Jump to content
BulForum.com

Movies


Veno

Recommended Posts

:sayjin  Помагайте, защото ми настръхва косата вече. Полярен експрес не ми тръгва с нито един плеър /BSP,MV2Player, Divx/,а  "Невероятните" CD1 ми дава грешки във файлове, а CD2 пише че е 700 МБ, а сваля само 2 МБ.

 

:sayjin

 

"Полярен експрес" е с екстензия .mpg, ako си обърнал внимание. Проблемът не е в плеърите, а в кодеците. Пиши какви коеаци ползваш. Но общо взето е ясно, че не "четеш" MPEG2. За целта си инсталирай или К-lite codec pack 2.35 full, или добави MPEG2 енкодер. Не забравяй, когато инсталираш нов кодек пак, да деинсталираш преди това старите кодеци.

:punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Аз имам проблем с кодеците, нека някой да ми помогне да ми каже как да си върна старите настройки. Значи няма да сменям плеъра си, ползвам на уиндоус медия плеър 10 и дивх 5.2.1 и като гледам филм, да речем в резолюция 720 х 308 ми го увеличава по хоризонталата на 408 и така. Е как да го направя, както преди без да ми увеличава хоризонталата? :confused

Link to comment
Share on other sites

След последния upgrade на warez.ru, от време на време, се забелязва странно пропадане в скоростта на download и то само от warez.ru:8080. Имам предвид че като потребител на ggbit мога да свалям с 300KB/s, но при такова пропадане скороста е 1-10KB/s. В същото време warez.ru:8081 и нагоре нямат никакъв проблем.

За човек свикнал да гледа on-line това е доста неприятно. А съм сигурен че и клиентите на евроком не са във възторг от ниските скорости.

 

С малко късмет, много медитация и съзерцание на заглавната страница, достигнах до извода че това се предизвиква при upload на филм в FTP-то. Тъй като имах малко филми за качване помолих приятел на еврокомска тарифа да пусне нещо за download. При upload с 2MB/s той сваляше с 30-40KB/s, като след завършване на upload-а, скороста му се възстанови на 80-90KB/s. Очевидно по-големи скорости могат да предизвикат и по-сериозни пропаданията. Сигурен съм че такива скорости могат да се получат от зали на евроком (нали са свързани с оптика?).

 

Ограничаване скороста на upload до 1MByte/s, може да тушира проблема, като в същото време позволи 10GB свободно място да се запълни за 3 часа. Такова ограничение няма да се забележи от нормалните потребители на Евроком, а само от собствениците на оптика.

 

Ако трябва да гадая за възможните причини... съмнявам се че е проблем свързан с мрежата (освен ако NIC-ът не е RTL), най-вероятно ftpd-то товари процесора и лагва всичко останало.

Link to comment
Share on other sites

heu imam problem pri gledane na filmi online i toi e sledniq: kogato filma ne e na cql ekran subtitrite mi se skrivat pod chernata lenta osobeno kogato sa na dva ili tri reda.Pomognete ako znaeto kakvo trqbva da napravq pls!

С кой DirectSHOW филтър ти стартират и вграждат в картината - субтитрите?

VOB Sub, G400, ffdSHOW??? Кое използваш?

Ако си с G400 като пуснеш филма и в долното дясно ъгълче на таскбара ти се появява малко мониторче, като натиснеш два пъти върху него и ти излизат опциите. Отиваш отгоре на второто - Subtitles и там, най-долу в ляво ти е шрифта - виж да не ти е много голям, а в дясно ти е Position - погледни Vertical на каква стойност ти е - да не ти е на нула, защото ако е малка стойността и субтитрите ти са много ниско долу.

Другото решение е от G400 (при положение, че си с него) да си дадеш рosition - Vertical - на 15 - 20 и да видиш дали ще ти се качат по-горе субтитрите.

Но даже и да не използваш G400 - и при другите DirectSHOW филтри можеш и има настройки на позиционираве на субтитрите - трябва просто да си вдигнеш стойността. Това е.

Успех!

Link to comment
Share on other sites

С кой DirectSHOW филтър ти стартират и вграждат в картината - субтитрите?

VOB Sub, G400, ffdSHOW??? Кое използваш?

Ако си с G400 като пуснеш филма и в долното дясно ъгълче на таскбара ти се появява малко мониторче, като натиснеш два пъти върху него и ти излизат опциите. Отиваш отгоре на второто - Subtitles и там, най-долу в ляво ти е шрифта - виж да не ти е много голям, а в дясно ти е Position - погледни Vertical на каква стойност ти е - да не ти е на нула, защото ако е малка стойността и субтитрите ти са много ниско долу.

Другото решение е от G400 (при положение, че си с него) да си дадеш рosition - Vertical - на 15 - 20 и да видиш дали ще ти се качат по-горе субтитрите.

Но даже и да не използваш G400 - и при другите DirectSHOW филтри можеш и има настройки на позиционираве на субтитрите - трябва просто да си вдигнеш стойността. Това е.

Успех!

s direct Vob Sub sum

hey blagodarq ti mnogo napravih go na H15V20 i stana 10x mnogo!!!

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с The X-Files 1ви сезон(само него съм свалил). Звука изпреварва картината с 2,3,5, 10 че и 20 сек. различно. Имам AceMega Codecs Pack 5.91 и всякви други филми ми вървят перфектно. :excl: Дали е от самите файлове или кодеците ми правят мизерия :confused

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с Калугула Диск1 след първите наколко секунди сепоявява един момент в който вилма "зацепва" - върви много бавно. Ако превъртя напред с няколко секунди звука изчезва. След амлко свалям и втория диск да видим какво е положението с него

Едит

Звука се появи в последната 1 минута

На диск 2 същата работа започна да накъсва след първите 30- 40сек и като превъртя малко напред с 10-ина секунди и пак изчезва

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с The X-Files 1ви сезон(само него съм свалил). Звука изпреварва картината с 2,3,5, 10 че и 20 сек. различно. Имам AceMega Codecs Pack 5.91 и всякви други филми ми вървят перфектно. :excl: Дали е от самите файлове или кодеците ми правят мизерия :confused

Да, проблема не е в твоите кодеци - явно филма е рипнат с много стари кодеци и за това сега ни прави проблеми. Поне и при мен беше така - аз по някакъв начин си го бях решил проблема, но не мога на този етап да си спомня как. Ако искаш пробвай да си ги пуснеш през Медия Плейър Класик - върти ми се в главата, че с него май ги гледах, а също така си ги фиксвах с AVIFix програмката.

 

Имам проблем с Калугула Диск1 след първите наколко секунди сепоявява един момент в който вилма "зацепва" - върви много бавно. Ако превъртя напред с няколко секунди звука изчезва. След амлко свалям и втория диск да видим какво е положението с него

~Поредния EDIT~

Сега ще го пусна да го дръпна и утре ще ти кажа ;)

Link to comment
Share on other sites

Сигурно става въпрос за филма - "Калигула"?!?  :confused

С какви кодеци си? С какво го гледаш? Че си забравих стъкленото кълбо на работа и не мога да отгатна ;)

Ми точно в началото на тази страница съм ги писал K-Lite Full 2.35 Плеърите са WmP 10 и ViPlay 2.09

Едит:

Ми аз си бях едитнал мнението за Калигула относно диск 2 :) Просто не си му обърнал внимание :)

Едит2: Сега даже дадох повече информация

Link to comment
Share on other sites

Ми по принцип търса това и го намирам, но няма нищо общо с ocean 12 освен че и двата са филма :)

Какво искаш да кажеш с това???

 

mIRCata: Свалих първият диск на "Калигула" G-Spot ми каза, че имам инсталирани кодеци, за да го гледам и аз си го пуснах. Започна си много добре, изгледах повече от 5-6 минути и реших да погледна какви проблеми беше описал във форума. Отворих темата и всичко заби. След рестарта го фикснах филма - пак като понечех нещо друго да направя и всичко се смръзяваше. Пробвах и през Media Player Classic - там просто момента се забави, но в крайна сметка се получи същото. Това ме навежда на мисълта, че нещо в K-Lite Codec Pack-а ни е прецакано и по специално DivX3 кодека, защото с такъв е рипнат филма. Като ми остане повече време може да го пробвам филма с някакви други кодеци - по-стари, за да видя дали наистина е така. :(

Link to comment
Share on other sites

Ok, 10х за отделеното време.

Ще те помоля ако постигнеш някакви положителни резултати в тази насока, да ми драснеш едно ЛС какво да направя за да го изгледам и аз като хората.

Link to comment
Share on other sites

mIRCata: Току що изгледах филма на един друг компютър, което за пореден път доказва правилото, че кодеците се държат различно на различните компютърни системи. Машината на която изгледах филма не е кой знае какво, сложил съм и K-Lite Codec Pack 2,35 Full - както и при мен, вярно преди един месец преинсталирах Windows-а и напрактика кодеците са инсталирани на "чисто" - може и това да е причина, може при uninstall-ване на кодеците все нещо да си остава (има такива файлове, които не могат да бъдат изтрити) и като се сложат новите кодеци и след време да се омаже и да прави парчета - не знам. Но факта си е факт - само на едно място от втория диск имаше 2-3 фрейма, които бяха в зелени квадрати, но нищо друго. Звукът си е наред, даже сега го пуснах филма да си върви, ако направи нещо да го видя или чуя, но за сега нищо.

Пуснах го пак на моят комп - отново трябваше да рестартирам - определено шантава работа.

Съжалявам, че не мога с повече инфо да ти помогна. Постигнах положителни резултати, но на друг компютър.

Успех!

Link to comment
Share on other sites

mIRCata: Току що изгледах филма на един друг компютър, което за пореден път доказва правилото, че кодеците се държат различно на различните компютърни системи. Машината на която изгледах филма не е кой знае какво, сложил съм и K-Lite Codec Pack 2,35 Full - както и при мен, вярно преди един месец преинсталирах Windows-а и напрактика кодеците са инсталирани на "чисто" - може и това да е причина, може при uninstall-ване на кодеците все нещо да си остава (има такива файлове, които не могат да бъдат изтрити) и като се сложат новите кодеци и след време да се омаже и да прави парчета - не знам. Но факта си е факт - само на едно място от втория диск имаше 2-3 фрейма, които бяха в зелени квадрати, но нищо друго. Звукът си е наред, даже сега го пуснах филма да си върви, ако направи нещо да го видя или чуя, но за сега нищо.

Пуснах го пак на моят комп - отново трябваше да рестартирам - определено шантава работа.

Съжалявам, че не мога с повече инфо да ти помогна. Постигнах положителни резултати, но на друг компютър.

Успех!

ОК ами благодара за изхабените нерви и време по този мой проблем. Ще мъча нещо и аз да измисля. Може да пробвам да го прекарам през 98-цата на другия ми хард, че на него няма нищо инсталирано (държа го заради единия ДОС) та може там да имам късмет

Link to comment
Share on other sites

Мился, че би било хубаво ако в търсачката за филми бъдат добавени 1-2 нови опции, като например търсене по оценка. За мен това е една много удобна фунцкия, и когато бъде комбинирана с търсене по година нещата стават много приятни, защото бързо намирам хубав филм, който не съм гледал.

 

пр.

1. търсене на филм с оценка минимум 7 и година 2004

 

Моля, кажете Вашето мнение. :)

Link to comment
Share on other sites

Мился, че би било хубаво ако в търсачката за филми бъдат добавени 1-2 нови опции, като например търсене по оценка. За мен това е една много удобна фунцкия, и когато бъде комбинирана с търсене по година нещата стават много приятни, защото бързо намирам хубав филм, който не съм гледал.

 

пр.

1. търсене на филм с оценка минимум 7 и година 2004

 

Моля, кажете Вашето мнение. :)

оценка на кое на уарез или имдб ?

Link to comment
Share on other sites

Мился, че би било хубаво ако в търсачката за филми бъдат добавени 1-2 нови опции, като например търсене по оценка. За мен това е една много удобна фунцкия, и когато бъде комбинирана с търсене по година нещата стават много приятни, защото бързо намирам хубав филм, който не съм гледал.

 

пр.

1. търсене на филм с оценка минимум 7 и година 2004

 

Моля, кажете Вашето мнение. :)

Преди имаше търсене по оценка и на варез и на imdb, което искаш. аам нещо го махнаха за мое огромно съжаление :(

Link to comment
Share on other sites

mai ne my e mnogo mqstoto tuka ama

nqkoi da gi opravi tezi papki http://warez.ru:8081/Documentary/@Bodybuilding/

http://warez.ru:8085/videos/@Sport/Bodybuilding/

trqbwa da sa na edno ot dwete mesta :( ,a ne kakto sa sega Mr.Olymp.. 2001 i 2002 da sa v ednata,a v durgata,2003 i 2004.I ima oste nqkolko papki bodybuilding koito sa prazni :( trqbwa da se iztriqt

http://warez.ru:8081/Documentary/Bodybuilding/

http://warez.ru:8085/videos/Bodybuilding/

Link to comment
Share on other sites

Хора незнам тук ли да питам но защо на повечето филми кадето ги свалям им спира звука после се появява и пак спре и т.н.

Моля помогнете ми

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...