Jump to content
BulForum.com

Изрядни шоф. книжки


Rubbish

Recommended Posts

До колкото съм чувал няколко години ако нямаш нарушение ти дават златен талон.

За колко точно години говорим? И има ли други благини, които може да се получат при спазване редовно на закона :)

Link to comment
Share on other sites

6 години без нарушения и получаваш така нар. "златен" талон, който те спасява само от едно нарушение.

То ти като не правиш нарушения и със и без златен талон пак няма да правиш...Нещо на някъкво соц. наследство ми намирисва тук :D

Link to comment
Share on other sites

@magdanoz4o, знаеш ли как точно става получаването му? Че мен така или иначе тая година ми изтича валидността на свидетелството за правоуправление и ще го сменям, та барем да си взема и "златен" талон. :))

Link to comment
Share on other sites

@magdanoz4o, знаеш ли как точно става получаването му? Че мен така или иначе тая година ми изтича валидността на свидетелството за правоуправление и ще го сменям, та барем да си взема и "златен" талон. :))

ами отиваш в кат,молбичка,такса 1-2 лв, проверяват те още в момента дали отговаряш на изискванията и дали могат да ти дадат такъв, и ако всичко е ок, на другия ден си го взимаш. Само дето не е златен, а розов. но цвета и размера са без значение.(както казват) :D

Link to comment
Share on other sites

„Златният" талон всъщност е розово-оранжев, а истинското му име е „контролен талон за водач без нарушения". Може да си извадите, ако се водите на отчет към КАТ - Пловдив и нямате нарушения през последните 6 години. Фишът също е нарушение, но не и репатрирането от паяк. Подавате заявление по образец, плащате таксата - под два лева, предавате стария си син си талон и веднага получавате новия. При нарушение не ви се отнемат точки. Глобата си важи. Екстрата важи еднократно и след прегрешението трябва да си извадите отново обикновен талон.

http://potv.eu

Link to comment
Share on other sites

Аз съм говорил с катаджия по този въпрос, и макар да е за едно малко нарушение уж, както той се изрази "Колегите гледат по друг начин на хората с такива талони..." Тоест, може да ви се размине и повечко, стига да не ви спират едни и същи... :D

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно.AssassiN е много прав.Мен, през скромния ми опит като шофьор, са ме спирали точно три пъти.Два от които съм бил в нарушение. И са ме пускали без последствия.Като ме питат дали имам нарушения и като им кажа, че нямам, гледат с друго око на нещата.Много зависи и от тона на разговора с катаджиите.Последния път като ме спряха, правих рисково изпреварване, в населено място.Бяха ме засекли със 72км. в час.Полицая ми казва, ела да видиш с колко караше...отивам аз, поглеждам радара, виждам километрите, гледам часа, поглеждам си часовника и казвам добре така е.Той се хили и казва имаш и друго нарушение, изпреварваш на непрекъсната, но аз веднага му опонирах.И реално така си беше, започнах изпреварването на прекъсната линия.После ме пита дали имам нарушения, като му казах, че нямам, ми прочете едно конско за рисковите изпреварвания и високата скорост, и ме пусна да си ходя.Истината в цялата работа е, човек да си вземе поука.Да мисли преди да натиска газта и да шофира разумно.Жалкото е, че много малко хора го осъзнават това.

 

Midex, колегата по-горе го е обяснил много точно.Таксата е към 2лв. и става за ден.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм говорил с катаджия по този въпрос, и макар да е за едно малко нарушение уж, както той се изрази "Колегите гледат по друг начин на хората с такива талони..." Тоест, може да ви се размине и повечко, стига да не ви спират едни и същи... :D

 

Че и с нормален талон може да ти се размине по-сериозно превишена скорост ако нямаш нито една отнета точка нито пък се правиш на гъзар. Мен ме съмнява ако ме хванат със 150 по Л.Димитрова и им подам този талон да ми се размине...

Link to comment
Share on other sites

Че и с нормален талон може да ти се размине по-сериозно превишена скорост ако нямаш нито една отнета точка нито пък се правиш на гъзар. Мен ме съмнява ако ме хванат със 150 по Л.Димитрова и им подам този талон да ми се размине...

 

Е аз нямам това предвид.

Може да ти се разминат дребните работи. Колан, някой стоп, например.

Link to comment
Share on other sites

Значи ако ти лепнат "лисче" на стъклото за неправилно паркиране се брой за нарушение, а ако ти дигнат колата не е нарушение :)

Що за идиотщина?! Аз за 2 години имам само един такъв фиш... жалко имах мерак след 4 години да си изкарам такъв талон :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм говорил с катаджия по този въпрос, и макар да е за едно малко нарушение уж, както той се изрази "Колегите гледат по друг начин на хората с такива талони..." Тоест, може да ви се размине и повечко, стига да не ви спират едни и същи... :D

 

 

Мда сестра ми имаше такъв и само като и кажеха дайте документите за проверка и като изкараше тоя талон, направо следваше приятен ден довиждане :D

Link to comment
Share on other sites

„Златният" талон всъщност е розово-оранжев, а истинското му име е „контролен талон за водач без нарушения". Може да си извадите, ако се водите на отчет към КАТ - Пловдив и нямате нарушения през последните 6 години. Фишът също е нарушение, но не и репатрирането от паяк. Подавате заявление по образец, плащате таксата - под два лева, предавате стария си син си талон и веднага получавате новия. При нарушение не ви се отнемат точки. Глобата си важи. Екстрата важи еднократно и след прегрешението трябва да си извадите отново обикновен талон.

гениална оферта: попълваш заявление, плащаш такса, връщаш си синия талон. после отново подаваш заявления, плащаш такси и чакаш на опашки за да си вземеш нов син талон. всичко това за да спестиш няколко смешни точки. ако златния талон отменяше и паричната глоба щеше да има някакъв смисъл.

Link to comment
Share on other sites

гениална оферта: попълваш заявление, плащаш такса, връщаш си синия талон. после отново подаваш заявления, плащаш такси и чакаш на опашки за да си вземеш нов син талон. всичко това за да спестиш няколко смешни точки. ако златния талон отменяше и паричната глоба щеше да има някакъв смисъл.

Само дето не е както си го описал. Подаваш само едно завление и плащаш 1,6 лв. връщаш стария и веднага взимаш новия. Аз взех такъв когато си сменях книжката. Така, че нямаше излишно чакане. А ако за теб 10 точки са смешни за някой може да не са. Всъщност незнам. Не са ми взимали точки.

 

@magdanoz4o, знаеш ли как точно става получаването му? Че мен така или иначе тая година ми изтича валидността на свидетелството за правоуправление и ще го сменям, та барем да си взема и "златен" талон. :))

На гишето като подаваш заявление за книжката питаш за този талон. Аз само попълних молба и платих такса в банката. Талона се взех веднага. Разминаваш се само с едно чакане на опашката.

Link to comment
Share on other sites

Само дето не е както си го описал. Подаваш само едно завление и плащаш 1,6 лв. връщаш стария и веднага взимаш новия. Аз взех такъв когато си сменях книжката. Така, че нямаше излишно чакане. А ако за теб 10 точки са смешни за някой може да не са. Всъщност незнам. Не са ми взимали точки.

 

 

А ПОСЛЕ КАТО ТИ ВЗЕМАТ ЗЛАТНИЯ ТАЛОН НАЛИ ПАК ТРЯБВА ДА СИ ВАДИШ СИН ТАЛОН

Link to comment
Share on other sites

ПЪРВО НЕ ПИШИ С КАПС ЛОК.

.....

Сигурно ще ти върнат стария. Както се каза трябва много сериозно нарушение да направиш, за да ти го вземат.

Според мен това са глупости, защото притежателите им или не карат изобщо или бутат по 20-30лв всеки път или са бивши полицаи примерно... В смисъл като ги спрат се разминават с акта и затова могат да си извадят такъв талон.

Link to comment
Share on other sites

А ПОСЛЕ КАТО ТИ ВЗЕМАТ ЗЛАТНИЯ ТАЛОН НАЛИ ПАК ТРЯБВА ДА СИ ВАДИШ СИН ТАЛОН

Ако се стигне до там така или иначе ще висиш да си платиш акта нали :). Пък и никой не те кара насила. По желание е

 

ПЪРВО НЕ ПИШИ С КАПС ЛОК.

.....

Сигурно ще ти върнат стария. Както се каза трябва много сериозно нарушение да направиш, за да ти го вземат.

Според мен това са глупости, защото притежателите им или не карат изобщо или бутат по 20-30лв всеки път или са бивши полицаи примерно... В смисъл като ги спрат се разминават с акта и затова могат да си извадят такъв талон.

В повечето случаи сигурно е така. Наистина аз като взех книжка карах рядко 5-6 години. От 3 години насам заради работата пътувам много и Пак си имам такъв талон. Като се стараеш да спазваш правилата и не правиш груби нарушения не те и спират. Не съм полицай и не давам пари на полицаи.

Link to comment
Share on other sites

Караш ли винаги с 50 и 90? Ако искат да ти пишат акт може да е и за 65km в града, така че заядат ли се все ще има за какво.

Идеята е, че като имаш такъв талон не се заяждат и правят компромиси.

Link to comment
Share on other sites

Аз през повечето време карам малко под 60 км/ч. Няколко пъти съм минавал така и през патрули - явно и километража не ми отговаря (не съм мерил с GPS), пък и съм чувал, че цъкват на 11 км/ч над ограничението за не се налага да спират всеки втори, което е напълно човешко и коректно).

 

__________________________

 

Тия 6 години стаж зад волана ще ги направя баш като завърша :D Само към златното талонче да не се присъедини и някой служебен пропуск, че ...

Link to comment
Share on other sites

Ами мисля, че имаше и някъде статия по въпроса - на таблото ти пише, че караш с 60, но реално караш с 5 км по-бавно, т.е. караш с 55. Не успях да намеря статията по въпроса. А и скорост малко под 60 е наистина напълно нормална.

Link to comment
Share on other sites

под 71 кмч не спират никой. ти и да караш с 50 не е гаранция защото може да ти пробутат скоростта на някой отпреди 2-3 минути който им е хвърлил 20 лева.

Link to comment
Share on other sites

Зависи в кой град - на мен в Сливен ми писаха акт за 64км в неделя, 8 сутринта blink.gif

И това няколкостотин метра след табелата за начало на града - карах си със 140, като наближих табелата пуснах по инерция за да не хабя спирачките, дълъг десен завой и хоп след завоя патрулка. Тъй като не съм от тези, които бутат пари познай dry.gif

Та мисълта ми беше, че обикновен шофьор като мен си който си покарва със 60-70 и не дава пари като го питат "сега кво ше праим" няма да доживее до златен талон - трябва да караш като пенсионер/да не караш/да буташ пари или познаваш въпросните полицаи.

Link to comment
Share on other sites

Впрочем и аз до сега трябваше да съм изгорял. Един път при ограничение 50 минах със 130, но пред мен караше друг пич и него спряха, а веднъж не бях разбрал, че има патрулка на една отбивка и изпреварих през насрещното (извънградско все) тир и два буса, явно тира съм го минал точно покрай патрулката, защото после в огледалото нито видях да пускат сигнализация, нито да влизат в колата. Късмет.

 

От тогаз с едно на ум :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...