Jump to content
BulForum.com

Рецепти за вкусoтии


Recommended Posts

Понеже онзи ден рових из нета и не знам от къде ми изпадна това и искам да Ви го покажа. Това е за мъжете който искат да помогнат в кухнята.

Малко е забавна, но все пак рецепта ;)

 

 

Ако искате да отмените съпругите си в кухнята,то следващата рецепта е за вас,мъже....

 

 

Пуйка с уиски (рецепта за мъже)

 

 

Необходими са: една пуйка около 5 кг (за 6 души) и една бутилка уиски. Необходими са още сол, пипер, червен пипер, зехтин и тънко нарязана сланина.

 

Приготвяне: пуйката се намазва със зехтин и се наръсва обилно със сол, пипер и червен пипер. Покрива се със сланината и се връзва. Фурната се подгрява до 200°C. Наливате си една чаша уиски и я изпивате за кураж. Поставяте пуйката в една тава и я бутвате във фурната. След това си наливате бързо още две чаши уиски и пиете за сполука. След 20 мин поставяте термостата на 250°C, да бръмчи здраво печката. Наливате си още три чаши уиски.

След охоло шас отварте, обръщте и глеееаш печенто. Фащте шишето и с сипваш няколк глътк. След ощ едн шас фниматлно залитат към печката и обръщт пуйкта. Внимайте дан си згорит ръцет н шибанта врата. Сипвашс ощ едно уйск и така… Пуйкт ощ три шас с оставвв фурнат (няа значен колк) и всек дест минът хоиш д пикаеш. Ако мойш, плзиш към фурнт и вадш мисиркт. Ошт една глътк и пак опитвш да измкнш тават. Вдигш пуйкт от земят и внимааш да н паднш на хлъзгъвя под. И да паднш, няа значен, слагш животнт в тават…

 

 

Спиш. На следващия ден пуйката се яде със студена зелева чорба и аспирин.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Търся си рецепта за шоколад. По възможност да не е със сухо мляко. Ако е натурален още по-добре :)

 

ПП Течен, твърд няма значение. Може и мус, обаче да не е с абсурдното "разтопявате един шоколад от магазина".

Link to comment
Share on other sites

Привет и от мен,

да добавя едно леко Огретен-че:

Около килограм картофи

2 - 3 кремвирша (може да ползвате бекон, кайма, каквото поискате)

2 яйца

100-на грама кашкавал

300 грама сирене

1 - 2 домата

Сварявате картофите до полуготово състояние (не бива да се разкашкват, като ги боцнете с вилица), на едро ренде ги рендосвате. В тавичка слагате масло или олио на дъното. Сипвате половината от картофите и ги разстилате добре.

Нарязвате кремвиршите (или другите колбаси на ситно), смесвате ги със сиренето, слагате им подправки (аз ползвам мащерка, бял пипер и съвсем малко сол и къри) и разстилате плънката хубаво по цялата тавичка.

Отгоре слагате останалите картофи (много е важно да не мачкате картофите, така топлината ще проникне и до плънката и ароматите ще могат да се смесят ). Доматите ги режа на кръгли филийки и ги слагам отгоре. Кашкавала рендосвам на ситно и го смесвам с яйдата и го заливам върху доматите. Ако печете в по-голяма тавичка, може да имате нужда от 1 яйце повече.

Печете около 20 - на минути на 180 градуса или на 4-та степен (за по-старите печки). Продуктите са около 7 8 лева, достатъчно е за поне 4 порции.

 

Една лека добавка - ако харесвате ронена чубрица, може да поръсите доматите леко с нея. Като се задушат с нея придобиват страхотен аромат.

Ако някой не обича яйца или не може да яде яйца - вместо яйца, смесвате кашкавала с чаша пресно мляко (около 150 мл) или готварска сметана.

Не се притеснявайте ако сложите повече мазнина или подправки - картофите попиват много.

Ами.. това е - за около час имате вкусно, нескъпо ястие, с което може да заситите 4 души.

Сипете бира или бяло винце и ... на масата :)

Като гарнитура си подхожда със зелена салата или пресно зеле.

Да Ви е сладко. :)

Link to comment
Share on other sites

Ето и една изпитана рецепта за питка. Правя я вече няколко пъти и става абсолютно всеки път, гаранция.

Пробвахме я, стана прекрасна. Хубавото е, че рецептата става и за хлебопекарна (там се меси и втасва тестото). Аз правя доста често едни милинки, но са по-мазнички - Брациговски милинки. Стават много вкусни, а тестото отново може да се направи в хлебопекарната и да втаса по-бързичко в нея :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

В сезона на тиквите, ето нещо вкусничко: Тиквено руло

1 чаена чаша брашно се пресява с 1 пакетче бакпулвер. 2 яйца се разбиват с 2/3 чаена чаша захар и се прибавят към брашното. Сложете 200 г пюре от сварена и смачкана на пюре тиква, 1 кафена чашка прясно мляко и 1/2 прахче канела. Разбийте всичко много добре до получаването на еднородна смес. 1 правоъгълна тавичка се застила с хартия за печене ( или се намазва с олио и се поръсва с брашно). Сложете отгоре сместа и печете до готовност. Поставете блата върху кърпа и го навийте на руло. Разбийте 2 пакетчета сирене „Крема“ с 1 чаена чаша пудра захар. Прибавете. 1 супена лъжица мед, 1 ванилия и 1 кафена чашка едро счукани карамелизирани ( в моя случай сурови) орехови ядки. Развийте блата, намажете го с крема и го навийте отново на руло. Аз спрях дотук, иначе може да се намаже леко с мед и да се поъси обилно с пудра захар. И така е голяма вкусотия!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ето една идея за лесна и изпитано вкусна пилешка супа - цък :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Харесвам много т.нар. "ромейска кухня". Не съм много сигурна дали правилно я превеждам на български. Става дума за гърци, които са живели в Константинопол до началото на 19-ти век. Наричали са ги "Ρωμοιί" или "Ρωμιά". Те са имали различна кухня от стандартната гръцка и обичайната турска кухня. Много ми харесва да си сготвя т.нар. "политика гемиста" (Πολίτικα γεμιστά), преведено е "Пълненки по Константинополски".

 

14209943.jpg

 

Нужни продукти:

Къси, месести чушки, за пълнене.

Домати.

Тиквички.

Син патладжан.

Кромид лук, на глави.

Кайма, за предпочитане с повече телешко в нея.

Ориз.

Предварително сварен и горещ зеленчуков бульон. Може да го направите от вода и подправка със сушени зеленчуци в нея.

Стафиди.

Гъби - култивирана печурка слагам аз.

Олио, сол, черен пипер и магданоз на вкус.

 

Начин на приготвяне:

 

Измивате чушките, доматите, тиквичките и патладжаните, и ги издълбавате за пълнене. Всички зеленчуци е добре да бъдат продупчени от дъното си, за да могат да поемат течност. Докато издълбавате зеленчуците, можете да си сварите бульона, като добавите вътре и стафидите. Запържвате си в един тиган нарязаният нарязания кромид лук и след като леко се запържи, добавяте към него вътрешността от издълбаните зеленчуци и каймата, като ги добавяте и запържвате в следния ред: патладжан, кайма, тиквички, гъби, а накрая домат. Добавяте и ориза, но не прекалявайте с него. Константинополските пълненки не са наситени на ориз. Когато се стопли ориза и започне да залепва леко по дъното на тигана, добавете половината от зеленчуковия бульон със стафидите. Разбъркайте сместа, колкото да поеме ориза поне половината от прибавения бульон. Отнемете от огъня и напълнете с тази плънка вече подредените зеленчуци в тавичка. Ако ви остане от плънката, разпределете равномерно от нея около зеленчуците. Долейте и другата половина от горещия бульон и сложете да се пече в предварително загрята фурна (200 градуса). Времето за печене се преценява по количеството, което готвите. Ще е готово, когато капачетата на пълнените зеленчуци леко почернеят. Сервирайте с поръсен ситно нарязан магданоз и изстудено бяло вино с лимон.

Добър апетит. f045.gif

Link to comment
Share on other sites

Такъв тас-кебап извъртяхме тая вечер, не е истина направо! При това импровизиран.

Накратко:

1,2 кг свински джолан нарязахме на хапки и позапържихме леко в около 150 мл олио.

Добавихме 1 настърган голям морков и 5 средни към големи глави лук, като оставихме да поизври малко от водата и им дадохме да къкрят близо 30-40 минути.

Добавихме 5-6 зърна бахар, 8-10 черен пипер, 4 дафинови листа и супена лъжица червен пипер. След още 10 минути добавихме около 150 мл доматено пюре, щипка чубрица и оставихме да доомекне месото.

Размихме 3 препълнени супени лъжици брашно с вода и добавихме в тенджерата, заедно с около 150 мл бяло вино, посолихме на вкус и добавихме малко масло (гребнах със супена лъжица). При нас се наложи да се добавя вода, че стана прекалено гъсто.

След още до 7-8 минути с разбъркване (да не загори на дъното) може да се свали от котлона.

Понеже с жена ми не ни се занимаваше, направихме набързо картофено пюре от пакетче и сервирахме вместо с ориз.

Допълнение - поръсва се с малко накълцан пресен магданоз.

 

Така се напуках, че още малко да се затъркалям :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ето и моята рецепта :

 

белени домати , заедно със сока нарязани както поискате, колкото поискате

сирене, колкото поискате

пресен лук , евентуално и стар става , колкото искате

чубрица и магданоз

може да се яде така , може и в микровълновата за 10 мин

 

като допълнение може да слагате всичко което се сетите :

салам , кренвирш , луканка......... яйца , чушки , царевица ........изобщо каквото имате в хладилника

и с препечени филийки ..... супер :woot

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Не е много по темата, но може ли някой да ми препоръча подправка за пилешко филе, че напоследък съм на диета и хапвам поне по 200гр/ден, а няма с какво да си го овкусяconfused.gif

Link to comment
Share on other sites

Винаги съм си го правил с риган, черен пипер и сол.

Ако се заиграеш с маринати, има още много възможности. Можеш да експериментираш със соев сос, лимон, водка, горчица, мед, сок от кисели краставички, чесън, естрагон, и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Не ти трябва Гугъл. Просто експериментирай. Трябва да има киселина и аромати. По мое мнение и мазнини. Аз слагам малко олио винаги. То разтваря по-добре и ароматите. Водката го прави крехко, но не прекалявай с нея! Виното също е добра идея в умерени количества.

Link to comment
Share on other sites

...Аз слагам малко олио винаги. То разтваря по-добре и ароматите. ...

Абсолютна истина. Почти всички ароматни вещества са мастноразтворими.

А ароматите от храната в устата се усещат с носа.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ето ви една простичка, евтина и бърза рецепта много подходяща за грозно напиване. Пробвах я, уникално стана, сега ме е яд, че не го снимах да видите...

 

Необходими продукти:

 

Свински джоланчета около 2 килограма (3-4 броя)

1-1.5 кг пресни картофки

0.5 кг пресен чесън

сол, черен пипер, розмарин, 1 пакетче масло.

 

Значи сварявате за около половин час джоланчетата, докато месето не започне леко да се отделя от кокала. Измивате хубаво пресните картофки, след което също ги сварявате за около 15 минутки- трябва да са полуготови. Нареждате джоланчетата в тавичка, отстрани слагате картофките и главите пресен чесън, поръсвате с подправките (кой колкото му душа сака), намазвате масълцето върху картофите и мръвката, и накрая запичате за около 40 минути във фурната на 220 градуса. Става нечовешко!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ориз с гъби, зеленчуци и пилешки крилца на фурна

 

Продукти:

 


  • - 1 kg. пресни пилешки крилца
    - 1 kg. пресни печурки
    - 3 средни червени чушки
    - 3 моркова
    - 2 средни, добре узрели домата
    - 2 едри глави червен кромид-лук
    - 2,5 чаши ориз (около 450-500 грама)
    - 200-250 мл. зехтин
    - 5-6 зърна бахар
    - 1-1,5 чаени лъжички прясно смлян зелен пипер (може и черен, но отдавна не го ползвам)(Котани)
    - 1/8 чаена лъжичка прясно смлян кимион (една щипка)
    - 1-1,5 чаена лъжичка лют червен пипер (Котани)
    - 2-2,5 чаени лъжички сладък червен пипер (Котани)
    - сол на вкус

Сваряват се пилешките крилца (20 минути заедно със 2 супени лъжици сол и 2-3 зрънца бахар).

Гъбите се измиват, махат се пънчетата и се нарязват на средно големи кубчета. Бланшират се за 3-4 минути в подсолена вода. Заедно с тях се бланшират и червените чушки (почистени естествено).

След като се бланшират, гъбите се отцеждат в гевгир, а червените чушки се обелват (затова се и бланшират, да се обелят по-лесно) и се нарязват на ленти. Доматите, лука и морковите се нарязват на средни кубчета.

В тавата, в която ще се приготвя ястието се слага зехтина и когато се загрее добре се изсипват отцедените гъби и нарязаният зеленчук, заедно с подправките, но без никаква сол (за да останат меки, солта стяга).

Задушават се на слаб огън докато останат само на мазнина. Махат се зърната бахар.

 

129xg.jpg

 

Добавя се ориза. Не забравяйте да бъркате постоянно.

 

410st.jpg

 

Когато ориза стане прозрачен (в никакъв случай да пожълтее или да загори) се добавя бульона от сварените пилешки крилца. Количеството бульон зависи от сорта ориз който ползваме, както и от това какъв искаме да е крайният резултат - по-мек или по-твърд ориз. Аз в случая сложих бульон 1 към 2,5, т.е. приблизително 7 чаши вода. Сега е момента да добавим сол (ако има нужда). Всичко се разбърква добре след което отгоре се нареждат пилешките крилца.

 

492h.jpg

 

Слагаме тавата в предварително загрята фурна (около 220-230 градуса) и печем 25 минути.

 

Това е крайният резултат:

 

245ob.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Пълнено, обезкостено и полу-пияно пиле ала future.

========================================

 

Продукти за 6 порции:

1. Едно голямо (1,3-1,5кг.) обезкостено пиле. Ако са свършили в магазина... обезкостявате го сами.

2. Пилешко филе от бяло месо без кожа: 220-250 гр.

3. Пресни гъби: 220-230 гр. Ако имате пресни или сушени манатарки... ще е супер, ако нямате - стават и печурки.

4. Ориз: 1 чаена чаша.

5. Зелен лук: 2 връзки. Може да се замени с 1 голяма глава стар кромид-лук.

6. Зехтин: 150 мл.

7. Краве масло: 50 гр.

8. Бира: 250 мл. (може и същото количество бяло вино или ако не искате алкохол - вода).

 

51131544.jpg

 

26000351.jpg

 

Подправки:

1. Бахар: 3-4 зърна.

2. Зелен пипер (може и черен). Смилат се 20-30 зърна или според вкуса Ви.

3. Кубче гъбен бульон с аромат на манатарка (Kucharek - бульон от горски гъби)

4. Шафран (Котани): 1/4 до 1/3 от пакетчето.

5. Сол: 1 супена лъжица или колкото прецените според вкуса си.

 

11684707.jpg

 

Продукти за соса:

1. Кисело мляко 2%: 100 гр.

2. Майонеза Хелманс лека: 100 гр. (боклуци на Краси, Олинеза и т.н. не ползвам, но на ваш риск си слагайте каквото ви е на душа).

3. Горчица с босилек, маслинена паста и зехтин на Елиа: 2 чаени лъжици.

4. Пресен копър: 1 стръкче.

 

Подготовка на продуктите:

Пилето е ясно вече: измито и обезкостено. Завързват се краищата на бутчетата, крилата и шията с конец.

Бланшират се измитите и нарязани на едри филийки гъби около 3-4 минути. Отцеждат се от водата.

Пилешкото филе се измива и нарязва на кубчета.

Зеленият лук се измива и нарязва на ситни шайби.

Кипваме 1 чаена чаша вода и в нея слагаме шафрана и кубчето гъбен бульон. Разбъркваме докато се разтвори кубчето.

 

Плънката се приготвя по следния начин:

В тиган се сгорещява 50 мл. зехтин (аз ползвам екстра върджин). Слага се нарязаното на кубчета пилешко филе, смленият зелен пипер и зърната бахар и се бърка докато се изпари водата. Добавят се нарязаните на филийки гъби. Когато се изпари водата се добавя лука. Когато продуктите останат на мазнина се добавя чашата ориз. Запържва се докато ориза стане прозрачен (минута, най-много две). Добавя се чаената чаша с разтвореното кубче гъбен бульон и шафрана. Разбърква се постоянно около минута-две. Маха се от котлона и се оставя докато изстине малко и ориза поеме течността.

През това време се приготвя тавичката в която ще печем пиленцето. Слагаме на дъното хартия за печене и сипваме в нея 100 мл. зехтин. Включваме фурната да се загрее до 160-170 градуса.

 

47036826.jpg

 

Приготвяне на пиленцето:

Почваме на пълним пилето с плънката. След като го напълним го зашиваме с конец. Слагаме го в тавичката, изливаме в нея и бирата и печем 1 час на температура около 160-170 градуса, не по-висока.

2-3 пъти по време на печенето пилето се полива с сока от тавичката. 5 минути преди да се извади от тавата се намазва отгоре с кравето масло.

 

77043877.jpg

 

56004911.jpg

 

Приготвяне на соса:

Соса е ясен. Всички продукти се слагат заедно и се бъркат докато сместа стане хомогенна.

Слага се в подходящ съд и се поръсва отгоре със ситно нарязания пресен копър. Слага се в хладилника да се охлади за 20-30 минути.

 

20735774.jpg

 

Това е. Просто, евтино, лесно и вкусно.

 

Бон апети :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам няколко манджи, които готвя с голямо удоволствие, но най-любимите ми такива искат много време за приготвянето им.

Една такава манджа е пастициото. То ми се подрежда на 2-ро място най-любими манджи. На първо място е една арабска гозба, наречена "Бактир Гизди", която представлява пиле с картофи. Но за нея друг път. Сега за пастициото искам да споделя нещо. Има много рецепти за пастицио и съм пробвала поне основните такива, съответно гръцка и италианска, но все се оплаквах, че доста време ми отнема направата на тази гозба. Едно 4-5 часа заминаваха в приготвянето й.

Вчера обаче много ми се прияде пастицио и понеже не разполагах с толкова време, реших да опростя рецептата си и да приготвя нещо подобно на пастицио. А то взе, че ми се получи! При това далеч по-добре отколкото очаквах. wacko.gif

 

Ето и новата ми бърза рецепта:

 

Побългарено италиано-гръцко пастицио:

 

Необходими продукти:

 

1. Макарони с яйца - един пакет (около 400гр.)

Макароните могат да са всякакви - тръбички, панделки, серпентини, спирали... желателно е да не са спагети.

makaroni-spirali-2.jpg

 

2. Универсална зеленчукова подправка - 2-3 чаени лъжички. Съветвам ви да изберете подправка с по-малко сол.

MagicTaste10Vegetables.jpgvegeta.jpg

 

 

3. 400-500 гр. кайма, каквато харесвате. Обикновено ползвам 60:40 микс телешко и свинско, в превес на телешкото.

4. 2-3 големи глави кромид лук.

5. 4-5-6 зелени чушки (може и леко люти).

6. 150-200мл. бяло вино.

7. 4-5 супени лъжици едросмляна лютеница (може и домашна).

8. Една пръчка канела.

 

cinnamon3.jpg

 

9. Черен пипер, дафинов лист, чубрица, шарена сол... - каквито подправки обичате вие.

10. 100мл. зехтин (може олио, масло, мас).

За заливката"

11. 3 яйца.

12. Една чаена чаша брашно.

13. Пакетче бакпулвер.

14. 400-500мл. прясно мляко (може 200мл. прясно и 200мл. кисело мляко.)

 

Начин на приготвяне.

Извадете яйцата от хладилника и ги оставете да постоят на стайна температура около час.

В голяма тенджера сложете да ври около 3л. вода, като добавите и чаените лъжици зеленчукова подправка. Докато чакате да заври водата, можете да си обелите и нарежете лука на ситно, също можете да нарежете и чушките на ситно. След като заври водата в тенджерата, добавете макароните и разбъркайте. Намалете котлона ако ви е много силен и оставете да ври на плавен огън 10 минути. Не захлупвайте тенджерата.

В дълбоко тиганче можете да започнете да приготвяте плънката. Загрейте друг котлон и поставете в тиганчето зехтина, добавете нарязаните на ситно лук и чушки и запържете до достигане на златист цвят на лука. Добавете каймата, като с плоска дървена лъжица можете да я раздробите на ситни късчета, докато се запържва и тя. Когато смени цвета си каймата, добавете бялото вино и канелата, също и останалите подправки, каквито сте избрали да има. Оставете да ври на плавен огън и тази плънка, като разбърквате от време на време. 10 минути след добавянето на виното са достатъчни за пълното й приготвяне. Преди да отстраните от котлона, добавете и супените лъжици лютеница. Разбъркайте сместа до достигането на хомогенен вид. След като сте поварили макароните, изсипете ги в решетъчна съдинка и ги изцедете от водата. Важно е да не сварявате напълно макароните, те трябва да бъдат една идея сурови.

Следва да си приготвите заливката.

Разбийте яйцата с миксер, добавете и млякото. След разбиването на млякото и яйцата с миксер, вече не ползвам лично аз миксера, защото металът ми разваля способността на заливката да бухне. Към брашното добавям 2-3 щипки бакпулвер и пресявам към сместа от яйца и мляко. Бъркам с дървена лъжица до пълното разтваряне на брашното.

 

Включвате фурната на 200 градуса и в голяма тава започвате да си разпределяте макароните и плънката.

Има няколко начина за подреждане на пастицио. Единият е да положите слой макарони, после да разпределите плънката и накрая да добавите горен слой макарони; а другият е да добавите и макароните, и плънката заедно, и да объркате всичко добре. (Важно е в този момент да отстраните пръчката канела, както и дафинови листа ако сте добавяли.) След като сте подредили макароните и плънката по ваш вкус, заливате и със заливката и слагате да се пече.

Печете в предварително загряната фурна около 30 минути.

Ако фурната ви ползва вентилатор, имайте предвид, че трябва да добавите повече мляко към заливката.

Пастициото е готово когато добие златист цвят отгоре.

 

Можете да сервирате с различни сирена и кашкавали, също орехи, сосове и всякакви зеленчуци.

 

Добър апетит.

 

Tremouliasto-pastitsio-me-eukoli-mpesamel_NEW.jpg?1278929319

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Една от любимите ми манджи последно време:
ориз с домати.

250гр. ориз
1 голяма глава лук
1-2 моркова
1 с.л. червен пипер
1 ч.ч. олио
1 щипка чубрица
2 малки бурканчета домати или 4 големи пресни домата
2 стръка магданоз
сол на вкус
1 щипка захар
3-4 чушки
Начин на приготвяне:

Почистваме и измиваме ориза. Нарязаният на ситно лук и моркови, запържваме в олиото и прибавяме червения пипер. След това прибавяме ориза и чушките, като бъркаме непрекъснато, за да не загори. След като ориза поеме мазнината и стане прозрачен, добавяме доматите и водата(на 1 чаша ориз-3 чаши вода). Разбъркваме и прибавяме солта, захарта(за да неутрализира киселия вкус на доматите), чубрицата и магданоза. Варим, докато оризът поеме водата

Друг фаворит - пилешко със зеленчуци по китайски:

Продукти:

300 гр. пилешко филе
1/2 тиквичка
1 голям морков
1 глава лук
1 чушка/червена/
1 парче зеле
4-5 скилидки чесън
рястителна мазнина
пресен лук, кашу, сусам за поръсване.

За марината:
1 белтък
1 с.л. царевично нишесте
3 с.л. соев сос
3 с.л. оризов оцет.

За сосът:
1 с.л. тъмен соев сос
4 с.л. светъл соев сос
1 с.л. мед
1 с.л. кетчуп
2 с.л. оризов оцет
1 с.л. царевично натурално нишесте
1/2 ч.ч. вода
3 скилидки чесън пресовани.

Приготвяне:
Месото нарязваме на кубчета.
Смесваме продуктите за марината и разбъркваме добре.
Добавяме пилешкото и смесваме с марината.
Мариноваме за около един час.

През това време нарязваме лука, морковите и зелето,  на малки кубчета.
Тиквичката може на малко по-големи парчета.
В тиган с мазнина запържваме месото от всички страни.
Изваждаме в чиния и запазваме.
Зеленчуците сотираме за по около минута и половина всеки по отделно.
Започваме със зелето и лука, изваждаме при пилешкото.
Добавяме морковът и чушката 1,5 мин. и изваждаме при останалите продукти.
Накрая тиквичката и чесъна , сотираме и смесваме всички продукти в тигана.
Заливаме с продуктите за соса смесени и разбити предварително.
Бъркаме 1-2 мин., докато се сгъсти соса и снемаме от огъня.

Така, до тук - оригиналната рецепта. Аз лично, понеже нямам подходящ тиган (правя го в тенджера), пък и за мен оригиналната рецепта е пипкава, след запържването на месото добавям лука и морковите и се почва едно бясно бъркане. След това добавям чушките, зелето и накрая тиквичките. След известно запържване изсипвам соса и го оставям да си клокочи на слаб огън. След достатъчно сгъстяване изключвам и оставям да седи на котлона още известно време.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Преди малко сготвих това:

http://www.zajenata.bg/%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%BD%D0%BE-%D1%80%D1%83%D0%BB%D0%BE-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BA-recepta6252.html

Вкусно се получи, но изобщо не изглеждаше като на снимката, а по-скоро като веднъж ядено. :) Също така спанакът трябваше да е повече, а не както по рецептата. Едва се забелязваше в нашето руло.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Някой от вас пробвал ли е да направи китайски ориз и дали е успял, защото аз лично съм се пробвала два пъти и нямаше нищо общо. :thumbsdown: Има някаква тайна, която не издават... :) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...