Jump to content
BulForum.com

shtom Ganjata zapalq..


Recommended Posts

Даже има държави, в които докторите ти предписват тревица да се лекуваш.

Иначе нищо лошо няма на някое купонче да запалиш, ама само толкова.По-редовната употреба води до деградация.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Предписва се за възстановяване на организма след химио терапия! Марихуаната е най-доброто лекарство в света за всякакъв род ракови заболявания.

Link to comment
Share on other sites

Дано някой да уважи моя труд и да прочете това, което съм написал

 

Мултиплената склероза все още е нелечимаболест; тя се изразява в автоимунна дегенерация на нервнат система и причинява парализи, спазми и болки в мускулите. Развитието на болестта се забавя, а нейнит симптоми добре се повлияват от канабиа....

...Използването на канабиса за облекчаване на болнит от рак и СПИН също предизвиква много спорове. Болните почти непрекъснато поемат големи дози силни лекарства, които покрай другите ефекти, водят до повръщане и загуба на апетит. Канабисът събужда апетита и действа като средство против повръщане... Болните, които използват канабис, смятат, че той удължава живота и помага "да живееш с болестта, вместо да чувстваш, че умираш от нея"...

... Канабисът може да бъде полезен за много диабетици, които страдат от задържане на храна в стомаха, съпроводено с гадене, повръщане и липса на апетит. Способността на канабиса да повишав апетита може да се справи и с някои леки случаи на анорексия. Липсата на апетит почти винаги е проява наскрито психично страдание, при което антидепресивният и леко еуфоричен ефект на канабиса в повечето случаи би могъл да бъде само от полза.

 

"Ако не бяха нелегалните дилъри на трева, нямаше да има марихуана и вече нямаше да съм жив. Марихуаната подтиска гаденето и ми помага да задържам храната и таблетките, които вземам против болестта. Начукайте го на федералното правителство! Използвайте я, щом имате нужда."

Питър МакУилямс

 

Близо 5% от населението на развитите страни страда от астма. Основният симптом на това мъчително заболяване е свиване на алвеолите, което причинява задух. "Известно е, че само едно вдишване на дим от марихуаната е в състояние да спре силен астматилен пристъп"- казва д-р Ташкин, правителствен консултант по въпросите на влиянието на канабиса върху дихателната система. Впрочем изследванията показват, че канабисът може да помогне на 80% от астматиците. Останалите 20% не се влияят или имат непоносимост към него.

Много страдащи от емфизем също са установили, че умерената употреба на канабис облечава задуха и стягането в гърдите.

Глаукомата, която засяга 1% от населението, е основната причина, която води до загуба на зрението. Разширяването на очните кръвоносни съдове, предизвикано от канабиса, го прави много подходящ за лечение на глаукома. Разбира се има и други има и други средства за понижаване на вътреочното налягане, но те са значително по-токсични от канабиса. Любопитно е да отбележим, че легалнит средства против глаукома са открити окрай разработката на нови химически оръжия и инсектициди; те са просто малко по-безвредни аналози на нервно-паралитичните газове.

Друго важно мед. предназначение на канабика е за борбата с мигрената. Хроничното главоболие засяга т 10 до 20% от хората и е резултат от рядко свиване на артериите в мозъка. Канабисът разширява кръвоносните съдове и така блокира пристъпите на главоболие.

Лечебният и болкоуспокояващ ефект на канабиса при ревматизъм е известен отдавна Народната медицина го използва под формата на компреси, които се налагат върху възпалените стави. Официалните противовъзпалителни средства имат много вредни ефекти. Само от употребата на Аспирин, Ибупрофен и Панадол в САЩ годишно умира по около 3 000 души, а стероидните противовъзпалители са толкова коварни, че се използват само в крайни случаи. Лесли Иверсън, професор по фармакология в Оксфордския Университет, в своята книга "Наука за Марихуаната" категорично заявява, че "канабисът е по-безвреден от аспирина"

Канабисът е мек спазмолитик и мускулен релаксант, поради което може да помогне в най-различни случаи: от бъбречни кризи, язва и колит до паркинсонизъм. В миналото канабисът е бил предпочитано средство за борба с неприятнит симптоми на венструацията. Английската кралица Виктория е използвала канабис, предписан от нейния личен лекар... Днес канабисът е забранен, но въпреки това много жени го използват, когато са неразположени.

Марихуаната е може би най-мощното средство против епилепсията, познато днес... Смята се, че канабисът помага в 60% от случаите.

Изсъхването на лигавиците на устата, познато на потребителите на канабис, е едно удобство за зъболекарите, а токсичността на дрогата е значително по-ниска от токсичността на другите средства, използвани за тази цел.

Младите цветове на канабиса съдържат канабидиолова киселина, която е силен антибиотик, сравним по ефективност с пеницилина.

Народната медицина в Латинска Америка използва канабиса за лечение на херпес. Съвременният вариант на лечението се състои в налагане на херпеса с компрес то пъпка силен канабис, смачканс малко алкохол.

Листата на конопа се използват за приготвянето на разслабителен чай, който не е психоактивен.

 

Марихуаната не е напълно безвредно вещество. Тя е силна дрога с разнообразни ефекти. Въпреки това, ефектите на пушенето и другите нейни вредни ефекти, са напълно в рамките на това, което се смята за приемливо, що се касае до лекарства.

Строго погледнато,марихуаната е значително по-безопасна от много храни, които консумираме. Например изяждането на 10 сурови картофа може да доведе до отравяне. За сравнение, невъзможно еда с изяже толкова марихуана, че да предизвика смърт. Марихуаната в естествения си вид е едно от най-безопасните терапевтично активни вещества, ползвани т човека. Според всеки разумен анализ, марихуаната може безопасно да бъде използвана под общоприетитеформи на медицински надзор.

Link to comment
Share on other sites

Ненормална билка е канабиса :) Лошото е че на мен взе да ми създава проблеми със стомаха и вече не пуша :(

Link to comment
Share on other sites

m-da, ne triabva izobshto da se legalizirat tia narkotici

cigarite sashto trebe da gi zabraniat, zashtoto

1. vodiat kum pristrastiavane

2. uvrezhdat organizma

3. struvat skupo

3.1. s tiah se izhranvat hiliati turci, vmesto da gledat zelenchuci, i sega zemiata im nesshte da razhda nishto

3.2. efekta ot cigarite na okolna sreda i choveka zaplashvat ekologicheskoto badeshte na zemiata

3.3. nepushachite i pasivnite pushachi ne mogat da se oplachat s nishto ot pushachite, a sushto stradat i posle harchat pari za zdraveto si.

 

Trevata dori da e po-slaba kato priako vlianie varhu organizma si e narkotik

i trebe da se izkoreniava. Izobshto, vsichki raboti deto okazvat neblagotvorno vlianie varhu organizma i obshtestvoto trebe da se unishtozhavat dokato e vreme.

 

Inache vmesto deputatite da se chudiat kak po-barzo da se otarvat s evtanazia ot bolnite bulgari, da zemat da nakarat prestupnicite da si platiat sus strogi i seriozni i prostichki zakoni, a ne da suzdavat predpostavki za zaobikaliane na pravosudieto.

 

edit: iskah da kazha, che marihuana mozhe da se dava na beznadezhno bolni vmesto evtanazia, deeba i tapite zhalti laina v toia parlament. Otkakto Kostov go svaliha nishto hubavo ne sum vidial.

 

ISKAM DA ZABRANIAT CIGARITE!

 

lol :) saglasen sam s tebe no mislq 4e i trqbva koito go fanat s narkotik ili treva da go zatvarqt v pandiza za PO-DULGO VREME...qsno e zashto!

Link to comment
Share on other sites

За наркотиците добре - ама за канабиса защо?

В тоя дух се сетих за една случка - неделя сутрин аз отивам наизпит по алгебра, докато пресичах главната се срещам със 5-6 човека в супер нетрезво състояние (разбирай пияни), които категорично бяха решили че ще ме бият, защото вървя по улицата, как да е размина се някак си цялата история ... Значи може да се разкарваш кирка пиян по улиците и да скачаш на бой на случайните минувачи, а не може да се напушиш и да си седиш мирно някъде. Просто желязна логика.

Link to comment
Share on other sites

За наркотиците добре - ама за канабиса защо?

В тоя дух се сетих за една случка - неделя сутрин аз отивам наизпит по алгебра, докато пресичах главната се срещам със 5-6 човека в супер нетрезво състояние (разбирай пияни), които категорично бяха решили че ще ме бият, защото вървя по улицата, как да е размина се някак си цялата история ... Значи може да се разкарваш кирка пиян по улиците и да скачаш на бой на случайните минувачи, а не може да се напушиш и да си седиш мирно някъде. Просто желязна логика.

 

точно и аз това казах няколко поста по-нагоре.

Link to comment
Share on other sites

Ами да. Определено е несъвместимо с алкохола... Ако пиеш - не пушиш. Иначе става грозна гледка. ;)

 

Groznichka e az skoro taka se bqh navartql bira+vodka+ganja....tiho evtin variant e no pak si e groznichko :)

Link to comment
Share on other sites

Абе то си зависи и от тревата колко е силна.Защото ми се е случвало два пъти да стигна до състояния,в които ми е трудно да ходя и съм толкова вдървен/думата на означава нещото,което се случва с мъжкото достойноство като стане въпрос за секс и прочие :D /,че чак си мислех,цитирам "Еййй,поне кажете,че не съм искал да умирам".Абе в умерени количества и понякога не е вреден джойнта.Като ви се пуши-пушете си.На мен не ми се пуши и пуша много рядко

Link to comment
Share on other sites

То че зависи зависи - наистина има разлика дали ще пушиш некой джмел или skunk :)

Link to comment
Share on other sites

""piem i pu6im do sutrinta cqla no6t dne6no vreme te uvajavat ako lo6 no galo6 "" spens :D :D

Link to comment
Share on other sites

Е да ама вие така го изкарвате все едно всеки втори, който пие е алкохолик и се налива като свиня и после ходи да бие хората по улицата.

Ми аз пък знаеш ли колко пъти съм попадал на някакви напушени келешчета които толкова им е притъпен мозъка, че немогат да преценят, че ще ги утрепя всичките и ми скачат на бой?

Е не е ли същото ?

Пък и алкохола води само до цироза, а тревата до много други наркотици.

И не ми казвайте как пушите от сумати време и нищо ви няма ! И аз съм пушил 2-3 години много сериозно и съм напълно наясно как стоят нещата .Виждал съм много хора които вече не ги хваща тревата и търсят по-твърди работи.

Ами разни гомненца които се напушват като дървета и после карат на тати колата ? Е ще кажете те пияните са повече, но за алкохола си има лесен начин да се докаже, че си пил, пък и с тревата е още по-зле защото първо ще блъснеш някой беден човечец и после ще се сетиш, че например е трябвало да спреш.

А представяте ли се ако се легализира тревата какво ще стане по улиците? Още по-голям кошмар.Изобщо няма да ми е приятно някой да ми смаже колата отзад на светофара само защото си е мислил, че това червеното не е сфетофар, а мартеничка.

Просто това е нещо, което трябва да се изкорени.Може да не ви се вярва но тези от вас които някога успеят да станат хора ще го разберат.

Аз не съм привърженик и на алкохола, и на цигарите, срещу тях също трябва да се предприемат много сериозни мерки...

Link to comment
Share on other sites

stefann,абсолютно съм съгласен с теб.Стига сте сравнявали тревата с алкохола представяйки тревата за "по-малкото зло".Значи според мен нещата стоят така-употребата на алкохол наистина е вредна не отричам на цигари също.Това е нещо като традиция,пороци съпътстващи човечеството от далечни времена.Алкохола и цигарите как да кажа имат специално място в човешките представи като простими пороци.На това сме научени така сме свикнали.Вярно е че употребата на алкохол понякога води до доста неприятни последици(катастрофи,убииства и т.н.)но това винаги го е имало.Точно затова и сухия режим в щатите беше обречен на провал и единственото нещо до което доведе е засилването на позициите на организираната престъпност.Но с тревата нещата стоят по друг начин.Тя е как да кажа първата крачка към пътя на дрогата-път по който умните не тръгват но проблема е в това,че умните не са много.Именно те (освен шибаните наркомани)я приемат за нещо безвредно и безобидно.Виждам много интелигентни хора който защитават тази теза но приемете факта,че не всички са като вас и могат да направят разликата.Легализирането на тревата е невъобразима глупост-грешка която не трябва да се прави.Който иска да пропада(не е задължително)да си пуши а да не завлича и другите с него.Въпрос към ревностните защитници на легализацията-мислите ли,че си струва само за да ви е кеф и да не ви е страх от "куките" да дадем достъп на абсплютно всеко до този БОЛКУК.И не ми излизайте с тезата за упражняването на контрол.Защото ви гарантирам,че България не е Холандия и че тук тя ГАДОСТ ще се продава на всеки-както е с алкохола.Може ли с чиста съвест да дадете масура в ръката на ваш познат и да мо кажете"споко не слушай кво ти говорят ганджата е безвредна.Дай да се напукаме като животни и да ни е кеф.Може ли да сте сигурни,че след 2 години когато извадите масето и му кажете същото той няма да извади някой още по-голям БОКЛУК и да ви каже"ЕЕ пробвай тва е по-яко.Как ще се почувствате тогава.Стига сте защитавали тази ГАДОСТ.И да от тревата се затъпява.Има хора който не могат да си спомнят какво са правили вчера по същото време или онзи ден които гледат като зомбита и мислят само за това.ООО кога пак ще се напукам да ми е кеф.Стига с тая шибана пропаганда колко била полезна тревата в някой случаи.Не всички страдаме от астма(и да страдаме има си далеч по ефективни лекарства).Точно тези ГЛУПОСТИ карат колебаещите се да направят грешното решение.Абе знаете ли,че екстазито е изключително полезно в някой случаи на епилепсия.Аиде да се надрусаме като животни-то не е вредно,то е лекарство.Знаете ли че ЛСД помага при някой психични заболяжания-всички тряя да се друсаме с тая гадост.И ако ви харесва идеята някой да печели изключително много пари от ваща глупост-ваш проблем.Друг път като видите мутра да минава с колата покрай вас с чиста съвест можете да кажете на човека до вас-Ей виждаш ли го тоя с S-класата,Аз му я купих щото сам много тъп.Защото мене въобще не ме боли като ми кажат някой наркоман умря от свръхдоза.Даже се радвм-ЕДИН БОКЛУК ПО МАЛКО.И после като започнат да ми дрънкат по тележизията едни глупости-Виновно е обществото което ги отхвърля.Виновни са управляващите който го допускат а никой не иска да каже истината.Виновен е само шибания наркоман дето си е ударил помпата и отчасти са виновни хората който един ден са му казали,че тревата е безвредна.Стига с тия ЛАЙНА.Някой беше казал,че предпочита биричката и салатката-ЕМИ ХОРА КАКВО ПОВЕЧЕ ВИ ТРЯБВА

Link to comment
Share on other sites

Вярно е че употребата на алкохол понякога води до доста неприятни последици(катастрофи,убииства и т.н.)но това винаги го е имало.
da we samo samo deto ot na4aloto na meseca kam 1200 katastrofi sa predizvikani ot upotreba na alkohol ot tezi katastrofi 80 4oveka sa omreli i 120o raneni :angry:
Тя е как да кажа първата крачка към пътя на дрогата-път по който умните не тръгват
ne taka zavisi ot 4oveka.po4navam hora koito ot 4 -5 godini sipu6at redovno trewa i ne sa po4nali po tvard material.drugipak da sa pu6ili treva 5-6 pati i sa po4nali hero-piko-koka i drugisqkakafi narkotici,i nakraq razlika mejdu alkoholik i narkoman nqma,pri upotrebata na takiva opiqti se otdelq v golqmokoli4estfo hormona na 6tastieto i tqloto po4va da iska se pove4e i taka se polu4avat abstinenciice. :tongue :D :P
Link to comment
Share on other sites

Krank, отправяш доста сериозни обвинения без да ги подкрепяш с примери и доказателства- просто на фантазия и лично предубеждение.

Въпрос към ревностните защитници на легализацията-мислите ли,че си струва само за да ви е кеф и да не ви е страх от "куките" да дадем достъп на абсплютно всеко до този БОЛКУК

Ако говориш за марихуаната- достъп до нея има и сега, и то за абсолютно всеки, който желае. Този пример за S-класите и т.н. беше смешен- мислиш ли, че от продажбата на трева се правят такива пари? Колко според тебе струва цигара марихуана? 30- лева? 100 лева?

ГАДОСТ; БОКРУК; ЛАЙНА

Обиди, с нищо неподкрепени! Просто лично мнеие, което едва ли е достатъчно компетентно- тогава нямаше да говориш по този начин.

Може ли с чиста съвест да дадете масура в ръката на ваш познат и да мо кажете"споко не слушай кво ти говорят ганджата е безвредна

Ти можеш ли с чиста съвест да дадеш бутилката на твоя приятел и да му кажеш същото?

Може ли да сте сигурни,че след 2 години когато извадите масето и му кажете същото той няма да извади
диазепама и да каже- еййййй, това като го смесиш с алкохола и ако знаеш само какво става!!!

 

Сигурно никога няма да разбера как и защо изкарвате хората, които пушат, мръсни, пропаднали наркомани! Такива хора никога не правят разлика между хероин и трева. Още нещо, за което е виновно скъпото ни общество.

 

Има още много неща, които бога да цитирам. Мога всяка твоя дума да цитирам и да се защитя. Но едва ли има някой, на който ще му се чете...

 

Общество без дроги- това е мит! Никога не е съществувало, никога няма и да съществува! Не мое мнение, а факт!

Link to comment
Share on other sites

теди-кинг... незнам за теб, но аз на детето си с чиста съвест бих дал чаша бира.ракия,вино...ти би ли дал с чиста съвест на детето масур?...каквото и да ми говорите тревата е трамплин кум по-сериозните наркотици... а и е каде каде по-полезно да пийнесх 1-2 чаши вино,ракич,бира на ден от колкото всеки ден по 1-2 масура....

Link to comment
Share on other sites

Да!

По-добре от колкото да слуша щуротиите по улиците и да прави глупости! Поне ще зная какво прави и как го прави!

 

(под дете не разбирам бебе.... а достигнало подходяща възраст)

Link to comment
Share on other sites

Знам колко струва и знам колко пари се правят от това.Не съм казал,че тези който пушат са мръсни наркомани.Познавам хора като теб,който имат акъл в главата и си пушат рядко и нямам нищо против.Обаче познавам и хора,който БЯХА като теб(ако ме разбираш).Аз не смятам този който употребява марихуана за НАРКОМАН а за ПОТЕНЦИАЛЕН НАРКОМАН.Толкова ли е трудно да приемеш факта че всеки (или почти всеки) който взима нещо по сериозно е почнал от тревата.И да това е МОЕ ЛИЧНО МНЕНИЕ базирано на моя житейски опит както написаното по-долу е твое лично мнение.Това за S-klasata си беше за майтап ама си е истина.Това за диазепама и алкохола е просто смешно.Това се опитвах да кажа.Алкохола не може да те накара да вземеш нещо по-сериозно.Относно некомпетентното ми мнение-само уточнявам че то не е формирано на базата на догадки.Искаш пример-излез вечерта и намери някой ШИБАН НАРКОМАН дето се е надрусал с нещо по-сериозно и го питай как е почнал.Ето ти го примера.Пак повтарям не всички са като теб.Остави хората сами да си избират и не ги агитирай."По добре тревоман отколкото алкохолик"-не си прав повярвай.Не вярвам,че има родител който би дал масура на детето си -дано да размислиш.Знам че общество без дрога няма в това спор няма но това което твърдиш е неправилно.

Link to comment
Share on other sites

Повечето потенциални наркомани почват с трева! И естествено продължават нататък. Но това далеч не означава, че причината за този скок е тревата! Те преди това и краставици са яли, ама това не означава, че краставиците са трамплин, нали така... Има твърде много хора, които си ядат краставищи, без никога през живота си да са опитвали твърдата дрога!

Link to comment
Share on other sites

Повечето потенциални наркомани почват с трева! И естествено продължават нататък. Но това далеч не означава, че причината за този скок е тревата! Те преди това и краставици са яли, ама това не означава, че краставиците са трамплин, нали така... Има твърде много хора, които си ядат краставищи, без никога през живота си да са опитвали твърдата дрога!

 

напълно подкрепям. тревата никога не е пътя нагоре. пак казвам.. всичко е до желание. аз съм взимал твърд наркотик, но никога не съм се напушвал. пушил съм 2-3-5 пъти, но явно като не пуша цигари.. не ми се отдава.

Link to comment
Share on other sites

умирам от злоба ей! :angry:

 

и нямам и намерение да чета цялата шибана тема

 

Стига сте сравнявали тревата с алкохола представяйки тревата за "по-малкото зло

 

твърдиш ли че не е така?твърдиш ли го?че тревате НЕ е по безвредна от алкохола?

 

но това винаги го е имало

 

НО познаи КВО-употребата на алкохол СИЛНО увеличава риска от катастрофи и инциденти свързани я с насилие я с някво неволно пребиване.

 

Тя е как да кажа първата крачка към пътя на дрогата

 

ей с тва изказване мои човек можеш да отидеш и да се хвърлиш от моста на марица(няма значение кои,всичките са еднакво високи)По тая логика в холандия където повечето пафкат редовно,а всеки е пробвал трябва всички да са някви неизбежни дроги,така ли?А бе ти всъщност пушил ли си трева някога?Да?пушил си?познаи обаче кво-за да се изказваш затва докаде води макината тряя да си бил поне 6 месеца редовен пафкатор,за да ГОВОРИШ ОТ ОПИТ,А НЕ НАИЗУСТ НЕЩА КОИТО МАМА И ТАТИ СА ТИ КАЗАЛИ

 

че умните не са много

знаич кво-всички които пафкат са тъпи,а ти щото си цоцаш ракия си най-великия гении така ли?смешен си

Който иска да пропада(не е задължително

 

като не е задължително тоя които пафка да си проваля живота,тогава закво въобще го споменаваш тва а?и господ маи неможе да ми отговори на тоя въпрос

 

 

Дай да се напукаме като животни и да ни е кеф.Може ли да сте сигурни,че след 2 години когато извадите масето и му кажете същото той няма да извади някой още по-голям БОКЛУК и да ви каже"ЕЕ пробвай тва е по-яко

 

пич,я ми кажи,колко от зубарчетата(айде ако щеш разбираи примерните децича)които не пушат и не пият ама въобще,дори не са пробвали,тръгват дирекно към марихуана,и колко от същите тия дечица преминават първо през купони с цигари алкохол драйфане драйфане дртайфане драйфане и побоища чат пат че да стигнат до марихуаната а?май май намерихме пътя към тревата и тои май минава през алкохола и купончетата с френдове в дискотечки?така ли е?

 

И да от тревата се затъпява

 

о недумаи.с тая реплика наиш кво можеш да направиш а?точно така-запътваи се към моста на марица ако случаино си оживял след първия скок. :angry: пич извиняваи но ти откровенно на два пъти в малумния си пост наричаш павкаторите тъпи по един или дуг начин.

 

 

Има хора който не могат да си спомнят какво са правили вчера по същото време или онзи ден които гледат като зомбита и мислят само за това

 

познаи кво,самознаико-липсата на памет е единият от неутралните ефекти на марихуаната,какъвто е и междувпрочем и при предозиране с алкохол.

 

 

Абе знаете ли,че екстазито е изключително полезно в някой случаи на епилепсия.Аиде да се надрусаме като животни-то не е вредно,то е лекарство.Знаете ли че ЛСД помага при някой психични заболяжания-всички тряя да се друсаме с тая гадост

 

ти забелязваш ли абсурдноста в тия два примера които си дал?или трябва да ти навра носа в тях че да забележиш а?

 

,Аз му я купих щото сам много тъп

 

прекаляш бе нещастник :angry: неможеш ли малко да внимаваш с нискокултурното си отношение другия път като постваш а?маика ти и баща ти не са ли те учили на елементарно възпитание?или си расал в някоя пещера?

 

Виновен е само шибания наркоман дето си е ударил помпата и отчасти са виновни хората който един ден са му казали,че тревата е безвредна.Стига с тия ЛАЙНА

 

пич,ти си ЛАИНО и това ти предпоседно изречение ме убеди в това :angry: кои ти дава право да лепваш на павкаторите определението наркоман бе?и нека ти кажа нещо,и не ти го пожелавам-мои човек,някои ден и за твоито дете ли няма да те ебе ако пукне от свръх доза а?избора може да е негов,но родителите са тези които са го възпитали и по един или друг начин са го подтикнали/възпряли от употреба на тежки наркотици.

 

Миси бе-мисли,или маи тва не ти се отдава много а?.Хейтър. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...