Jump to content
BulForum.com

CENI i TARIFI za NET-a


LAG

Recommended Posts

Ami kakvo da ti kaja za customer servica.

S malko pari mogat da napravqt mnogo podobreniq.

Purvo da uvolnqt dosta personal deto prosto ne stava za taq rabota.

Naemat priqtni na vunshen vid,LUBEZNI i KOMPETENTNI hora za malko po visoka zaplata i mislq che tova mnogo dobre ste povliqe na ka4estvoto na uslugata kato zqlo. :)

Obslujva6tiq personal e mnogo VAJEN za progresa...Hi4 ne mi e priqtno nqkva kaseirka nad 40 -50 god da se otnasq s men se edno zavisq ot neq.....tztzt

A ot tova podobrenie plusove mnogo a minusa e malko po visokata zaplata.Ne mislq che e nqkakav problem za EK no te si znaqt. :)

Tova su6to vaji i za supporta po telefona im......

Lubesnost predi vsi4ko......komforta na klienta e mnogo vajen!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply
Тези, които са толкова отворени по въпроса за цените на ISP, да бъдат така добри да си отговорят на следните два въпроса:

1. Защо още съм клиент на Евроком, след като съм недоволен и след като има толкова ЛАН-каджии, че и DSL, че и сателит, че и dial-up?.

2. При такъв меко казано огромен избор, да не би нещо мазохизъм да ме гони?

 

Всеки път се отваря нова тема и всеки път едни и същи глупости и "супер компетентни" мнения  :bgrin:

Edinstvenoto neshto koeto me zadurja da ne se vurja kum poso4eniq gore LAN sa syrvarite na EK (play.evrocom.net) :>Tui kato ima problemi s igraneto na tozi syrvar ot LAN-a(kvo da vi kaja , EK=MONOPOLISTI !)

Link to comment
Share on other sites

Не знам ти какви проблеми имаш с play.evrocom.net, но аз имам приятел на LAN тука в Пловдив (в Ейнджъл Софт а.к.а. Ангел Гаров) който си играе в play.evrocom.net само че с малко по-голям ping. Сега Ейнджъл Софт да земат да пуснат един гейм сървър (а те даже и нямат такива), в който да мога да играя от тука ...

Link to comment
Share on other sites

Neka da utochnim neshto...

Az ne iskam da si smeniam Providera. Bih go napravil samo v kraen sluchai.

Sravneniata s drugite provideri se pravi samo za da se "oceni " pazara... ne da se "lae" che shte se mestim ili da zaplashvame.

Nujno e obache podobrenie... i smiatam che vsichki tuk go kazvat pod edna ili druga forma.

Nakratko davaite konkretni predlojenia za podobrenie, kato naprimer:

1. E-mail izvestiavane za plashtane (za profilaktika);

2. Podobriavane rabotata na Kasite i SUPPORT-a (supoprta se podobri poslednite 3 meseca ama oshte moje);

i t.n.

 

EDIT: Nemislimo e kakto mi se sluchi na 2 puti na men, a i na mnogo hora da si platia 2h sled kato sa mi spreli NET-a i da mi kajat che shte go pusnat do 2 dni. Malko e naglo.. az si poredplashtam uslugata !!! i oshte neshto tezi 2 dni kogato niama da imam NET shte mi napraviat li otbivka ot cenata za sledvashtia mesec.. (NIAMA)... ami kato im se skape net-a.. shte mi napraviat li.. (NIAMA).

Ne che iskam da mi praviat otbivka pri vsiako spirane.. ama na tui otgore da mi kajat .. sled 2 dni shte imash NET... GROZNO.

 

pozdravi,

LAG.

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл от сравнения между интернет през ЛАН и кабелен модем. При първите има висока скорост към локален сървър, при вторите - по-стабилен и по-висок международен трафик. На ЛАН доставчиците мрежата е на открито, не толкова сигурна и не особено добре издържана от гледна точка на законите.

Всеки сам прави своя избор в зависимост от това, което му е необходимо.

Сравнението, което може да се направи, е между evrocom.net и други доставчици на интернет, през кабелен модем. Разгледайте линковете към ценовите листи на други такива доставчици, които съм постнал по-долу. Сред тях нe открих по-добро съотношение "цена-качество", от това, предлагано от evrocom.net. Преди да споменете ниските тарифи, който предлагат, (но при ограничен трафик) замислете се вие какъв трафик генерирате за месец.

 

 

 

Евроком Кабел

 

М Нет

 

Центрум Груп

Link to comment
Share on other sites

Ми то се вижда - и в трите оферти външния интернет е по-бавен от на евроком и като цяло цените са по-високи.

Link to comment
Share on other sites

Godfather

Da iziasnia neshto. Az ne jelaia da smeniam EVROCOM... tova shte e problem za men.. hodene, tichane i nerazborii. Iskam obache da imam "CUSTOMER SERVICE", s golemi bukvi... iskam kato si plashtam da me posreshtna s usmivka.. a ne kakto sega edna mustakata debelana me gleda vse edno sum i izial ponichkata.

 

Iskam sushto cenite da sa bazirani na vunshnata skorost a ne na LAN dostupa (shtoto tova si e LAN).

 

Iskam da si davam 50-te leva ama i da poluchavam neshto suizmerimo sus skorostta pri drugite. Ne mi sravniavai che pri drugite niamalo NET 2-3 dni... taka e.. ama Nie kato imame zashto triabva da se lishavame ot skorost ?

По въпроса за обслужването съм съгласен, макар, че аз лично такава лелка, дето я описваш, в Евроком не съм виждал, а напротив - само млади и хубави каки (съвсем сериозно) ;) - освен ако нещо не са променяли личния състав в последните дни :woot

 

Но иначе за финансовата част е смешно да искаш конкретни цени - това прилича на ситуацията от недотам далечното в миналото развито социалистическо общество :woot

Аз например искам да си взема Audi 80 B4 за не повече от 3500, щото смятам, че толкова им е реалната цена, но уви - пазара е на друго мнение. Не можеш да искаш от продавач на стоки/услуги някаква цена, която само теб те утърва. Дори когато става въпрос за пазарлък - спирате се на "равновесната" цена, а не на тази, която на теб ти харесва. Защо очакваш Евроком да продават нещо по твое усмотрение. Има пазар - достатъчно добре развит вече в областта на ISP и смятам, че точно той определя цените в момента.

Всичко останало са извадки от томовете на Маркс, Енгелс и Ленин :tongue

Link to comment
Share on other sites

един приятел е към Langame скоро имаше някакви бури и светкавици изгоря му дъното и ланкартата щото кабела бил ударен от гръм правете си изводи

Link to comment
Share on other sites

Godfather

Ne iskam da govorim za ceni.. te shte si doidat na miastoto.. do kraia na godinata. Moga da se obzaloja che ot nachaloto na drugata godina shte ima promiana v cenite na EVROCOM.

Cenite sa si ceni... az si plashtam i shte si plashtam.

Temata e za vsichko koeto ne vi haresva.. ili vi haresva.... zatova govorim za Mailing (te EVROCOM ot 3 meseca mi govoriat che ot utre trugval) za obslujvane i t.n.

Ne jelaia da se namaliavat cenite a da sprat da prodavat neshto koeto e zaduljitelno "LOCAL trafika"... Mnogo provideri izobshto niamat ceni za LOCAL... zashtoto e v tehen interes da prenasochat polzvaneto na Internet kum polzvane na LOCAL kato se praviat serveri. Tochno tova e i WAREZ.RU.. i mnogo drugi.

Link to comment
Share on other sites

Godfather ne samo LAG o4akva EK "da prodavat po nashe ysmotrenie".... :)

Pazarluka e hubavo ne6to.

Estestveno che EK nqma da svalqt zenite ili povishat speed-a ytre ili drugi den zaradi nas.....

V iskaniqta si LAG e suvsem razumen.....To4no tova i az razbiram pod "razumnost".

V kraina smetka ako EK se vsu6at v userite pone malko ste ima samo predimstva i za tqh i nas.

Firmite v 4ujbina pravqt spezialni anketi...predstavqsh li si Anketi na userite i gi pitat koe i kak go predpo4itat....za da im suzdadat komfort i pobvishat sobstevnite si pe4albi.Eto za kakvo zaribqvane na klienti si govorim.... :)

I v Bg ste stane taka predpolagam no nqma da e skoro.... :)

Link to comment
Share on other sites

Godfather ne samo LAG o4akva EK "da prodavat po nashe ysmotrenie"....  :)

Pazarluka e hubavo ne6to.

Estestveno che EK nqma da svalqt zenite ili povishat speed-a ytre ili drugi den zaradi nas.....

V iskaniqta si LAG e suvsem razumen.....To4no tova i az razbiram pod "razumnost".

V kraina smetka ako EK se vsu6at v userite pone malko ste ima samo predimstva i za tqh i nas.

Firmite v 4ujbina pravqt spezialni anketi...predstavqsh li si Anketi na userite i gi pitat koe i kak go predpo4itat....za da im suzdadat komfort i pobvishat sobstevnite si pe4albi.Eto za kakvo zaribqvane na klienti si govorim.... :)

I v Bg ste stane taka predpolagam no nqma da e skoro.... :)

Thief, извинявай, но точно за тази "разумност" в определянето на цените се говори в томовете на Ленин - ако не ми вярваш опитай се да прочетеш нещо (ако имаш нерви и търпение).

В пазарна среда се реагира точно по два единствени начина, ако смяташ, че цените на дадена стока/услуга не са оптимални:

1. Ако си потребител - отиваш пру друг доставчик/продавач.

2. Ако смяташ, че няма такъв на пазара, това означава, че има огромна пазарна ниша - тогава спретваш конкурентна компания и почваш да предоставяш услугата на съответната цена, с което привличаш "жадните" потребители от точка 1.

 

Това е ;)

Link to comment
Share on other sites

един приятел е към Langame скоро имаше някакви бури и светкавици изгоря му дъното и ланкартата щото кабела бил ударен от гръм правете си изводи

Това си е негов проблем. Преди няколко месеца и на мен ми изгоря компютъра заради гръмотевична буря (на ЕК съм). Техниците от ЕК ми сложоха защита на модема и от тогава нямам проблеми.

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Nemislimo e kakto mi se sluchi na 2 puti na men, a i na mnogo hora da si platia 2h sled kato sa mi spreli NET-a i da mi kajat che shte go pusnat do 2 dni. Malko e naglo.. az si poredplashtam uslugata !!!  i oshte neshto tezi 2 dni kogato niama da imam NET shte mi napraviat li otbivka ot cenata za sledvashtia mesec.. (NIAMA)... ami kato im se skape net-a.. shte mi napraviat li.. (NIAMA).

 

Ne che iskam da mi praviat otbivka pri vsiako spirane.. ama na tui otgore da mi kajat .. sled 2 dni shte imash NET...  GROZNO.

 

pozdravi,

LAG.

Че е гадно -гадно е ,че не ти прават "отбивки" от цената за следващия месец -не правят.Неуведомяването за изтичане срока на плащането е голям пропуск наистина.Но както става ясно това ще се поправи-Veno каза:

2. Skoro shte ima izwestqwane sus e-mail za tezi koito ne sa si platili uslugata!

...За цените и качеството,предлагани от ЕК съм на мнение ,че са нормални.Темпото на развитие е доста бързо и за няколкото месеца ,в които съм абонат на оператора, е имало 2 или 3 повишавания на скоростите!!!

"... Mnogo provideri izobshto niamat ceni za LOCAL... zashtoto e v tehen interes da prenasochat polzvaneto na Internet kum polzvane na LOCAL kato se praviat serveri. Tochno tova e i WAREZ.RU.. i mnogo drugi
.

Ние не можем да кажем кое е в техен интерес и кое не!Интересите на фирмата нас не ни засягат-нас ни интересуват собствените ни интереси.И съм съгласен ,че имаме право да си ги отстояваме!

@Godfather

1. Ако си потребител - отиваш пру друг доставчик/продавач.

2. Ако смяташ, че няма такъв на пазара, това означава, че има огромна пазарна ниша - тогава спретваш конкурентна компания и почваш да предоставяш услугата на съответната цена, с което привличаш "жадните" потребители от точка 1

.

Мне,не съм съгласен-това е последното нещо,което аз ще направя,защото не ми е работа да се хващам с такъв бизнес :)

Аз по скоро бих се възползвал от правата ми,дадени по договора с ЕК(Глава8 Заключителни разпоредби)-цитирам:

чл.18 "Възникналите спорове относно изпълнението на настоящия договор се уреждат чрез преговори между страните,а когато това се окаже невъзможно се отнасят за решаване от комптентния съд"

В контекста на казаното -нямам намерение да се махам от ЕК-и не ми минават приказки от сорта" като не ти отърва се махаш".

Link to comment
Share on other sites

@Godfather.

Мне,не съм съгласен-това е последното нещо,което аз ще направя,защото не ми е работа да се хващам с такъв бизнес :)

Аз по скоро бих се възползвал от правата ми,дадени по договора с ЕК(Глава8 Заключителни разпоредби)-цитирам:

чл.18 "Възникналите спорове относно изпълнението на настоящия договор се уреждат чрез преговори между страните,а когато това се окаже невъзможно се отнасят за решаване от комптентния съд"

  В контекста на казаното -нямам намерение  да се махам от ЕК-и не ми минават приказки от сорта" като не ти отърва се махаш".

Аз визирах само пазарните отношения, но щом си решил така - ОК, имаш си правото да ходиш по съдилищата и други подобни институции, нали сме правова държава, едва ли някой ще те спре :woot :D

Link to comment
Share on other sites

Godfather

S tebe ne moje da se vovori bre pich... kato si naumish neshto i go povtorish 5 puti.. i to zeme che stane istina (za teb).

Horata ti kazaha che ne iskat da se mahat... a ch. 18. \kazva

Възникналите спорове относно изпълнението на настоящия договор се уреждат чрез преговори между страните,а когато...

ti vse kato "zadno kolelo" za nai loshoto i tejko reshenie se hvashtash.

I drugo... da sum kazal che niama da plashtam visokite tarifi na EVROCOM .. ?

NE SUM

Kazvam samo che ne iskam da mi prodavat LOCAL.. te prodavat Internet... ti otivash i kazvash iskam INTERNET nali.. ? ne kazvash iskam da sum v Mreja sus Suseda.

Link to comment
Share on other sites

Godfather

S tebe ne moje da se vovori bre pich...

Мда, не може да се говори, щото нямам уста, носа ми е по-скоро хобот, а от главата ми стърчат антенки :P :D :lol:

Ама понеже ти започна темата, та като си ревнал толкова за интернет - вземи малко виж тарифите, щото за т.нар. "ЛОКАЛ" има "+", пък за "НЕ ЛОКАЛ" има "не +" ;) :woot :D :lol:

За връзката с комшията - питай него, а ако е комшийка (и особено ако е млада и хубава :woot ) - хич недей да питаш ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз визирах само пазарните отношения, но щом си решил така - ОК, имаш си правото да ходиш по съдилищата и други подобни институции, нали сме правова държава, едва ли някой ще те спре :woot  :D

Е нали си говорим по темата? :woot Аз визирах това ,което ни се предоставя като право по договора ни с ЕК(преговори на първо място). И май съм казал по-горе,че съм доволен от тях за момента,така че съдебния спор не е нещото ,за което си мисля в момента ;)

Link to comment
Share on other sites

Neznam kakvo da kaja... tova che sa Vi zakusniavali zaplatite e losho.

Tova obache niama obshto sus nachina po koito rabotite... Ako ne rabotite "profesionalno" sega.. niama kak da ste profesionalisti kogato vsichko e nared. To PROFI-to po tova si lichi.

No naistina sujaliavam za situaciata.

Link to comment
Share on other sites

....

Kazvam samo che ne iskam da mi prodavat LOCAL.. te prodavat Internet... ti otivash i kazvash iskam INTERNET nali.. ? ne kazvash iskam da sum v Mreja sus Suseda.

 

Мързи ме пак да пиша надълго и нашироко по темата, затова - copy/paste на един предишен мой отговор на подобен въпрос:

Posted on: Sep 15 2003, 10:37 AM

Replies: 68
Views: 1314  
[QUOTE=(xxmk @ Sep 15 2003, 05:53 AM)]
Все си мисля че evrocom са единствените които карат клиентите си да плащат за локален трафик, плащат и то не малко: за смешните 32kbytes/s локален 10лв почти колкото за външния трафик.
[/QUOTE]

Всеки трафик към и от теб първо е домашен (PC, кабел до модема, модем), после е "локален" за Евроком (по коаксиалния кабел, през разни елементи на мрежата - сплитери, усилватели, през оптичния кабел до Централна станция, и т.н.), след това минава през "пиърингови" връзки (например до ITD - физическата връзка и за международния, и за пиъринговия трафик е една), след това (питай ITD ако решиш ) - през линии на БТК, сателит, и въобще - накъдето сабя (BGP) покаже.
Коя точно част от описаните смяташ, че не трябва да се плаща? Ако е домашната - не е трябвало да си купуваш PC, за да го ползваш за Интернет - можеш и сам да си пресметнеш колко време ползваш PC-то си за връзка с Инет, колко струва самото PC, и за колко време (година, две, три) цената на това PC ще спадне до няколко (десетки?) лева - ето, това е цената за "домашния" ти трафик - как можа да я платиш :P . Ако е локалната част - значи даваш съвет на Евроком да не купува/полага кабели, елементи и усилватели (или поне да не прави upgrade на мрежата за да може да доставя данни чрез нея). Явно си склонен да плащаш само т.нар. "външен" трафик. Но дали доставчиците на този "външен" трафик не правят подобни инвестиции в хардуер, софтуер, лицензии и каквото още се сетиш? Защо смяташ, че ако те имат разходи и произвеждат продукт (услуга) - на тях може да се заплаща, а когато това го прави локалния доставчик - нееее, тук може и без заплащане?

Btw, в цената, която плащат абонатите на "неплюсови" тарифи е включена и компонентата "локален пренос".

..........................

 

Нарочно paste-вам почти пълния текст (вместо линк към топика), за което моля модераторите да ме извинят.

Link to comment
Share on other sites

az li4no nqma da kritikuvam cenite v kraina smetka vseki si precenq dali usloviqta go udovletvorqvat.

Drugo mi pravi mnogo lo6o vpe4atlenie ima hora koito rabotqt v Evrocom net i haber si nqmat ot internet ili mreji-6te vi dam i primer kogato mi svurzvaha modema poneje nqmah kabel za vruzkata mejdu lankata i modema pitah edno mom4e koeto raboti v suporta(nqma da spomenavam imena za da nqma obideni)i go pitam kabela prav li da e ili krosnat trqbva da e 4oveka qvno ne znae6e kakvo e krosnat kabel i vika prav pitam i drug 4ovek ot suporta pak mi kazva prav oba4e imah sumnenie 4e tova ne e taka i se obadih na prepodavatelq mi v Cisco i toi mi kazva 4e kabela trqbavda e krosnat e pitam vi togava za kakvo ka4estvo mi govorite da ne govorim 4e kato mi se skapa neta non stop telefona samo zaeto im dava i s dni nqmah internet :(

Link to comment
Share on other sites

С криенето на имената на хората, които ти правят лошо впечатление с такива неща (ако наистина става дума за доказана некомпетентност, а не за съмнения) показваш, че това ти харесва и си съгласен с това, че даже и го подкрепяш.

Link to comment
Share on other sites

..... i se obadih na prepodavatelq mi v Cisco i toi mi kazva 4e kabela trqbavda e krosnat e pitam vi togava za kakvo ka4estvo mi govorite da ne govorim 4e kato mi se skapa neta non stop telefona samo zaeto im dava i s dni nqmah internet  :(

Е, ако действително този "преподавател" ти е казал да е "кроснат" - бягай от този преподавател :) . Е и аз да попитам за какво качество на преподаването и то в Cisco академия(!) говорим... А да не говорим, че изобщо не са си обявили телефона от тази академия... :P

 

А сериозно: от модем към PC кабела е "прав".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...