Jump to content
BulForum.com

За МВР и гениалността на Явор Колев


Recommended Posts

Браво, тази година тема, догодина форум ! :)

 

Благодарение на модераторите на форума, Явор Колев най-после се сдоби и със собствена тема. Сега се очаква да му се отдели и едно разделче, като накрая естествената еволюция ще доведе до собствен форум на човека.

 

Трябва да се отдава дължимото, на значимите хора ! Даже предлагам на модератора, който я направи, да създаде и фен група във Фейсбук, там ще е още по-резултатно.

 

---

И по темата:

 

 

явор колев не седи без работа.

 

той не спи - той дебне!

 

Явор Колев си е супер пич ! Един от малкото честни полицаи, кой каквото и да говори.

А пък някой, ако ми каже, че ситуацията в БГ е нормална. Поне малко ред трябва да има. Ясно е, че поне в обозримо бъдеще домашните абонати няма да бъдат притеснявани, но пък организаторите на масовата кражба печелят милиона от труда на други - не е честно някак.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

да! само той може да лети до бойко, за да пият кафе на луната със супермен и да подритват чък норис под масата докът разцъкват сантасе...

 

Това на база на голата му глава ли го казваш, или имаш други аргументи. Човека си е просто изключително готин и разбран. И е един от много малкото полицаи с които можеш да си говориш технически. Не казвам, че е някакъв супер хакер, но просто е в час с технологиите. А и почти нон стоп ходи на обучения тук и там по света.

 

...ама все пак нито една акция с име досега не е завършила с присъда. може би реалните обстоятелства не са точно каквито им се иска на МВР.

 

Ами просто такива като него може да са много високо, но са на ИЗПЪЛНИТЕЛНА позиция, т.е. някой друг диктува правилата на играта. Аз лично съм склонен точно на МВР да сложа най-висока оценка, даже и като доверие. Може би малко по-грамотни само трябва да са. Проблема не е в МВР.

Link to comment
Share on other sites

Това на база на голата му глава ли го казваш, или имаш други аргументи. Човека си е просто изключително готин и разбран. И е един от много малкото полицаи с които можеш да си говориш технически. Не казвам, че е някакъв супер хакер, но просто е в час с технологиите. А и почти нон стоп ходи на обучения тук и там по света.

 

 

 

Ами просто такива като него може да са много високо, но са на ИЗПЪЛНИТЕЛНА позиция, т.е. някой друг диктува правилата на играта. Аз лично съм склонен точно на МВР да сложа най-висока оценка, даже и като доверие. Може би малко по-грамотни само трябва да са. Проблема не е в МВР.

 

 

Пф да ти имам и оценката и доверито в най-недъгавата ни струкутра МВР... Ние сме на челните места по бройка полицай на глава от населението и същевременно сме с нисък процент на разкрити престпления, има ширеща се корупция на абсолютно всички нива на МВР! С кое точно залужават високата оценка? Те още малко и чип в х*я да ми сложат да следят коя, кога и колко еба...

Link to comment
Share on other sites

Явор Колев си е супер пич ! Един от малкото честни полицаи, кой каквото и да говори.

 

Щях да кажа най-големия виц, ама то не е виц, то е трагедия това изказване... Светъл, освети ти се филма тотално. Нямам думи просто... blink.gif laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Щях да кажа най-големия виц, ама то не е виц, то е трагедия това изказване... Светъл, освети ти се филма тотално. Нямам думи просто... blink.gif laughing.gif

 

Освен празни приказки, имаш ли нещо съществено да кажеш ? Или е просто от скука ?

Link to comment
Share on other sites

Освен празни приказки, имаш ли нещо съществено да кажеш ? Или е просто от скука ?

 

 

Удобно подмина моите и на mobo забележките към твоето любимо МВР... Май ти си пишеш колкото да не заспиш...

Link to comment
Share on other sites

Удобно подмина моите и на mobo забележките към твоето любимо МВР... Май ти си пишеш колкото да не заспиш...

 

Според мен именно в тази структура има най-много хора, които искат да си вършат работата добре. Не съм казал, че няма корупция там, не съм казал, че няма и черни овце - последните ги има навсякъде.

Но точно полицаите са изпълнители, с много малка възможност от тяхна страна да варират в действията си. За разлика примерно от масовата корупция в съда, където са с имунитети, независими, не знам си какви, и де факто с много по-отвързани ръце от полицаите. Затова и казах, че най-много доверие имам точно в МВР.

 

А за на мобо твърденията, ами не това, че го познавам добре го прави толкова готин, но именно заради това, че го познавам добре, знам че е толкова готин. И като е в медиен фокус какво, дай сега щото е така да го оплюем - да ти имам и логиката.

А ако смяташ МВР за злата машина, не виждам какво още можем да си кажем. Аз ги смятам пък за онези, които работят за мен и за всички граждани на Републиката, но всеки е свободен да си има гледната точка.

И за общественото благо и финансовите интереси. Предполагам знаеш, че има закони за всички, включително и такъв който регламентира работата на МВР. И в случая МВР работи за този, който по законов път е поискал да работи. Нормално е финансово заинтересованите страни да са по-организирани и по-наясно как да НАКАРАТ МВР да работи за тях. А това, че според теб няма кой да кара МВР да работи за общественото благо, не означава, че този чиито права защитава по закон е лошия в приказката (в случая носителите на авторските права).

Link to comment
Share on other sites

btw блажени са верющите, че МВР е по-чисто място от правосъдното министерство (не само дирекция Полиция, ами цялото МВР).

 

Впрочем да не стане грешка, редовите полицаи (до инспектор) са наистина свестни хора повечето - просто нагласата в системата (както и в цялото ни общество) е грешна.

 

_____________

Но точно полицаите са изпълнители, с много малка възможност от тяхна страна да варират в действията си. За разлика примерно от масовата корупция в съда, където са с имунитети, независими, не знам си какви, и де факто с много по-отвързани ръце от полицаите. Затова и казах, че най-много доверие имам точно в МВР.

 

В огромна грешка си. Имунитети отдавна няма (да, огромна грешка, че ги няма). Точно разследващите органи + прокуратурата съсипват огромната част от делата.

А най-големите проблеми дори не са в наказателните, а в търговските колегии на съдилищата. Там е големия наплив от дела, там се преразпределя произведеното от икономиката.

 

Но явно Цецко добре работи и му върви PR-чето.

Link to comment
Share on other sites

...В огромна грешка си. Имунитети отдавна няма (да, огромна грешка, че ги няма)...

 

 

Казваш, че са махнали имунитета на съдии и прокурори ? Честно казано не го знаех.

А на Цецко PR -a го остави, въпреки че е добър. Аз говоря изключително от личен опит. Познавам изключително голям брой полицаи в цялата страна, и по-малък, но все така голям брой прокурори и съдии. 3-4 години това ми беше работата.

И знам какво е в МВР, и знам какво е в съда. Много рядко полицай ще поиска пари, естествено и тези ги има, докато в съда е много често.

Тук в Пловдив има няколко известни адвоката (единия ми е роднина даже), които са нещо като гара-разпределителна за подкупите на съдии и прокурори.

 

Просто в момента са се притаили и чакат да видят накъде ще задуха вятъра, че в момента не им харесва накъде духа.

 

... Точно разследващите органи + прокуратурата съсипват огромната част от делата.

 

Точно затова и някъде по-рано казах, че е добре да са малко по-грамотни полицаите. Но ако познаваш малко от най-грамотната част от тях, дознателите - сам ще се убедиш. Поне засега са все някакви абсолютни новобранци, дето не знаят точно къде са попаднали даже. Не всички де, но повечето.

 

Едит: дай ако ти се намира източник, където да се информирам откога нямат имунитет магистратите. Да не би да имаш предвид, че нямат вече абсолютен имунитет.

Link to comment
Share on other sites

предлагам ти ако ще се дърлим надълго и нашироко да минаваме в някоя съседна тема.

 

 

черните овце се открояват ако мнозинството в стадото са бели, в противен случай е обратното. а белите овце са виновни ако са в малцинство, защото не са пратили палавите черни овце за храна на вълците.

 

в МВР са държавни служители, следователно техния интерес трябва да е единствено и само държавния, т.е. обществения. частните интереси нямат право да харчат държавни пари, ползвайки държавни инструменти, за постигането на целите си. държавните пари са моите и твоите, тоест нашите и срещу тях аз очаквам свършена работа, а ти каквато си искаш гледна точка имай. свършена работа няма.

 

За темата ок, избери някоя ще следя къде си писал.

 

А за "в МВР са държавни служители, следователно техния интерес трябва да е единствено и само държавния, т.е. обществения. частните интереси нямат право да харчат държавни пари" - не съзнаваш ли, че това си е чист идеализъм, дето и в на Платон Идеалната държава го няма.

МВР е защитник на права, по дефиниция. Но ти ако не му кажеш, ясно, писмено и законно, че твоите "обществени" права са нарушени, има да чакаш да ти ги защитава. Е, в случая финансово заинтересованите не страдат от подобни скрупули, и директно и най-законно впрягат МВР да работи за тях.

Link to comment
Share on other sites

Казваш, че са махнали имунитета на съдии и прокурори ? Честно казано не го знаех.

 

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82_%28%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%29

 

Това обаче не значи, че нямат. На "нормален език" ето с какъв имунитет се ползват сега (ще цитирам от един друг форум) >

 

Аз считам, че функционалния имунитет трябва да остане. И ще се мотивирам защо. Ще говоря от името на служителите, работещи работата си както трябва. Преценявам, че имам това право. Когато бях "ченге на пътя" имунитет нямах. Срещу куршумите и заплахите имунитет не може да има. Но никой не ме караше да изпращам боклуци в пандиза. Това явно се е вършело от хора заемащи сегашната ми длъжност тогава. Нито да повдигам обвинения, нито да удържам на всякакви "торпедни атаки". Просто - работа на пътя като милиционер/ полицай в по късно време. Полицейската работа е моментна, без последващи действия. Задържаш - и в полицията. Няма време за противодействие. Тук обаче не е така положението. Пример: Награбиш голям престъпник и започнеш делото. То си върви, следва своя процесуален ход и обръчът започва да се затваря около....да предположим имащ влияние престъпен бос. Не е тайна, че люде от такъв мащаб имат доста солидни връзки и пари естествено. Че ще бъдат ангажирани най - добрите адвокати това е ясно. Че ще има други подмолни атаки също е ясно. При положение, че нямаш функционален имунитет би станало следното:

1. Ще потекат жалби срещу разследващия, което ще доведе до проверка срещу него.

2. Основателни или не, те ще доведат до сътресение в разследването. Това като се подплати с пари става доста опасно.

3. Разследващия се се дезориентира, депресира и ще си каже - аве я вървете всички на............та си. Това е неизбежно.

4. Престъпника ще се кефи, щото така или иначе това е в синхрон с неговата основна цел - да излезе сух от водата.

5. По този начин делото ще се порази право в сърцето....направо ще се ликвидира. Процесуално разбира се.

Адвокатите имат един лаф....колкото по го забавим, по го печелим. Прави са - така си е.

6. Делото евентуално ще се даде на друг разследващ - "нашия"...

7. Отнемането му ще се мотивира с евентуална основателност на жалбата срещу магистрата.

Ако такъв случай би останал единичен - не е проблем. Проблема е, че това ще стане практика. Едно дело....не е фатално. Тук обаче ще се приложи "каскадния" принцип...едно ще влече след себе си друго.

Та така....възможности многооооооооо...........

Та....функционалния имунитет не е пречка за търсене на наказателна отговорност от виновен магистрат....защото е свързан единствено с работата и само с нея.

И за действия произхождащи от нея.

Задавали ли сте си въпросите, какво би станало, ако той отпадне.

Ще стане следното:

1. Съдилищата ще задържат под стража много по - малко.

2. Разследващите ще имат многократно "по - мек" подход към престъпниците.

3. Прокурорите ще станат "притъпени остриета" на обвинението. Да не е луд да внася обвинение срещу някой бос, което може да му струва много.

Много може да се пише но няма смисъл. Основното изнесох.

И ако това стане, ще продължавате да си пишете във форума и да цъкате с език.....ей няма правосъдие в тая държава.

И Ви уверявам - няма и да има.

Някой би казал - то и сега толкова има. Може и да е прав, но подбора на кадрите няма НИЩО ОБЩО с имунитета, мили колеги и граждани, вземащи участие във форума.

Лек ден на всички.... :) :) :)

 

 

И пак казвам , проблема е в ОСНОВНОТО нежелание работата да се върши по надлежния ред - из висшите етажи.

 

Ако някой му е интересно, още за т.н. "Функционален имунитет" > http://conf.ru.acad.bg/bg/docs/cp09/7/7-13.pdf

Link to comment
Share on other sites

Това на база на голата му глава ли го казваш, или имаш други аргументи. Човека си е просто изключително готин и разбран. И е един от много малкото полицаи с които можеш да си говориш технически. Не казвам, че е някакъв супер хакер, но просто е в час с технологиите. А и почти нон стоп ходи на обучения тук и там по света.

Това не трябваше ли да е в темата за вицовете? Освен ако не става въпрос за някой друг Явор Колев, а не онзи, който се прочу с изпращането на призовки от Hotmail пощенска кутия. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това не трябваше ли да е в темата за вицовете? Освен ако не става въпрос за някой друг Явор Колев, а не онзи, който се прочу с изпращането на призовки от Hotmail пощенска кутия. :lol:

 

Е и ? Да допуснем, че е сгрешил.

 

Сигурен съм, че ти никога не си допускал никакви грешки, никъде. Особено в работата си нали ?

Хубаво е да се посмееш на някой като падне или сгреши или нещо от сорта, но само ако е добронамерен смях. Като стане саркастично злонамерен (да не кажа злобен), работата е друга. Тогава веднага възниква въпросът този който се присмива, толкова ли е безгрешен и отворен :confused

И отговорът е, че колкото повече се присмиваш, толкова повече има за какво на теб да ти се смеят и толкова по-смешен става присмиващият се. Да не кажа жалък !

 

Сега твоя смях от кой е ? Г-н Безгрешни !

Link to comment
Share on other sites

Е и ? Да допуснем, че е сгрешил.

 

Сигурен съм, че ти никога не си допускал никакви грешки, никъде. Особено в работата си нали ?

Хубаво е да се посмееш на някой като падне или сгреши или нещо от сорта, но само ако е добронамерен смях. Като стане саркастично злонамерен (да не кажа злобен), работата е друга. Тогава веднага възниква въпросът този който се присмива, толкова ли е безгрешен и отворен :confused

И отговорът е, че колкото повече се присмиваш, толкова повече има за какво на теб да ти се смеят и толкова по-смешен става присмиващият се. Да не кажа жалък !

 

Сега твоя смях от кой е ? Г-н Безгрешни !

 

 

Едно е да направиш грешка, друго е да се осереш тотално и да станеш за посмешище... Ама ти май разлика не правиш...

Link to comment
Share on other sites

Едно е да направиш грешка, друго е да се осереш тотално и да станеш за посмешище... Ама ти май разлика не правиш...

 

Само малките хорица, дето винаги стоят притаени в сянката, никога не се осират и не стават за посмешище - но пък винаги си остават малки хорица.

 

Предпочитам да се осирам здраво, ама да съм голям човек - от тия дето остават в историята.

Link to comment
Share on other sites

---

 

И точно най-дребните душици, са най-големите подигравачи.

 

П.П. Не визирам никого тук, всеки си знае обаче какъв е !

 

Хахах оставал в историята хахах като какъв?Като тоя дето се осира? Като дрисльо? хахахаха

 

Еми да, ама сега пишем за Явор Колев и далеч не сме само ние. Ти като господин Никой, и аз като същия. Предпочитам обаче да съм като него някой за който да се говори (и добро и лошо). Отколкото да съм дребната, сива, безлична душица, която много е отворена на подигравки и никога, ама никога не е грешила. ;)

 

Ох горкия... Крайно време беше да си признаеш, че страдаш от хронична липса на внимание :lol:

 

Направо се чудя да се смея ли като ти чета постовете, или да плача. Но май към второто отивам. Нищо остани си със здраве, окончателно разбрах, че няма нищо което да можем да си кажем с теб (меко казано). :lol:

Link to comment
Share on other sites

---

 

И точно най-дребните душици, са най-големите подигравачи.

 

П.П. Не визирам никого тук, всеки си знае обаче какъв е !

 

 

 

Еми да, ама сега пишем за Явор Колев и далеч не сме само ние. Ти като господин Никой, и аз като същия. Предпочитам обаче да съм като него някой за който да се говори (и добро и лошо). Отколкото да съм дребната, сива, безлична душица, която много е отворена на подигравки и никога, ама никога не е грешила. ;)

 

 

Ох горкия... Крайно време беше да си признаеш, че страдаш от хронична липса на внимание :lol: А така поплачи си може да ти олекне :) На мен чак жал ми стана, няма да тормозя повече "дребната ти сива, безлична душица" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ох горкия... Крайно време беше да си признаеш, че страдаш от хронична липса на внимание :lol: А така поплачи си може да ти олекне :) На мен чак жал ми стана, няма да тормозя повече "дребната ти сива, безлична душица" :lol:

 

Каза форумното ехо !

Ако си зададеш въпроса защо ти е излязло такова име, може и да намериш изхода. ;)

 

Няма как да знам защо ти е хрумнал всеки глупав епитет с който ме наричаш душицо...

 

Далеч не е епитет, и далеч не го твърдя само аз (който търси намира, разгледай се из форума). Но както изглежда и надежда няма дори, да си запиташ сам защо звучиш като ехо. ;)

Link to comment
Share on other sites

Е и ? Да допуснем, че е сгрешил.

Ти момче явно идея си нямаш каква е разликата между допускане на грешка и проявата на постоянна техническа имбецилност от индивид, наричащ се гордо експерт, при това май единствения от този калибър в цялото МВР. Между другото ето така завършват презентациите на въпросния "експерт", ако не си виждал случайно:

 

1174923721_47e09851f0.jpg

 

 

Само малките хорица, дето винаги стоят притаени в сянката, никога не се осират и не стават за посмешище - но пък винаги си остават малки хорица.

 

Предпочитам да се осирам здраво, ама да съм голям човек - от тия дето остават в историята.

Това горното предполагам вече е достатъчно за поставяне на съответната диагноза.

Link to comment
Share on other sites

Off/ Чак сега забелязвам съществуването на тази тема - като гледам май е започнала с прехвърляне на постовете от друга тема. Както и да е, ще си позволя да преименувам подзаглавието "Размисли и страсти" с нещо друго, тъй като тази фраза се очертава да стане заглавие на другия раздел. Надявам се, че след дребната ми корекция няма да има сърдити. :)

Link to comment
Share on other sites

Ти момче явно идея си нямаш каква е разликата между допускане на грешка и проявата на постоянна техническа имбецилност от индивид, наричащ се гордо експерт, при това май единствения от този калибър в цялото МВР. Между другото ето така завършват презентациите на въпросния "експерт", ако не си виждал случайно:

 

1174923721_47e09851f0.jpg

 

 

 

Това горното предполагам вече е достатъчно за поставяне на съответната диагноза.

 

Аз г-н Безгрешни, съм поне малко наясно, че не висш служител на подобна позиция трябва да е най-големия експерт в МВР. А ти явно бъркаш понятията. Но ти самият като "виден" технически експерт, може би няма нужда и да си наясно. Казах, че за разлика от много негови колеги (даже повечето) с него можеш да "коментира" технически въпроси. Но той е висш ръководен кадър от МВР, работата далеч не му е да преинсталира РС -та и да оправя мрежи - не я бъркай с подобна на твоята.

 

А за диагнозата не знам, не съм аз г-н Присмехулко Безгрешников с ярките епитети. Ако си поразразшириш кръгозора, все ще намериш къде да прочетеш кои са най-безгрешните хора и кои са големите присмехулковци.

 

---

Онзи ден един "гл.експерт" в сервиз за коли ми обясняваше, кой и как давал концесиите за минерални води :confused

Явно е някаква "експертна" болест, щом в една област са много пред другите, значи мнението им и във всички останали е меродавно.

И ако някой не знае как да си смени филтъра на колата, значи е къде къде по-зле от тях. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...