Jump to content
BulForum.com

Процесора работи на 60 градуса


Recommended Posts

Дай му жега на пц-то малко , пусни някоя тежка игра или Prime95, отвори кутията и виж радиатора как е на пипане- ако е горещ - тогава се притеснявай...

 

На датчика на дъното на тези дъна НЕ МОЖЕ да се вярва.

Link to comment
Share on other sites

Аз моя го пробвах с Prime95 i Hot CPU и едновременно следях температурата в аида и най много стигна 58 градуса. Даже на процеса в таск мениджъра бях дал above normal

Link to comment
Share on other sites

Дай му жега на пц-то малко , пусни някоя тежка игра или Prime95, отвори кутията и виж радиатора как е на пипане- ако е горещ - тогава се притеснявай...

 

На датчика на дъното на тези дъна НЕ МОЖЕ да се вярва.

aide sa zanimavam sq

kato spre sre

si zema novo CPU i dano

kvoto e pisano tva sha stane

Link to comment
Share on other sites

Като сложа програмата Bus Disconnect ми пада до 40 градуса, но като почна да играя примерно нещо си се вдига, но незнам как така пада температурата с тая програма и то доста към 15 градуса. Кво прави всъщност тя

Прекъсва ти Северния Мост , това прави с 2 думи. Когато е пуснат пе4е пове4е.

Или най-точно виж това :

Significant power savings of the AMD Athlon processor

only occur if the processor is disconnected from the system

bus by the Northbridge while in the Halt or Stop Grant state.

The Northbridge can optionally initiate a bus disconnect

upon the receipt of a Halt or Stop Grant special cycle.

The option of disconnecting is controlled by an enable bits

in the Northbridge

Link to comment
Share on other sites

Пък и 60 градуса все още е допустимо.Вече лятото му мислете.

Изобщо не е дупостимо 60 градуса , стига бе хора това е много. В Idle режим сам на 33 градуса , при нормална работа 36 , а при игри , филми и др. от сорта 40-42. И даже сам Overclock-нат , единствено имам един Fan на страни4ния капак , който духа директно срещу CPU-то , и един който вади навън може и това да е причината!!! При вас не е наред нещо, май :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не е дупостимо 60 градуса , стига бе хора това е много. В Idle режим сам на 33 градуса , при нормална работа 36 , а при игри , филми и др. от сорта 40-42. И даже сам Overclock-нат , единствено имам един Fan на страни4ния капак , който духа директно срещу CPU-то , и един който вади навън може и това да е причината!!! При вас не е наред нещо, май  :wacko:

Все пак е лятно време и аз съм в южна стая. През зимата ми държеше 40 градуса при натоварване

Link to comment
Share on other sites

...май излиза 4е е най-важно допалнителното охлаждане на кутията  :woot

Opredeleno e taka.

Ako niamash hubavo ohlazdane na kutiata nishto ne pravish. Ia spri onezi ventilatori deto sa ti na kutiata da vidish kakav ste e efekta. :)

Link to comment
Share on other sites

Opredeleno e taka.

Ako niamash hubavo ohlazdane na kutiata nishto ne pravish. Ia spri onezi ventilatori deto sa ti na kutiata da vidish kakav ste e efekta. :)

Добре моята кутия е JNC и имам място за малък системен вентилатор, а такива незнам нали се продават. Размерите са му малко по голям от вентилатор за видео карта. Къде другаде мога да си сложа от големите

Link to comment
Share on other sites

Opredeleno e taka.

Ako niamash hubavo ohlazdane na kutiata nishto ne pravish. Ia spri onezi ventilatori deto sa ti na kutiata da vidish kakav ste e efekta. :)

моя процесор работи на 41 в нормален режим, а кутията ми е отворена. по-добро охлаждане от тва.. здраве му кажи :)

Link to comment
Share on other sites

Къде другаде мога да си сложа от големите

Moiata kutia e goliama i otzad imam miasto za oshte edin 80mm ventilator i za oste edin koito e maluk, ne go znam kolko e, mai 40mm. Otpred imah miasto za ventilator 80mm, no dupkata ne mi haresa i hvanah bormashinata..... Sega si imam edna chudesna dupka (ne bih kazal che izglezda mnogo dobre :) ) no pone smaknah temperaturite drastichno.

Samo da ne me biesh posle che sam ti dal ideia da hvanesh bormashinata, nishto takova ne sam kazal :D

 

w00x, a temperaturata na harda kolko ti e? Shtoto ne vinagi nai-dobria variant e prosto otvorish kutiata. Dalaverata e da ima obtichane, sirech vazduha da cirkulira vatre, da vliza ot edno miasto da ohlazda i da izliza ot drugo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...