Jump to content
BulForum.com

3DMark 2001SE & 2003 , кой какъв го вади ?


Recommended Posts

  • Replies 513
  • Created
  • Last Reply

Малко да разведря темата с мобилките и овърклока, сложих си новия Catalyst 4.9 с изчанчения контрол панел и лепнах почти 200 точки отгоре. За справки и сведения , в заглавието на темата - ГОРЕ !!! :punk

2003 утре , ще го меря :confused

Link to comment
Share on other sites

Toq procesor ne se klokva :)))) toi si trugva na klolkoto go pusnesh , ako dunoto ti  ima opcii w Biosa za butane na naprejenieto na CPU , mnojitelq i FSB (vsyshtnost FSB daje i ot Jumper move da se zadava ,ne e problem ), na4i nqmash qdove ,mojesh da go pusnesh na kolkoto si iskash :))... e stiga da ne iskash pove4e ot 2,5-2,6 GHz-real 4estota :))))- tam sys plus4etata sam si gi smetni kolko izlizat , oswen tow amojesh da si go pusnesh i na 1GHz, na 1,25V ,kakto sym sega -towa mi e oficce varianta ,za net ,filmi i dr. ...ina4e go puskam na 2400 ,samo kato mi trqbwa ,prosto biosa mi pozvolqva da si smenqm nastroikite  do predvaritelno zadadeni i zapomneni kato konfiguraciq na Biosa  i sys svoe ime vsqka ..i taka obsshto 4-broq :)))

Pri starta  samo vlizam v biosa i zarejdam konfigurciqta  - koqto shte polzvam !

Cmos reloaded se kazva ekstrata i maj e privilegiq samo na DFI :)))

Kato dode red da klokvash pitai tuk ima dosta razbira4i vse shte slu4ish na nqkoi da ti pomogne - aide  uspeh !

 

PS:  ako atlona ti e s otklu4en mnovitel  ne ti trqbwa upgrade , au  kak shtqh da zabravq da ti kaja tova!:)

Не мога да разбера защо си запаметил 4 различни положения в биоса. Защо ти е за офис примерно, като за офис става същото квото е и за игри?

 

И един въпрос. Някой барал ли е таймингите на V-DATA 2x256 MB 400 MHz, да знам на колко може да се пусне

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера защо си запаметил 4 различни положения в биоса. Защо ти е за офис примерно, като за офис става същото квото е и за игри?

 

И един въпрос. Някой барал ли е таймингите на V-DATA 2x256 MB 400 MHz, да знам на колко може да се пусне

 

За първото ,мисля 4е имаш капацитет и да си отговориш и сам ,но те мързи да мислиш сигурно :))))

Ами на 1ГХз -работи на 1,275 Волта и вдига температура -малко над стайната ,което ми позволява да намаля оборотите на Фана на ЦПу-то и да забравя 4е ми е вклю4ен компа (от гледна то4ка на звука ,много ценно за филмите ,когато трябва да ги гледам тихо -заради малкия )

Отделно , не се тормози самият комп (ЦПУ,Дъно,Захранване ) излишно ,особено ако го оставя някоя нощ да даунлоадва до сутринтта, за какво ми е на 2400 да ба4ка ?

BTW: и с видеокатата правя така , да не мислиш 4е я държа постоянно клокната , за Филмите и нета !

Това стига ли ти или още предимства да ти изтъквам?

Не си играйте с таймингите и не пускайте на Кас латенси-2,ако не сте дали поне 100$ за пар4е 512ДДР400-(Съвсем грубо казано)

Мога да ви препоръ4ам МДТ ,85-86$ за пар4е 512МБ .но е с фабри4ни 2,5-3-3-3-7, така 4е ако попандете на бройка ,може да имате голям успех ...ина4е аз съм урдял 240(480)-стабилни с нея ,но на 3-4-4-4-11 ..е смалко волаж4е естествено , не съм имал време да тествам ,на по-малки 4естоти доколо ще издържи на 2,5 , но скоро и това ще стане:)))

Много внимателно с таймингите , може да оклепате ситуацията пове4е от колкото с клок на цпу-то....или с клок на паметта само по 4естота!

Link to comment
Share on other sites

предполагам че ще даде. все пак.. реално погледнато.. това са тестовете дето гледат повече видеокартата. :) пробвай. :) гледам че там дето се правят рекордните точки.. в www.featuremark.com са пуснати само първите 4.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Абе удеве тествах на 2003 и останах озадачен,та да сподела да ми кажете дали е нормално тази малка разлика:

 

P4 1,5@1,8 - 512MB Ram - GF FX 5900XT 128MB 256Bit и т.н - 4666

P4 3,0GHz - 1Gb ram - GF FX 5900XT 128MB 256Bit - 5373

 

То верно че картата е еднаква ,а тя е главно действащо лице ама пак само някви си 600 точки :huh: де да знам нормално ли е ?!?

Link to comment
Share on other sites

Абе удеве тествах на 2003 и останах озадачен,та да сподела да ми кажете дали е нормално тази малка разлика:

 

P4 1,5@1,8 - 512MB Ram - GF FX 5900XT 128MB 256Bit и т.н - 4666

P4 3,0GHz - 1Gb ram - GF FX 5900XT 128MB 256Bit - 5373

 

То верно че картата е еднаква ,а тя е главно действащо лице ама пак само някви си 600 точки  :huh:  де да знам нормално ли е ?!?

Напълно. При Марк-а всичко е в картата. Останалото не трупа толкова, понеже коефициента му при изчисленията на крайния резултат е много по-малък.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

И аз спретнах един тест.Много е отчайващ, но с такава карта.Няма да стане повече.Най-много с по 20 точки отгоре.

 

Ето ги и тях : Не се смейте... Не всички са с хубави карти... Дано клока на CPU-то е качил малко !!!

Link to comment
Share on other sites

Afe na4i ma6inata mi e:

 

CPU P4 2.8GHz, 1MB cache, 800MHz

MB ASUS P4P800 i865PE

RAM TwinMOS 2x256MB DDR@400MHZ (Kit of 2 for DualCh)

VGA GIGABYTE RADEON 9200 128MB, 128b, AGP8x, DVI, TV Out

HDD Seagate 160GB, 8MB cache, 7200rpm, SATA

 

3DMark2001SE-8169

3DMark2003-1216

 

za taq mashina tva normalno li e?6toto kato gledam nqkoi va6i rezultati i si mislq, 4e ne6to mi kuca :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mi deaznam.Az za tva pitam otkade moje da e?Aide nqkoi ako ima takava karta da obadi kvi sa mu rezultatite! :punk

Аз имах преди време такава (точно на Гигабайт) - ами слабичка си е картата. На P4 от 2.6 нагоре му подхожда поне 9600 Про , иначе цялата конфигурация издиша на видео подсистемата.(ех...как само се изразих :D )

Link to comment
Share on other sites

Аз имах преди време такава (точно на Гигабайт) - ами слабичка си е картата. На P4 от 2.6 нагоре му подхожда поне 9600 Про , иначе цялата конфигурация издиша на видео подсистемата.(ех...как само се изразих :D )

 

A gore-dolu kvo to4ki si vadil, ako pomni6 de, za da znam za ko staa duma.V smisal normalno li e za taq karta da vadi tolkoz to4ki?

:blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

tolkova li e zle toq radeon

ili tova e ot cputo :)

 

Ако не се заядеш с интелски процесор на ден по веднъж ,вечер не спиш спокойно :P Много добре знаеш че е от видео картата този резултат ;)

 

CPU P4 2.8GHz, 1MB cache, 800MHz

MB ASUS P4P800 i865PE

RAM TwinMOS 2x256MB DDR@400MHZ (Kit of 2 for DualCh)

VGA GIGABYTE RADEON 9200 128MB, 128b, AGP8x, DVI, TV Out

HDD Seagate 160GB, 8MB cache, 7200rpm, SATA

 

3DMark2001SE-8169

3DMark2003-1216

 

Не знам дали е слабо или не ,но аз със Р4 на 1,5Гхз и с Тi4200 вадя 9000 на 01 и 1500 на 03 , така че според мен е добре да се замислиш дали наистина тази видео карта подхожда на това прекрасно дъно и този още по прекрасен процесор :D

Link to comment
Share on other sites

Ако не се заядеш с интелски процесор на ден по веднъж ,вечер не спиш спокойно  :P  Много добре знаеш че е от видео картата този резултат  ;)

Не знам дали е слабо или не ,но аз със Р4 на 1,5Гхз и с Тi4200 вадя 9000 на 01 и 1500 на 03 , така че според мен е добре да се замислиш дали наистина тази видео карта подхожда на това прекрасно дъно и този още по прекрасен процесор  :D

 

 

Da, mai 6a trqa da q smenqm! :punk Ama 6a vidim koga 6te e

Link to comment
Share on other sites

Абе титаниума си е титатиум къде го сравняваш с това дърво се пак ТИ4200 е 4х2 а 9200 е 4х1.Тито може да се сравнява с 8500.С него си стигах почти 12000 на 3д01

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...