Jump to content
BulForum.com

DJ's, Producers, Musicians:


vinyl_master

Recommended Posts

Искам да уточним точно какво търсиш. Бас имаш предвид като баслиния или бас като бас кик/дръм//щото нещо немога да те разбера. ФЛ патува с комплект от семпли и инструменти. Има готови баслинии вътре, но не са това, което човек очаква. С помоща на виртуалните инструменти можеш да композираш по своя си вкус. Относно за ударите, има доста подредени в менуто от ляво.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

ми аз нещо не мога да намеря това което търся ей ся ще си сваля новата верси 8 че съм с 7 ще се поровичкам ако не намеря нищо ще си едитна поста да ти обясня по точно какво търся

 

а ти иначе какъв стил музика правиш на тази програма ? а сорка ся видях горе поста ти :)

e ти си луд ле аз едва намираm пияното каде e и тея другите ся ровя в youtube има туторияли там

как мога да направя като онова пияно във песента Still dre ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Намерих най-удобния цялостен софтуер, с който съм работил и реших да го рекламирам и тука. Програмата е цялостно решение за запис, миксиране и мастеринг, аналогово аудио и MIDI виртуални инструменти. Има обилни функции за sidechain, ефекти, multi-takes и т.н. Може просто да погледнете ръководството.

 

Реших просто да се махна от Fruity Loops, защото FL няма нормален мултитрак и те принуждава да работиш и мислиш с pattern-и, което си е жив тракер. Reaper е нормален, функционален мултитрак с много добри сбособности, лесен и удобен за спонтанни записи и за добър мастеринг след това.

Link to comment
Share on other sites

Софтуера е 1 и той се казва Pro Tools :) Всичко друго е компромис. Ама ще го пробвам. И без това не иска да ми кракне Фрутито, а издивявам вече - искам да направя нещо.

Link to comment
Share on other sites

@sandman, май ще насочиш темата към станалите стандартни от години спорове в другите области Intel vs AMD, ATI или NVidia, Мерцедес или БМВ и т.н.

Тъй като с 'протулс' съм работил още преди години, мога да те уверя, че далеч не е единственият софтуер за правене на музика и професионален (или домашен) звукозапис. Това, което мога да свърша с 'протулс', с абсолютно същия успех и скорост (в някои случаи и доста по-бързо), мога да постигна с още поне 3 интегрирани пакета от различни производители. Работата е човек не да се води от клишетата "това е номер 1 - всичко друго не струва", а да намери за себе си това, което му харесва като интерфейс, начин на работа и сработване с хардуера му. :)

Link to comment
Share on other sites

Софтуера е... тоя, който ти върши работа и ти е удобен :D

 

Фрутито ме дразни, че имаш патърни, които редиш в плейлист, това е просто тракер с пиано рол. Да не говорим какви мъки са, ако решиш да записваш аналогово аудио. Миксера и раутинга също работи, но е реализирано... полвинчато и криво, просто все едно нарочно се движи срещу установените и утвърдени модели, само да се покажем, че сме жабари и сме различни.

 

Специално за Сандмана - ProTools skin за Reaper: http://stash.reaper.fm/theme/26/ProTools.zip :P

 

http://stash.reaper.fm/browse.php - още скинове + разни

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

nextstation.jpg

 

01. Deflax - Monolith

02. Deflax - Advanced9thc

03. Deflax - I Like Your Smile

04. Deflax - Surrounded by Zombies

05. Deflax - I No You

06. Distance - Cyclops

07. Ital Tek - Red Sky

-

08. Deflax - Bass Bus

09. Deflax - Enslave Mankind After Breakfast

10. Deflax - Mind Evolution

11. Deflax - Empty Humanoid Shells

12. Limewax - Zombie vs Zombie

13. Deflax - White Hexagons

14. Proket - Serum

15. The Sect - Keep Everyone Afraid

16. Zinnat - MAntineles V.2

17. SPL - Bullet of Choice

18. Cooh - Smile

19. Current Value - Math

-

20. Deflax - Infotron (not included below)

 

Deflax - NextStation Dubstep Mix - 22 October 2008

Deflax - NextStation DnB Mix - 22 October 2008

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

МалкУ странен рИкуест от моя милост! Има една песен която ми е взела ума... но просто не става за парти защото е мелодична, бавна и успокояваща... Даже не знам възможно ли е да стане по-Денс вариант с повечко ритъм,бас и т.н. Вие си разбирате де.....

та песента е на Carl Cox & Pete Tong - Cu Da Ta

има я в датата...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Някой, ако е работил с Traktor 3 може ли да ми обясни как да си настроя програмата така, че да слушам през слушалките и колоните както си му е реда - да слушам "следващия" трак през слушалките, това имам предвид.

Link to comment
Share on other sites

Имаш ли контролер, с които да пипаш по копчотиите на програмата? Ако е ей така просто инсталирана на компютъра и имаш една проста звукова карта от 10-20 левовия диапазон, едвали ще можеш да накараш да звучи на слушалките едно, на колоните друго.

Link to comment
Share on other sites

Имаш ли контролер, с които да пипаш по копчотиите на програмата? Ако е ей така просто инсталирана на компютъра и имаш една проста звукова карта от 10-20 левовия диапазон, едвали ще можеш да накараш да звучи на слушалките едно, на колоните друго.

 

Kонтролер нямам все още. Знам, че звуковата карта е проблем за това да слушам 2 различни неща и съм почти сигурен, че не става за тая работа, но къде мога да проверя диапазона?

Link to comment
Share on other sites

Kонтролер нямам все още. Знам, че звуковата карта е проблем за това да слушам 2 различни неща и съм почти сигурен, че не става за тая работа, но къде мога да проверя диапазона?

 

Целта на програмите като TRAKTOR, Numark Virtual Vinyl, Image Line Dekadance и почие да бъдат управлявани от контролери от сорта на M-Audio X-Session Pro USB MIDI DJ Mixer, Numark Total Control или Behringer B-Control Deejay. С този хардуеър си напълно задоволен, един лаптоп, архив от музика и малко талант и си номер 1. Другия вариант с добра звукова карта не е за предпочитане, звуковите карти с възможноста за произвеждане на повече сигнали не са тънки като цените на тези контролери.

 

PS. Първия линк отпада.

Link to comment
Share on other sites

Целта на програмите като TRAKTOR, Numark Virtual Vinyl, Image Line Dekadance и почие да бъдат управлявани от контролери от сорта на M-Audio X-Session Pro USB MIDI DJ Mixer, Numark Total Control или Behringer B-Control Deejay. С този хардуеър си напълно задоволен, един лаптоп, архив от музика и малко талант и си номер 1. Другия вариант с добра звукова карта не е за предпочитане, звуковите карти с възможноста за произвеждане на повече сигнали не са тънки като цените на тези контролери.

 

PS. Първия линк отпада.

 

Ясно, явно ще отделя някой лев за контролер. :) Благодаря много за инфото.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Изтече Studio One на Presonus. Не знам как не ги бях чувал досега тия, но с тоя софтуер се родих. Пробвал съм на практика всичко, Sonar, Cubase, FL Studio, Live, Reaper, разни по-непопулярни хави, но с това Studio One се родих. Във всички останали програми е имало нещо, което да ми куца и не съм бил напълно доволен, та си останах с FL, че поне е лесничко и удобно, но Studio One за мен лично е идеално. Интерфейса е невероятен, прост и функционален, работи с аудио и midi, има отделни инструменти и режими за миксиране и мастъринг и т.н. и т.н. Разгледайте му там Features за по-подробно. Препоръчвам на всеки!

 

Официален сайт

 

Линк към 1.0 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Значи ще си взимам скоро Vestax VCI-100. Обаче съвпада със смяна на компютъра и ме интересува каква звукова карта да си взема с него, за да нямам ядове? Не ми трябва някаква изключително скъпа, а такава която да върши перфектна работа.

Link to comment
Share on other sites

Значи въпроса ми е малко специфичен и странен, но все пак...

 

Искам да докарам един конкретен звук, на който не му знам източника и генератора. По принцип не съм много добър в работата със синтезаторите, трудно и рядко докарвам настройки за собствен звук. Т.е. вероятно имам как да направя звука, който искам, но не мога. Въпросния звук се използва особено често от SoundTemp, корейски екип композитори, които пишат музика за разни игри. Може да се чуе на този линк:

. Въпросният звук започва към 20-тата секунда и е водещата меолдия.

 

Звукът е мек и кадифен, звучи ми аналогово, но вероятно може да се докара с всичко. Ще се радвам, ако някой ми препоръча VST, което звучи подобно или ми даде съвет как да настроя друг синтезатор до подобен звук.

 

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...