вече откровено го намразих. Ако Маса стане шампион (което е за предпочитане пред баш Циганина) с нищо няма да го запомним. Нищо сериозно не е свършил този сезон и има 20 точки чиста аванта. Кими има 30 точки чиста загуба без да е виновен той. Подмятанията и забележките срещу Маса са напълно основателни и аз лично мога да повторя отново всяка една, казана от мен. Както вече ти казах Сашо - от тоя спорт нищо не ти е ясно - гледай си футбола.

 

--------------

 

Като цяло сезона за отбора е тотален провал. Лично аз смятам че и колата не струва. Странно как така тоя МКЛ не се разваля, освен ако Цигането не му спука гумата, а три пъти болиди на Ферари изпушват насред състезание. А победата на червените изглеждаше сигурна в началото. Сега пак ще се хвърля боб в последните 5 старта.

 

--------------

 

Братлетата - срамно е дори да се прави опит да се коментира наглостта на Циганина с пресичането на завоя. Не се излагайте ами си трайте по въпроса (или да припомням сфетофара). Наглостта му продължава да расте. Както и хорската омраза към него.

Link to comment
Share on other sites

...Братлетата - срамно е дори да се прави опит да се коментира наглостта на Циганина с пресичането на завоя....
Обективността налага малка корекция - преди да излезе от трасето Хамилтън беше задминал Райконен с едно шаси. Райконен не се съобрази с предимството на по предния да си избира пътя, а направо и безцеремонно го изблъска от пистата - вижте записите от линка на chistacha, така че обвиненията към Хамилтън за напускането на трасето са абсолюно безпочвени! Той просто нямаше избор.
Link to comment
Share on other sites

Обективността налага малка корекция - преди да излезе от трасето Хамилтън беше задминал Райконен с едно шаси. Райконен не се съобрази с предимството на по предния да си избира пътя, а направо и безцеремонно го изблъска от пистата - вижте записите от линка на chistacha, така че обвиненията към Хамилтън за напускането на трасето са абсолюно безпочвени! Той просто нямаше избор.

 

Виж какво ще ти кажа. Пистата е ИМОЛА. Завоя СЛЕД Тамбурело, че в момента изключих как се казва. Шуми и Монто един до друг. Монти е от вън. ШУМИ ПРАВИ АБСОЛЮТНО СЪЩОТО. Което е НОРМАЛНО и НЕнаказуемо, ако не е прекалено, понеже има и правило за това. Бразилия..съшите герои само, че Шуми от вън. Съшата манева на пъври завой същите последици. Мъри Уокър го знаеш(може би). Той казва: Когато един пилот изпреварва от вън, то той е ЛЕЖИ ИЗЦЯЛО НА МИЛОСТТА НА ИЗПРЕВАРВАНИЯ ;). Освен това предимството Е на Кими. Тпй влиза пръв от вътре на шикана=> минава по-малък път и много ясно, че ще го притисне. А ти разбрали, че ЛУИС НЕ ВЪРНА ГРАМ ГАЗТА. А можеше още като стане дебело да спре или още по зле за него да намали и да мине зад Кими, ама така нямаше да има предимство НАЛИ ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

А ти разбрали, че ЛУИС НЕ ВЪРНА ГРАМ ГАЗТА. А можеше още като стане дебело да спре или още по зле за него да намали и да мине зад Кими, ама така нямаше да има предимство НАЛИ ;)

 

Чефо не со прав, без да върне газта Хамилтън нямаше как да мине зад Кими, след като беше го задминал и беше застанал пред него, 6км/ч е разликата в скоростите в полза на Кими

 

Братлетата - срамно е дори да се прави опит да се коментира наглостта на Циганина с пресичането на завоя. Не се излагайте ами си трайте по въпроса (или да припомням сфетофара). Наглостта му продължава да расте. Както и хорската омраза към него.

 

Помисли дали е имал друга възможност, можеше да блъсне Кими, ама щеше да му стане навик, имало е контакт между тях и все пак в глобален план този инцидент не повлия върху класирането в състезанието, защото Райчо се блъсна накрая, за пореден път.

 

Скандално! Контролът на състезанието казал на Макларън: Маневрата на Люис е ОК!

Любопитни разкрития на тима


Изпълнителният директор на тима на Макларън-Мерцедес във Формула 1 Мартин Уитмарш призна сензационно как от контрола на състезанието в Белгия са казали 2 пъти по радиото, че начина по който Хамилтън позволи на Райконен да го изпревари след не регламентираното му пресичане на шикана е бил в рамките на правилата. По време на надпреварата от Макларън два пъти са попитали дали всичко около пускането на Райконен от Хамилтън на старт-финaлната права е наред.

Контролът на състезанието е органът, който следи всичко по пистата и взима решения дали при катастрофа да излезе автомобил за сигурност и др. Начело на т.нар. "Race control" е директорът на всяко едно Гран при д-р Чарли Уайтинг. Тримата съдии, които са наказали Хамилтън пък не са под ръководството на Уайтинг и той не може влияе на техните решения.

"Попитахме 2 пъти контрола на състезанието дали маневрата с която Люис пусна прeд себе си Кими е наред. И двата пъти получихме положителен отговор. В противен случай шяхме да кажем на Люис да пропусне Райконен за втори път", призна Уитмарш.

Link to comment
Share on other sites

Един от най-малоумните постове, който съм чел в цялата тема за Ф1. Какво е опропастил Кими бе Сашо? И къде? Я си прегледай сезона отново ама от началото. Може да прегледаш и предишния. Колко състезания бяха съсипани за Кими от външни обстоятелства? Като цяло гледай си футбола - там ти е силата.

----------------

Мхм... Бахрейн, Турция, Монако, Великобритания, Германия, Унгария, Белгия... Все друг му е виновен. Как?!

Link to comment
Share on other sites

Мхм... Бахрейн, Турция, Монако, Великобритания, Германия, Унгария, Белгия... Все друг му е виновен. Как?!

 

Явно на чужд за някои език се изказвам или се правиш че не разбираш за какво говоря...

Link to comment
Share on other sites

Кимито е мелачка на коли бе , Рапторе. Тва правеше в МКЛ, тва прави и във Ферари. Явно Фераритата са с една идея по-здрави, та успя да стане един път шампион :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Чефо не со прав, без да върне газта Хамилтън нямаше как да мине зад Кими, след като беше го задминал и беше застанал пред него, 6км/ч е разликата в скоростите в полза на Кими

Помисли дали е имал друга възможност, можеше да блъсне Кими, ама щеше да му стане навик, имало е контакт между тях и все пак в глобален план този инцидент не повлия върху класирането в състезанието, защото Райчо се блъсна накрая, за пореден път.

 

Скандално! Контролът на състезанието казал на Макларън: Маневрата на Люис е ОК!

Любопитни разкрития на тима
Изпълнителният директор на тима на Макларън-Мерцедес във Формула 1 Мартин Уитмарш призна сензационно как от контрола на състезанието в Белгия са казали 2 пъти по радиото, че начина по който Хамилтън позволи на Райконен да го изпревари след не регламентираното му пресичане на шикана е бил в рамките на правилата. По време на надпреварата от Макларън два пъти са попитали дали всичко около пускането на Райконен от Хамилтън на старт-финaлната права е наред.

Контролът на състезанието е органът, който следи всичко по пистата и взима решения дали при катастрофа да излезе автомобил за сигурност и др. Начело на т.нар. "Race control" е директорът на всяко едно Гран при д-р Чарли Уайтинг. Тримата съдии, които са наказали Хамилтън пък не са под ръководството на Уайтинг и той не може влияе на техните решения.

"Попитахме 2 пъти контрола на състезанието дали маневрата с която Люис пусна прeд себе си Кими е наред. И двата пъти получихме положителен отговор. В противен случай шяхме да кажем на Люис да пропусне Райконен за втори път", призна Уитмарш.

 

Прочети последните 2 реда. По най-бързия начин, чакай отговор 2 пъти и на края го съобщи на пилота си...А сега ми кажи за колко секунди те стигнаха от шикана до СЛЕД първия завой. Май май малко не се връзва да са си играли на развален телефон, докато ония се изпреварват. И най-важното не един път сме виждали как ПИЛОТ или Рейс инженер изчакват удобния момент ЗА ДА ГОВОРЯТ ;).

 

Виж как Ферарито се поклаща при ускорение. Педала е до ламарината........Идеше реч за ПРЕМИНАВАНЕТО НА ЛУИС през шикана, а не на правата.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

много ми е интересно дали ако ,съвсем случайно, Маса везем да стане шампион,ще намерите ли сили да се извините за ироничните подмятания и глепавите забележки по негов адрес?Или ще трябва просто да ви се извадят постовете и дружно да ви се посмеем :lol:

 

Кво да се извиня ли?Да бе да.Както съм казвал ако ги нямаше Ферари Маса и патки нямаше да пасе по пистата и нямам намерение да се отказвам от това си твърдение.

 

Мангала с право си го наказаха.Трябваше да мине зад Кими а не до него така че да носи си последствията.

Link to comment
Share on other sites

Мангала с право си го наказаха.Трябваше да мине зад Кими а не до него така че да носи си последствията.

 

Жоре гледай пак случката и ми кажи дали Райконен не си върна позицията и Хамилтън не беше зад него. Той не може да стои зад него цялото състезание зад него да чака съдиите да го видят, че го е пуснал, видя се също, че Кими спря по-рано за първия завой и аз да съм, ще се възползвам от изгодната ситуация го изпреваря ;)

Link to comment
Share on other sites

Кво да се извиня ли?Да бе да.Както съм казвал ако ги нямаше Ферари Маса и патки нямаше да пасе по пистата и нямам намерение да се отказвам от това си твърдение.

 

Мангала с право си го наказаха.Трябваше да мине зад Кими а не до него така че да носи си последствията.

 

Масиньо ще ви затвори уститчките. Тъкмо на пистата ще има 2 СШ пребити от Маса :lol: , втория по особено жесток начин :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...