Jump to content

Photo

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge

• Please log in to reply
984 replies to this topic

#1 Botev1912

Botev1912

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7124 posts

Posted 26 March 2010 - 22:39

Тези дни обявиха нов Samsung - Galaxy S, който ще има 4 инча Super AMOLED екран, нов вид процесор, който ще е 1 GHz, ще има 5 МП камера с HD видео, ще чете DivX и XviD формат. Ще използва Android 2.1. Тук са му характеристиките, а тук има и видео

#2 Teddy-King

Teddy-King

Технолог

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3592 posts

Posted 27 March 2010 - 09:40

И не само:

Samsung Galaxy S е с три пъти по-бърза графична система от Snapdragon

По време на представянето на смартфона Samsung Galaxy S, от сайта Android and Me са забелязали споменаването на факта, че процесорът с тактова честота 1GHz в телефона е в състояние да обработи 90 милиона триъгълника в секунда, което е три пъти по-бързо от всеки друг смартфон. Разбира се, последвала е проверка на твърдението и резултатите са изненадващи. Samsung Galaxy S наистина има най-бързия процесор, който в момента присъства в смартфон, и той е собствена разработка. В основата му е новият чип S5PC110 на Samsung, който използва ядро ARM Cortex-A8 и графичен процесор PowerVR SGX540. Ядрото носи кодовото име Hummingbird и е проектирано от Intrinsity, които твърдят, че то наистина е най-бързото от този тип. Същият чипсет се ползва и в Samsung Wave. За сравнение Motorola Droid включва TI OMAP3430 с PowerVR SGX530, което му позволява да обработи около 7 милиона триъгълника в секунда, Nexus One разчита на Qualcomm QSD8x50 с Adreno 200, което дава 22 милиона, а iPhone 3G S ползва ARM Cortex-A8 на 600 MHz с PowerVR SGX535, което осигурява 28 милиона триъгълника в секунда.

http://www.youtube.com/watch?v=ELlrtJXL0TQ

Edited by Teddy-King, 27 March 2010 - 09:43.

ASUS K73SV CORE i7-2630QM 2.0GHz, 8GB DDR3 1333 MHz SDRAM, NVIDIA® GeForce® GT 540M CUDA™ 1GB DDR3 VRAM, 640GB 5400rpm

#3 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24408 posts

Posted 27 March 2010 - 10:53

Интересно. Жалко, че на пръв поглед интерфейса малко не струва, но ако може да му се сложи друг РОМ, не мисля, че това ще е проблем.
Posted Image

#4 Botev1912

Botev1912

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7124 posts

Posted 27 March 2010 - 11:01

интересно от видеото ми се струва доста лагав. изпълнява каквото му кажеш след около 1 секунда

Edited by Botev1912, 27 March 2010 - 11:02.

#5 Godfather

Godfather

hax0r

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9686 posts

Posted 12 August 2010 - 20:22

Тестове здравината на gorilla glass стъклото на Galaxy S. На корейски е, но превод в случая не е нужен. :)

#6 host

host

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9809 posts

Posted 12 August 2010 - 20:31

Мама ви *****!!! Вече го сънувам тоя телефон! Ще се изкуша и ще отида до М-Тел да си заробя живота към тях с някой "лиз"-инг.

Наистина, честно - толкова ли е добра машинката?

#7 Godfather

Godfather

hax0r

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9686 posts

Posted 12 August 2010 - 20:48

Ами за момента не виждам нещо по-добро на пазара. Все пак това е машина за тези, които искат нещо далеч повече и по-различно от телефон.

#8 djadomraz

djadomraz

Templar++

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 21632 posts

Posted 13 August 2010 - 01:27

Мама ви *****!!! Вече го сънувам тоя телефон! Ще се изкуша и ще отида до М-Тел да си заробя живота към тях с някой "лиз"-инг.

28 лв на месец за 2 години... нещо такова гледах днес в 1 книжка на мтел...

Не съм особен фен на подобни телефони и малко по принуда го взех но ми хареса и май му свикнах вече

Ами за момента не виждам нещо по-добро на пазара. Все пак това е машина за тези, които искат нещо далеч повече и по-различно от телефон.

Е те това е... телефо а е леко страничен ефект... един вид бонус покрай всичко останало. :)

* Изказаните мнения са на пишещия и не следва да се приемат за общовалидни и меродавни. Нека се подразбира "според мен" за да не се налага писането му отново и отново.
* Programmer: A person who fixed a problem, that you didn't know you have, in a way you don't understand.
* prepBut nI vrbLike adjHungarian! qWhat's artThe adjBig nProblem?
* Методът проба-грешка е чудесен, ако искаш да откриеш нещо ново, непознато на човечеството до този момент... например топлата вода или електричеството.

#9 djadomraz

djadomraz

Templar++

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 21632 posts

Posted 14 August 2010 - 23:13

Да допълня че Wireless AP гъзарийката е един път посто. Хем удобно нещо, просто за подкарване и РАБОТИ! Точно за 1 минута става всичко с по 2-3 кликания и въвеждането на паролата.

* Изказаните мнения са на пишещия и не следва да се приемат за общовалидни и меродавни. Нека се подразбира "според мен" за да не се налага писането му отново и отново.
* Programmer: A person who fixed a problem, that you didn't know you have, in a way you don't understand.
* Методът проба-грешка е чудесен, ако искаш да откриеш нещо ново, непознато на човечеството до този момент... например топлата вода или електричеството.

#10 Botev1912

Botev1912

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7124 posts

Posted 15 August 2010 - 20:10

явно си имат доста разлики американската с европейската версия

http://hardwarebg.co...t=175436&page=8

Edited by Botev1912, 15 August 2010 - 20:11.

#11 djadomraz

djadomraz

Templar++

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 21632 posts

Posted 15 August 2010 - 23:09

Eeee моля те резюмирай ги разликите де. От първите 3 поста не виждам нищо конкретно изброено а 10+ страници не ми се четат

#12 Godfather

Godfather

hax0r

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9686 posts

Posted 16 August 2010 - 00:43

Бахмааму, ако тази далавера с microUSB-to-HDMI кабела наистина е вярна, то това ще излезе баси яката машина. Засега обаче в сайта на Самсунг не виждам такъв аксесоар, което не е кой знае какво, защото все още не са пуснали дори стандартния A/V mini-to-RCA, който гарантирано работи (пък и го има в eBay за жълти стотинки). Според мен обаче далеч по-важното за Самсунг е да наблегнат колкото се може по-скоро на официалния Frоyo 2.2 ъпгрейд, с който дзвера просто ще счупи всички рекорди по производителност. :)

#13 djadomraz

djadomraz

Templar++

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 21632 posts

Posted 16 August 2010 - 10:14

Аз го изпуснах на плочки 1 път и нищо му няма. Даже драскотина.

Godfather-e, я кажи ти твоя като го потупваш отзад и вибрира ли нещо вътре? На моя усещам някаква вибрация като от антена примерно...

#14 Godfather

Godfather

hax0r

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9686 posts

Posted 16 August 2010 - 18:25

Аз го изпуснах на плочки 1 път и нищо му няма. Даже драскотина.

Godfather-e, я кажи ти твоя като го потупваш отзад и вибрира ли нещо вътре? На моя усещам някаква вибрация като от антена примерно...

Антената трябва да е в долната част, където е онази изпъкнала извивка на капака, обаче при мен нищо не вибрира, освен когато някой ме търси. :)

#15 djadomraz

djadomraz

Templar++

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 21632 posts

Posted 16 August 2010 - 19:05

Ами почуквам го и даже издава лек звук. И май точно в тази част където е антената е това. Не че ми пречи...

ПС: Аз усещам и неистово ме дразни вибрацията на автоматичните часовници (самонавиващите се). Опитах се да го обясня на един приятел който има такъв така и не схвана какво е това което усещам и което ме дразни а според мен се усеща и то не много слабо но той така и не разбра какво точно според мен вибрира в часовника му

#16 Godfather

Godfather

hax0r

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9686 posts

Posted 16 August 2010 - 22:00

Ами почуквам го и даже издава лек звук. И май точно в тази част където е антената е това. Не че ми пречи...

ПС: Аз усещам и неистово ме дразни вибрацията на автоматичните часовници (самонавиващите се). Опитах се да го обясня на един приятел който има такъв така и не схвана какво е това което усещам и което ме дразни а според мен се усеща и то не много слабо но той така и не разбра какво точно според мен вибрира в часовника му

Ами при мен изобщо не мога да забележа нищо подобно. Дедо, може пък ти да имаш някакви хиперсензорни възможности недостъпни за простосмъртните. :lol:

Иначе за машината до този момент само едно нещо ме дразни, но това е валидно за всички подобни смартфони. Например при изключването на телефона умира и функцията на часовника с алармите (което е разбираемо, защото и това се явява андроидско приложение). Всъщност хардуерно винаги може да се направи вътрешния часовник да продължава да си работи и при изключена машина (защото е тъпо да ти работи телефона през нощта само заради часовника) като съхранява настройките на алармите в някаква NVRAM и при задействане на алармата да бутва телефона с някаква там мелодия или нещо подобно. Нокията го правеше този номер.

#17 djadomraz

djadomraz

Templar++

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 21632 posts

Posted 16 August 2010 - 22:41

Locale бе майна. Аз не си спирам телефона. Цъкам му че лягам да спя и ако не съм в кофти настроение включвам 1-2 групи хора да могат да ми обяснят че има земетресение, пожар и наводнение едновременно и трябва да се събудя да отида да взема мерки.

Аз друг проблем виждам с телефона и той е че реагира малко забавено в няколко случая - значи тръгвам да набирам, имам закачена bluetooth слушалка и тя ми е на ухото... та избирам на кой да се обадя и му натискам копчето отстрани да се загаси и го мушкам в джоба... да ама като вдигне другия човек и му светва екрана (да го питам защо след като съм му цъкнал копчето и не искам да свети вече). И ако не е в калъфчето ами направо в джоба на дънките и почва да си браузва самичък происволни сайтове. Обикновено търси някакви неща които са се написали произволно ама все едно... а и ми цъка в ухото...

Друго (всъщност пак същото) - приключвам разговор. Цъкам да затворя, цъкам копчето да се изключи той пак тъпоумно след половин секунда се включва...

И dialer-a не търси вътре в имената, верно има си търсене в контактите и имам нормална клавиатура но съм свикнал от Nokia-та да ползвам цифрите защото са само 10 копчета и по-лесно ги нацелвам.

Засега само това имам да мрънкам по случая. Другото всичко е мед и масло, рози и теменужки и т.н.

И навигацията (Motonav) е голяма работа, честно!

Четенето на email-и няма да го коментирам - чудно си е, писането по форума също :D

PS: За тоя locale дето ме светна w00x трябва да го почерпя. МНОГО ценна и готина програма. Още не го ползвам по-серозно обаче има страшно много хляб в нея.

Edited by djadomraz, 16 August 2010 - 22:42.

#18 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24408 posts

Posted 16 August 2010 - 22:49

Locale бе майна. Аз не си спирам телефона. Цъкам му че лягам да спя и ако не съм в кофти настроение включвам 1-2 групи хора да могат да ми обяснят че има земетресение, пожар и наводнение едновременно и трябва да се събудя да отида да взема мерки.

И dialer-a не търси вътре в имената, верно има си търсене в контактите и имам нормална клавиатура но съм свикнал от Nokia-та да ползвам цифрите защото са само 10 копчета и по-лесно ги нацелвам.

PS: За тоя locale дето ме светна w00x трябва да го почерпя. МНОГО ценна и готина програма. Още не го ползвам по-серозно обаче има страшно много хляб в нея.

Тамън щях да те цитирам като започнах да чета мнението ти, но после стигнах и до края. :) Няма проблем. Готина е програмата. Аналог е Tasker. Също е платена, но може да се намери в ipmart или droidappz org.

Dialer-a на HTC интерфейса при натискане на цифрите търси в имената и номерата едновременно, та дори и в средата на имената търси.

Пробвай някой Custom да инсталираш и да го направиш Default. Мисля, че най-добрият е Dialer One. Други има много, но са тромави. Или поне на моя телефон, а и не са само Dialer, а и цял телефонен указател, Call Log и т.н., та може и да са ти досадни ако искаш да смениш само Dialer.
Posted Image

#19 Godfather

Godfather

hax0r

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9686 posts

Posted 16 August 2010 - 22:56

Да бе и аз го ползвам, ама понякога на човек му се иска просто да изключи пущината и да спести някой и друг mAh от батерията. :)

Друго (всъщност пак същото) - приключвам разговор. Цъкам да затворя, цъкам копчето да се изключи той пак тъпоумно след половин секунда се включва...

Такова странно поведение досега не ми се е случвало. Даже все още не съм успял да го накарам да лагне осезаемо по какъвто и да било повод.

#20 djadomraz

djadomraz

Templar++

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 21632 posts

Posted 16 August 2010 - 23:18

Той не лагава, той просто като приключи разговора си светва екрана. И ако ми е в джоба на дънките почва да си натиска по екрана където му падне докато ходя. Обикновено почва да браузва но като нищо може да влезе и в settings. Е купих му едно "велурено чорапче" и престана ама не е там работата.

w00x, как да кача на HTC dialer-a само? Тоя другия ще го пробвам и ще споделя... Пробвах с "dialer" одеве но ми излезнаха 1 камара глупости и се отказах

PS: Пробвах го Dialer One - верно справя се но е по-грозен от този вградения и освен това call log-a ми го показва по-грозно и неразбираемо. Ще трябва да си преработя явно контактите леко така че имената по които искам да мога да търся да са като First, Middle, Last... a не наблъскани както са сега в първото...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users