Jump to content
BulForum.com

DJ's, Producers, Musicians:


vinyl_master

Recommended Posts

logo_sm.gif

 

© 2006, 2007 Wool Blanket Records представя:

 

:devil

 

cover_480.jpg

 

wbr005: Digital Sickness - “I hug trees"

 

tracklist:

 

01. Ice Floes

02. Precious Moment

03. Luminal (Processed)

04. Kopche

05. Forest Rain

06. Tree of Knowledge

07. x98

08. 9.9.6. (feat. Emi)

09. A Walk in the Woods

10. Vocoder Sessions (feat. Trx)

11. Nx

12. 9.9.6. (Trx remix)

13. Garden of Eden

14. Tree of Life

 

Style: Abstract ambient

 

Download mp3@V0 release

 

Hi-res cover (740x740)

License: Creative Commons Share Music

 

Скоро ще има и FLAC версия на албума.

Иначе какво мога да кажа... Доста време ми трябваше докато приема албумчето по което работя някъде от година насам.. за готово. Някой събития в последно време ми помогнаха да намаля нивото на самокритика пък и да си дам зор да завърша започнатото (сиреч.. да дооправя mastering-а на някои от парчетата)

 

Албума е подчертано personal... но не бих искал да разяснявам скритите идеи които съм вложил във всяко едно отделно парче. Вместо това оставям на Вас - слушателите, да съчетаете собствени мисли, чувства и впечатления към музиката която предоставям на вниманието ви.

 

Приятно слушане. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...

logo_sm.gif

 

© 2006, 2007 Wool Blanket Records представя:

 

:devil

 

scaled.cover.jpg

 

wbr006: Digital Sickness - “Plovdiv District EP"

 

tracklist:

 

01. The Divine Cactus

02. Singularity

03. Friday Night PolySynth

04. Yana

05. Midnight Brunette

06. DXing - 24 Dec 2000

 

Style: Various

 

Download mp3@V0 release

 

Hi-res cover

License: Creative Commons Share Music

 

Приятно слушане. :)

 

Inspired by:

 

- Boards of Canada

- Shpongle

- Тъмнокосата мацка която сънувах преди няколко нощи :)

- THC

- The Conet Project

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ето иот мен два ремикса:

Mark Knight & D. Ramirez - Colombian Soul (The Voice Edit)

 

Stardust - Music Sound Better With You ( TheVoice Remix)

 

Иначе имам и доста сетове. Опитвам се да продуцирам, ама ми е сложно. Ако някой даде помощ с FLstudio ще съм му благодарен. :punk

Defekt a.k.a. TheVoice

Link to comment
Share on other sites

На Stardust ремикса нещо акапелата май ми обягва, иначе другия ремикс ми допда доста.

Кажи какво точно искаш да знаеш за фрути, тя е много обширна като всяка друга програма. Само да имаш идея.

Link to comment
Share on other sites

На Stardust ремикса нещо акапелата май ми обягва, иначе другия ремикс ми допда доста.

Кажи какво точно искаш да знаеш за фрути, тя е много обширна като всяка друга програма. Само да имаш идея.

 

Еми да акапелата не бях я доизпипал сега съм я обработил. Ето обработения вариянт.

 

Еми аз незнам как да почна незнам откъде да тръгна. Иначе ми е мерак да продуцирам, ама програмата ми е мътна и съм като пате в калчища. :D Еми например да си направя един семпъл как да стане и след това да го луупна и да стане мелодията.

Link to comment
Share on other sites

Ами ще ти дам един сайт на един познат, който има бая лични уроци относно фрути и аз съм се записал с един урок също. Мисля че добиеш наквка представа.

Незнам по поста ти си мисля че тепърва стартираш със фрути и ще е малко трудно в начлото

 

Бързо и лесно как го бих написал:

 

1. В сикуенсъра, това което виждаш с многото квадратчета, да речем на кик слагаш 4 (дясен бутон fill each 4)

2. Горе в средата има pattern избираш 2'а.. слагаш примерно snare

3. Минаваш на pattern 2,3,4 и тн.. слагаш каквото искаш

4. Отиваш в плейлиста с F5. там виждаш patern'ите и следователно срещу тях определяш тяхната дължина.

5 За самата мелодия ибираш подходящ иструмент, дясен бутон върху иснтрумента в сикуенсъра send to piano roll. Там имаш пълна гъвкавост.

 

Тва е най простото немога да го обесня по просто :)

 

Ето и този сайт

Link to comment
Share on other sites

Ами ще ти дам един сайт на един познат, който има бая лични уроци относно фрути и аз съм се записал с един урок също. Мисля че добиеш наквка представа.

Незнам по поста ти си мисля че тепърва стартираш със фрути и ще е малко трудно в начлото

 

Бързо и лесно как го бих написал:

 

1. В сикуенсъра, това което виждаш с многото квадратчета, да речем на кик слагаш 4 (дясен бутон fill each 4)

2. Горе в средата има pattern избираш 2'а.. слагаш примерно snare

3. Минаваш на pattern 2,3,4 и тн.. слагаш каквото искаш

4. Отиваш в плейлиста с F5. там виждаш patern'ите и следователно срещу тях определяш тяхната дължина.

5 За самата мелодия ибираш подходящ иструмент, дясен бутон върху иснтрумента в сикуенсъра send to piano roll. Там имаш пълна гъвкавост.

 

Тва е най простото немога да го обесня по просто :)

 

Ето и този сайт

Мерси прав си начинаещ съм с тази програма. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

"Have you ever faced something that scares you to death but in the same time fascinates you so much you just can't help thinking about it. This is absolutely what we felt when we first heard Deflax's debut release for ODP - "Mirrors". This record is probably the darkest piece of work we've released for these almost three years online. 12 tracks of pure darkness. Deep dark atmospheres are collaborating with intoxicating drum loops, creating amazing soundscapes. All of these are filled with so much creativity, feelings, memories and inspiration that you start wondering if this isn't a direct gaze in the depths of its creator's instead of a musical product. So click on the link below and face Deflax's mirrors, because as it was said in a Mytrip song once - "Mirrors are where you touch reality..."

 

-- v1le from ODPLabel.com

 

deflax_240.jpg

 

01. Mirror (left)

02. I Need to Consume

03. Hug

04. Beyond Infinity

05. Ian Hutton - Dots (accompaniment)

06. Reflection (feat. Trx)

07. Like in a Power Plant on Acid

08. The Eye

09. Beacon

10. Infotron

11. Mirror (right)

12. Hot Chocolate and Memories

 

View fullsize cover (1500x1500)

 

Download from ODP Label

Download from Deflax.net

Stream from Last.FM

 

---------------------------------------------------------

 

ОК, но напиши поне 2 изречения и на български.

Link to comment
Share on other sites

ОК, но напиши поне 2 изречения и на български.

Няма голям смисъл. Ако не си запознат с англииския език... е почти невъзможно да си намериш подобна музика ... дори и по българските net label-и. Тоест.. ако не си си направил труда да потърсиш dark ambient... е 99% сигурно че няма да ти хареса.

 

Тоест... въпреки че това е bulforum.. и да се пише на български е повече от препоръчително... някак си.. тази таргет-група не ме интересува особено много :)

 

Пък и от друга страна думичката "Download" е повече от унивесална.

 

Със здраве :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nosignal2bc1.jpg

 

Vibescommandah - No Signal (BG mix)

 

vibescommandah - overload

vibescommandah - mech crusade

H.I.F. - Dmfn

H.I.F. - Lkklr

deflax - XPF

deflax - D o-+

sai - limescale

sai - empty

GFDFD - aplets

juliana the genius - replacement killer ver01

krusherfunk (vibescommandah) - atom

krusherfunk (vibescommandah) - xpld

tranzistor - baza

violent moods - time to die (VPD Lo-Fi Remix)

 

http://www.archive.org/download/NoSignalbg...SignalBgmix.mp3

 

:)

 

bg-dubstep миксче с по 2 парчета от мен (deflax) и едно приятелче (h.i.f.)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Скоро не съм пускал нещо за слушане, по долу ще намерите линкове към последните два трака, който не са кой знае колко нови.

И двата трака са в стил chill out & lounge, мисля ще се харесат на аудиторията.

 

Utterly Alone In My Cаstle Of Solitude

 

Unfading Thoughts (ft. Jonathan Kozol)

 

Във всеки линк има по малко инфо за песните.

Link to comment
Share on other sites

Тази нощ беше посветена на експерименти със двулентова паралелна компресия на звука :) Лека полека започвам да усещам тънкостите на mastering-a ... като за bedroom-ниво :)

 

Проблема се свежда до... настройването на 2 канала. На единия са барабани - където след поредица от проби и грешки... бъзикане на еквалайзерчета... крайния компресор и няколко ефекта мисля че постигнах някакъв задоволителен резултат в звученето - достатъчно мощен kick.. не толкова усилен (и дистортнат) колкото плътен и рязък.. колкото се може с по-малко излишни хармоници (до колкото успявам да чуя на слушалките...)

 

На другия канал е wobble bass - тоест... осцилатори на правоъгълен импулс, в комбинация със модулирани нискочестотни филтърчета създаващи в комбинация типичния wobble ефект. На изхода е поставен компресор във sidechain режим на който се подава сигнал от барабаните с цел wobble bass-линията да заглъхва до някакво ниво (threshold) така че честотно да се освободи място за барабаните без ниските честоти от баса да ги смущават... отделно самия бас е отрязан с еквалайзерче така че хем да има сила.. хем да не звучи прекалено мощно.

 

Работата е там че колкото и да се опитвам да настройвам threshold-a винаги се стига до компромис между динамиката на баса, за сметка на барабаните и обратно... хем не искам да ми се губи присъствието на баса.. хем не искам да губя от силата на барабаните..

 

Решението се оказа супер елегантно - взех изходния сигнал от крайния еквалайзер на баслинията и го разделих на две. Всяка част отиде към един stereo imager който освен свойството да създава стерео ефект (очевидно) може да разделя на 2 честотни ленти сигнала така че да бъде настроен различен стерео ефект за всяка част. Imager-a който отделя високите честоти добави лек стерео ефект.. увеличи динамиката, докато ниските честоти (твърдо на mono) пратих към sidechain компресора. Двата разделени изхода слях в едно малко миксерче което вече отиде към главния миксер. В крайна сметка барабаните се вместват между ниските на честоти на wobble бас линията без да закачат средите и високите... където ухото е най-чувствително на промени - тоест доста добре без чувствителни изкривявания се запази присъствието и на двата канала.

 

Нещо такова...

 

2bc1uh9.th.jpg 2bc2hw1.th.jpg

 

Направо се изненадах как човек ако знае точно какво му е нужно в даден момент без да се впуска в излишни проби и грешки (както в моя слуяай с threshold-a) може много бързо да стигне до доста добри резултати... Сега тепърва трябва да използвам техниката и на малко по-старите парчета за да подобря до колкото се може нещата...

Link to comment
Share on other sites

Ееее, Румба, душицата ми се напълни! Евала! :music

 

Мойто скромно мнение е, че подобен тип музика е дори по-добре без вокали, да не те е яд за Козол. :P

Link to comment
Share on other sites

Скоро не съм пускал нещо за слушане, по долу ще намерите линкове към последните два трака, който не са кой знае колко нови.

И двата трака са в стил chill out & lounge, мисля ще се харесат на аудиторията.

 

Utterly Alone In My Cаstle Of Solitude

 

Unfading Thoughts (ft. Jonathan Kozol)

 

Във всеки линк има по малко инфо за песните.

Много си добър - евала!
...
Дай да чуем де! Това честотно пречене в реалния свят с подръчни средства се прави само с 1 параметричен еквалайзер и 1 компресор. В студио не знам как стоят нещата. Много групи не знаят какво искат като саунд, а и да знаят - не знаят как да го постигнат. Върви им обяснявай, че баса, който чуват самостоятелно, няма нищо общо с баса, който ще бъде с останалите музиканти и пълно заведение. Също груба грешка е да се изпипат барабаните, за сметка на всичко останало или да свирят със барабани за стадиони и аз през цялото време да се опитвам да махна барабанчето от вокалните микрофони, ама това е една друга тема, чието място не е тук. :)
Link to comment
Share on other sites

Хах, Благодаря и на двамата са хубавите думи!

Работата е там че без Козол не звучи как треа, имам и инстументална версия в интерес на истината :)

Иначе той е голем умник :)

 

Доколкото за мастерирането, не обичам много компресора като цяло, затова много елегантно го ползвам, при норамлен микс съм задоволен от към звук, нормализирам и спи града от Тончо Русев :)

Link to comment
Share on other sites

Дай да чуем де! Това честотно пречене в реалния свят с подръчни средства се прави само с 1 параметричен еквалайзер и 1 компресор. В студио не знам как стоят нещата. Много групи не знаят какво искат като саунд, а и да знаят - не знаят как да го постигнат. Върви им обяснявай, че баса, който чуват самостоятелно, няма нищо общо с баса, който ще бъде с останалите музиканти и пълно заведение. Също груба грешка е да се изпипат барабаните, за сметка на всичко останало или да свирят със барабани за стадиони и аз през цялото време да се опитвам да махна барабанчето от вокалните микрофони, ама това е една друга тема, чието място не е тук. :)

Е.. това е просто елемент а не ултимативно решение което ще направи парчето супер-мега-хипер яко. Просто решение на конкретен проблем - има още много работа докато евентуално стане нещо :D

 

Това че много групи не знаят какво искат си е изцяло техен проблем. В конкретния стил с който се занимавам в момента знам точно какво искам да направя... затова и се сетих да го направя точно по този начин. Поне със Reason, това няма как да стане само с еквалайзер и 1 компресор поради това че тук конкретно няма на разположение по-advanced модел :)

Link to comment
Share on other sites

Добре, къде се забучихте пак с тия технологии...

 

Мен ако ме отпусне китката като се прибера започвам да стъргаля Master of Puppets на електриката, какъв мастеринг? :D

Link to comment
Share on other sites

...Това че много групи не знаят какво искат си е изцяло техен проблем....
Да де, ама като започнат да търсят проблема в мен(като озвучител) това вече става мой проблем! И вариантите са 2 - или да си отделя половин ден да проповядвам, или да им кажа - пичове, квото е - тва е!
Мен ако ме отпусне китката като се прибера започвам да стъргаля Master of Puppets на електриката, какъв мастеринг? :D
Не се хвърляй в такива дълбочини. Започни с Enter Sandman или Seek And Destroy. A ако можеш да се настроиш в Ре можеш и Sad but true да зарибиш!
Link to comment
Share on other sites

http://deflax.net/releases/HMSU%20promomix...une%202008).mp3

 

Deflax - HMSU dubstep promomix

 

01. Limewax - Halo (deflax remix)

02. Deflax - Advanced9thc

03. Mihaile - Mystic

04. Deflax - XPF

05. Noah D & Babylon System - Take That

06. Deflax - Night Coffee

07. H.I.F. - Dmfn

08. Deflax - Mirage 219

09. Skream - Morning Blues

10. Deflax - Predicatble as Kittens

11. H.I.F. - Lkktr

12. Rusko - Cockney Thug

13. Skream - Warning (D1 remix)

14. SPL - Sober

 

Total playtime: 53 min. 03 sec.

 

Лошия dubstep mix by me :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

извинявам се за темата която пуснах търсих в търсачката за FL Studio но не ми излезе тази тема та към въпроса някой относно фл студио може ли да ми каже каде са ми басовете и там тези другите защото повечето кадето намирам има и някфо приличие на бляскане и бас в едно

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...