Jump to content
BulForum.com

DJ's, Producers, Musicians:


vinyl_master

Recommended Posts

А какво ще кажете за моите плахи опити да се преборя с тоя Фрути Лупс :D Знам, че е ужасно, нито съм му правил мастъринг, дори и инструментитер не са добре подбрани. Все пак съм я правил за 2-3 часа. Не е цялата - само началото. Ако на някой му е интересно - да чуе!

 

Но се зарибих да я довърша и оправя!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Това цялото на ръка ли го sequence-ва бе :blink:

 

Луд човек! :)

 

Вземи едно миди, льопни го във Fruity-то през импорта, па му сложи дигитални инструменти на всеки трак и готово, ако ще е 1:1 версия :D

Link to comment
Share on other sites

А какво ще кажете за моите плахи опити да се преборя с тоя Фрути Лупс :D Знам, че е ужасно, нито съм му правил мастъринг, дори и инструментитер не са добре подбрани. Все пак съм я правил за 2-3 часа. Не е цялата - само началото. Ако на някой му е интересно - да чуе!

 

Но се зарибих да я довърша и оправя!!!

Абе то по принцип такъв род неща не се правят с FL, защото тя е с малко по-друга насоченост....но гледам и с нея си се справил. :punk

Само недей да слагаш толкова ефект на барабаните, че много мажат....освен това мелодичните партии много си ги куантизирал....бая схематично "свирят"...има един ефект на куантизацията - "groove"...само че не знам има ли го във FL, понеже не работя с нея.....и последно - бас смяташ ли да сложиш? :)

Link to comment
Share on other sites

Това цялото на ръка ли го sequence-ва бе :blink:

 

Луд човек! :)

 

Вземи едно миди, льопни го във Fruity-то през импорта, па му сложи дигитални инструменти на всеки трак и готово, ако ще е 1:1 версия :D

Еееее то с миди секи може :D . Така поне си имам играчка.
Абе то по принцип такъв род неща не се правят с FL, защото тя е с малко по-друга насоченост....но гледам и с нея си се справил. :punk

Само недей да слагаш толкова ефект на барабаните, че много мажат....освен това мелодичните партии много си ги куантизирал....бая схематично "свирят"...има един ефект на куантизацията - "groove"...само че не знам има ли го във FL, понеже не работя с нея.....и последно - бас смяташ ли да сложиш? :)

В началото идеята беше да го направя по-електроник стил, ама после се зарибих да се доближа до естествения саунд. Това за куонтизацията не можах да го схвана :D Сори за невежеството. И аз усещам че доста схематично звучи. А за баса - абе уж сложих някакав фретлес, ама като го усиля много канти, а така пък не изпълва хармонията. Трябва да си поиграя малко с настройките, ама не ми се занимава. За това пуснах тема-рекуест за семпли.

 

Общо взето - постна манджа съм забъркал и колкото повече го слушам, толкова повече кусури му намирам, но идеята беше да се зарибя. Сега цяло лято, живот и здраве, ще се занимавам с тази програмка. Много ми хареса, че не е прекалено сложна, а има добри възможности и прави качествен звук.

 

Имам си мечта - да направя "ремикс" на класическо произведение и лятото с това ще се занимавам.

Link to comment
Share on other sites

Такам..мисля завърших трака с който ще гледам да се включа в конкурса на bg sonic.

Казва се "Journey To A Friend" имаше големи промени от това което бях дал скоро..песента е ориентирана до някаква степен "Lounge" до някаква "Electronic"..имам още малко работа по нея визирам крайния звук трябва да го пипна и малко донастройка на ползваните филтри в частност ривърб :)..по концепция мисля на този етап неискам да барам нищо...но може да споделите какво мислите :)

 

Tribetronic Force - Journey To A Friend

 

На 128 е сега, желаещи с по-добър битрейт ако има да казват..също и afx искаше и ремикс да прай, пък и който желае да каже какви тулове иска да ползва и да ги отделя.

 

edit

имаше грешка в линка

Link to comment
Share on other sites

Когато издадеш албум ще си купя 2 оригинални копия и ще дойда да ми ги подпишеш :). Много ми харесва!

Link to comment
Share on other sites

Само поздравления заслужаваш. :punk Много ми харесва наистина :punk

Link to comment
Share on other sites

Само поздравления заслужаваш. :punk Много ми харесва наистина :punk

 

Хех, благодаря. Сега е момента и да питам ако момичета които преглеждат темата и евентуално изяват желание да се включат в този или следващ продукт посредством вокална част съответно да пишат :)

Link to comment
Share on other sites

Новото ми парче е готово...

 

Download

More Info

 

Стилът е Minimal Techno / Ambient.

 

Като нищо мога направо да участвам в конкурса с него... защото за едни пролетта може да е време за любов.. за още по-силни страсти.. за нов живот.. за забавления с приятели....

но за други - още по-мрачно настроение, докато гледат всичко това през прозорците на сивите си скучни стаи... макар че едва ли някой ще ме разбере.. ама да се оправят :) Не ми трябва mastering в германско студио за да изразя чуствата и мислите си.. :devil

Link to comment
Share on other sites

Като замисал окай, ама нещо май няма съответствие между баслинията, ударни и пианото :)..вкарай всичко в една октава.

Link to comment
Share on other sites

Как пък реши че няма съответствие :)

 

Edit: днес направих remastering на същото парче, като добавих и още един инструмент... мисля че стана малко по-живо ... като все пак се запази чувството :)

Цък! :devil

Link to comment
Share on other sites

Ще обявя единствено тук - тъй като не искам да имам проблеми с лицензи ;), едно ремиксче на парче на Aphex Twin върху към което от два месеца се чудя как да подходя.. но явно днес съм креативен :)

 

Стилът е Dark Ambient :evil

 

Download White Blur (Remix)

Link to comment
Share on other sites

Е от какво да те е страх, че си му напрайл ремикси ли?..буутлегове и уатлейбъли бол..даже мисля точно обратното с ремикс мой стигнеш по-далеч в дадена ситуация..а туи не се ли води "Illbient"..скоро ще стикна една тема за електроните стилове в музиката, върху която пиша около година и се ме мързи :)

Link to comment
Share on other sites

Е от какво да те е страх, че си му напрайл ремикси ли?..буутлегове и уатлейбъли бол..даже мисля точно обратното с ремикс мой стигнеш по-далеч в дадена ситуация..а туи не се ли води "Illbient"..скоро ще стикна една тема за електроните стилове в музиката, върху която пиша около година и се ме мързи :)

Хм.. имаш право. :)

 

За стила "illbient" не бях чувал но звучи яко като име ;) ще се радвам да видя стикнатата тема - белким науча и аз нещо :P

Link to comment
Share on other sites

hahah :) ей ся свалям и ще ти кажа whats on my mind :)

дай семпли ше ремиксирам :)

---

Бе нее баш от тоя хаус който аз харесвам, но това е по добре от оригинала

Link to comment
Share on other sites

Бе нее баш от тоя хаус който аз харесвам, но това е по добре от оригинала

Всъщност може да си прав от тази гледна точка. .. пък и наистина звучи по-комерсиално от оригинала.. но все пак ще участвам с него защото ми е по-близо до сърцето :)

Link to comment
Share on other sites

Преди два дни реших да участвам и с второ парче в Sonic BANG конкурса... та.. от снощи цикля над ново проектче :)

 

Mindstream - Xbc Pur

 

Мисля че имам някакво развитие... не знам - Вие ще прецените :P

Link to comment
Share on other sites

Ако някои се интересува за няколко мои парчета ама е само текст стила е хип - хоп , ако ви се чете малко реал на английски може и да се постарая да го напиша :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

За първи път се пробвам да направя нещо и ето какво се получи. Мен лично ми харесва :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...