Jump to content
BulForum.com

3DMark 2001SE & 2003 , кой какъв го вади ?


Recommended Posts

е то тва с мойто дъно може ли да се клокне после

Toq procesor ne se klokva :)))) toi si trugva na klolkoto go pusnesh , ako dunoto ti ima opcii w Biosa za butane na naprejenieto na CPU , mnojitelq i FSB (vsyshtnost FSB daje i ot Jumper move da se zadava ,ne e problem ), na4i nqmash qdove ,mojesh da go pusnesh na kolkoto si iskash :))... e stiga da ne iskash pove4e ot 2,5-2,6 GHz-real 4estota :))))- tam sys plus4etata sam si gi smetni kolko izlizat , oswen tow amojesh da si go pusnesh i na 1GHz, na 1,25V ,kakto sym sega -towa mi e oficce varianta ,za net ,filmi i dr. ...ina4e go puskam na 2400 ,samo kato mi trqbwa ,prosto biosa mi pozvolqva da si smenqm nastroikite do predvaritelno zadadeni i zapomneni kato konfiguraciq na Biosa i sys svoe ime vsqka ..i taka obsshto 4-broq :)))

Pri starta samo vlizam v biosa i zarejdam konfigurciqta - koqto shte polzvam !

Cmos reloaded se kazva ekstrata i maj e privilegiq samo na DFI :)))

Kato dode red da klokvash pitai tuk ima dosta razbira4i vse shte slu4ish na nqkoi da ti pomogne - aide uspeh !

 

PS: ako atlona ti e s otklu4en mnovitel ne ti trqbwa upgrade , au kak shtqh da zabravq da ti kaja tova!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 513
  • Created
  • Last Reply
Да ве неправилно се изразих

ми  тва 3000+ е набутване 150$ , земи си Мобилен Бартон 2600+  115-120 $ , kakwo mu plashtash :)))a ako znaish kwo si zemash !

kakvi sa normalnite chestoti i koeficient na tiq mobilki ( 2600+ )?

Link to comment
Share on other sites

Nastoq6ti rezultati:

3D Mark 2001 Pro-2235 to4ki...

Ae narode gleam 4e si govorite za nqkvi raoti 11-2-2-2.0 ...

Ae za kvo staa vapros ?

Ne6to za RAM-a li ?

6e moje li malko qsnota po vaprosa ...

 

izvinqvam se 4e poslednoto ne e mnogo kym temata... :)

Link to comment
Share on other sites

Nastoq6ti rezultati:

3D Mark 2001 Pro-2235 to4ki...

Ae narode gleam 4e si govorite za nqkvi raoti 11-2-2-2.0 ...

Ae za kvo staa vapros ?

Ne6to za RAM-a li ?

6e moje li malko qsnota po vaprosa ...

 

izvinqvam se 4e poslednoto ne e mnogo kym temata... :)

Da tova sa taimingite na RAM-a...kolkoto sa ti po mali purvite 3 chisla tolkova ti e po burza pameta....osobeno vajno e purvoto tui narechenoto Cas Latency! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nastoq6ti rezultati:

3D Mark 2001 Pro-2235 to4ki...

Ae narode gleam 4e si govorite za nqkvi raoti 11-2-2-2.0 ...

Ae za kvo staa vapros ?

Ne6to za RAM-a li ?

6e moje li malko qsnota po vaprosa ...

 

izvinqvam se 4e poslednoto ne e mnogo kym temata... :)

това са таймингите на паметта за интел най добре са 2-2-2-5 а за амд 2-2-2-11

дава предимство от към 300 точки в 3д марк 2001

Link to comment
Share on other sites

kakvi sa normalnite chestoti i koeficient na tiq mobilki ( 2600+ )?

Охх ,ами как да ти кажа той идва с отклю4ен множител и в пове4ето слу4ай биоса не го разпознава и тръгва на 600МХз ......ина4е се води на 333-ФСБ , не знам с какъв множител беше ,сам го сметни там те на 2000-реал май трябваше да вървят !На 1,45 Волта и 32-35 градуса с обикновен меден въздушен кулер

Ако те интересува как и на колко върви ще пиша утре сега нямам време!

Но колко му са фабри4ните 4естоти не знам и не ме интересува ! Но ако искаш схте ти го сметна !

Link to comment
Share on other sites

това са таймингите на паметта за интел най добре са 2-2-2-5 а за амд 2-2-2-11

дава предимство от към 300 точки в 3д марк 2001

 

При AMD не винаги 2-2-2-11 е ОК , при мен се оказа 4е при 10 е най-добре. Един EPOX барниках преди време при него беше 8 , цъкаш настройки и мериш и виждаш кое е най-добре за твоята машина.

Link to comment
Share on other sites

Охх ,ами как да ти кажа той идва с отклю4ен множител и в пове4ето слу4ай биоса не го разпознава и тръгва на 600МХз ......ина4е се води на 333-ФСБ , не знам с какъв множител беше ,сам го сметни там те на 2000-реал май трябваше да вървят !На 1,45 Волта и 32-35 градуса  с обикновен меден въздушен кулер

Ако те интересува как и на колко върви ще  пиша утре сега нямам време!

Но колко му са фабри4ните 4естоти не знам и не ме интересува ! Но ако искаш схте ти го сметна !

Vajno mi e.

Za da znam kak shte trygne pri men.

Nqma da pravq pinmod q :)

Link to comment
Share on other sites

това са таймингите на паметта за интел най добре са 2-2-2-5 а за амд 2-2-2-11

дава предимство от към 300 точки в 3д марк 2001

 

Ей хора недейте пишете такива работи ,да не изгори някой ..или като пишете пояснявайте ,4е за да се пускат на тия тайминги паметите трябва да ги поддържат , т.е по друг на4ин казано да са скъпи4ки и хубави4ки , 4е това си е живо клокване ,а то току-виж някои решил да се пробва на паметта си ...а тя от ония обикновенните:))) и работата ще стане като ония с ресетването на Биоса :))) и 4ипса !

Link to comment
Share on other sites

Nastoq6ti rezultati:

3D Mark 2001 Pro-2235 to4ki...

Ae narode gleam 4e si govorite za nqkvi raoti 11-2-2-2.0 ...

Ae za kvo staa vapros ?

Ne6to za RAM-a li ?

6e moje li malko qsnota po vaprosa ...

 

izvinqvam se 4e poslednoto ne e mnogo kym temata... :)

2235 точки??? че аз с ГФ2 МХ400 64 МБ 4х вадих 2800 точки. Тия селерони.......

Link to comment
Share on other sites

При AMD не винаги 2-2-2-11 е ОК , при мен се оказа 4е при 10 е най-добре. Един EPOX барниках преди време при него беше 8 , цъкаш настройки и мериш и виждаш кое е най-добре за твоята машина.

 

Мдаа и не само за всяко дъно ,но и за всяка памет ,даже съм имал слу4ай на едни и същи памети ,на едните ба4ка по- добре на 11 на другите на 10 ,,,вси4ко се слу4ва :))),земаш си компа и тестове тестове ...така е !

Link to comment
Share on other sites

Zna4i zasega ne6tata izglejdat taka:

CAS Latency - 2.5T

RAS To CAS Delay - 2T

RAS Precharge - 2T

RAS Active Time - 5T

Refresh Rate - normal (15.625us), Self Refresh

Highest CAS Latency - 2.5 (6.0ns @ 166Mz)

2nd Highest CAS Latency - 2.0 (7.5ns @ 133MHz)

 

Savet kade da pipam za po byrza RAM ?!?!? :confused :)

Link to comment
Share on other sites

Vajno mi e.

Za da znam kak shte trygne pri men.

Nqma da pravq pinmod q :)

 

Какъв пин мод какви пет лева ве -казвам ти 4е както си го пуснеш така и ще тръгне , само трябва да подпреш с волтажа ,при мен на 1ГХз- е на 1,275Волта(темп -по4ти стаина:)))

На 2 ГХЗ на 1,45Волта , на 2,2ГхЗ=1,55Волта и на 2,4 - с 1,6Волта и на 2,5ГХз на 1,7Волта (последното върви на 1,65 Волта ,но аз за по голяма стабилност го бутам на 1,7 )42-градуса айдъл 50 на фул лоад с Прайма-пуснат на макс.жега !

друго няма ,докарваш си 4естотата която ти трябва ,гледаш тези волтажи дето съм ти ги дал и ги слагаш така ..и това е нищо особенно , виж за таимингите на паметта е друга работа ...за това се поразрови малко из форумите ,4е няма да ми стигне цяла година да ти пе4етам тука :))))

Link to comment
Share on other sites

това са таймингите на паметта за интел най добре са 2-2-2-5 а за амд 2-2-2-11

дава предимство от към 300 точки в 3д марк 2001

e moite kato sa 3 3 3 8 tolkova li e zle?

 

"Какъв пин мод какви пет лева ве -казвам ти 4е както си го пуснеш така и ще тръгне , само трябва да подпреш с волтажа ,при мен на 1ГХз- е на 1,275Волта(темп -по4ти стаина))

На 2 ГХЗ на 1,45Волта , на 2,2ГхЗ=1,55Волта и на 2,4 - с 1,6Волта и на 2,5ГХз на 1,7Волта (последното върви на 1,65 Волта ,но аз за по голяма стабилност го бутам на 1,7 )42-градуса айдъл 50 на фул лоад с Прайма-пуснат на макс.жега !"

 

Predstavi si che nemoga da promenqm koeficient i voltaj s tva dyno :)

I iskam da znam na kolko max shte trygne pri men.

Link to comment
Share on other sites

e moite kato sa 3 3 3 8 tolkova li e zle?

 

"Какъв пин мод какви пет лева ве -казвам ти 4е както си го пуснеш така и ще тръгне , само трябва да подпреш с волтажа ,при мен на 1ГХз- е на 1,275Волта(темп -по4ти стаина))

На 2 ГХЗ на 1,45Волта , на 2,2ГхЗ=1,55Волта и на 2,4 - с 1,6Волта и на 2,5ГХз на 1,7Волта (последното върви на 1,65 Волта ,но аз за по голяма стабилност го бутам на 1,7 )42-градуса айдъл 50 на фул лоад с Прайма-пуснат на макс.жега !"

 

Predstavi si che nemoga da promenqm koeficient i voltaj s tva dyno :)

I iskam da znam na kolko max shte trygne pri men.

 

Ами не мога да ти отговоря , аз съм го слагал ,само на дъна ,дето се 4овъркат тия работи , зна4и ако го разпознае биоса какъв процесор е ще тръгне на фабри4ните си 4естоти ,но ако не го разпознае (което е по вероятно ,особено ако не си упдейтвал Биоса) не зма ,при мен го е пускал на 1ГХз , 600Мхз -разли4но ,даже на еднои също дъно -разли4но го пуска!

Ами ти пък на дъно за 30-40 $ ще слагаш такова ЦПУ,ми то ще е като на свин4е звън4е там ве !

Ти сигурен ли си 4е не можеш да 4овъркаш напрежение и множител?

Link to comment
Share on other sites

Ами не мога да ти отговоря , аз съм го слагал ,само на дъна ,дето се 4овъркат тия работи , зна4и ако  го разпознае биоса какъв процесор е ще тръгне на фабри4ните си 4естоти ,но ако не го разпознае (което е по вероятно ,особено ако не си упдейтвал Биоса) не зма ,при мен го е пускал на 1ГХз , 600Мхз -разли4но ,даже на еднои също дъно -разли4но го пуска!

Ами ти пък на дъно за 30-40 $ ще слагаш такова ЦПУ,ми то ще е като на свин4е звън4е там ве !

Ти сигурен ли си 4е не можеш да 4овъркаш напрежение и множител?

Siguren sym

nevijdash li che samo po shina sym go napynal :)

Link to comment
Share on other sites

kakvi sa normalnite chestoti i koeficient na tiq mobilki ( 2600+ )?

 

 

Vajno mi e.

Za da znam kak shte trygne pri men.

Nqma da pravq pinmod q :)

 

По принцип при мобилките е малко относително, но ако дадеш множетеля по дефаут и шина 166(333) която също се явява по дефаут за тези процесори се получава 1000MHz(~6,02...x166)реални ;) иначе ако и дадеш множетеля както е на другите бартани които са заключени се получава 1826MHz което може да се каже, че приблизително отговаря на цифрите 2600+ :) иначе от тук на татак избора ти е неограничен като комбинация /шина-множител/, лично аз препоръчвам шината да е минимум 200 и нататак вече да пробваш с множителя колко ще издържи :bgrin:

 

ЕДИТ:има дъна при които се държи по-добре на висока шина(над 200) и малък множител, но за това трябва добра памет, по въможност 466 или мин.400 но задалжително клокарска защото при шина на процесора над 200 няма значение кава шина е дадена на паметта тя започва да се вдига успоредно с тази на паметта или както е в моя случай шина 200 и по висок множител(тъй като паметта не ми позволява първия вариант) :)

Link to comment
Share on other sites

шината да е минимум 200 и нататак вече да пробваш с множителя колко ще издържи :bgrin:

Shinata shte e 200 ama mnojitelq tvyrd, tova e problema.

Mersi za lekciqta.

Tiq neshta gi znaem oshte ot socket7 mashinite.

No vyprosa beshe drug.

Link to comment
Share on other sites

Shinata shte e 200 ama mnojitelq tvyrd, tova e problema.

Какво му е твърдото на множетеля :confused той си е отключен ;)

 

И казва BAAAAM

Казва бам ама не днеска :bgrin: м/у другото с дъното което имаш и пауербиоса който имам аз за него си нямаш идея кави честоти можеш да достигнеш ;)и то без проблем :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...