Jump to content
BulForum.com

Волейбол - Евро '09


Recommended Posts

Абе много ми стана смешно по рекламите като рекламират футбола БГ - Черна гора и си викам как след тея радости, който седне да ги гледа ще има големи нерви...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply
Абе много ми стана смешно по рекламите като рекламират футбола БГ - Черна гора и си викам как след тея радости, който седне да ги гледа ще има големи нерви...

 

Затова няма да ги гледаме :lol: Бтв до кога е европейското?

Link to comment
Share on other sites

Затова няма да ги гледаме :lol: Бтв до кога е европейското?

3-13 Септември :) .ЕТО ЗА ТАКАВА ИГРА ГОВОРИМ!!!ФЕНОМЕНАЛНИ!Наще доказаха,че имат правото да ги наричаме "един от най-добрите отбори в света" ! 3:0 срещу Италия...САМО ТАКА!

Link to comment
Share on other sites

Явно само с волейболния ни тим можем да се похвалим...

То това е ясно... Винаги е било така.. С футбола има едно световно през 1994-та... А погледни успехите на волейбола - мъже, жени, юноши.. Единствената отборна титла за страната ни на световното за младежи през 1991... Тази година девойките четвърти на световното, мъжките успехи няма да ги цитирам :)

Link to comment
Share on other sites

Пак ще има първо-второ-трето... Първо (и разбира се най-важно): Браво! Ама много браво! Аз нямам възможността да гледам мачовете, така че не знам дали играят момчетата толкова добре, но това няма и значение. Важното е, че сме с две победи, които вероятно ще се броят и в следващия етап. Още малко напън и сме на полуфиналите. Второ: сърбите са по-добри от нас, защото са в по-напреднал етап от транзита, в който сме и ние сега с Пранди. Играха на два поредни финала на Световната Лига (ние това не сме го и виждали), а ние не излезнахме от групите. Все още сме над тях като ранкинг, но моментно мисля, че са по-стабилни...което прави победата още по-сладка. Трето: Магданозчо, и на мен ми се иска. И аз смятам, че тоя отбор заслужава. Просто в последно време не сме били чак толкова силни, колкото се очаква, а сега Пранди смени малко философията и начинът на игра и ще трябва време за по-големи успехи. Ама ако стане сега, няма да върнем медалите, разбира се... Както винаги ще подкрепям отбора при всички обстоятелства и всеки мач ще викам за победа, просто реално ще е трудно. Въпреки че след тия два мача може и да се замисля...само да се молим да се разминем с Русия...

Link to comment
Share on other sites

Пак ще има първо-второ-трето... Първо (и разбира се най-важно): Браво! Ама много браво! Аз нямам възможността да гледам мачовете, така че не знам дали играят момчетата толкова добре, но това няма и значение. Важното е, че сме с две победи, които вероятно ще се броят и в следващия етап. Още малко напън и сме на полуфиналите. Второ: сърбите са по-добри от нас, защото са в по-напреднал етап от транзита, в който сме и ние сега с Пранди. Играха на два поредни финала на Световната Лига (ние това не сме го и виждали), а ние не излезнахме от групите. Все още сме над тях като ранкинг, но моментно мисля, че са по-стабилни...което прави победата още по-сладка. Трето: Магданозчо, и на мен ми се иска. И аз смятам, че тоя отбор заслужава. Просто в последно време не сме били чак толкова силни, колкото се очаква, а сега Пранди смени малко философията и начинът на игра и ще трябва време за по-големи успехи. Ама ако стане сега, няма да върнем медалите, разбира се... Както винаги ще подкрепям отбора при всички обстоятелства и всеки мач ще викам за победа, просто реално ще е трудно. Въпреки че след тия два мача може и да се замисля...само да се молим да се разминем с Русия...

Прав си за всичко, само да отбележа, че няма как да се разминем с руснаците. Втората фаза отиваме в техния поток и играе с първите три от тяхната група. Т.е. става нова група, в която влизат първите три от тяхната и първите три от нашата и всеки играе срещу отборите с които не е играл, т.е. ние с тези от тяхната група, те с тези от нашата. Резултатите от първата фаза важат и при крайното класиране в онази група се гледа кои са първите два и отиват на полуфинал.

Link to comment
Share on other sites

@GeorgiK, никой не е казал, че ще е лесно.Точно заради това е толкова сладко.Някакси ми е пълна душичката ей сега и ми едно такова готино.Особено след победа срещу отбор, който се мисли за най-велик на стария континент, и който е забравил, кой го е учил как да играе голям волейбол.

Русия не ме плашат толкова много, колкото Финландия.Според мен те са по-кофти съперник.А също така е факт, че срещу силни отбори играем силно.Така че не бива да има никакво отпускане.10 дни на нож и така...Почивката после.

Link to comment
Share on other sites

Знам как е организиран турнирът и знам, че ще играем с Русия във втората група. Но вече имаме две победи там (не вярвам чехите да излезнат от нашата група), а трябва да опукаме и другите два отбора оттам (вероятно Финландия и Холандия) и дори при загуба от руснаците да сме на полуфинал. Идеята е да ги разминем, когато вече има голямо значение, щото много ни пердашат копелетата. Магданозчо, нямам какво да допълня. Нека си прав. Няма да намериш по-доволен човек от мен...

Link to comment
Share on other sites

Жоро, недей така сърбите да са по напред от нас в подмладяването на отбора си. Според мен тяхната игра се крепи прекалено много на Гърбич и Милкович (дано не бъркам имената), а и двамата вече са си на сериозни годиники. Докато при нас нещата според мен са доста по-добре, Алексиев започва да играе все по-добре и определено ще си променя мнението, че е пълно ренде. Прекрасно включване направи и Йосифов, ако Жеката играе като последните 2 мача просто не виждам кой ще ни спре за финала. Леко съм озадачен от играта на Казийски в атака, но Владо, Йосифов и Алексиев за сега компенсират доста успешно. Общо-взето подмладяването на състава върви доста успешно и след напипването шестицата в Световната Лига нещата са отлични.

Link to comment
Share on other sites

Жоро, недей така сърбите да са по напред от нас в подмладяването на отбора си. Според мен тяхната игра се крепи прекалено много на Гърбич и Милкович (дано не бъркам имената), а и двамата вече са си на сериозни годиники. Докато при нас нещата според мен са доста по-добре, Алексиев започва да играе все по-добре и определено ще си променя мнението, че е пълно ренде. Прекрасно включване направи и Йосифов, ако Жеката играе като последните 2 мача просто не виждам кой ще ни спре за финала. Леко съм озадачен от играта на Казийски в атака, но Владо, Йосифов и Алексиев за сега компенсират доста успешно. Общо-взето подмладяването на състава върви доста успешно и след напипването шестицата в Световната Лига нещата са отлични.

Последното ти изречение е абсолютен факт!Световната лига беше първенство,в което се наместваше отбора!А тук имаше хора,които плюят слабата игра на нинам си кой...

 

Колкото до руснаците-спор няма че са силен отбор,но при тях трябва да играем решилтено.Забелязал съм че поведем ли ги с 3-4 точки сета почти сигурно е наш.А поведат ли ни те с 3-4 точки шанса за обръщане е много малък.Днес с Италия направо ми изпълниха душата наще-тфа да те водят с 4-5 точки,да обърнеш и да вземеш сета с 25 на 23(или беше 22 втория??)-просто нямам думи!

Link to comment
Share on other sites

Е те наще през 2/3 от времето си играят на блок,което е много хубаво.Не си спомням преди 1 или 2 години беше когато пак играеха така и имаха около 70 % блок на атаките.Като цяло вчера си играха много спокойно и взеха играта :)

Link to comment
Share on other sites

Как да не се почувстваш горд прочитайки това изречение на заглавната страница на европейското "Greece surprise defending champions Spain, Bulgaria sweep Italy " :)

 

Edit:Кога е следващия мач??

Link to comment
Share on other sites

Все още не са направили нещо много повече от едно добро начало, така, че дано така продължат, а аз ще ги похваля чак след края на турнира, ако заслужат. Нашите винаги могат да бият най-силния и да паднат от най-слабия на такова първенство.

Link to comment
Share on other sites

Утре играем в 20:00 с Чехия по БНТ САТ. Гледам мачовете по гръцката телевизия и освен че хвалят техните за наистина изненадващите резултати, говорят и много добри неща за нас. Само така!!

Link to comment
Share on other sites

Жоро, недей така сърбите да са по напред от нас в подмладяването на отбора си. Според мен тяхната игра се крепи прекалено много на Гърбич и Милкович (дано не бъркам имената), а и двамата вече са си на сериозни годиники. Докато при нас нещата според мен са доста по-добре, Алексиев започва да играе все по-добре и определено ще си променя мнението, че е пълно ренде. Прекрасно включване направи и Йосифов, ако Жеката играе като последните 2 мача просто не виждам кой ще ни спре за финала. Леко съм озадачен от играта на Казийски в атака, но Владо, Йосифов и Алексиев за сега компенсират доста успешно. Общо-взето подмладяването на състава върви доста успешно и след напипването шестицата в Световната Лига нещата са отлични.

Бъркаш имената леко, ако трябва да сме точни , но няма значение. :)

 

Първо, сърбите нямат претенции да са най-велики на Стария континент. Не знам как го реши това....

 

Второ, нормално е играта им да се крепи на тях. Това са легенди на световния волейбол, част от онзи велик тим, взел олимпийската титла през 2000-а, станал европейски шампион през 2001-а, играл финал на световното първенство 1998 и т.н.

 

Трето, ние все се пъчим как сме учили италианци, сърби и кой ли още не на волейбол, ама в крайна сметка, отдавна ни задминаха........ к`во ме грее мене, че сме ги учили някога си??! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Задминали не задминали, виж че всичко се връща.. И сърбите постигнаха успехи, но можеш ли да сравниш една Югославия като население с една България? Или пък Италия? Не мислиш ли, че е по лесно от 50 млн да намериш 12 волейболиста отколкото от 8 млн?

Link to comment
Share on other sites

Задминали не задминали, виж че всичко се връща.. И сърбите постигнаха успехи, но можеш ли да сравниш една Югославия като население с една България? Или пък Италия? Не мислиш ли, че е по лесно от 50 млн да намериш 12 волейболиста отколкото от 8 млн?

Сърбите постигнаха успехите си едва след разпадането на Югославия, т.е. населението им беше малко по-голямо от нашето.

 

А тия глупости са смешни просто. Литва, например, е с къде-къде по-малко население от нас, ама вади ебати баскетболистите. Тъй, че това не може да е довод...

Link to comment
Share on other sites

Сърбите постигнаха успехите си едва след разпадането на Югославия, т.е. населението им беше малко по-голямо от нашето.

 

А тия глупости са смешни просто. Литва, например, е с къде-къде по-малко население от нас, ама вади ебати баскетболистите. Тъй, че това не може да е довод...

Извинявам се, че развалих гениалните ти доводи.. Все пак, мисля, че много повече от теб следя волейбола и знам какво говоря. Ако мислиш че греша - питай някого...

Link to comment
Share on other sites

И другите "простосмъртни" не могат да си изказват мнението ли?!Иначи Уникални доводи ивади на последния ми пост - евалата :laughing:

Не простосмъртни, просто заядливи.. Тръгне един спорт да върви, тръгне някой да му се радва и веднага някой "българин" да развали радостта..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...