Jump to content
BulForum.com

CENI i TARIFI za NET-a


LAG

Recommended Posts

ККК

И на мен не ми се повтаря ( по горе съм отговорил на подобен пост).. но ще се повторя.

ЕВРОКОМ, инвестира в това от което печели. Нормално е.. и тук спор че трябва да го прави е ненужен.

Задавам ти един въпрос за да ти покажа колко погрешно разсъждаваш:

Ако ЕВРОКОМ започваха сега и ти кажат "Ела при нас, дай 5 лева и ще ти направим локална мрежа със съседа.. А може и с по-далечни"... ще отидеш ли при тях ?И ако ти ми отговориш "ДА" повечето хора ще кажат "НЕ".

Какво показва това ? Хората не са при ЕВРОКОМ за да ползват Локалния трафик.. а за да ползват Интернет (някой под интернет разбират PEERING).

Освен това за да продаваш Интернет.. трябва да имаш Локален трансфер.. инак просто няма как да мине сигнала. Това са инвестициите за които ти ми говориш.. ама не за да се продава ЛОКАЛЕН.. а за да се продава ИНТЕРНЕТ.

А и за какви инвестиции за кабели ми говориш.. ?

Ако нямаше кабел как щеше да гледаш телевизия ... аа ?? или ти ще кажеш.. нищо и това ще го включим в цената... схтото утре схте трябва да ги позлатим тия кабели... че да има по-малко съпротивление. Малко тъпичко ми звучи.

 

dreamer

Suglasen sum s teb. Mnogo tochno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Хората са към Евроком, защото услугите им ги задоволяват напълно, а не защото просто са решили, че трябва да са към Евроком.

 

Според мен изкарваш всички като недоволни идиоти, които едва ли не не знаят какво искат или ако са доволни то това не е така, защото на практика са неосъзнати недоволни :)

 

LAG, можеш ли да ми кажеш колко струва 1mbit външен и 1mbit пиъринг?

Link to comment
Share on other sites

разбира се.. :) но първо ти ми отговори.. кога за последно си Плащал Peering ?

xuxu.. малко погрешно зададе въпроса.

Правилно е да попиташ.. Колко струва на "еди кои си" външна линиа с капацитет.... ?

Та.. отговори ми на въпроса и аз ще ти дам приблизителни цени ако се минава през София.

Link to comment
Share on other sites

Виж, след като не знаеш колко струва преноса на Интернет до Пловдив не мисля, че можеш толкова убедено да ми говориш, че нали Евроком печелел супер-мега-яко та чак обирал потребителите си.

 

Докато избягваш тези въпроси всеки ще разбере, че или не знаеш или не те урежда да кажеш...

Link to comment
Share on other sites

Пък и LAG, само се замисли колко пари са охарчени за закупуване на техника.

 

Помня как преди 3-4 години Евроком кажи-речи прокопаха цял Пловдив, за да прокарат кабелите си под земята (мдааа, пак се изразявам като технически грамотно човече). А сега тази техника, която са купили, за да вдигнат локала и т.н.

Link to comment
Share on other sites

hehe pove4eto sme nedovolni za6toto iskame pove4e.

A i trqbva da bude dadeno pove4e :)

Dreamer horata sa s Evrocom za6toto ima samo 3 ISP-ta

Ako si4ki se hvurlqt kum lan game ili visio onezi she se naserat da obslujat tolkos hora i she im zamre skorosta i sledovatelno userite ste izbqgat.Bez Eurocom na tozi etap Visio i Langame nqma da mogat da poemat takava klientela.Drug e vuprosa che te biha investirali pari ako imashe golqmo I net potreblenie no dokato tova stane ste mine vreme a horata ne mogat da gi chakat.....Ako ISPtata bqha 10-15 i bez EK moje da se ovladee bezproblemno situaziqta.

Su6to taka EK predlaga takova suotno6enie pari/skorost koeto e na granizata da ne se otkajesh..... :)

Ako EK se bqha zadurjali na 15 k bg peering i 30 k warez oste 2-3 sedmizi stqh da se otkaja bez da mi migne okoto.Ama te znaqt koga ti pisva i ti hvurlqt nqkoq druga troha :) :D

Link to comment
Share on other sites

ККК

 

Задавам ти един въпрос за да ти покажа колко погрешно разсъждаваш:

 

  Ако ЕВРОКОМ започваха сега и ти кажат "Ела при нас дай 5 лева и ще ти направим локална мрежа със съседа.. А мойе и с по-далечни"... ще отидеш ли при тях ?И ако ти ми отговори "ДА" повечето хора ще кажат "НЕ".

С 5 лв. няма да стане... Виж за сравнение цените на БТК например за изграждане на цифрова селищна наета линия. Евроком има изграден MAN (Metropolitan Area Network), чрез който предлага точно такава услуга - "ела при нас и дай xxx лв. и ще ти направим локална мрежа със съседа.. А мойе и с по-далечни". Ok, да разгледаме нещата конкретно с кабелните модеми - там нещата стоят така: "ела при нас и дай xx лв. и ще ти направим локална мрежа със съседа.. А мойе и с по-далечни". А за тези, които не искат ".. локална мрежа със съседа.. А мойе и с по-далечни", има т.нар. неплюсови тарифи.

 

Какво показва това ? Хората не са при ЕВРОКОМ за да ползват Локалния трафик.. а за да ползват Интернет (някой под интернет разбират PEERING).

Освен това за да продаваш Интернет.. трябва да имаш Локален трансфер.. инак просто няма как да мине сигнала. Това са инвестициите за който ти ми говориш.. ама не за да се продава ЛОКАЛЕН.. а за да се продава ИНТЕРНЕТ.

 

Съгласен, аз като си поръчвам бира много ме е яд, че в цената включват простотии като обслужване, салфетки... :) Майтап. Всъщност затова има неплюсови тарифи (те са за хората), както има и плюсови тарифи (те са за... не знам как да ги нарека :) ).

 

А и за какви инвестиции за кабели ми говориш.. ?

Ако нямаше кабел как щеше да гледаш телевизия ... аа ?? или ти ще кажеш.. нищо и това ще го включим в цената... схтото утре схте трябва да ги позлатим тия кабели... че да има по-малко съпротивление. Малко тъпичко ми звучи.

 

Ако беше толкова лесно - хоп, кабела, щом минава сигнала за ТВ, значи - ще минава и сигнала за Инет... Всеки, подчертавам всеки усилвател, всеки оптичен ноуд, всеки лазер ( а да не говорим за Централна станция ), минават специфична настройка, тест, и периодичен контрол (с донастройка разбира се). За това е необходима съответна (вярвай ми - скъпа) контролно-измервателна техника.

Основните трудности са свързани с:

1. "Обратни канали" - за да може сигнала от модема да стигне до Централна станция, всички активни устройства се заменят/upgrade-ват към двупосочни модификации

2. И "правия", и "обратния" канал са със специфична цифрова модулация, която има по-особени изисквания за мрежата на CATV, за разлика сегашният начин за разпространение на ТВ програми (аналогова модулация).

А най-важните конектори в Централна станция са позлатени, но не за по-малко съпротивление, а за да не корозират. Може да ти звучи тъпичко, но това е реалността.

 

[offtopic]

Иха, отдавна не ме бе хващало "писателско" настроение... :)

[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

LAG opredeleno goworisih samo gluposti.

Wuobshte ne si naqsno kak stoqt nesthata...

A i tuk ne e mqstoto nqkoi da ti obqsnqwa kak sa...

Zatowa zemi si zabelejka i prestani da floodish foruma sus gluposti!

Dosega koeto sum prochel ot teb sa samo laene sreshtu firmata bez nikakwi realni dowodi!

Nadqwam se si me razbral prawilno, sledwashtata mi stupka shte e ban ot foruma

Link to comment
Share on other sites

dreamer .. :)

 

kakto kazah pogreshno zadawash vuprosa si.. Nauchi se da boravish s terminite.

Kolkoto do cenite .. otvori saita na BTK i vij za kakvo stava duma :) Naeta Linia s kapacitet. Moje i po Optika .. ima veche.

 

Moje i WAN da ti izgradiat... i cenite im sa obiaveni. Vseki moje da gi vidi.. ako ne moje da gi nameri e dostatuchno da vdigne telefona i da popita.. shte mu kajat.

 

Niama edinna cena za Internet v Bulgaria.. edni kupuvat po-skupo, drugi po-evtino.. zavisi ot Nujdi, vuzmojnosti i t.n. Prenosa na danni li ti e nai golemia problem.. ? da zakarash 1 Kilo ot Plovdiv do Sofia.. ili Varna ? tova li e problema :) xaxa.... Iavno ne si zapoznat.. zashtoto ako beshe shteshe da razberesh che cenata varira v zavisimost ot diversifikaciata na potrebitelite. Ima samo edna fiksirana cena ot BTK (razbra kak da ia nauchish) i tova e. Te t prodavat KAPACITET... ne 2 kila sirene. a kolko hora shte namushkash vutre i dali shte ti izleze smetkata si e tvoi problem.

 

Ta otgovori mi na vuprosa za PERING-a.. ako ne si plashtal ti samia.. NP... kaji pone znaesh li izobshto niakoi v BG da e plashtal poslednite 2 god ? Mai ne.. ;)

 

EDIT: VENO

Ti na tova ako kazvash "bez dovodi".. xuxu.. sliap li si.. ? te ochite shte ti izbodat.

Vij ako ne gi priemash si e tvoi problem. Kazaha li ti horata che niamate Service.. ? Kazaha. Kazaha li ti che obslujvaneto vi e pod vsiakakva kritika.. ? Kazaha.. Kakvo poveche iskash da ti kajat.. ? FAX li da ti pratiat.. ? ili Notarialno zavereno oplakvane ?

Link to comment
Share on other sites

I koj kaza che bilo nepravilno da kazhesh kato ne ti haresva hodi drugade. Bezsmisleno e da obqsnqvash na pypchivi deca zashto te kefi edno ili drugo. Kato ne vi iznasq neshto ne go polzvate. Tova e pazarnata ikonomika. Tq e dvigatel na progresa. Kvo samo sa penite kolko struval na edi koj si edi kvo si. Kolko e 1 zaplata v evrocom i kolko dushi q poluchavat. Tva mozhesh li da smetnesh. Ili kolko e toka i vodata. A parnoto. haha

 

kato ne ti haresva digaj gashtite i tichaj pri majka ti.

Link to comment
Share on other sites

Lag e banned

takache nemoje da prochete kvo mu pishesh

i stiga veche s tia sini mini safia mofia

vlezte v realnia svaqt takav kakavto e

stiga sporete za gluposti

ne mislih che shtego kaja nqkoga no na koito ne mu haresva EK znae kvo da naprai

tolkova mnogo mnenia edno smisleno ne prochetoh

samo Veno se izkaza dovolno

Eto novata tehnika s koqto shte mogat da se pozwolqt DOSTA po-visoki localni skorosti http://www.warez.ru:8080/FTP/Pictures/BSR/

Wchera pristigna i e w proces na testowe - towa e nai-moshtniq CMTS na Motorola!

sus sumaren kapacitet nad 1 Gigabit !!!

Ochakwaite do 1-2 meseca novi ludi skorosti + visokokachestwen voice !!!

shte pochaka me oshte malko i shte vidim kvi shte badat skorostite

tva che nqma da e oslednoto uvelichenie tva e qsno sled 1-2 god shte vidite zakvo shte stava duma

Link to comment
Share on other sites

офтопик

наи накрая го разкарахте този LAG много дигна напрежението тва момче

офтопик

Link to comment
Share on other sites

офтопик

наи накрая го разкарахте този LAG много дигна напрежението тва момче

офтопик

stiga i ti de

ne s losho

mnogo e kofti spored men da te banned ot foruma

offtopic:

Godfather: za spechelvaneto na nagradata SPAMer na meseca! 20 Warm

bahti koga sam napravil tolkova mnogo mnenia i as neznam zaslujavam go

Link to comment
Share on other sites

kato ne ti haresva digaj gashtite i tichaj pri majka ti.

Banned или не, никой не ти дава право да обиждаш който и да е в този форум и то по такъв гнусен начин.

Направо ме хваща яд че не си ми наблизко да те стисна за врата... :angry1

Link to comment
Share on other sites

Мога да кажа само едно - Нека ЕК продължава да се развива! Сегашните тарифи може и да не са Върха на сладоледа , но пък не мога да кажа ,че съм недоволен. Най-малкото на www.warez.ru има толкова много FREE неща , които ако трябваше всичките да ги плащам - ХАХА ! Вярно е ,че и на Lan-четата има доста , но не и колкото тук.

P.S. Veno - топлиш ми сърцето :D :) :lol: :woot ;) :P B) :music

Link to comment
Share on other sites

А сериозно: от модем към PC кабела е "прав".

ami da ti kaja kabela vse pak mi e krosnat i si raboti taka modema mi .sus sigurnost prepodavatelqt mi ot cisco znae mnogo pove4e ot horata ot suporta koito(nqkoi ot tqh ne poznavam vsi4ki) prosto ne sa naqsno sus s mrejite

 

Dreamer nqma da kazvam imena na hora ne za6toto sum suglsna ami za6toto taka ili ina4e horata sa si tam s vruzki(ne smq da tvardq za vsi4ki) i ni6to nqma da se promeni

Link to comment
Share on other sites

offtopic

Относно кабела от pc към модем. На това хич не му е мястото тук, но не мога да приема това, което казва kkk и ако той иска може да го обсъдим в друга тема или някъде другаде.

Аз лично съм връзвал 3 модема с кроснат кабел, на 2 със сигурност с прав не тръгна нета, на третия не съм пробвал с прав, защото вече съм убеден каква е истината

Не мога да се съглася и с това, което си казал за преподавателя от cisco, много прибързано мнение от твоя страна, тъй като не го познаваш предполагам

Аз съм 100% сигурен че кабелът е кроснат, ако ти се спори (по нормален начин :)) може да се уреди трибуна B) :rolleyes:

 

А да не говорим, че изобщо не са си обявили телефона от тази академия...

Какво искаш да кажеш с това???

Link to comment
Share on other sites

I koj kaza che bilo nepravilno da kazhesh kato ne ti haresva hodi drugade. Bezsmisleno e da obqsnqvash na pypchivi deca zashto te kefi edno ili drugo. Kato ne vi iznasq neshto ne go polzvate. Tova e pazarnata ikonomika.

....kato ne ti haresva digaj gashtite i tichaj pri majka ti.

:angry1 Аз съм този,който казва,че не е правилно. Тука става въпрос за ДОГОВОРНИ отношения.Каква пазарна икономика ми говориш??? :angry1 (Евроком ги спазват засега добросъвестно според мен ) Браво за предстоящото ново увеличение на скоростите!!!

Link to comment
Share on other sites

кабела който идва в комплектите на модемите е прав, но някои модели имат auto MDI/MDIX sense, което значи че каквото и да пъхнеш ще тръгне.

 

ако на някой не му е работело с прав - лошо кримпване

Link to comment
Share on other sites

А ми да точно заради този AUTO MDI такива обърквания стават, защото с един switch така се омотах като видях как му сложиха кроснат кабел към pc и всичко тръгна :wacko:

Но ето какво казват някои източници:

Crossover cable usage is similar to that of straight-through. Crossover cables are most often used to connect two computers directly to each other, or occasionally to connect a broadband modem directly to a computer.

 

PS Но все пак ако ще си говорим за кабели, нека да е в Hardware

Link to comment
Share on other sites

Кабелният модем е от групата на мрежовите устройства и по стандарт се връзва към крайно устройство (PC) с прав кабел. Моят е свързан по този начин и си работи перфектно.

Както каза furiozo, когато порта е MDI/MDI-X auto-sense, тогава няма значение какъв кабел слагаш, освен ако не е дефектен ;)

Моите уважения към CISCO инструкторите :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък придлагам локълния ниет да стани 500 Мбита, БГ - 250Мбита и външния 125Мбита вие кво ша кажити уа :):):)

Аааа нищо ни моити да кажити :):):)

И кът ви стани външния кат локалин ко ша праити а да ва питам а ко ша праити :):):)

Ми ша ривете че съседа си свалял филма за нула цяло и пиет секунди пък вие само за 1 .... Ама тва е човече, икономика :):):)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...