Jump to content
BulForum.com

M-power ili AMG


motorista-R1

Recommended Posts

Ami neznam , no da vzemem niakolko primera

 

ML - ML 55 AMG V8

 

G - G55 AMG V8

 

S - S55 AMG V8

 

Tova 5.4 neznam ot kade si go vzel

 

Ima i S600 , G600 - saotvetno s 6.0 V12 AMG

 

IMA I SLR MCLAREN - www.mobile.de - pkwsuchen , vavejdash M-BENZ i model SLR , nai-poslednata stranica SLR MCLAREN 625 KONIA

 

VIJ DORI TE VECHE SA NA PAZARA , HODI AKO ISKASH I NA MARS TOVA SI E FAKT !!!

 

Nikoi ne mi e kazal kade se zakraglia - kazah obiknovenno kade se zakraglia !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Ти нещо не си наред.

 

Всичките тези ML, G, S класи са с еднакви двигатели с обем 5.439 кубика. Същия мотор го има и в CL, CLK, SL, SLK, C, E, CLS, може и да изпусна някой модел. Сега разбра ли откъде съм го взел това 5.4?

 

S600 има, ама не е 6.0, а е 5.513 кубически сантиметра. Поне ако става дума за новия модел, иначе старата S600 не я помня колко беше, може и към 6.0 да е била.

 

G600 обаче няма.

 

SLR McLaren си съществува, къде видя, че съм го отрекъл? Само че ти ми говориш за някакъв SLR McLaren Carlsson, какъвто няма.

 

Изобщо, имаш много буйно въображение, трябва да вземеш да станеш някакъв човек на изкуството като порастнеш.

Link to comment
Share on other sites

pi6e primermo e55 amg za6toto zvu4i po dobre ot e 54 amg tam e vuprosa su6tata rabotaka kato bmw-tata primerno 745 ozna4ava 7-ma seriq s 4.5 litre dvigatel no dvigatelq e 4.4 litre zvu4i po-dobre 745 ot kolkoto 744 nali taka?

Link to comment
Share on other sites

за g600 и аз не сам чувал и повечето авторитетни саитове за коли

така че пич даи линк аиде да не си говорим по спомен

Link to comment
Share on other sites

за g600 и аз не сам чувал и повечето авторитетни саитове за коли

така че пич даи линк аиде да не си говорим по спомен

то няма такова животно единствения Мерцедес с V12 e S600

Link to comment
Share on other sites

то няма такова животно единствения Мерцедес с V12 e S600

 

 

Vsichki firmi slagat vsichki nalichni dvigateli - stiga da si platish

 

November dadah ti link za toia SLR , koito e s tunning ot Carlsson , shte vi dam i za G s V12 motor

Link to comment
Share on other sites

@ MaNoSS

 

Прав си, че звучи по-добре. Обаче да ми кажеш, че единствения Бенц с V12 e S600, това вече не ми звучи добре. Същият този V12 мотор е под капака на CL600 и SL600

 

@ 4 MOTION

 

Значи ако си платя спокойно ще ми сложат двигателя от SLR примерно на една А-класа, така ли да те разбирам? Моля ти се не ми говори глупости, щом го няма в каталога, значи не може да се поръча. Тая схема, дето я мислиш, се прилага само за 2-3 човека в света.

 

В крайна сметка реших да се унижа, подлагайки думите си на съмнение и тръгнах да проверявам за тоя Карлсон. Не знам аз ли съм кьорав, какво ли, ама на mobile.de няма обявен такъв автомобил. Защо ли не се учудвам...

Така че, ако ще пращаш линк - пращай. Ако не - по-добре спри да дрънкаш щуротии, че дразниш.

Link to comment
Share on other sites

и аз на свой ред да внеса малко пояснения относно това 55 АМГ.

Един и същ двигател се слага на всички мерцедеси, абсолютно всички са 5439cc и също така всичките се водят 55, няма 54! И всичките са 8 цилиндрови, НЯМА 55 v12, както няма и G klasse v12! Що се отнася до големия двигател, който се води 6.0 и се слага на S klasse той е 5786cc и не съм чъвал за S600 AMG! 6.0 който се слага на SL и CL e 5513cc пак няма AMG! Има S65 и CL65 AMG, който е 5980cc.

 

Моля ако някой не разбира, а само си мисли нещо или пък е чул от някъде, да не се изказва компетентно.

Също така може да хвърляте по един поглед на http://catalog.auto.ru

 

ps:всичко което съм написал се отнася за полследните модели

ps2: и сега последно търсим SLR Carlsson или SLR McLaren, разберете се :) Защото те всичките SLR се додят McLaren :)

Link to comment
Share on other sites

@ KOTAPAH

 

Сега защо се излагаш и ти?

 

Това, че моторите са 5.439 го уточнихме много отдавна, както и, че всички се водят 55 AMG, няма 54. Обаче моторът си е 5.4 и ми писна да споря по тоя въпрос.

 

Никой не е казал, че има мотор 55 AMG V12, но моторът, който е в S600, CL600, SL600 също е разработка на AMG.

 

Ще ме извиняваш, ама мотора в S600 си е 5.513 кубика, а не 5.786. Каталога на Мерцедес е пред мен и там хората са си го написали, спри да зяпаш ауто.ру като кон с капаци. Не всичко е 100% вярно там, толкова ли не разбра?

 

G-класа V12 може и да има, но не е излезнала така от завода на Мерцедес.

 

И още нещо - спрете да мислите, че цифрите в модела на Мерцедесите обозначават точния обем. Това е само ПРИБЛИЗИТЕЛЕН обем. Справка: C 200 Kompressor, C 230 Kompressor, C 200 CDI, C 240, S 350, може и други да има, но мисля, че това е достатъчно.

 

С оглед на грешките, които допускаш, някакси ми звучи смешно следното изречение:

Моля ако някой не разбира, а само си мисли нещо или пък е чул от някъде, да не се изказва компетентно.

 

Ако това ти е компетенцията, по-добре звънни един телефон преди да си купуваш кола, че не знам докъде ще я докараш. Аз съм бате ти VIPER от IRC мрежата.

 

P.S. Мерси, че ни светна, че всички SLR са McLaren. Аз като говоря за колата казвам само SLR, щото другото не е необходимо. Човечеца обаче мисли, че има някакъв SLR McLaren Carlsson.

Link to comment
Share on other sites

TAka zna4i ot pro4etenoto do tuk mi stava qsno 4e sporite za dvigatelite.Mercedes slagat absolutno edni i su6ti dvigateli na razli4nite modeli i kupeta(primerno dvigatela na S500 e s ednakvi parametri s G500 ili puk E500).Mejdu drugoto i az ne sum 4uval za G600!!!

Link to comment
Share on other sites

November така като гледам сме на едно и също мнение така че не разбрах за ква компетенция става въпрос.

Колкото до двигателя на S600 предполагам че каталога на мерцедес е по ветен от ауто.ру така че сигурно си прав. Иначе не съм гледал талона на S600 и незнам със сигурност колко е точно, гледам от сайтовете

Link to comment
Share on other sites

Добре де... разбирам, че не знаете... ама защо трябва да се изказвате така неподготвени, това не мога да разбера?

 

@ motorista-R1

 

Що преди да постнеш не си направи труда да провериш дали е вярна тази информация? Двигателите са равни по обем, но параметрите им са различни:

S500 - 4966cc; 306hp @ 5600 RPM; 460Nm @ 2700 RPM

G500 - 4966cc; 296hp @ 5500 RPM; 456Nm @ 2800 RPM

ML500 - 4966cc; 292hp @ 5600 RPM; 440Nm @ 2700 RPM

 

Нагласих ти ги едно под друго, да ти е по-лесно да забележиш разликата.

 

P.S. Иначе на E500 и S500 са еднакви, както и на SL500, CL500, CLK500...

Link to comment
Share on other sites

Сигурно не ти е станало ясно,но аз не се уточних.Говорех за кобатурата на двигателя,а не за въртящия момент.Разбира се,че ще има разлика във въртящия момент,та нали купетата са различни с друга съвместимост на скоростна кутия и т.н.

Link to comment
Share on other sites

@ KOTAPAH

 

Ми не ти отива да "внасяш пояснения" и да се "изказваш компетентно", при положение, че даже не си прочел добре текста на ауто.ру. Там са си сложили хората данни за новия S600, просто не са написали, че стария спира от производство през 2002-ра.

 

А да ми обясняваш, че няма примерно S600 AMG също не е много вярно. Това си е S600 с AMG оптика пакет. А и двигателя като е от AMG... Даже и на С200 се слага AMG пакет.

Link to comment
Share on other sites

@ motorista-R1

 

Ами аз под "параметри" разбирам "параметри", а не "кОбатура".

 

За каква съвместимост на скоростна кутия спрямо въртящия момент ми говориш? Че разликите са някакви си 20Nm, да не мислиш, че са направили нова скоростна кутия заради това? Освен това максималната мощност също е различна, което вече няма нищо общо със скоростната кутия...

Link to comment
Share on other sites

November що си мислиш че на S600 вдигателя е от AMG? Ако беше така поне щяха да си сложат логото

Link to comment
Share on other sites

Не си мисля. Още като излезнаха тези модели с 500-те коня хората си го казаха. AMG си е заводско поделение на Мерцедес, ако компанията-майка не иска лого, няма лого. Не съм сигурен, но мисля, че логото на AMG стои под капака, на самия двигател.

Link to comment
Share on other sites

Vijte kvo

 

S 600 e s V12 MOTOR s 367 konski sili - vidiah edin takav mai 2000 godina proizveden v www.mobile.de !

 

Shte mu razbera i kubicite v skoro vreme

 

 

Inache staroto kupe na S klassata go ima vav V12 408 konski sili i 354 konski sili !

 

Kakto vijdam ot tuk mai naistina V12 e bez AMG , interesno zashto - daje ne e napisano ,na nito edna kola dori i AMG Optik Paket ?!?!?

Link to comment
Share on other sites

какво се впускаш в толкова обяснения старото та новото, едното било толкова пак другото с незнам си колко по малко, айде стига толкова. Да почваме вече за BMW двигателите? :)

Link to comment
Share on other sites

@ MaNoSS

 

Прав си, че звучи по-добре. Обаче да ми кажеш, че единствения Бенц с V12 e S600, това вече не ми звучи добре. Същият този V12 мотор е под капака на CL600 и SL600

 

прав си тези двата ги бях забравил но не сам чувал за G600 повтарям се май

Link to comment
Share on other sites

Snoshto neshto mi razpraviaha za niakvo BMW E ............. bilo 557 konia ili neshto takova ?

Niakoi da znae poveche

 

 

 

Mejdudrugoto V12 6.0 na VW , malko info moje li niakoi da dade ? Dali ima neshto ot tunning kompania ,shtoto tva e goliam zviar

Link to comment
Share on other sites

@ 4 MOTION

 

Айде само без агресия, ако обичаш. Толкова ли не можа да ти се налее в главицата?! S600 до 2002 година се произвежда с атмосферен мотор, след това се започва с турбо и 500 коня. Дай на любимото си мобиле.де да търси S600 производство след 2003 и ще видиш за какво става въпрос.

 

Никъде няма да видиш да пише AMG Optik Paket. Обикновено на тези с оптиката си пише само AMG, примерно CL600 AMG. Това означава CL600 с AMG оптика. Иначе ще потърся снимки на V12 мотора, намерих днес една, но не се виждаше много добре.

Link to comment
Share on other sites

Mejdudrugoto V12 6.0 na VW , malko info moje li niakoi da dade ? Dali ima neshto ot tunning kompania ,shtoto tva e goliam zviar

има ма не е v12 a е w12 и е във модела phaeton

eto ti info:

For 2004, Volkswagen introduces a new luxury sports car in the Phaeton. The Phaeton is available with either a 335-hp 4.2L V8 or a 6.0L W12 producing 420 horsepower. Standard luxury amenities include four-zone automatic climate control, a glass power moonroof, heated leather seats with power features, and a premium sound system with a six-disc CD changer. Safety features include an auto-leveling suspension, the OnStar Communication system, dual heated power mirrors with turn signals, a Navigation system, and the 4MOTION all-wheel drive system.

междо другото тожа е тема за bmw i amg не за vw

Link to comment
Share on other sites

има ма не е v12 a е w12 и е във модела phaeton

 

междо другото тожа е тема за bmw i amg не за vw

 

Slaga se i na Toareg !

 

Mnogo dobre znam ,che e tema za AMG i BMW , obache ne e nujno da otvariame samostoiatelna tema za vsiaka marka avtomobili !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...