Jump to content
BulForum.com

За МВР и гениалността на Явор Колев


Recommended Posts

Айде вече като уточнихме, че г-н Колев няма ценз по въпросите (и законодателството явно) на дигиталните (по ми харесва тази дума) или цифрови престъпления...еми това не е зорлен работа. Шапката и пътя.

Та нямаме нужда и тук да бъдем агитирани.

 

Държавните постове НЕ са стажантски програми. Инак ако са, казвай къде се пускат документи 'аресал съм си мЕсто у търговския регистър.

 

В малка, но много съществена грешка си. Няма ТЕХНИЧЕСКИ ценз сравнен с някой като Godfather, но сред полицаите е с един от най-високите технически цензове, ако мога така да се изразя.

Но се учудвам как всички правите една грешка. Подобна на онази, когато се събрали една шепа умни глави да докажат, че Форд (Хенри Форд) бил тъп, и започнали да му задават въпроси, а той само вдигал телефона и питал съответния специалист, който бил наел да работи за него.

 

Толкова ли е сложно наистина ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Абе вие май наистина не сте добре. Той Светлия го казва по-горе - това че не е IT специалист, не означава, че не трябва да заема този пост. Вие как я виждате начело на ПОЛИЦЕЙСКО звено, да застане някой, който няма хал-хабер що е то полиция ли? То по тая логика дай да свалим и премиери и президенти, защото нямат представа от икономика или нещо друго. Абе вие сериозно сте много интересни...

Link to comment
Share on other sites

Въпросният титан, прави, колко успешно и колко не, ще стане ясно след време, каквото може за собствената си родина. Въпросният титан е направил не лоша кариера, сравнение с който и да било, където и да било. Т.е. доказал е поне някакви качества, да знам, че всички сме по-добри, по-умни, по-знаещи и т.н. от него, но действителността е друга.

Ясно, значи единственото постижение на въпросния титан до момента е, че заема специфичен ръководен пост, без милиграм от необходимите качества и способности за това и въпреки продължителната серия от ултра мега гафове. Вярно, тук си абсолютно прав да ти кажа. Такова постижение наистина е уникално и едва ли може да се намери друго подобно някъде по широкия свят. :lol:

 

ПП. За осветлените по-горе пояснявам: имам предвид необходимите качества за въпросната полицейска служба. Да не вземете да ми скочите сега, че съм искал да вади CCIE сертификати. Защото гафовете, за които ви говорех по-горе са абсолютна подигравка именно с някои от основните принципи на полицейските институции по света.

Link to comment
Share on other sites

По-интересното от факта, че всеки малоумник може да мине през Симеоново и туй е доказано, особено ако си плати, е че той бидейки Светъл държи на тъмно отговора на многократно зададения му въпрос laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Абе вие май наистина не сте добре. Той Светлия го казва по-горе - това че не е IT специалист, не означава, че не трябва да заема този пост. Вие как я виждате начело на ПОЛИЦЕЙСКО звено, да застане някой, който няма хал-хабер що е то полиция ли? То по тая логика дай да свалим и премиери и президенти, защото нямат представа от икономика или нещо друго. Абе вие сериозно сте много интересни...

 

 

Виж сега щом си глава на звено и искаш да ги хващаш тия престъпници трябва да имаш и добри знания в сферата... За си добър в хващането им трябва поне малко можеш да мислиш като тях и да имаш представа от това което знаят те! Това полицейсво голяма наука го искарахте бе... Цял живот за полицай би учил СМЯХ и какво да не е АКАДЕМИК на полицейските науки като толкова е учил :lol:

Link to comment
Share on other sites

С риск да обидя хора като Godfather (когото уважавам, стига да не ползва обидни епитети по мой адрес, както си позволява в тази дискусийка), RaptoR, когото не уважавам заради просташкия му език, дори и хора като host (от него очаквах поне малко по-надалеч да вижда) - явно е масово явление хората да не виждат по-далеч от носа си и от собствената си паница (разбирай живот).

На път съм да спра да се учудвам обаче-май-вече. При положение, че не се разбират основни елементарни понятия, май няма какво повече да си кажем. Поне ако не друго, може да си спестите личните нападки и обиди по адрес на хора, които не познавате дори. Щото по този начин сте точно на нивото на махленския пияница в кварталната кръчма, който псува всички наред.

 

...именно с някои от основните принципи на полицейските институции по света[/b].

 

Човек ставаш някак за смях, ти хем си най-отворения ИТ специалист, N пъти пред другите, хем и си наясно с "основните принципи на полицейските институции по света", направо националното богатство на България, за съжаление емигрирало !

 

---

Айде пожелавам успех на всички !

Link to comment
Share on other sites

Ахм, разбЕрахме се.

 

Светлия иска да ни убеди, че МВР е мениждърски тип организационна структура и липсата на обективно придобити знания за конкретната дейност, не е пречка да се заема пост във част от специализирана Главна Дирекция на Министерство на вътрешните работи.

Т.е. той човека е учил за ШЕФ. Шеф на какво, нЕма значение. Можем да сме шеф на всичко. Нещо-като-нищо ала Бойко Борисов ама при борбата с организираната престъпност и превенция на закононарушения силно се съмнявам този принцип да е приложим. Нищо.

 

Най-искрени чувства се надявам неволно станалият обект на дискусия човек да е наистина кадърен и отговорен. Дано има много професионални успехи, но този принцип, това отношение към гражданите - това вие сте равни ама ние не... няма място нито тук, нито където и да е.

Link to comment
Share on other sites

И кои са тия понятия бре, Светъл? Дето не ги рабираме? Смешен си, момче, главицата ти е натъпкана с глупости, които си приел сляпо и защитаваш сляпо. Туй е разбираемо. И така и се срамуваш да си признеш кой какъв е - тати, бати и т.н. ЗАЩО?????

Link to comment
Share on other sites

С риск да обидя хора като Godfather (когото уважавам, стига да не ползва обидни епитети по мой адрес, както си позволява в тази дискусийка), RaptoR, когото не уважавам заради просташкия му език, дори и хора като host (от него очаквах поне малко по-надалеч да вижда) - явно е масово явление хората да не виждат по-далеч от носа си и от собствената си паница (разбирай живот).

На път съм да спра да се учудвам обаче-май-вече. При положение, че не се разбират основни елементарни понятия, май няма какво повече да си кажем. Поне ако не друго, може да си спестите личните нападки и обиди по адрес на хора, които не познавате дори. Щото по този начин сте точно на нивото на махленския пияница в кварталната кръчма, който псува всички наред.

 

---

Айде пожелавам успех на всички !

 

 

Това за паницата и носа с пълна сила се отнася за теб драга ми душицо дребна... Ти си тоя дето се опитва да искара "батко" си най-кадърния и най-квалифицирания, при положение че той самия само гафове е показал... И не не псуваме всички наред, а точно определен индивид според постъпките които е показал на заемащия пост!

Link to comment
Share on other sites

Виж, компютърните престъпления са кажи-речи ново нещо в нашата държава и не можеш да очакваш изведъж да изкочим със 100% калифицирани кадри. Все пак трябва да се почне от някъде. Човека все пак ходи по обучения, не е като да кажеш, че е самоук и няма на къде да се развива. Надявам се, че с течение на времето все повече ще започне да си отбира от работата. Все пак 90% от вас, че да не кажа и повече, когато сте почвали някъде работа сте минали през някакво убочение. Дали полицай ще мине през компютърно обучение или IT специалист, ще мине през полицейско обучение на пръв поглед няма голяма разлика, но честно казано, предпочитам някой, който първата му специалност е полицай да се специализира в IT насока...

Link to comment
Share on other sites

И кои са тия понятия бре, Светъл? Дето не ги рабираме? Смешен си, момче, главицата ти е натъпкана с глупости, които си приел сляпо и защитаваш сляпо. Туй е разбираемо. И така и се срамуваш да си признеш кой какъв е - тати, бати и т.н. ЗАЩО?????

 

Примерно приказката за Форд знаеш ли я ? И ако я знаеш чудно ми е как я тълкуваш ? Според мен е елементарно, но явно греша !

И не ми роднина по никаква линия. ок ? И като обиждаш не ставаш по-голям, а тъкмо обратното - смаляваш се. ;) От мен да го знаеш.

 

---

 

Викам стига толкова, видя се кой до къде какво му стига !

Link to comment
Share on other sites

Той човека не може да разбере едно. Това НЕ е пряко изборна длъжност. Не може ние да отидем и да кажем "Пеньо има силни и чувствени очи и за това той ще е еди-си-к'ъв". Така не би трябвало да става.

Трябва да имаш нужния образователен ценз, нужната професионална подготовка, нужния стаж в системата, евентуално и някакви лични качества (там за погледа) и на база това да кандидатстваш и да те изберат - огромен проблем, е че у нас назначенията не винаги са мотивирани (т.е. изискване за мотиви при назначаване на конкурсна длъжност).

Тук се сблъскваме с класическия проблем - айде да нарушим общото правило, защото този е от нашите. Ама защо? Защо да внасяме порок в иначе не лошо замислена система за контрол и функции? Защото лично познаваме еди-си-кой (там пак за погледа). Еми хубаво, и като еди-си-кой му липсват задължително изискуемия набор от налични знания, квалификация, стаж? Еми наш е и за това може.

 

Еми, не. Не може. За това средната заплата се миндилка околко 600 лв. За това хората не могат да се пенсионират с достойни пенсии. За това никой няма вяра никому. Просто, защото никога няма значение какво можеш, как го правиш и дали можеш да свършиш работа. Важно е кой си...от нашите или от вашите.

Link to comment
Share on other sites

Обидно ти е че ти задавам въпрос? О, извинете, Светли, 300 не го дига, каво значи някаква си Спарта. Последно питам - защо те е срам да отговориш? И пак - де е Карамана в тая дискусия - щеше да стане весело!

Link to comment
Share on other sites

С риск да обидя хора като Godfather (когото уважавам, стига да не ползва обидни епитети по мой адрес, както си позволява в тази дискусийка), RaptoR, когото не уважавам заради просташкия му език, дори и хора като host (от него очаквах поне малко по-надалеч да вижда) - явно е масово явление хората да не виждат по-далеч от носа си и от собствената си паница (разбирай живот).

На път съм да спра да се учудвам обаче-май-вече. При положение, че не се разбират основни елементарни понятия, май няма какво повече да си кажем. Поне ако не друго, може да си спестите личните нападки и обиди по адрес на хора, които не познавате дори. Щото по този начин сте точно на нивото на махленския пияница в кварталната кръчма, който псува всички наред.

Публичните люде се оценят по публичната им дейност или липсата на такава. В случая многократно задавах въпроса какви сериозни публични постижения на въпросния индивид можем да противопоставим на всеизвестните гафове, та поне малко да замажем ситуацията. Осветлен отговор обаче така и не получихме, а само разтягане на локуми.

 

 

Човек ставаш някак за смях, ти хем си най-отворения ИТ специалист, N пъти пред другите, хем и си наясно с "основните принципи на полицейските институции по света", направо националното богатство на България, за съжаление емигрирало !

Светлий, работата ми е да се занимавам с информационна сигурност и предотвратяване на любимите на Явор Колев киберпрестъпления за компания от списъка Fortune 50, която пък работа изисква и контакти понякога с властите, отговорни за този вид престъпления, както и изискването за задълбочено познаване на законодателството в тази област. Затова проявите на въпросния титан някак си не могат да предизвикат нещо друго освен бурен смях, сравнявайки ги (пази Боже) с истинската работа на хората по света. А предизвикват смях, защото се радвам, че отдавна нямам никаква връзка с въпросната абсурдна действителност.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, срам го е явно от нещо момъка. А ти добре че не си видял резила на въпросния индивид. Че посрами не само България, но и всички потребители на услугата с невежеството си.

Link to comment
Share on other sites

...Светлий, работата ми е да се занимавам с информационна сигурност и предотвратяване на любимите на Явор Колев киберпрестъпления за компания от списъка Fortune 50, която пък работа изисква и контакти понякога с властите, отговорни за този вид престъпления, както и изискването за задълбочено познаване на законодателството в тази област...

 

Няма как да се въздържа. Значи не само си в топ класацията на световните ИТ специалисти, ами си готов и за топ длъжност във вашето МВР, пък даже като гледам и задълбочено познаваш законодателството в тази област. Това е страхотно, ако е вярно, но се опасявам, че се разминаваш малко с действителността. Не знам дали успяваш отстрани да се чуеш и видиш: ТОП IT, ТОП полицай, ТОП магистрат - и всичко това в едно: Godfather.

Има една приказка: и да не е вярно, е добре казано (si non e vero e ben trovato) ! ;)

 

...А предизвикват смях, защото се радвам, че отдавна нямам никаква връзка с въпросната абсурдна действителност.

 

Aми как да имаш, ти си направо в паралелна вселена !

 

Едит:

 

И да те питам нещо. Колко души във вашата топ 50 компания ти знаят името ? 2, 3, 10 ?

Е, пък чичо ти Явор го знае почти цяла България. Даже двамата с теб си пишем сега за него. А за теб дали някога някой ще си пише ?

Позамисли се малко в тази посока! Сега може и да се подиграваш колкото си искаш, че е без значение, но значението е голямо.

Това е и комплекса на малките хора, дето все са по-знаещи и можещи от големите.

Link to comment
Share on other sites

И да те питам нещо. Колко души във вашата топ 50 компания ти знаят името ? 2, 3, 10 ?

Е, пък чичо ти Явор го знае почти цяла България. Даже двамата с теб си пишем сега за него. А за теб дали някога някой ще си пише ?

Позамисли се малко в тази посока! Сега може и да се подиграваш колкото си искаш, че е без значение, но значението е голямо.

Това е и комплекса на малките хора, дето все са по-знаещи и можещи от големите.

Бахахахаха, човече, защо си толкова убеден, че всички нормални хора трябва да страдат от остра форма на нарцисизъм? Ако болшинството говореха за мен такива неща, каквито за въпросния ти любимец, щях отдавна да съм се гръмнал, вервай ми. :lol:

 

ПП. Всъщност лайтмотива на пледоарията ти е, че е важно да си известен и в на хората устите. Ама подробностите са без значение. То по тази схема вече е трудно да се води диалог, освен ако не е с медицинска цел.

Link to comment
Share on other sites

Godfather, защо изобщо взимаш отношение, при положение, че не искаш да имаш общо с нашата действителност? Ако си искал да помогнеш по някакъв начин на държавата ни, пък да беше останал! Сега е много лесно да седиш отстрани и да критикуваш всеки опит на някой да подобри нещо в страна ни. Ние тепърва започваме да се развиваме в тая насока и е нормално в началото да е трудно и не винаги нещата да стават "по учебник". Винаги е най-лесно да се плюе и критикува. Стегнете се малко!

Link to comment
Share on other sites

Да сте стегнем? Я иди се снимай с комунистическата си логика. Тия съветски принципи "нямаме опит, ще караме през бустаня" е крайно време да се изчерпи търпимостта към тях.

 

И какви са тия откровени глупости да ми рекламират някой не с дейността му ами с това колко хубав човек бил? Има си конкурси за красота - ама пак с жури.

 

И какви са тези нападки към @Godfather на лична основа? Имате ли нещо да кажете или само си показвате нивото на развитие? Що за аргумент срещу въпросите и тезите му може да е сляпото повтаряне, че е емигрант и работи в частния сектор? Чудя се защо въобще ви отговаря сериозно?!

 

___________

 

Вдъхновено от темата - служебното куче на ПУ, САРА, го издигаме за декан. Има стаж, няма ценз и е мноого добричко и готино. По логиката на темата става.

Link to comment
Share on other sites

Хост, говориш, колкото да си правиш вятър на устата! Първо, никъде не съм казал, че съм на принципа "нямаме опит, ще караме през бустаня". Казах, че с времето и опита и познанията ще се натрупат. Вие искате изведнъж да изкочим с кадри, което знаеш, че е просто невъзможно! И второ, разбиранията ми изобщо не са комунистически, не знам защо се нахвърляте да обиждате хората персонално, а не коментирате темата с нормален тон. Уж сте зрели хора, а се държите като пубертети.

Link to comment
Share on other sites

"с времето и опита и познанията ще се натрупат"?! Кои, тези изначално нужни за заемането на длъжността? Или за извършването на работата?

 

Тия тънки лафчета не ми минават.

 

А никой впрочем не попита, аджеба каква е длъжностната характеристика на "Главен инспектор - сектор Компютърните престъпления към ГДБОП". Напълно е възможно дори да няма изискване за техническа грамотност или степен на образование.

 

Пак подчертавам, проблема не е конкретния човек или позицията, която заема. Проблема е опита да ни се вмени отношение, което НЕ сме длъжни да имаме. И точно това "благодарствено" отношение, за нещо което е "работа" на някой е крайно противен аспект на народопсихологията - не само нашата.

 

____________________________

 

Във връзка със >

ЗМВР Чл. 170.

(1) Държавните служители в МВР съобразно изпълняваните функции и притежаваната квалификация изпълняват държавна служба в МВР в една от следните категории:

1. категория А - висш ръководен персонал;

2. категория Б - ръководен персонал.

3. (доп. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) категория В - експертен персонал с ръководни функции и експертен персонал с контролни функции;

4. категория Г - експертен персонал;

5. категория Д - изпълнителски персонал с контролни функции;

6. категория Е - изпълнителски персонал.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г.) Категориите по ал. 1 за държавните служители в МВР имат следните специфични наименования:

1. категория А - главен комисар, старши комисар;

2. категория Б - комисар;

3. категория В - главен инспектор, старши инспектор;

4. категория Г - инспектор;

5. категория Д - главен полицай/главен пожарникар/главен спасител/главен сътрудник;

6. категория Е - полицай/пожарникар/спасител/сътрудник.

(3) (Отм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.)

(4) (Отм. - ДВ, бр. 109 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.)

(5) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) Министърът на вътрешните работи определя в категории Г и Е степени, отразяващи професионалния опит на служителите.

(6) Новопостъпилите държавни служители, които подлежат на задължителна първоначална професионална подготовка, се назначават като стажанти за периода на обучението.

(7) Министърът на вътрешните работи утвърждава Класификатор на длъжностите в МВР, който се обнародва в "Държавен вестник".

 

чл. 6, ал.3, т.6 от НПЕКДА

6. длъжността "главен инспектор" е свързана с осъществяването на контролни функции по прилагане на законодателството в дейността на администрацията и на други физически или юридически лица и с изготвянето на анализи и отчети във връзка с контролната дейност; главният инспектор носи пряка отговорност за съставяните от него актове, както и за действията си в изпълнение на длъжността;

и

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:T8XryW5Ip3UJ:www.dhr.mvr.bg/NR/rdonlyres/2D003F05-2998-4351-97A9-BCF014809177/0/zap1077.pdf+%D0%9A%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80+%D0%BD%D0%B0+%D0%B4%D0%BB%D1%8A%D0%B6%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5+%D0%B2+%D0%9C%D0%92%D0%A0&hl=bg&gl=bg&pid=bl&srcid=ADGEESiiy0sHOogHljGEFlhYT6B-BseGY3zBRAoKCOK2O0ZxSoBUnodgVubuQs0NWNhO7bO6SYuWNchBpsCtD2ySLTSUMOoVYStnp7iOT_vFMzBxN69zbswvEuzvILsizsLNV8ChsD8Q&sig=AHIEtbTcZ-2-KzdOZcQ9RKi9o12GZqcwUQ

 

Т.е.

изискуемата образователна степен е магистър :)

II. Експертни длъжности с контролни функции

1. Главен инспектор магистър

Link to comment
Share on other sites

 

.... МВР и всичките му сателити са кошмарна история. Паметник на безхаберието и колос на продажността. Жалко че има кадърни хора там, жалко..

Те кадърните не се задържат дълго там.... или им помагат да си тръгнат...., или те сами, след като се усетят в какъв батак са нагазили се насочват към сфери в които могат да се развиват... Вътре остават екземпляри които или не могат, дет се вика - на две магарета слама да разделят... и поради тази причина нищо друго не става от тях, или хора които са овладяли до съвършенство различните техники за облизване на свинктери (тези вторите са така наречените - проспериращи в системата кадри)

 

... Това добре, обаче питам: и какво от това. Той ли трябва да е най-големия ИТ специалист в МВР ? Пак ще можете сами да си отговорите, надявам се!

Виж сега! Не искам да се заяждам с теб, но нека и аз да ти задам един въпрос. Как мислиш, дали не е задължително шефът на едно невро-хирургично отделение да бъде невро-хирург, вместо да речем - анатомопатолог? Мисля, че и сам ще можеш да си отговориш на така поставеният въпрос ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

А иначе си мисля, че е крайно време някой да вземе, да пусне водата и тази тема да отплува на полагащото и се място! Не мислите ли, че е прекалено тенденциозно направена с идеята да има едно местенце, където на който му се прииска да може да тегли един-два ритника на Светлия? Жалка работа е това според мен.

Link to comment
Share on other sites

...Виж сега! Не искам да се заяждам с теб, но нека и аз да ти задам един въпрос. Как мислиш, дали не е задължително шефът на едно невро-хирургично отделение да бъде невро-хирург, вместо да речем - анатомопатолог? Мисля, че и сам ще можеш да си отговориш на така поставеният въпрос...

 

:) Ама верно ли и ти не правиш разлика ? Има малка, :) но пак съществена разлика. Едното е болница, а другото не е топ фирмата на Godfather, а полиция. И шефа на даден сектор въобще не трябва да е най-големия ИТ специалист, такива ще си наемат по колкото искат, стига да си пооправят кадровата политика, т.е. шефа трябва да е професионален полицай, а не сисадмин, програмист или нещо от сорта.

 

Едит: а вече казах, че сред полицаите той е с един от най-големите ИТ цензове, така дали е по-ясно ?

 

 

...А иначе си мисля, че е крайно време някой да вземе, да пусне водата и тази тема ... Жалка работа е това според мен.

 

А темата е показателна. Само може да бъде прекръстена на За малките хора и техните комплекси: как най-добре да се избият. Визирам специално двамата модератори, които направиха темата и я започнаха с обидни реплики.

Link to comment
Share on other sites

:) Ама верно ли и ти не правиш разлика ? Има малка, :) но пак съществена разлика. Едното е болница, а другото не е топ фирмата на Godfather, а полиция. И шефа на даден сектор въобще не трябва да е най-големия ИТ специалист, такива ще си наемат по колкото искат, стига да си пооправят кадровата политика, т.е. шефа трябва да е професионален полицай, а не сисадмин, програмист или нещо от сорта.

 

Едит: а вече казах, че сред полицаите той е с един от най-големите ИТ цензове, така дали е по-ясно ?

 

 

 

 

А темата е показателна. Само може да бъде прекръстена на За малките хора и техните комплекси: как най-добре да се избият. Визирам специално двамата модератори, които направиха темата и я започнаха с обидни реплики.

 

 

Светъл след камарата глупости които изписа може да се обобщи че Явор Колев е "супер пич" Първо защото го познаваш и Второ защото хората говорели за него (без значение че го плюят)... Че то тогава Хитлер и Сталин ги дели едно познанство с теб от това да станат най-големите пичове в историята :lol: Питаше с какво Godfather е повече от тоя - ами за разлика от ония сульо Колев, Godfather ако беше направил такива гафове в неговата фирма директно щяха да му покажат вратата, а щом не са явно наистина е заслужил със качества да бъде там, защото "в чужбината" българската шуробаджанащина не върви...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...