Jump to content
BulForum.com

CENI i TARIFI za NET-a


LAG

Recommended Posts

Zapochvam tazi tema zashtoto iskam da znam kakvo mislite po vuprosa za cenite i kachestvoto na EVROCOM.

NAdiavam se VENO ili nikoi drug admin da ne se namesi otnovo i da ia zatvori.

AZ LICHNO NE PRIEMAM.. "KATO NE TI HARESVA HODI SI".

Na men interneta ne mi haresva zashtoto e po-skup otkolkoto po drugite gradove.

A na vas.. ? ili Zashto vi haresva ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

TOVA SA POSTOVETE MI OT ZATVORENATA TEMA

Nehsto ne Vi razbiram...

Kakvo tolkova dava EVROCOM.. ?

Predi godina se premestih ot Sofia v Plovdiv... tam v kushti biah na 60KB/sec. (kilobaita - zabelejete) kum Internet i nikakvo ogranichenie za Lokalnata.... kolkoto puska kabela v momenta. Plashtah 50 kinta na mesec.

Tuk sus Kabelnata televizia pak plashtam 50 kinta i za kakvo.. ? Samo zashtoto osven EVROCOM drug nikoi ne predlaga po kushtite (ot 3 meseca zapochvat da se razdvijvat neshtata).

Tova e tupotia... zakakvo mi e na men da mi prodavat Lokalen trafik.. ? To tova e ekstra samo zaradi tova che e izgradena mrejata.

Kolkoto do kachestvoto.. ne e dobro. Na vunshnata vruzka nikakvo go niama... pone po vednuj na den se gubi.

Ako obichate ne mi razpraviaite kolko bilo super.. shte stane super kogato zapochnat da mi predlagat pone 20-30 KB/sec interent trafik + Neogranichen Lokalen za 30 kinta. Tova e.... pak e skupo ama shte se iadva.

Da ne kaje niakoi neshto,, na Ikonomichna tarifa sum. Sravniavaite.

Pozdravi LAG (ogromen).

*******************************************************************

 

Pogledni kak sum zapochnal predihnia mesage:

"Neshto ne vi razbiram"....

Ta tova koeto ne razbiram e zashto sled kato ste potrebiteli.. t.e. triabva da iskate "maksimalno kachestvo i kolichestvo na minimalna cena"... i sled kato vi POKAZVAM che pazarra veche e dostignal tezi niva ... ta v tozi sluchai ne jelaete da priemete che EVROCOM se vuzpolzvat ot monopola si ?

I edinstvenia nachin tova da se opravi e da se "Iziskva" ot tiah, da ima konkurencia i t.n.

Ne moga da razbera zashto mi govorish za varianti... znam kakvi sa variantite... i sum izbral veche.

Ako sus poslednoto si glupavo mnenie iskash da mi kajesh che ne jelaesh po-goliama skorost ili po-kachestvena vruzka,, taka kaji.. ne mi obiasniavai ochevidni neshta.

v edno tupo Gabrovo naprimer ima 3 Dostavchika... vuv Sofia (mnogo) vuv Varna Dostavchika.... i cenite im sa mnogo po dobri ot nashite. Pomisli nad tova drugia put kato reshish da pishesh.

Link to comment
Share on other sites

Haresva mi zaradi stabilnostta na neta, za6toto polu4ava6 skorostta, za koqto si pla6ta6, a i dori pove4e ot tova na nqkoi tarifi. Qsno e, 4e 6tom nqkoi e izbral evrocom zna4i si e napravil precenka koe go urejda i koe ne, ako ne go e udovletvorqvalo zna4i bi bil izbral konkurentnite uslugi na visio, langame...

 

dokato uveli4enie na skorostite vinagi bi bilo hubavo to tova ne zna4i 4e sega e zle

Link to comment
Share on other sites

Mi to Thief go kaza mnogo qsno

 

Stiga ste mi povtarqli edno i su6to ot roda na " mi kat ne ti haresva idi pri armenskiq pop" 

Za6toto LAG izkaza svoite vuzgledi otnosno I net skorosta i tova koeto te trqbva da budat za tezi pari.A te btw sa suvsem pravilni......

Kato se poqvqt oste 2-3 golemi igra4i na pazara ot EK se samnqvam da mi kajat "hodi se zaka4i pri drug kato ne ti aresva" 

Tui 4e klienta si e klient i firmata koqto qde hlqb ot nego trqbva da pokaje kolko e vajen toi za neq.A ne tova da stava nakraq kogato se raz4upi monopola...za6toto klienta pomni.... 

naistina shte vidim dali taka shte kazvat

"mi kato neti xaresva xodi se pusni kam........."

Link to comment
Share on other sites

Na men interneta ne mi haresva zashtoto e po-skup otkolkoto po drugite gradove.

 

ти май не си особено надарен м/у ушите а?

кой други градове бе пич?би ли ми дал конкретни примеро освен от софия(където си живял)щото аз съм го чувал от хора по разни форуми-примерно в варна хавата не е особено розова с доставчиците.

 

ти въобще замислял ли си се защо в софя интернета е толкова ефтин,и едновременно с това толкова бърз?аз искам ти да ми отговориш на този въпрос-замислял ли си се,или само бучиш без много да му мислиш?

 

кажи ми,ако не се сещаш-споко,аз ще ти обясня

Link to comment
Share on other sites

PI4AGA:

NEznam kakvo si slushal ot horata po forumite, no az sum jivial i sum rabotil vuv Varna i v Sofia. Imam preki nabliudenia... ti IAVNO niamash.

Na tvoe miasto predi da govoria Iadno.. shtiah da proveria.

Kolkoto do Gabrovo.. konkretna oferta (mojesh da idesh tam ako iskash):

LAN - 12KB/sec. Internet + 60KB/sec LOCAL i PEERING - .... poznai kolko ? (25 lv.)

Ne mi obiasniavai zashto v Plovdiv e po-losha vruzkata.... i po-skupa.

Viarno e che ima razlika v cenata na Interneta v Sofia i v drugite gradove.. ama aide da ne si govorim prazni prikazki... razlikata ne e DVOINA... !!!! (v nashia sluchai e daje TROINA).

Ne kazvam che edna firma NE triabva da pecheli.. razbira se... estestveno... no malko po skromno be PICH... tova e lakomia.. i ako skoro ne ia prekratiat shte zapochnat da si gubiat klientite.

Link to comment
Share on other sites

Някой смята ли, че между оферта и реалност има разлика?

 

Питайте Veli, тя е в София на ЛАН. Нека ви каже колко от оферираното получава.

Link to comment
Share on other sites

глей сега пич,хавата е следната.евроком предлагат интернет по кабелната телевизия,който е мегабавен,сравнен с оптиките,който пускат лангейм и визио.тяхните скорости са найстина много добри,и то за малко кинти-20$ на месец,получаваш нещо от рода на 2-3 МБ към сървъра им...проблема е в подръжката им-дойде зима,навали сняг-и хоп,няма интернет.почне буря,завали дъжд-хоп няма интернет.масово се крадат жици и се разбиват хъбове и оставяш без нетец за 2-3-4-5-6-7-8 дена.весело,нали?

 

в софия не е така-там цените са ниски,скоростите високи,и подръжката е добра,но това е защото ако там потреблението се равнявеа на 1-ца,то тук се равнява на 0,3,следователно тук има средно 0,3 пъти по-малко доставчици на нет,който да си правят конкуренция,че да се свалят цени и да се качват скорости.в софия конкуренцията е голяма-всичко живо опъват кабелчета няляво и надясно,тук от друга страна,са 3 доставчика...немога да ти дам сравнение с цифра колко са в софия,но ти би тряяло да знаеш.

 

 

и мен не ме кефи кфа е скоростта,но такова е положението-малък пазар,малко доставчици,малко екстрички за потребителите,защото както всеки знае,когато нещо е в по-голямо количество,то се обезценява-незнам дали ме разбираш,представи си го като търговия на едро и дребно

Link to comment
Share on other sites

A-A-A-A.... Doidohme si na dumata... :)

Znachi ne te Kefi. :) I mene.

No porazsujdavai nad tova (i az se opitvam)...

Sled kato cenite realno sa mnogo po-niski kakvo triabva da napravim za da mojem i nie pone malko ot malko da kupuvame uslugata na realnata i Cena.. ?

Az ne sum bogatash.. ako hliaba struva 50 st. zashto triabva da go kupuvam po 1,5 lv ?

Iskam samo edno... EVROCOM da pecheli razumno. neka da e 50 - 70% ama ne 250%. Malko e grozno. I ako ne napraviat neshto po tozi vupros az shte sum purvia koito shete si trugne (shte mahna interneta i ot ofisa si) i shte otida pri drugite. Neka samo oshte malko po-stabilni da stanat.

 

DREAMER:

Ne mi e nujno da pitam koito i da bilo za ceni na Internet v Sofia.

Plashtal sum i za Domashen i za OFFICE internet tam i znam kakvi sa cenite. Ne stavai smeshen.

Link to comment
Share on other sites

LAG, в момента единственото, което правиш е да говориш глупости. За да приемем, че не говориш глупости искам да ми обясниш защо и по какъв начин Евроком печели 50% 70% или 250%. Както се "вижда" си вътре в нещата и ще можеш без проблем да ни разясниш как и откъде идва тази многопроцентова печалба. Ако направиш някакъв опит да обясниш или разсъждаваш ще ти се кажат някои неща. А ако кажеш "мен не ме интересува, не ми е работа" аз ще ти отвърна, че в такъв случай не ти е работа и да говориш и твърдиш неща, които за теб са тъмна Индия.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo si Lakonichen DREAMER.. :)

Ako obiasnia... shte mi kajesh niakoi neshta.. a ako otkaja.. ti shte mi kajesh drugi.. :)

Malko neiasno se izraziaFash. Ima li tvurdenie (vupros) v izkazvaneto ti ili e prosto edno izlianie ot "navurzani" gluposti ?

Ima li neshto koeto iskash da kajesh ili prosto da prenebregvam POST-a ? Ako ima.. shte se radvam da go procheta, no ne se druj kato "hlape" v stil... Ako mi kajesh.. Az shte ti kaja.

Link to comment
Share on other sites

Znachi ne te Kefi.  I mene.

 

но не се оплакваам :rolleyes: за никаде не бързнам-връзката ми кфато ми е в момента ми е напълно достатъчна :lol: просто като всяко нормално същество искам повече за по-малко кинти :evil

Link to comment
Share on other sites

  Iskam samo edno... EVROCOM da pecheli razumno. neka da e 50 - 70% ama ne 250%. Malko e grozno.

Смях в залата.. искал ЕК да печелили разумно.Ти какъв си на Евроком?Собственик?Съветник на заплата?И аз искам НЕК да не дигат тока с 10-20% през няколко месеца.И аз искам те да печелят разумно.Жалко,че си нямат форум горките,че сигурно ще се напълни с пенсионери и социално слаби и да съветват НЕК да печели разумно.Същото е и тука.Евроком ти представят услуга и цена.Ти ако решиш,че не ти харесва не копуваш.Нито Dreamer, нито Veno са те хванали за ръчичка и са те завели в офиса на ЕК.Кво толкова сте се размрънкали?Искаме по-висока скорост, искаме повече локален,искаме тва искаме онова.Ами това е положението в момента,толкова ли е сложно да се схване?Явно наистина не е лесно за асимилиране,след като тва не спира.Що това е така,що другото е инак.Ако може да имате претенции към ЕК това е само в качеството на услугата...забележи КАЧЕСТВОТО,а не скороста.Тва са две мнооооого различни неща.

LAG та щом ще съветваш ISP Евроком да не печели грозно...що не идеш да протестираш и пред БТК,че всички телефони отчитат като цифрови и не можеш да ползваш нет през телефонната линия както преди с 1 импулс на връзване?Там положението е далееееч по грозно. Утре смятам като мина през бензиностанция да протестирам и срещу цената на бензина.И тя ми се вижда висока...пък и колата гори много...В другите страни супер евтин бензина, пък у нас глей как раздуват цените?

 

bolen_mozak

Group: Members

Posts: 287

Member No.: 2913

Joined: 4-June 04

 

naistina shte vidim dali taka shte kazvat

"mi kato neti xaresva xodi se pusni kam........."

 

А ти господине.. от колко време си клиент на ЕК ?Като гледам не е от много време.И аз не съм от най-дългодишните държа да вметна.Кво излиза?Пример:Пускаш се на бронзова,след като си видял предложените услуги и какви скорости предлагат и си имаш кабелно интернетче.Да ама не..тука има форум дай така и така има дискусия,що да не мрънкаме,че сваляме с толкова малко.С тия 287 едно,дву,три-редови поста за 13 дена можеш да биеш някой рекорд по спам,само,че можеш ли да ми обясниш на ква основа трябва да ти увеличават скороста?Изкарай една-две години като абонат на ISP Евроком и тогава ела давай акъл.Дотогава теглете си и се радвайте,щото в редица по-големи български градове кабелния ти го предлагат с висока скорост само дето си на трафик и ти пускат да теглиш 1 гб и са чудиш за кво ти е тоя бърз интернет.

 

 

 

 

 

P.S.

Утре смятам като мина през бензиностанция да протестирам и срещу цената на бензина.И тя ми се вижда висока...пък и колата гори много...В другите страни супер евтин бензина, пък у нас глей как раздуват цените?

Link to comment
Share on other sites

ти въобще замислял ли си се защо в софя интернета е толкова ефтин,и едновременно с това толкова бърз?

а бе бърз ;) ти за бърз нет найш кви пари плащат

бърз им е единствено локални а ако искаш малко повече международен цената супер мноо се дига.Да не говорим че дата.бг(homelan)имат тарифи които нямат международен и такива тарифи които са с трафик

:sick

Link to comment
Share on other sites

... така че, стягайте си опинците, сядайте си на задниците и давайте да работим за тая ако щете шибана страна, но поне да се развиваме, кой с бизнес, кой с търговия, кой с наука, кой с обществени дейности (фондации, лекари, зъболекари) и да я направим по-малко шибана за живеене.

 

ЕВАЛА за позицията. браво, karaman!

 

действия, а не приказки. нещата няма да се променят, ако само чакате/надявате се/приказвате. направете го(това, което мислите, че е най-подходящо за вас) и после вижте резултатите. c'est la vie ma cherie ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Za prehvaleniq net v Sofia. Plashtam 19lv za 16k/s. International protsto nqma, vupreki che trqbva da mi e 4k. Doide burq, grumne switcha i hop 2-3 dena nqma net. I kakvo kato imam mbitova vruzka kum localniq server, kogato toi e prazen?

Ima telefon za support. I da ne mislite che nqkoi vdiga? Horata se razkarvat chak do ofisa, za da kazhat, che imat problem.

 

I ne vizhdam kak mozhete da sravnqvate dve razlichni uslugi. Poglednete cenite na cabelnite dostavchici v Sofia. I kakvo mrunkate, che plashtate za kabelna. Shte e golqma luzha, ako kazhete, che ne gledate televiziq. Tova beshe problem edinstveno za business abonatite, no veche kato gledam e reshen.

Link to comment
Share on other sites

на мен чесно казано ми писна от тия теми за скоростите-само сравнения и простотии деа...миналата тема за увеличение на скоростите се превърна в баси касапницата....призовавам темата да се заключи....нит ще се промени нещо с нея,нито ще се каже нещо ново и смислено...

Link to comment
Share on other sites

Не че богохулствам ,ама който е виждал къщата на шефа на Еврокома знае къде отиват парите ни ...

 

П.С Повече не се обаждам B)

Link to comment
Share on other sites

Не че богохулствам ,ама който е виждал къщата на шефа на Еврокома знае къде отиват парите ни ...

 

П.С Повече не се обаждам B)

А ти защо си мислиш, че "шефа на Еврокома" се занимава само с един-единствен бизнес? И защо си мислиш, че предимно "взема" вместо да инвестира?

 

Май се изказваш неподготвен :P .

Link to comment
Share on other sites

N00KiE:

Zashto sravniavash BTK ili Electrorazpredelenie sus Evrocom .. ? Adski neumestno. Cenite na Telefonite i na Toka vse oshte se dotirat ot durjavata... Tova znachi che ne sa pazarni. I az iskam da sa po-niski ama kak.. kato te prosto struvat poveche pari otkolkoto plashtame.

Dosta neobmisleno Izkazvane !!!

 

pi4aga:

Ako ne ti se "slusha" poveche za ceni.. ne cheti i ne puskai menia v topic-a. Mnogo e prosto. Neznam zashto mi se struva che si na zaplata v EVROCOM.. :) Plashtash li si NET-a ?

 

PREDLOJENIA:

1. Predlagam EVROCOM da zapochnat s uvedomiavane na abonatite po mail 2-3 dni predi da im sprat NET-a. Edno pismo ot tipa na:

Uvedomiavame Vi che srokut na predplatenata taksa izticha na <DATA>, kogato dostuput do internet shte bude prekraten. ........ i t.n.

Da napraviat sushtoto i za profilaktikite... KOgato gi znaiat predvaritelno.

Tova ne e da otkriesh toplata voda i go ima pochti navsiakude.. a i e normalno.

Na men mi se sluchva da zabraviam che trebe da se plati, a iskam da si platia. Ako mi napomniat niama da imam problem, a i tova e ot vzaimen interes.

 

Az vse oshte poluchavam mailove ot Sofiiskite dostavchici kogato shte praviat profilaktika.

Link to comment
Share on other sites

MOlia za shefa na EVROCOM da ne se govori... Az lichno se zapoznah s nego kogato mi kazaha che kato si platia 2h sled spiraneto shte trebe da chakam 2 dni da me pusneli otnovo.

 

Choveka e mnogo razbran i e "na miasto". Lichnoto mu sustoianie ne e moia rabota.. a i e KLIUKARSKO da se obsujda. (i e tupo de).

 

Temata e uslugata na EVROCOM !!!

Link to comment
Share on other sites

Може ли и аз да се намеся?Аз съм на лан.Плащам 18 лева на месец.Имам тъм този сайт над 10 мегабитова връзка.Бг пиъринг ми е 25-30 килобайта.Свалям по-вече от колкото трябва.Международният ми е 15 килобайта.И плащам само 18 лева.Имам реално ай пи.Аз по-вече от това не мога да искам.Щопите за такова нещо не са сънували.Всъщност аз знам, кой ми е доставчика и какво що но няма да го напиша, за да не ми сложат бан. :wir

Link to comment
Share on other sites

Eto.. Realni ceni.

 

Blagodaria still_alive.

 

BTW, tuk ne stava duma za tova che toi tochi "vinagi" s takava skorost, no vse pak kato se diversificira potreblenieto se poluchava edna prilichna skorost na niska cena... Eto za tova govoria.

Za da izprevaria niakoi "umnici" shte kaja che znam kakva e cenata da se napravi vruzka sus Sofia prez BTK. Vsichki kupuvat ot BTK to e iasno.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...