Jump to content
BulForum.com

3DMark 2001SE & 2003 , кой какъв го вади ?


Recommended Posts

CPU: Athlon XP 2200+

Motherboard: Ga-7vtxh+

Video: GeCube Radeon 9550 Infinite 128/128bit

RAM: 512MB DDR 266Mhz

 

3DMark 2001 - [9316]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 513
  • Created
  • Last Reply
CPU: Athlon XP 2200+

Motherboard: Ga-7vtxh+

Video: GeCube Radeon 9550 Infinite 128/128bit

RAM: 512MB DDR 266Mhz

 

3DMark 2001 - [9316]

man потърси къде ти е проблема щото тва са си малко точки за тая карта...

 

3DMark2001SE - ~13k

eto за достоверност и това е с предпоследния каталист ако искаш може да ти пусна с последния един тест... но тва са си малко за тая карта...

Link to comment
Share on other sites

man потърси къде ти е проблема щото тва са си малко точки за тая карта...

 

3DMark2001SE - ~13k

eto за достоверност и това е с предпоследния каталист ако искаш може да ти пусна с последния един тест... но тва са си малко за тая карта...

 

 

Проблема е ясен - 8Х карта на 4Х дъно

Link to comment
Share on other sites

абе вие хора с тези хубави карти защо си мерите пишките на тоя скапан 2001СЕ дайте да погледаме малко цифри на '03 ;)

 

сега тествах с последния каталист и драйвери на forsage и искарам 12800 не клокната и 13400 клокната ... незнам защо е толкова малка разликата в точките ... v HWBG неможаха да ми открият проблема ако тука някой знае в кво може да се състои нека ме светне..

 

иначе на другите има доста доволен прираст

 

'03 - 3900 - 4400

'05 - 1700 - 1800 ( и тук не е мн голям)

 

@genecatcher не мисля че това нещо мое до толкова да ти повлияе на производителността.. разликата м/у 4х и 8х никак не е толкова драстична та това са си 3000точки

ако си правил дай резултат и от '03

Link to comment
Share on other sites

AMD 64 3000+ s.939

GF6600GT

2x512mb ram 400mzh

Asus A8N

--

16500 to4ki  :punk

EDIT

3DMark 2001SE

Bez nikakuv clock  ;)

Таман и аз това щях да кажа....по твойте точки какво излиза - че картата ти е по-слаба от 9800 Pro? И AMD64 3000+ е по-слаб от P4 3.2? Аз с тези вадя около 20К. Наистина нещо не ти е оптимизирано както трябва....я драйвер, я нещо друго... ;)

Link to comment
Share on other sites

@genecatcher не мисля че това нещо мое до толкова да ти повлияе на производителността.. разликата м/у 4х и 8х никак не е толкова драстична та това са си 3000точки

ако си правил дай резултат и от '03

 

И аз знам, че разликата не е много голяма, ама тва е положението. С последните каталист драйвери съм.

 

Някакви предложения...

Link to comment
Share on other sites

И аз знам, че разликата не е много голяма, ама тва е положението. С последните каталист драйвери съм.

 

Някакви предложения...

хмм знам ли и аз...

изтегли си FORSAGE_53_Final само като ги сложих ми се вдигна резила на '03 с около 150т.

и може би една профилактика на ОС (а бтв какъв е той?)

и понеже сме с еднакви карти утре ще пусна моя процесор на твойте честоти да видя да неби да идва тази разлика от процесора... знае ли се... пиши на ква честота ти работи процесора аз утре ше поствам че ся лягам и умирам...

Link to comment
Share on other sites

Таман и аз това щях да кажа....по твойте точки какво излиза - че картата ти е по-слаба от 9800 Pro? И AMD64 3000+ е по-слаб от P4 3.2? Аз с тези вадя около 20К. Наистина нещо не ти е оптимизирано както трябва....я драйвер, я нещо друго... ;)

Ot dirverite shte da e ,tui kato sa mi gi slagali teq ot koito vzex pc-to (slojili sa mi xp home :wir )... Az go vzex predi 4-5 dena doh :bgrin:

Koq versiika moje da mi prepory4ate za driveri na videoto :unsure:

Link to comment
Share on other sites

хмм знам ли и аз...

изтегли си FORSAGE_53_Final само като ги сложих ми се вдигна резила на '03 с около 150т.

и може би една профилактика на ОС (а бтв какъв е той?)

и понеже сме с еднакви карти утре ще пусна моя процесор на твойте честоти да видя да неби да идва тази разлика от процесора... знае ли се... пиши на ква честота ти работи процесора аз утре ше поствам че ся лягам и умирам...

 

OS Windows XP; SP2. Процесора работи на 1800 Mhz. Между другото 3DMark 2001 за кой Direct X е? Защото в системната информация на 3DMark показва, че е 8.0, а пък аз съм инсталирал 9.0c. Ако това има някакво значение де :huh:

Link to comment
Share on other sites

OS Windows XP; SP2. Процесора работи на 1800 Mhz. Между другото 3DMark 2001 за кой Direct X е? Защото в системната информация на 3DMark показва, че е 8.0, а пък аз съм инсталирал 9.0c. Ако това има някакво значение де :huh:

 

в комплект със SP2 получаваш бонус вграден 9.0с - не знам при тва положение как си успял да го (пре)инсталираш :).

Link to comment
Share on other sites

в комплект със SP2 получаваш бонус вграден 9.0с - не знам при тва положение как си успял да го (пре)инсталираш :).

 

Много лесно. Като изтриеш ключа Directx от регистрите :punk

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност ТОВА ще е следващата ми карта  :allien  :woot  :punk

Radeon R520 - ето и ЛИНК към цялата статия  :allien

аехехехе май май ше трябва да си търсим добре платена работа и да започваме да си събираме пари от сега че да може да ги съберем докато дойде до българия :D :D :rolleyes: :punk :woot :woot

 

 

edit: :huh: ммм иначе резултата си го бива ;) ne e zle :woot

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Duron 2121Mhz...

512DDR400 V-Data (3-3-3-8)...

Chaintech Ti4200 128MB Agp8x (no clock)...

 

3Dmark 2001Se-10400t.

 

Mnenie..?

Link to comment
Share on other sites

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8595955

Ето един резултат от мен и един който не мога да го публикувам заради това че съм въртял тестовете на различни честоти на процесора

Ti4200.JPG

В картата има доста потенциал още след някой друг ден ще я видим как ще се справи с отрицателните температури :)

Link to comment
Share on other sites

Най-сетне ми остана врема да си поиграя и с мойта карта.

Та да си дойдем на думата - Ge-Cube 9550GT@498/288

3DMark 2001SE ->13828

3DMark 2003 -> 4195

3DMark 2005 -> 1825

Тестовете са на системата от подписа ми, без клok :)

Link to comment
Share on other sites

Foxy spored tebe struva li si $ koito si dal otgore za tvoito cfg. :P ???

Мдааа, ти напиши колко си дал и аз ше ти напиша и после другите ше сравнят :) кой се е набутал и кой не :) Мислиш ли ,4е не съм виждал какво може твоята кофигурация ...или поне като твоята :)

батко ти фокси много рядко се набутва :)

дъно -105$

Цпу- 148$ +кулер за 4$ :)

памет - под 100$ за двете

Сапфира го взех за ~270$ , втора ръка с гаранции с вси4ко

Общо към 620-630$

предполагам за този хардуер говориш , кутити мутии няма кво да ги сравняваме

ще си напишеш ли цените ,ако не те е срам да видим кой е по-набутан :)

Не искам да споменавам , 4е като си пусна филтрациики и заглаждания , който за мен са доста важни , твоята конфигурация - не става за комфортен геймплей изобщо !...( поне не игрите който аз играя) !

 

 

Да не говорим 4е със старата ми конфигурация и една 6800-гига :

 

НФ2 -70$

Моб. Бартон -90$ +

Памет МДТ 2X512 -90 $

6800-гига -300$

общо -550-560$ правех , доста по-добри резултати от теб :) ! a и игрите си бацаха доста по-добре от колкото при теб - предполагам :)

 

В общи линии бих обобщил - доста неуспешен опит от твоя страна - да се заядеш с мен ! :) .........не разбирам защо си мислите ,4е сте най-умните ...а вси4ки останали ядат доматите с кол4етата и се бръснат на ръба на блока ? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...