Jump to content
BulForum.com

проследяване на телефон от полицията


zlobil

Recommended Posts

значи предлагат ми много евтина nokia 8800, но телефона е намерен бил е включен 2-3 дена някои ако се обади да си го потърси да го върнат но никои не го е направил , и сега човека ми го предлага на една много да кажа достаааа добра цена но се чудя дали да го зема или не , има ли някъв шанс полицията да ми чукне на вратата ? цената наистина си заслужава но пък заслужава ли си риска ?

мерси за отговорите предварително , ако има такава тема извинявам се аз не можах да я намеря ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами ако е подадена молба за издирване могат да го намерят чрез IMEI номера, с който телефонът се регистрира в клетките. Но ако не са го направили няма никакви проблеми. Чувал съм, че друг вариант е смяната на IMEI номера..

Link to comment
Share on other sites

Може да се направи проследяване ако е бил на договор. Иначе операторите ни хич не оказват охотно съдействие, но пак не е 100% сигурно. И въпреки това се съмнявам Нокия 8800 да е на прима :punk бахти шоуто ще е това.

Ти си длъжен ако си го намерил да го занесеш в най-близко РПУ май, ако те хванат може и да ти направят проблем.

ИМЕИ се сменя, но мисля че е доста скъпо и не става навсякъде, защото е незаконно. При определени модели пък няма открит начин.

 

ЕДИТ: то пък включен бил и сте чакали да се обади някой.... може и вие да звъннете на "ДОМ" примерно от паметта или произволен номер.

Link to comment
Share on other sites

Смяна на IMEI е незаконно,а и при 8800 е невъзможно доколкото ми е известно.Иначе изчакай още седмица и ако никой не се обади го взимай.BTW картата на договор ли е ?

Пост №1500 :)

Link to comment
Share on other sites

картата е на мтел таксиджията едва ли ще ме изчака 1 седмица , преди малко пак говорих с него казах че 4ти ден димек и неска никои не се е обадил и му е паднала батерията а след като го е заредил и пуснал телефона е искал някъв код , каза че не е ПИН а нещо друго но не можа да ми обясни , някои има ли идея какво може да е това ?

каза че ще ме изчака до неделя и ако аз не го искам след мене имало още няколко човека на опашката , и все пак незнам дали риска си стува зимам телефон за 1300лв , с около 900лв по-малко но пък ако доиде полицията може да стане интересно.....

Link to comment
Share on other sites

Код на телефона?Това го има при някои марки,не помня как стоят нещата при Нокиа.Странно е,че за 4 дни никой не се е обадил,щото все пак не е евтин телефон,но ако не те е метнал таксиджията и наистина никой не е звънял-купувай

Link to comment
Share on other sites

Друг е въпроса дали тоя код на телефона може да се премахне при този модел :) Аз съм сложил код на моя телефон, който се изисква при слагане на различна СИМ карта от моята.

Link to comment
Share on other sites

тои не е слагал друга сим карта а се е опитал да си пусне старата и пише че му иска някъв код, за званенето и аз се учудих но едва ли ще си позволи да ме излъже при положение че знае че после ако стане нещо го знам кои е и къде живее , но все пак още не мога да се реша за тази цена е просто супер , ама ако стане нещо ще си навлека само разправии на главата .......

 

 

едит : w00x а този код дали има някъв начин да се премахне примерно ?

Link to comment
Share on other sites

тои не е слагал друга сим карта а се е опитал да си пусне старата и пише че му иска някъв код, за званенето и аз се учудих но едва ли ще си позволи да ме излъже при положение че знае че после ако стане нещо го знам кои е и къде живее , но все пак още не мога да се реша за тази цена е просто супер , ама ако стане нещо ще си навлека само разправии на главата .......

едит : w00x а този код дали има някъв начин да се премахне примерно ?

 

Вкарал е грeшно пин-а повече от три пъти. В момента му иска PUK кода на картата, който ако осере ще я блокира тотално

Link to comment
Share on other sites

...все пак незнам дали риска си стува зимам телефон за 1300лв , с около 900лв по-малко но пък ако доиде полицията може да стане интересно.....

Упс...грешка...бях писал едни работи, но схванах за какво става дума... :)

Link to comment
Share on other sites

R_a_p_t_o_R и на мене това ми мина през акъла за ПУК кода ама не мога да съм сигурен докато не погледна телефона тои е скаран с техниката и не може да ми обясни кво точно му иска каза само "иска ми някъв код но не е ПИН" а и ако е блокирал картата няма абсолютно никво значение , все пак няма да ползвам нея ако закупя телефона ;)

 

 

Midex говорих приблизително за цената на нов а цената на която ще го зема от човека е 300лв. :punk

 

едит: принципно и аз съм против такив продажби ако беше по евтин телефон дори бих го върнал но в случая сори , живота е несправедлив :pirate

Link to comment
Share on other sites

Само имай предвид, че щом телефона е скъп, собственикът едва ли ще се примири лесно със загубата му.

 

Навремето аз испуснах един мобифон в такси и много бързо намерих шофьора - всички поръчки се регистрират. Ако не е успял по този начин да го намери или ако не знае, че го е загубил в таксито, най-вероятно е пуснат да се следи.

 

Като нищо може да изгориш с 300 лв.

Link to comment
Share on other sites

тва е риска заради които още се чудя , скоро и аз си изпуснах моя в таксито и чак след 2 часа видях че го няма званнах на операторката и веднага "бакшиша" ми го донесе, наистина е малко съмнително човека изобщо да не е звъннал.....

Link to comment
Share on other sites

Бакшиша 100% те лъже. Само проблеми ще си навлечеш с тоя телефон, освен ако не го препродадеш набързо. Аз така си изгубих една Nokia 7260 която беше на договор в едно такси и оня ако го намеря ще му е** майката. После в полицията писах жалбу а у ама нищо...

Link to comment
Share on other sites

Вероятно не е осъзнал, че телефона е в таксито и мисли, че е паднал другаде. Но представи си че се сети и тръгне да го търси - тоест провери поръчката и открие шофьора - какво става тогава?

Link to comment
Share on other sites

Само имай предвид, че щом телефона е скъп, собственикът едва ли ще се примири лесно със загубата му...

Не е задължително,ако е някоя девойка с богато "тате",примерно...Познавам хора дето няма да си мръднат и малкия пръст за един телефон,пък бил той и 8800...Но ме смущава друго-за един бакшиш не е никакъв проблем да се отърве от скъпа вещ,в града има сумати места за целта...Особено за цената която споменаваш...Да не говорим че за много хора картата е далеч по важна (контактите) да не си я потърсят е меко казано странно :unsure:

Link to comment
Share on other sites

С две думи работата намирисва - моят съвет е да не се поддаваш на изкушението, макар че е примамливо

Link to comment
Share on other sites

Ако можеш да ги прежалиш тия пари - направо го взимай. :)

 

Друг въпрос е, че цената на тоя телефон е прекалено висока, за това, което предлага... Лично мнение.

Link to comment
Share on other sites

...представи си че се сети и тръгне да го търси - какво става тогава?

Тогава Злобил може известно време да не пише из форума...Това че има шанс да изгориш с 300 лева+ядове с полицията,понякога е най-малкия проблем...Съвет от мен:купи си с парите нещо НОВО с гарантиран произход и гаранция от което имаш нужда...

 

Ако можеш да ги прежалиш тия пари - направо го взимай

 

Също е вариант,но ако можеш да преглътнеш 300 кинта,едвали ще ти се занимава с глупости от сорта на крадени вещи...

Link to comment
Share on other sites

единствения риск за тебе дори и да те проследят по ИМЕИ е да ти приберат телефона. ако се твърди че е откраднат могат да се опитат да ти лепнат "съучастие" за което се търпи същата наказателна отговорност, като на основния извършител. тоя вариант е много вероятен, защото след всичките ти постове тука вече не можеш да твърдиш, че не си бил осведомен за произхода на телефона :) при чисто досие и при такава цена на въпросната крадена вещ най-малкото ще те регистрират и ще те гледат лошо, при по-нататъшни разправии с тях.

 

както ти казаха по-горе, по принцип си длъжен, като откриеш такава вещ със съмнителен произход да я предадеш в полицията. ама тя и там може да зачезне спокойно и некое полицайче да се сдобие с ново телефонче на аванта.

 

иначе за риска дали да го поемаш си прецени сам. ако можеш да прежалиш парите и малко разправии с куките (естествено без да им казваш кво си писал тука ;)) си го зимай. лично аз поради не толкоз чистото си криминално досие не бих се прецакал за толкоз дребно удоволствие като скъп телефон. избора си е обаче изцяло твой.

 

а и на мен ми е много съмнително толко смотан таксиджия да съществува, че да не разкара подобна гореща стока за цели 5 дни.....

Link to comment
Share on other sites

Според мен таксиджията сега бърза да се отърве от телефона и гледа на кой да го пробута.Почти винаги става така изпускаш си телефона в таксито и ти казва шофиора ,че той телефон не е намирал взел го е някой клиент примерно :angry1 Мой съвет е не го взимай не по причината че ще те проследят а просто ти ставаш подбудител на подобен род действия.Ако стане така да си изпуснеш телефона и да неможеш да си го намериш мисля че няма да ти е особенно приятно.

Link to comment
Share on other sites

Телефон може да се проследи по IMEI само ако картата с която се ползва е на сметка. Карта B-connect/Prima не може да се проследи по никакъв начин.

 

Затова, ако не си с абонаментен план, направо взимай телефона ако работи, но ако си на сметка, може да го ползваш известно време с предплатена карта и като се чувстваш сигурен, да го ползваш с абонаментната.

Link to comment
Share on other sites

Телефон може да се проследи по IMEI само ако картата с която се ползва е на сметка. Карта B-connect/Prima не може да се проследи по никакъв начин.

 

Затова, ако не си с абонаментен план, направо взимай телефона ако работи, но ако си на сметка, може да го ползваш известно време с предплатена карта и като се чувстваш сигурен, да го ползваш с абонаментната.

Виж колко правилно се изказа w00x.Моето мнение е да го земеш телефона.Те досега ако щяха да го намерат да са го намерили и ако са подали жалба да са подали.Тфа най-вероятно е някой човек (както са изказаха преди мен) с богато "тате" дето не го барка много много.Аз лично съм ставал свидетел на такава случка-телефона не поня точно марката ама беше някаф Samsung от порядака на 7-800 лева.И девойката даже знаеше къде е телефона,но просто я домързя да иде да си го земе :D .Така че да не та барка много много.В краен случай иди го продай в някой по-забутан GSM магази-те там не питат много много :)

Link to comment
Share on other sites

...B-connect/Prima не може да се проследи по никакъв начин...

Може и още как,стига да бъде поискано от оператора ;) Правят разпечатка на изходящите разговори на примата и полицията отива при хората с един единствен въпрос...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...