Jump to content
BulForum.com

застраховка на GSM


acrrop

Recommended Posts

Здравеите колеги имам Iphone4 и искам да го застраховам , къде мога да го направя ? в застр. агенции или? и какви са цените

от пловдив съм

Link to comment
Share on other sites

В смисъл да му направиш ГО? Каско? Като, че ли цял живот си спестявал или ще го изплащаш още 2 години, че застраховка? Ако е на лизинг си направи застраховка Живот, да не се наложи наследниците да го изплащат

Link to comment
Share on other sites

телефона е платен кеш .. има застраховка g protect но е за глобул ,интересува ме нещо такова но към мтел или някоя агенция .. просто искам да го застраховам - ако стане нещо

телефона не е някоя нокия за 200лв а е за 1000+

Link to comment
Share on other sites

G-Protect покрива до 45% от стойността на твоя мобилен телефон в случай на изпускане, намокряне, пожар или земетресение.

 

За кражба обаче не става дума. И това с изпускането и намокрянето може да се шикалкави, аз бих прегледал добре договора. Освен това е твърда цена от 5лв а не е процент от стойността. И покрива 45% от стойността на нов (ако си го купиш пак от Германос най-вероятно).

 

А ако се водим по начина по който смятат каското трябваше да е 50+лв/година застраховката на телефона ти. По-добре иди питай в някоя застрахователна агенция.

 

ПС: Хенди имат: http://www.handybg.com/view_news.php?id=120&parent_id=12

 

1000+ лв телефон : 300+ лв застраховка... ай няма нужда

Link to comment
Share on other sites

В подкрепа на Ал щом си се кухнал за 1000+ лева за телефон ще го пазиш като очите си. Никой не те е карал. Моя беше 30 лева нов(сега е гратис към някаква прима може би) и изобщо не ме бърка, че пада по 1000+ пъти дневно.

 

Иначе както каза колегата в Хенди правят, но мисля, че ще ти излезе колкото една застраховка на кола на същата сума.

По добре си го пази много и не гъзарей много да не го изпуснеш :)

Link to comment
Share on other sites

Другия път си купи по-смислен телефон и ще можеш да си го гледаш на Google Maps ако ти го откраднат. Дори може да свикнеш с житейските навици на крадеца преди да идеш да му чукнеш на вратата да си го прибереш.

 

А тия застраховки са такива ментета, че нямам думи. Сигурно са като застраховката NoMatterWhat на Toshiba.

 

За кражба - Не може да ти е в колата, не може да е на друг адрес освен обявения.

За повреда - не може да е по непредпазливост, не може да е по твоя вина

 

И излиза, че ти покриват гаранцията, ако по време на пясъчна буря си у вас и ти влезе пясък в системата, но трябва задължително да си се опитал да го спасиш, а след това да си се оплакал на някой официално и да докажеш, че е имало пясъчна буря.

 

За кражба, трябва да нахлуят и да ти го откраднат. Ако го забравиш някъде или си извън дома си като го откраднат, гориш. Също, не може да ти го откраднат докато си някъде и не гледаш, а трябва да те бият задължително.

 

Предполагам, че за телефона е същото.

Link to comment
Share on other sites

OFF:

Човека пита ако някой знае къде да си застрахова телефона , вие само глупости говорите!

Айде измийте си очите малко и ако някой може да му помогне да пише, стига пишете глупости и се заяждайте.

Парите са си негови решил е да си вземе такъв телефон , взел си е!

Въпросът му е към някой който знае , а не кой какъв телефон има и дали Iphone е смислен телефон!

Т`ва в България само завист може да срещнеш !!!

Link to comment
Share on other sites

Тчва в България само завист може да срещнеш !!!

 

И четатели.

 

А тия застраховки са такива ментета, че нямам думи. Сигурно са като застраховката NoMatterWhat на Toshiba.

 

За кражба - Не може да ти е в колата, не може да е на друг адрес освен обявения.

За повреда - не може да е по непредпазливост, не може да е по твоя вина

 

И излиза, че ти покриват гаранцията, ако по време на пясъчна буря си у вас и ти влезе пясък в системата, но трябва задължително да си се опитал да го спасиш, а след това да си се оплакал на някой официално и да докажеш, че е имало пясъчна буря.

 

За кражба, трябва да нахлуят и да ти го откраднат. Ако го забравиш някъде или си извън дома си като го откраднат, гориш. Също, не може да ти го откраднат докато си някъде и не гледаш, а трябва да те бият задължително.

 

Предполагам, че за телефона е същото.

Link to comment
Share on other sites

w00x, нищо против теб и твоите предпочитания за телефони, но защо толкова обидно бе човек????

Другия път си купи по-смислен телефон....
Не смяташ ли, че това е въпрос на вкус и примерно според мен - твоят Самсунг е не толкова смислен, но не съм изплясквал, нито пък съм натрапвал такова мнение във форумното пространство. А може и аз да съм със същия Самсуняк, може и да съм фен на чичко Джобс, но каквото и да е - не обиждам.

 

acrrop не знам дали си заслужава - както спомена и djadomraz, би трябвало всеки застраховател да има опция - застраховки на електронни джаджи, но не мога да ти дам подробности. Знам, че iphone-ите си се застраховат в нормалните държави и не е чак толкова скъпо. Честита ти покупка, да си го ползваш със здраве.

Link to comment
Share on other sites

w00x, нищо против теб и твоите предпочитания за телефони, но защо толкова обидно бе човек???? Не смяташ ли, че това е въпрос на вкус и примерно според мен - твоят Самсунг е не толкова смислен, но не съм изплясквал, нито пък съм натрапвал такова мнение във форумното пространство. А може и аз да съм със същия Самсуняк, може и да съм фен на чичко Джобс, но каквото и да е - не обиждам.

 

Малко грубо само, но просто от вътре ми идва вече.

 

В крайна сметка беше 1 ред. Другите 5 реда с помощта никой не ги гледа.

 

П.П. Нямам Самсунг.

Link to comment
Share on other sites

преди само Nokia имах попадна ми iphone 3gs поиграх си и мога да кажа , че няма друг телефон и реших да си взема Iphone 4.. сега ако кажа че и мерцедес карам и че искам каско да направкаско и къде сигорно война ще стане :laughing:

искам застраховка за телефона ако го чукна някъде да не ме е яд

 

днес говорих с мтел за застраховка .. разпитаха и ми казаха че не е възможно

за Хенди 330 лв на година не мисля че е оправдано (при условие че каско за колата на стоинос 11 000лв е 600лв)

ще разпитам и някоя друга агенция - ако не здраве да е :))

Link to comment
Share on other sites

Нито Хенди нито Мтел се занимават със застраховки. Питай Алианц примерно или някой от другите зарахователи предлагащи каско, застраховка живот, застраховка на имущество и прочее. Фирми които не им се свойствено да предлагат застраховки ги отбягвай - примерно Виваком. Къде имат работа Виваком да ми предлагат застраховки?? Като ги разпиташ после излиза че има доста клаузи и в крайна сметка единствения случай когато ще ти покрият застраховката е ако се срути сградата поради земетресение или наводнение - нещо крайно невероятно, и както w00x спомена загубен или откраднат трудно се доказва освен ако не е с взлом и имаш протокол от полицията за това. Защото ако ти откраднат телефона в дискотека примерно е просто забрави - може пък да си го подарил на някое гадже там след като си се напил. Нищо че могат да проследят IMEI-a няма да го направят дори да подадеш жалба в полицията - може да те разходят 3-4 пъти да даваш писмени показания за да ти дойде акъла и друг път да не подаваш жалби.

 

А срещу изпускане/надраскване - най-добре си вземи някакво силиконово калъфче (от хубавите). И между другото изпускането не е ЧАК толкова фатално колкото обясняват. Старата ми нокия съм я изпускал една камара пъти на бетон и плочки и съм я подритвал даже (без да искам) и си работеше безотказно. Самсунга още не съм но го имам отскоро. Освен това стъклото е защитено от надраскване (не говорим да седнеш върху него и го ползваш за шейна).

 

Ако толкова те е страх от надраскване пък си вземи някой от протекторите които продават в ebay.

 

И на последно място имай предвид че ако тръгнеш да търсиш пари от застрахователи ще ти се отще - първо вероятно ще ти вземат телефона за експертиза, после ще те мотат маса време и ако не може да се отремонтира тогава ще ти го сменят. Това може да го правиш ако имаш ОЩЕ един такъв телефон и си държиш на своето като си готов да останеш без него за около месец. Общо взето аз това бих очаквал. Това което се тръби навсякъде колко хубаво нещо са застраховките не е БАШ така. Помисли ако изтряскаш колата си и е тоталка колко време след катастрофата ще ти възстановят от каското сумата за да си купиш нова? Мислиш ли че ще е същата седмица (на следващия ден е пълен абсурд, затова казах седмица) или по-скоро следващия месец... ако си късметлия може би... :)

 

 

 

ПС: Пффффф ебати цял ферман изписах за няма и 5 минути - поздрави за който го прочете :beer:

Link to comment
Share on other sites

Другия път си купи по-смислен телефон и ще можеш да си го гледаш на Google Maps ако ти го откраднат. Дори може да свикнеш с житейските навици на крадеца преди да идеш да му чукнеш на вратата да си го прибереш.

За пореден път се изказваш неподготвен на тема iPhone. Такава функция има от много години ;). За Windows Mobile също се предлага.

Link to comment
Share on other sites

За пореден път се изказваш неподготвен на тема iPhone. Такава функция има от много години ;). За Windows Mobile също се предлага.

 

Има. Ама е допълнителна. И след ресет оставаш без нея. Друго си е да е по подразбиране инсталирана.

 

Добре де, а factory reset или каквато там беше опцията не унищожава ли подобни програми?

 

Да. Самоче на Desire HD му е вградена.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...