Jump to content
BulForum.com

CENI i TARIFI za NET-a


LAG

Recommended Posts

Аз пък придлагам локълния ниет да стани 500 Мбита, БГ - 250Мбита и външния 125Мбита вие кво ша кажити уа :):):)

Аааа нищо ни моити да кажити :):):)

как да стане но иначе идеята е много добра

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Neka da vi kaza malko za cenite i kachestvoto na net-a v Sofia.

Ima chitavi LAN-ove (koito obache sa malko) ima i kofti (koito sa povecheto). Za kabelnite televizii neznam, tam cenite sa po-visoki otkolkoto za LAN-a.

Az sam na LAN i plashtam 20 lv na mesec - 30k/s BG, 4k/s International i niakade okolo 500k/s kam find-bg.com Obache neshtata ne sa savsem taka........ Onazi vecher nemozah da pratia edin mail, kam koito biah zakachil 150k fail. Niama da vi kazvam kakvo ste reche tova, sami se setete. Vav vechernite chasove neta prosto go niama, nito vunshen, nito vatreshen nito nikakav. Ako iskash da polzvash net ste ti se nalozi da go pravish v casovete mezdu 6-7 sutrinta za da polzvash tova, koeto iskash. V ostanaloto vreme na denia e malko "sumnitelno". Kato kapak na vsichko "lokalnia" kam find-bg.com v povecheto sluchai pada do okolo 10-ina k/s (a triabva da imam do okolo 500 k/s).

Za zalost v raiona, v koito ziveia sega ima samo oshte edin dostavchik, no ste go opitam kato mi pisne savsem.....

Povecheto mi priateli obache sa na LAN i niamat problemi kato moia. Pri kabelnite televizii neshtata ne sa taka, kachestvoto e po-dobro, no i cenite sa drugi, gore dolu kato na evrokom v Plovdiv, samo deto evrokom ima dosta poveche tarifi za taksuvane, a tuk sa da rechem samo bronzova, sreburna i zlatna. Tuk dalaverata e che modema ti go davat free v povecheto sluchai. Moze bi samo tova e kusura na evrokom za momenta, kakto i skorostta kam lokalnia server.

Bil sam abonat na evrokom poveche ot godina i polovina i mnogo riadko mi se e sluchvalo da imam problem sas skorostta. Tova sa momenti, v koito ima niakakav poblem nai-chesto.

Nedeite da zabraviate, che uslugata LAN po princip si e po-eftina otkolkoto za kabelnata TV. E, ima si i pliusoive i minusi.

Ako si smenia dostavchika ste vi kaza kak e pri drigia, no kato gledam ako e niakoi goliam (ot roda na homeLAN primerno) neshtata stoiat po drug nachin, no i cenite sa malko po-razlichni.

Link to comment
Share on other sites

Ami az moiat si polzvam ot 2 meseca i dosega ne sam imal nikakav problem.Ako polycha takiva problemi smeniam si dostavchika.Niama da my palna gyshata.Zatova sme pazarna ikonomika.Inache az si svaliam dosta barzo i international snoshti pak darpah kato lyd s 15-25 kilobaita i bg pak tolkova.Tova che ima nekadarni dostavchici problema si e tiahen.Kato ne mogat da si konfigurirat mregata tova e.Moiat savet kam vsichki abonati e da si otstoiavat pravata do krai.Taka kakto vi vzimat parite i nosite lihva ako zakasneete s edin den, taka i vie triabva da si otstoiavate pravata!

Link to comment
Share on other sites

То че не могат е едно на ръка, другото е как я конфигурират. Определено повечето мрежи влагат минимално количество пари за изграждането им и съответно се достига до минималното качество.

Link to comment
Share on other sites

Някой смята ли, че между оферта и реалност има разлика?

 

Питайте Veli, тя е в София на ЛАН. Нека ви каже колко от оферираното получава.

хммм...

4-8 кб/сек външен

50 кб/сек бг

от 600 до 2000 кб/сек за bubu.to, защото ми се води локален....

+ DC++ от което дърпам средно с 1500 кб/сек...

... и всичко това за 25(с ДДС-то това) кинта от тъп ЛАН доставчик в София...

Никак не ме интересува Евроком каква техника и какви Мотороли точно са си купили...интересува ме само едно чисълце, което се появява във флашгета.

Честно казано, ако навремето не бях дал толкова пари за кабелен модем отдавна да си бях пуснал друг нет;)

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам в лангейм уж за 35 лв. без ддс има 12К интернешънъл и 50к БГ, ама каво стана днес, гелдам в арената има едни семпли ама са много цд-та и няма да мога да ги сваля сам (там секцията със софтуер щяли да я закриват на 22 а те са там) и давам на един приятел в лангейм линка към семплите и той сваля едно цд и след това - край не ще да отлепи изобщо вече цял ден - 0.00К от арена иначе от дата.бг - 45-50К, наложи се да мобилизирам още хора на евроком да ги теглим тея цд-та и сигурно пак няма да успеем щото с 16К сетете се как се сваля едно цд а те са много. Иначе за първи път ми трябва да свалям бързо от БГ сървър иначе досега никога не ми се е налагало.

Link to comment
Share on other sites

Според мен трябва да се върне LAG ,защото колкото и да не ви се иска ,той си беше донякъде прав.Просто искаше отговори ... е не по получи само тях, но това е отделна тема.

 

Винаги съм бил на мнение че се нуждаем от такива "приказливи"хора ,така че го върнете(е може да не е веднага) ...

 

 

Истината се ражда в спора B)

Link to comment
Share on other sites

Според мен трябва да се върне LAG ,защото колкото и да не ви се иска ,той си беше донякъде прав.Просто искаше отговори ... е не по получи само тях, но това е отделна тема.

 

Винаги съм бил на мнение че се нуждаем от такива "приказливи"хора ,така че го върнете(е може да не е веднага) ...

 

 

Истината се ражда в спора  B)

И аз съм за това да бъде ънбаннат;)

Само, че тука малко ако кажеш нещо против еврокома или модераторите и веднага отиваш в лайната, което е адски тъпо, някак си;)

Ай, много се разписах и аз...все гледам да не пиша повече тука :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Да бе, и затова толкова теми има за конкуренцията и мнения на хора какво не им харесва в Евроком... ти вярваш ли въобще или просто искаш да накараш хората сляпо да ти вярват :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен трябва да се върне LAG ,защото колкото и да не ви се иска ,той си беше донякъде прав.Просто искаше отговори ... е не по получи само тях, но това е отделна тема.

 

Винаги съм бил на мнение че се нуждаем от такива "приказливи"хора ,така че го върнете(е може да не е веднага) ...

 

 

Истината се ражда в спора  B)

Мда съгласен съм.

Малко комунистическо ми се видя това "отстраняване" на неудобния LAG. Добре че нямаме концлагери тук във форума :)

С изключение на т.6, човека не беше нарушил правилата на форума, обаче накриви шапката на парията... :ghost :allien

Link to comment
Share on other sites

ralexes, кажи ми кое за теб беше смислено от това, което каза LAG? Че аз не разбрах...

Не смятам да споря с който и да е ,така че PEACE!!!

Link to comment
Share on other sites

В момента от 2003 регистрирани участника има всичко на всичко 20 с бан. На когото му се смята - да пресметне какъв процент е това. От тези 20 - няма нито един с бан заради изказване с/у ЕК - има баннати за груб език, откровени обиди и празни приказки. Ако на някой му се смята да сметне колко от участниците изказвали се по едно или друго време с/у ЕК са си все още сред нас и никой няма никакво намерение да им прави каквото и да било. Доста внушително число ще се получи. Съвсем наскоро имаше две теми в които се говореше открито и дори не съвсем културно срещу модератори и администратори. Никой от изказалите се в тях не е баннат за това. Така че приказки от сорта на

Само, че тука малко ако кажеш нещо против еврокома или модераторите и веднага отиваш в лайната, което е адски тъпо, някак си

са чисто и просто манипулативни. И жалки...

Link to comment
Share on other sites

dreamer moje da ne ti haresva ama tova va6eto miri6e na totalitarizam brat4e

trqbva li da pitam koi pravila to4no naru6i toq pi4 i kolko du6i glasuvahte i vzehte re6enie da go bahhete toq pi4 ili nqkoy samosondikalno go banna

 

govorel gluposti , ami neka si govori te forumite sa za tova , 4e na nqkoy s nqkvi prava ne mu haresva toq fakt si e iztsqlo negov problem

 

ako nqma6e gluposti po forumite 6tqha da im vikat nau4ni simpoziumi

 

tezi deto imate razni prava v toq forum pomislete si po vaprosa dali pak ne gi previ6avate tiq prava i po nqkoga ne zloupotrebqvate s tqh

 

ne se afektirayte ami se zamislete az bih se zamislil na va6e mqsto

Link to comment
Share on other sites

Не смятам да споря с който и да е ,така че PEACE!!!

И ти като LAG просто няма какво да кажеш когато те питам нещо.

 

Overclocker, едни правила не могат да обхванат всичко, затова модераторите действат по собствена преценка в неописани случаи.

 

В никой форум потребителите не са 100% съгласни с действието на модерейтинг тийма, това е съвсем нормално както и е нормално не всеки да е доволен от услугите на Евроком. Каквото и да правим винаги ще има недоволни - някой казват, че не се намесваме достатъчно - други като теб смятат, че се прекалява с модераторската намеса, но и в двата случая LAG заслужава бан, защото е скаран със смислените изказвания. Той е от типа "аз да си говоря каквото ми скимне пък каквото стане, нищо, че аз дори на 20% от приказките не си вярвам, но карай да върви" - и тези мисли на бас, че са на шльокавица.

Link to comment
Share on other sites

И ти като LAG просто няма какво да кажеш когато те питам нещо.

Това го приех като лично обида!!!

 

Щом така мислиш много ви здраве на теб и на форума !!!

Имам какво да кажа , но какво ще промени това ?Нима някой ще се разчувства от тях?Нима еврокома ще увеличат скоростите си ,защото аз искам тожа да се случи?Нима ако кажа ... Да каквото и да кажа ,все едно не съм казал нищо.Аз съм безгласна буква ... За това казах че не смятам да споря , защото не мога да променя НИЩО!!!

Link to comment
Share on other sites

Абе тука явно имаме избирателно бан-ване.

Спомням си един Flame, който псуваше наред ама така, че и таксиджия с 10 години стаж би се изчервил от срам, но въпреки това не беше баннат. НО:

 

LAG заслужава бан, защото е скаран със смислените изказвания.

 

В този форум има около 40% безмислени изказвания и само 20 бан-а

Може би псуването е смислено, знам ли... :confused

Link to comment
Share on other sites

Ти каза, че в спора се ражда истината и пак ти не искаш да спориш. Това не е ли странно? Именно това ме кара да мисля, че не откриваш и ти нещо смислено в неговите постове...

 

Бих желал някой, който смята, че LAG е неудобен да ми каже и покаже какво му е неудобното.

Link to comment
Share on other sites

E LAG imashe smisleni izkazvaniq...znaesh go dreamer. :)

Pi4-a prosto iskashe da stane razpalena diskusiq kakvato i stana.I tq beshe interesna spored men :)

Dano ne polu4a sq bann4e i az :) :)

 

 

P.S zabelqzal sam che moderatorite ponqkoga se namsvat v forumnite diskusii za stqlo i ne6tqlo prosto da si napravqt kefa demonstriraiki taq vlast koqto obiknovenite members nqmat..... :)

Nqmam nikogo konkretno predvid nito puk konkreten forum.Prosto natrupani nabludeniq ot mnogo mesezi kisnene iz forumite. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...