Jump to content
BulForum.com

Процесора работи на 60 градуса


Recommended Posts

Нещо не е наред, процесора работи на 60 градуса, а като се натовари става 67-68 до 70. Кулера мога да си нагласям оборотите и няма разлика нали ще работи на 2900 или на 5400, разлика най много 1 градус. Та си мисла че нещо не е наред с паста или слагането на вентилатора. някой ще ми каже ли какво точно трябва да се направи за да се сложи правилно. Пробвах с два вентилатора, и с двата е еднаква температурата. значи не е от вентилаторите

Link to comment
Share on other sites

Triabva da razkacish radiatora i da vidish dali mezdu nego i CPU-to ima pasta, dali e zakrepen kato horata..... i t.n. Ako niama pasta, slozagash i gledash kakav ste e efekta.

A siguren li si che datchika meri temperaturata kato horata? Da ne te luze?

Link to comment
Share on other sites

MB: Gigabyte GA-7VT600

 

Това дъно мери с 20 градуса отгоре.

siguren li si i kak go razbra

 

Triabva da razkacish radiatora i da vidish dali mezdu nego i CPU-to ima pasta, dali e zakrepen kato horata..... i t.n. Ako niama pasta, slozagash i gledash kakav ste e efekta.

A siguren li si che datchika meri temperaturata kato horata? Da ne te luze

 

Като слагах другия вентилатор имаше доста паста на процесора, възможно ли е да е от това. Самия радиатор трябва ли да се гланцирва нещо. Има ли значение ква паста ще сложа

Link to comment
Share on other sites

Барни радиоатора, ако не е много топъл, значи няма добър контакт м/у радиатора и процесора или има твърде много паста. Пастата трябва да е много тънко сложена, защото се получава обратен ефект иначе.

Link to comment
Share on other sites

Барни радиоатора, ако не е много топъл, значи няма добър контакт м/у радиатора и процесора или има твърде много паста. Пастата трябва да е много тънко сложена, защото се получава обратен ефект иначе.

преди да се сложе радиатора имаше бая паста върху процесора, може ли да е от това

Link to comment
Share on other sites

имах същия проблем като теб и като разделих процесора изчистих го и го намазах с паста температурата ми падна с 20 градуса

Link to comment
Share on other sites

И аз имах същия проблем. Наскоро си взех нова духалка и като я сложих, температурата на CPU-то от 38-40 градуса скочи на 55. Проблема беше в пастата. Свалих вентито изчистих добре процесора и хиитсинк-а отдолу и сложих silver grease (преди това бях с бяла CM паста). Буутнах и всичко беше 6+. Внимаваи обаче, както каза Runner, да не се олееш с пастата. Трябва да е много тънко нанесена. Съвсем лекичко отгоре в/у процесора. Айде успех ;)

Link to comment
Share on other sites

Бялата паста е по-добра от тая на Титан, просто не си бил сложил добре радиатора и от там ти се е получила тая разлика. Вчера и аз си свалях радиатора, за да го чистя и като го сложих температурата показа 60 градуса, точно 20 над нормалната. Оказа се че съм го обърнал.

Link to comment
Share on other sites

Бялата паста е по-добра от тая на Титан, просто не си бил сложил добре радиатора и от там ти се е получила тая разлика. Вчера и аз си свалях радиатора, за да го чистя и като го сложих температурата показа 60 градуса, точно 20 над нормалната. Оказа се че съм го обърнал.

че то има ли разлика как ще сложиш радиатора, мислех че не може да се сбърка

Link to comment
Share on other sites

Обаче ако си оставил старата паста върху процесора и върху нея си сложил новата - почисти го , не е добре така да стои.Иначе за дъно гигабайт е нормално това.

Link to comment
Share on other sites

В дъното е проблема!!!!

Аз се разделих точно с такова дъно!!!!

Показва 15-20 градуса отгоре

Абе то да показва повече хубаво, ама ако е вярно тогава е лошото, все пак барнах радиатора и беше бая топъл, едвам издържа ръката ми. Иначе тва за пастата не го знаех. Процесора беше пълен с паста, не съм го чистил, за тва си мисла че е станало така

Link to comment
Share on other sites

Shtom e baia topul radiatora vazmozno e da sa 60 gradusa. Choveshkata ruka niakade tolkova moze da tarpi - okolo 60 (za vseki e individualno, no niakade tolkova). No e i viarno che Gigabyte dunata imat tozi problem s temperaturnia datchik. A sega de :confused Koe e viarnoto :confused

Link to comment
Share on other sites

Utre shte maham ventilatora i shte kaja kvo e stanalo. I da kaja neshto kato na gigabyte ne pokazvali pravilno, zashto na dvama s sashtoto dano i podoben procesor temperaturata im sa savsem normalni 48 gradusa. Na dano asus sashto sam vijdal temperaturi kam 60 gradusa. Taka che spored men si meri pravilno

Link to comment
Share on other sites

Бялата паста е по-добра от тая на Титан, просто не си бил сложил добре радиатора и от там ти се е получила тая разлика. Вчера и аз си свалях радиатора, за да го чистя и като го сложих температурата показа 60 градуса, точно 20 над нормалната. Оказа се че съм го обърнал.

И с пастата на CM и с тая на Титан държи ~40 градуса, одеве пробвах. Явно наистина съм бил сложил нещо неправилно радиатора :)

Link to comment
Share on other sites

mи незнам за вас... ама моя процесор работи на 41 градуса ... в кутията е 36 и радиатора ми е студен.

 

явно наистина има извънземни. :allien

Link to comment
Share on other sites

:D :P Не можеш да обърнеш радиатора , освен ако не си си го поставил за цел :P

На самия радиатор има издълбан канал, който трябва да легне върху самия socked.

 

Погледни за какво става въпрос :

 

Untitled-4.JPG

 

wt7tb_cu35.jpg

 

[Edit]

Погледни дали си закрепил всичко както трябва и дали радиатора покрива плътно чипа.Намажи процесора с паста и погледни какви градуси поддържа.Ако радиатора ти е студен и мониторинга ти отчита 60° не се притеснявай.Gigabyte си имат от доста време проблеми с отчитането на температурата.Ако радиатора ти е доста топъл..не намесвай пастата в това.Щом е топъл, значи има топлоотдаване между процесора и радиатора.Погледни си напреженията на процесора. :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Да, както казва SupraTRD, ако радиатора ти пари, значи е сложен правилно, но вентилатора не си върши работата. И не е нормално да няма разлика в температурата, когато сменяш оборотите. Това може да се получава така, ако горния край на радиатора е задръстен с прах и ребрата не могат да се обдухат добре.

Link to comment
Share on other sites

Znachi problema e slednia:

Speedfan mi meri gradusite i pri ne osobeno natovaren PC se: 60 gradusa CPU, 39 MainBoard , pri 2800rpm na Fan.

Tva ne e li neshto mnogo?

I ako e mnogo kak da gi svalia teia gradusi. Neznam kakuv mi e ventilatora , CPU celeron 2.4GHz

Link to comment
Share on other sites

Znachi problema e slednia:

Speedfan mi meri gradusite i pri ne osobeno natovaren PC se: 60 gradusa CPU, 39 MainBoard , pri 2800rpm na Fan.

Tva ne e li neshto mnogo?

I ako e mnogo kak da gi svalia teia gradusi. Neznam kakuv mi e ventilatora , CPU celeron 2.4GHz

с кво дъно си

Link to comment
Share on other sites

Значи свалиха ми вентилатора, процесора го изчистиха от старата паста. И сега температурата е към 8-9 градуса по ниска. При нормална работа е 54-55, при звесрко натоварване (CPU Hot Test) максимум стигна 58 (при тест 15 мин без спиране), за разлика от вчера където при същия тест стигна 68. Изводите нали показва вярно или не всеки да си ги прави. Аз не знам нали тва е вярно но ме удовлетворява 54 градуса, защото съм виждал и на други дъна като асус да пише 55 градуса при нормална работа без натоварване и за тва си мисла че е нормална температурата и е показва вярно. Да не би и на асуса да е показва грешно?

 

Като сложа програмата Bus Disconnect ми пада до 40 градуса, но като почна да играя примерно нещо си се вдига, но незнам как така пада температурата с тая програма и то доста към 15 градуса. Кво прави всъщност тя

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...