Jump to content
BulForum.com

CENI i TARIFI za NET-a


LAG

Recommended Posts

Mili priqteli, mnogo byrzo zabravihte za svoite 33.6 modemi i stanahte alchni. Mozhe bi dosta ot vas dori sa nqmali. Az lichno kato razbrah za evrokom (za interneta) izletqh direktno v offica im i noseh 700lv, za modem, taksa vkluchvane i 1-q mesec. Sega na Vas tova vi struva po-malko ot 200, a skoro mozhe da e i oshte po-malko.

 

Az lichno neznam nqkoi drug da mi dade 32K internet za 55 kinta. Imate dostyp do warez sys 6.49 Terabyta. Toest 6490Gb. Taka che prodylzhavajte da si smuchete qko i ne govorete shturotii. Edinstveno supporta kuca, no i tam ima svesni hora, koito si vyrshat rabotata.

 

Samo pomislete kolko milioni sa investirani v oborudvane, taka che nqma kakvo da sravnqvame visio ili kojto i da bilo lan dostavchik. A v sofia e pylen ad. Vsichki go znaqt tova. I cenite sa im po-visoki i kachestvoto e po-nisko. Stava duma i za kabelen net i za LAN.

 

Pozdravi. Alex.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

4e zenite na evrocom sa visoki-spor nqma.

Nqma realna konkurenziq vse oste,nqma niski zeni.....

Rano ili kusno EK ste budat prinudeni da napravqt ne6to po seriosno po vuprosa....

Sega EK moje da izglejda nepoklatim tam na "vurha" v pld no bihte se u4udili kolko leno moje da se ozovat dolu.....

Vse pak idva6tite Inet provideri koito ste sa konkurenziqta na EK imat ogromni kapitali i jelanie za investiziq.

@max kvo obsto imat modemite 33.6 i cable net-a? :)

Ti znaesh li 4e na zapad za 15 evro ste mi dadat 100k mejdunaroden?

Imam frend ot kanada koito za 35-40 Canadski dolara polu4ava 200k net.....

So prosto iskam da ti kaja da ne namesvash tova kakFo e bilo predi.

Sravqvash mi gradskiq kenef i kenefa u nas.

Vqrno posledniq e mnooogo po 4ist ama se taq-kenef e.

Sorry ama EK dori ne predlaga real IP.....stoto v headoff ima mnogo qk disconnect. :woot

LAG tova s predlojenieto e popadenie v 10kata :punk

Ami 4e nali za ka4estveno obslujvane si govorim.......

3 pati sa mi go spirali za6toto ne sam se setil da go platq....no pismo nqma...

KAK MOJE...Garantiram che sled vreme ste ima pismo...prosto sega na EK ne im puka dali ste se vurjesh kum tqh ili ne za6toto durjat golqm % ot pazara.....

No tova ste se promeni......ste ima i pisma.Po tozi paragraf EK e kato durjavno predpriqtie.....Ne si li4i da e 4astna firma. :)

Link to comment
Share on other sites

А ти защо си мислиш, че "шефа на Еврокома" се занимава само с един-единствен бизнес? И защо си мислиш, че предимно "взема" вместо да инвестира?

 

Май се изказваш неподготвен :P .

http://warez.ru/invision/index.php?showtopic=4681&hl=

Link to comment
Share on other sites

4e zenite na evrocom sa visoki-spor nqma.

Nqma realna konkurenziq vse oste,nqma niski zeni.....

Rano ili kusno EK ste budat prinudeni da napravqt ne6to po seriosno po vuprosa....

Sega EK moje da izglejda nepoklatim tam na "vurha" v pld no bihte se u4udili kolko leno moje da se ozovat dolu.....

Vse pak idva6tite Inet provideri koito ste sa konkurenziqta na EK imat ogromni kapitali i jelanie za investiziq.

@max kvo obsto imat modemite 33.6 i cable net-a? :)

Ti znaesh li 4e na zapad za 15 evro ste mi dadat 100k mejdunaroden?

Imam frend ot kanada koito za 35-40 Canadski dolara polu4ava 200k net.....

So prosto iskam da ti kaja da ne namesvash tova kakvo e bilo predi.

Sravqvash mi  gradskiq kenef i kenefa u nas.

Vqrno posledniq e mnooogo po 4ist ama se taq-kenef e.

Sorry ama EK dori ne predlaga real IP.....stoto v headoff ima mnogo qk disconnect. :woot

LAG tova s predlojenieto e popadenie v 10kata :punk

Ami 4e nali za ka4estveno obslujvane si govorim.......

3 pati sa mi go spirali za6toto ne sam se setil da go platq....no pismo nqma...

KAK MOJE...Garantiram che sled vreme ste ima pismo...prosto sega na EK ne im puka dali ste se vurjesh kum tqh ili ne za6toto durjat golqm % ot pazara.....

No tova ste se promeni......ste ima i pisma.Po tozi paragraf EK e kato durjavno predpriqtie.....Ne si li4i da e 4astna firma. :)

1. Wseki klient poluchawa REALEN IP ADDRESS !!!

2. Skoro shte ima izwestqwane sus e-mail za tezi koito ne sa si platili uslugata!

Link to comment
Share on other sites

трябва да се намеся относно поста на still_alive

връзката ти към този сайт е 3 мбитова,

интърнешънъл и бг са ти по 32 кБ но са споделени със стотина други юзъри,

дали цената е реална може да каже само човек знаещ разходите какъвто LAG със сигурност не е.

 

не искам да се изказвам в подкрепа на един или друг доставчик но при евроком.нет ако не друго поне от известно време има стабилна тенденция към подобряване на услугите за разлика от някои които тръгват с гръмките обещания и в един момент се оказва че не им излиза сметката (тва е не само констатация но и предсказание ;S ).

 

та ... има различни фирми с различни услуги, различни условия и различни цени, задължение на потребителя е да избере най-подходящата за него.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля че ще е добре да направят още 1 тарифа за 7.50лв. на половината цена и скорост (около 3 kb/s)

Или пък да направята тази тарифа ( наи- евтината ) един ден да има нет един да няма обаче когато има скороста да е двоъна ( да се компенсира деня дето е нямало ) или да не е двойна и да е на половин цена . Такива работи може и с другите тарифи да се направи . Мисля че така ще се намерят и нови клиенти .

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля че ще е добре да направят още 1 тарифа за 7.50лв. на половината цена и скорост (около 3 kb/s)

Или пък да направята тази тарифа ( наи- евтината )  един ден да има нет един да няма обаче когато има скороста да е двоъна ( да се компенсира деня дето е нямало ) или да не е двойна и да е на половин цена . Такива работи може и с другите тарифи да се направи . Мисля че така ще се намерят и нови клиенти .

Малко ще заприлича на саламчето забодено на клечица, което ти дават в МЕТРО да опиташ...

Link to comment
Share on other sites

Може ли и аз да се намеся?Аз съм на лан.Плащам 18 лева на месец.Имам тъм този сайт над 10 мегабитова връзка.Бг пиъринг ми е 25-30 килобайта.Свалям по-вече от колкото трябва.Международният ми е 15 килобайта.И плащам само 18 лева.Имам реално ай пи.Аз по-вече от това не мога да искам.Щопите за такова нещо не са сънували.Всъщност аз знам, кой ми е доставчика и какво що но няма да го напиша, за да не ми сложат бан. :wir

Е това бива ли-клиентите на Евроком да свалят толкова бавно от вареза,а на Гигабит Нет такива скорости?Това е немислимо.!!Пък и външния и бг пиъринга за 18 лева.Това е престъпление за нас клиентите на кабелния интернет.За Лана-привилегия!!!На кво прилича това а ?

Link to comment
Share on other sites

Eto novata tehnika s koqto shte mogat da se pozwolqt DOSTA po-visoki localni skorosti http://www.warez.ru:8080/FTP/Pictures/BSR/

Wchera pristigna i e w proces na testowe - towa e nai-moshtniq CMTS na Motorola!

sus sumaren kapacitet nad 1 Gigabit !!!

Ochakwaite do 1-2 meseca novi ludi skorosti + visokokachestwen voice !!!

veno ако се увеличи връзката и цените се увеличават нали?Имам предвид тези скорости дето ще са след 1-2 месеца,ще се увеличи ли абонамента или не??Ако примерно сега някой е на икономична + ще се увеличи ли скороста без той да плаща допълнително?кАКтО стана наскоро,увеличи се скороста много доволно.Според мен тарифите не са скъпи.Може към визио да е по-евтино но пък предимството е самоче гледам само филмите онлайн.Нищо друго.Сайта им е беден.+ тва от датата и фрее техното се сваля с 5кб.

Link to comment
Share on other sites

Eto novata tehnika s koqto shte mogat da se pozwolqt DOSTA po-visoki localni skorosti http://www.warez.ru:8080/FTP/Pictures/BSR/

Wchera pristigna i e w proces na testowe - towa e nai-moshtniq CMTS na Motorola!

sus sumaren kapacitet nad 1 Gigabit !!!

Ochakwaite do 1-2 meseca novi ludi skorosti + visokokachestwen voice !!!

Veno

evala ti kazvam

useshtam kak skoro sichki shte sa poveche ot dovolni

togava da vidim dali shte ima nqkoi zabluden koito nqma da e dovolen

sichki go ochakva me tova ludo uvelichenie s netarpenie

Link to comment
Share on other sites

veno ако се увеличи връзката и цените се увеличават нали?Имам предвид тези скорости дето ще са след 1-2 месеца,ще се увеличи ли абонамента или не??Ако примерно сега някой е на икономична + ще се увеличи ли скороста без той да плаща допълнително?кАКтО стана наскоро,увеличи се скороста много доволно.Според мен тарифите не са скъпи.Може към визио да е по-евтино но пък предимството е  самоче гледам само филмите онлайн.Нищо друго.Сайта им е беден.+ тва от датата и фрее техното се сваля с 5кб.

Досега ценово увеличение на тарифите на Евроком никога не е имало. Прави си сметка ;)

Link to comment
Share on other sites

Така по темата :

1.I NET (няма да казвам фирма) LAN в ПЛД :>

Скорости :

1.Външен трафик 30к/сек (в пиковете часове, вечер може да стигне 80)

2.БГ пееринг 400-500к/сек (коментари ?!)

3.Локалния - 3мб/сек (сайта куца ама пак ..)

Цена : 25 лева

Това е лан до Христо Ботев стадиона (по скоро кам казармите) кадето живея аз.Умирам от интерес как човек може да сравнява това с която и да е тарифа от Евроком... Вярно е не отричам ,че има варянт да ти спре нета за 1,2,3 дена, но мой приятел (бивш клиент на Евроком) от 1 месец нета не му е спрял ...Не ми говорете ,че не е стабилен нета ... Външния не е падал НИКОГА под 20 !

 

Правете си изводи... ТЕД (aragorn мился му беше тук ника) мина към точно този доставчик ако не се лъжа поради същата причина..

Просто немога да разбера какво чакат Евроком..

 

Ако сте чели темата "S kolko svalqte" Можете да намерите мой пост с скороста на интернета по сателит на 1 мой приятел (за 60 лева !!!!!!!)

 

Veno аре да ме светнеш с колко ще се дигне локалния трафик ?

ЕДИТ

Забравих нещо като под локал :

700к/сек (горе долу ) към free.evro.net :>

Link to comment
Share on other sites

Na men interneta ne mi haresva zashtoto e po-skup otkolkoto po drugite gradove.

A na vas.. ?  ili Zashto vi haresva ?

Аре бе? Ти си живял в някое село около София ли?

В София рядко се намира доставчик, който да ти предлага неограничен трафик, при това - на цени от минимум 60-70лв./месец.

Външния в София е много зле. При някои доставчици даже го няма - много пара им излиза, къде-къде си е пиъринга и локалния да не ги буфтят откъм трафик поне.

Да вземем най-големите - HomeLan - гледал ли си им тарифите изобщо? Надуват пиъринг и локален, международен изобщо няма, или ако има - 4кб/с ... Ми да, защо ли ми напомня за достъпна+ (даже е по-добре).

 

Ама може би най-важният фактор е качеството. Хората ти изредиха сума ти случаи, при които нета просто ти загива. Не знам, ама поне за мен е важно да имам нет в 100% от времето, при това да е такъв, за какъвто плащам (вярно, 36лв. не са много, но все пак гарантира нещо).

Link to comment
Share on other sites

Това е лан до Христо Ботев стадиона (по скоро кам казармите) кадето живея аз.

И аз като живея в Кичука какво да направя да се преместя до вас за да се вържа ли???

Link to comment
Share on other sites

insomnium, миналата седмица хостнах един приятел дето е на homelan на един сървър в USA. След като му направих акаунта човека понечи да си качи сайта, но последва оплакване, че с Интернет-а на homelan просто не става - спирал, тръгвал, спирал, тръгвал... пинга до gateway-а бил 400 мс :)

Link to comment
Share on other sites

insomnium, миналата седмица хостнах един приятел дето е на homelan на един сървър в USA. След като му направих акаунта човека понечи да си качи сайта, но последва оплакване, че с Интернет-а на homelan просто не става - спирал, тръгвал, спирал, тръгвал... пинга до gateway-а бил 400 мс :)

Ми лан, кво да го правиш. Преди живеех на 16 етаж и като Евроком нямаха кабелен, карал на един ЛАН тука в квартала. Общо-взето радостно, като се има предвид, че тогава dial-uпа си беше нещо трагично, особено като бяха аналогови централите ...

Та, кефя си се аз на нета и изведнъж - опла, нещо спира. Проследявам през терасата кво става и хоп - около 6 етаж виси кабела. Като се сетих кой живее там, проклех дъртата кранта и ЛАН-а завинаги. От тогава мразя лан и баби.

Друг случай - вуйчо ми преди беше в Изгрев, пуска си лан от малка заличка, на втория ден му изчезва 30м. кабел от залата до тях.

После лана бил хубаво нещо ... айде бе ...

Link to comment
Share on other sites

Тези, които са толкова отворени по въпроса за цените на ISP, да бъдат така добри да си отговорят на следните два въпроса:

1. Защо още съм клиент на Евроком, след като съм недоволен и след като има толкова ЛАН-каджии, че и DSL, че и сателит, че и dial-up?.

2. При такъв меко казано огромен избор, да не би нещо мазохизъм да ме гони?

 

Всеки път се отваря нова тема и всеки път едни и същи глупости и "супер компетентни" мнения :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

4ekite bre hora....Tova koeto Veno kaza za acceleration-a na net-a mnogo me zaradva....

Chakaite da vidim kakvo sa zamislili ot EK...moje da se okaje super za userite.

@insomnium ne mojesh da mi sravnqvash sofia i plovdiv po otnoshenie na net skorosti i zeni....prosto nqma smisal.

Ste ti kaja che v sofia ima adski mnogo ISP.....mnogo ot tqh sa scum...no ima i ne po malko na broi dobri koito predlagat stabilen ka4estven visokoskorosten s dobra podrujka i na razumna zena NET.Prosto ima mnogo po golqmo raznooobrazie. :)

Link to comment
Share on other sites

4ekite bre hora....Tova koeto Veno kaza za acceleration-a na net-a mnogo me zaradva....

Chakaite da vidim kakvo sa zamislili ot EK...moje da se okaje super za userite.

@insomnium ne mojesh da mi sravnqvash sofia i plovdiv po otnoshenie na net skorosti i zeni....prosto nqma smisal.

Ste ti kaja che v sofia ima adski mnogo ISP.....mnogo ot tqh sa scum...no ima i ne po malko na broi dobri koito predlagat stabilen ka4estven visokoskorosten s dobra podrujka i na razumna zena NET.Prosto ima mnogo po golqmo raznooobrazie. :)

Ми не съм казал, че всички са лоши. Говоря ти за кварталните ланки, иначе се срещат разумни оптики и сателитни, ама цени. цениии ...

Иначе имам познати на Витоша, в офис с 5 компютъра, плащат по 400лв. за 100кб/с навсякъде - външен и пиъринг, не включвам локал, защото нямат такова животно - няма free, няма лан подялба. Става въпрос за наета линия. И да, нета е свястен, ама 400лв ...

Пък и да се сравнява Пловдив и София е направо смешно... то това изречение се изтърка де, ама нейсе. Макар, че като се има предвид каква конкуренция има в София, не мога да им се начудя на услугите ...

Иначе, новината на Veno си е много радостна ... с нетърпение чакам да минат 1-2 месеца :)

Малко хардуерен offtopic - като гледах тия станции, видях изходи за кабели тип ТВ (мммда, умея да говоря технически ... ). Тия кабели през някви рутери ли минава после, че иначе ви трябват баячка такива станции ...

Link to comment
Share on other sites

LELE.. kakvo stava tuka... niamam me za 5 chasa i ludnica.

 

POcvam da otgovariam podred... purvo ot nai-novite mnenia:

 

Godfather

Da iziasnia neshto. Az ne jelaia da smeniam EVROCOM... tova shte e problem za men.. hodene, tichane i nerazborii. Iskam obache da imam "CUSTOMER SERVICE", s golemi bukvi... iskam kato si plashtam da me posreshtna s usmivka.. a ne kakto sega edna mustakata debelana me gleda vse edno sum i izial ponichkata.

Iskam sushto cenite da sa bazirani na vunshnata skorost a ne na LAN dostupa (shtoto tova si e LAN).

Iskam da si davam 50-te leva ama i da poluchavam neshto suizmerimo sus skorostta pri drugite. Ne mi sravniavai che pri drugite niamalo NET 2-3 dni... taka e.. ama Nie kato imame zashto triabva da se lishavame ot skorost ?

 

insomnium

Az jiviah v kvartal LAGERA 2 godini i v MLADOST 4 2 godini predi tova. Imah Cable Internet kum SOFIA KABEL.. i plashtah 50 Kinta na mesec za 12 KB/sec (predi 5 godini).

V Lagera biah na VPN LAN.. imah 60KB/sec Internet + Neogranichen Peering i Local. (tova sa ceni otpredi goliamoto padane na cenite na BTK)... Pravi si smetka.

HOMELAN.. sa smeshnici v Sofia... ne se izlagai kato gi davash za primer.

 

VENO

Mnogo shte se radvam ako se uvelichat skorostite... no neka da prognoziram.. :)

Stava duma za skorostite na LOCAL i Peering nali.. ? (kakva sum vrachka).

Mersi.. niamam nujda da kupuvam LOCAL pri uslovie che toi e zaduljitelen za da prodadesh uslugata... malko e tupichko.

 

 

PISHETE POVECHE PREDLOJENIA. NE SAMO ZA CENITE... no I ZA "CUSTOMER SERVICE"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...