Jump to content
BulForum.com

M-power ili AMG


motorista-R1

Recommended Posts

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Така, аз съм фен на БМВ (не защотото имаме 2 БМВ-та, не защотот са много пъргави,не защотот са номер 1, а защото просто си ми харесва дизайна :D на предните фарове) Та не съм съгласен че C500 е 307 кончета, мисля че е повече и то доста повече ако говорим за АМГ моделите, защото имаше някаде писано (говора на изуст не съм точно сигорен) ама АМГ С500 беше около 450-460 кончета - а БМВ М5 - 430коня, става дума за новите модели конете не съм сигорен дали бяха точно толкова обаче АМГ-то беше по мощно, аз определям БМВ и МЕРЦЕДЕС както АМД и ИНТЕЛ :rolleyes: - който иска да е по бърз си взима АМД ....

Link to comment
Share on other sites

Добре де ама C-Ц класа няма 500 :) Не може да се сравнява М746Li със C250 примерно. Защото става дума за различни класи ;) Това е както при процесорите Определяща е и цената ;)

Link to comment
Share on other sites

Neznam koi za kakvo e - az sym tvyrdo za AMG - te horata sa go pokazali che go mogat i tva e - i to 2 godina po-rano :)

 

2004 Mercedes-Benz SL 65 AMG

Displacement 5513 cc / 336.4 cu in

Power 456.4 kw / 612 bhp @ Not Available rpm

HP / Liter 111.01 bhp per litre

http://www.supercars.net/cars/2004@$M...065%20AMGg.html

 

2005 BMW M5

Displacement 4999 cc / 305.1 cu in

Power 378.1 kw / 507.0 bhp @ Not Available rpm

HP / Liter 101.42 bhp per litre

http://www.supercars.net/cars/2005@$BMW@$M5g.html

 

AMG i tva e :)

Link to comment
Share on other sites

Мерцедесите вече са клише. Затова, предпочитам БМВ. пък и М5 мисля че се вади от заводите на БМВ, докато АМГ е няква тунинг компания. имаше една фирма с А (дълго име), която вади тунинзите на БМВ. е там вече.. ония коли... те са убиец.

Link to comment
Share on other sites

Neznam koi za kakvo e - az sym tvyrdo za AMG - te horata sa go pokazali che go mogat i tva e - i to 2 godina po-rano :)

 

2004 Mercedes-Benz SL 65 AMG

Displacement 5513 cc / 336.4 cu in

Power 456.4 kw / 612 bhp @ Not Available rpm

HP / Liter 111.01 bhp per litre

http://www.supercars.net/cars/2004@$M...065%20AMGg.html

 

2005 BMW M5

Displacement 4999 cc / 305.1 cu in

Power 378.1 kw / 507.0 bhp @ Not Available rpm

HP / Liter 101.42 bhp per litre

http://www.supercars.net/cars/2005@$BMW@$M5g.html

 

AMG i tva e :)

ti ima6 li si naideq tva s kolko turbo kompresora e postignato ot AMG no kakto i da e sravnqvai M5 s ne6to ot neinia klas kato E55 AMG mnogo mi e interesno togava kakuv 6te e rezultata

Link to comment
Share on other sites

По темата:

AMG

 

Извън темата:

92321.jpg

"Хрилете" служат за вентилация на моторното пространство и заедно с разположените в предната част на праговете ауспухови тръби, поразителното оформление на предницата с огромен спойлер и дифузорът под задната броня са важни фактори, спомагащи за постигането на абсолютно гладко дъно и перфектно съчетание от ниско аеродинамично съпротивление и висока сила на прилепяне, сравнима с тази на използваните в професионалните моторни спортове болиди. Важен елемент в цялостната аеродинамична концепция е и подвижният заден спойлер, който освен способността да променя ъгъла си на атака спрямо въздушния поток с цел да повиши стабилността при движение с висока скорост, притежава и уникалната за сериен автомобил функция "аеродинамична спирачка", допълваща действието на спирачната система C-Brakе с осембутални апарати, управление SBC и керамични дискове с вътрешна вентилация и диаметър 370 мм, скрити зад оформените като лопатки на турбини 19-цолови колела от леки сплави на SLR.

 

Мерките за постигане на забележителните аеродинамични показатели също не са самоцел, а адекватен отговор на възможностите на централноразположения зад предния мост компресорен V8 на AMG с работен обем 5,5 литра. Трудно е да се определи дали най-впечатляваща е техниката на агрегата, неговият потенциал, отразяващ се в максималната мощност от 626 к.с. и максималният въртящ момент от 780 Нм или динамичните показатели на SLR McLaren, реализирани с негова помощ. Съдете сами – "сребърната стрела", създадена в началото на новото хилядолетие постига ускорение 0-100 км/ч за 3,8 секунди, 0-200 км/ч за 10,6 секунди, 0-300 км/ч за 28,8 секунди и достига с лекота максимална скорост от 334 км/ч. Смяната на предавките се извършва от петстепенна автоматична трансмисия със система AMG Speed Shift R за превключване с планки на волана.

Link to comment
Share on other sites

Май не си прочел правилно,аз говорех за серийните коли на с-класа и 745.

ся ти не знам за кво говориш ма ние говорим за М и АМГ не за серийни модели не го ли разбра

а и мерцедес били клише хахахаха ти слушаш ли се за теб кво значи клише или не знаеш истинското значение на думата?

Link to comment
Share on other sites

какво предпочитате Мюнхенските резачки или мощното и лъскаво AMG

Нито едното, нито другото. Не ми харесват особено като дизайн, а и не са толкова спортни колкото се опитват да ги изкарат. Те са огромни, тежки, луксозни и много по- тромави от италианските спортни дзверове.

Link to comment
Share on other sites

Нито едното, нито другото. Не ми харесват особено като дизайн, а и не са толкова спортни колкото се опитват да ги изкарат. Те са огромни, тежки, луксозни и  много по- тромави от италианските спортни дзверове.

clk cl sl slk(особено) е тва са баси тромавитре коли не сериозно супер тромави са особенно слк мале то тва ако не е 2 тона аз главата си режа супер тромаво е еййй

Link to comment
Share on other sites

kogato bavarcite sa sazdali m-power podrazdelenieto amg oshte sa bili prosek v dale4noto budesh.m-power si4ki produkti ako moje taka da se nare4at sam im PO SPORTNI ot na AMG.tva e!

Link to comment
Share on other sites

ма естествено BMW .които и да е модел на m-benz не може да се мери с 760li

и по лукс и тн..

и междо другото SLR McLaren е модел 2005

Link to comment
Share on other sites

ми вижте ся то си е и до вапрос на предпочитания а з-ман някви характеристики имаш ли да ни дадеш или говориш ейй така без да знаеш данни ала бала а ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...