Jump to content
BulForum.com

Въпрос за захранване на GF9600GT


Recommended Posts

Днес се добрах да си купя едно новичко 9600GT, което с баща ми с общи усилия наръгахме в компа, но после се стигна до свързване на захранването. Предишната ми 8600 нямаше отделен захранващ кабел, а тази има. Единия край явно си ходи в картата, от него излизат два, които трябва да идат в куплунзи от захранването на компютъра. Нямах два свободни куплунга, затова с баща ми сложихме един сплитер на единствения свободен и вързахме картата през сплитера. Явно работи щом пиша тука, но въпроса ми е, може ли ако я натоваря повчеко с някоя шарена игра, да претоваря кабела с тока, защото реално, въпреки че има сплитер, след сплитера към захранването ходи само един кабел и ако е необходимо двата края на картата да са на два отделни от захранването... да не претоваря единичния кабел и да стане беля.

 

Въпроса ми е, безопасно ли е да я ползвам така, както е вързана. Надявам се, че обясних нормално какво сме направили, защото изобщо ме няма по хардуера. Мерси!

Link to comment
Share on other sites

Имайки предвид, че картата точи около 100 вата макс. т.е. ток около 8-9 ампера,а кабелите са със сечение, на пръв поглед 0,75 кв.мм,според мен няма да имаш никакви ядове.

Link to comment
Share on other sites

Картата харчи 250 вата при голям товар, а не 100 както е казал колегата.

Къде я прочете таз глупост? :)

 

Иначе принципно е леко глупаво от единичен молекс на захранването да се прави разклонител към двата входа на преходника, който влиза като един куплунг в видеото.

ОБАЧЕ, забравих моя преходник (който също е с двоен вход) как бяха жиците, но ако понеже са 6 пина, АКО от двата входни молекса жиците захранват поотделно пинове на 6-пиновия конектор, тогава наистина е добре да се свържат и двата молекса, независимо че са с разклонител.

В случая самите жици няма проблем, те ще издържат 10-те А, но пиновете са слабото място, и по всички трябва да тече ток за най-сигурно.

Авария едва ли, най-много да получаваш нещо сини екран, ама ще знаеш да пробваш това :) .

Всъщност в случая проблема най-много да дойде от самото захранване, понеже единичния сноп идва от едно, макар и общо място на платката на захранването. Но пак, за по-сигурно трябва да се види по един сноп колко ток може да осигури захранването.

Но имай предвид, че все пак PCI-E слота може да осигури около 75 вата, така че според мен няма да има проблем. За щастие, така се случи, че аз имах точно два свободни молекса, от различни снопове. Подсъзнателно гледам да нивелирам товара между сноповете, като better practice във времето.

Link to comment
Share on other sites

Картата харчи около 100 при натоварване, поне според сайта на NVidia. Tedy, ти кажи ще стане ли авария както съм вързал двата molex захранващи конектора на 1 кабел от захранването :D

Link to comment
Share on other sites

Картата харчи 250 вата при голям товар, а не 100 както е казал колегата.

:woot

 

Картата харчи около 100 при натоварване, поне според сайта на NVidia. Tedy, ти кажи ще стане ли авария както съм вързал двата molex захранващи конектора на 1 кабел от захранването :D

Вероятно не.Конекторите също издържат достатъчно ампери за да няма проблем при тях.По-вероятно е,както спомена и Tedy, да се появи евентуален проблем някога в мястото на което са свързани проводниците в захранването.Но при условие че PCI слота ти осигурява около 2/3 от захранването, т.е. по допълнителното захранване ще протича ток около 2.5-3А изобщо не трябва да се притесняваш.

 

P.S.Сега очаквам Al Bundy да си каже тежката дума. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Днес се добрах да си купя едно новичко 9600GT, което с баща ми с общи усилия наръгахме в компа, но после се стигна до свързване на захранването. Предишната ми 8600 нямаше отделен захранващ кабел, а тази има. Единия край явно си ходи в картата, от него излизат два, които трябва да идат в куплунзи от захранването на компютъра. Нямах два свободни куплунга, затова с баща ми сложихме един сплитер на единствения свободен и вързахме картата през сплитера. Явно работи щом пиша тука, но въпроса ми е, може ли ако я натоваря повчеко с някоя шарена игра, да претоваря кабела с тока, защото реално, въпреки че има сплитер, след сплитера към захранването ходи само един кабел и ако е необходимо двата края на картата да са на два отделни от захранването... да не претоваря единичния кабел и да стане беля.

 

Въпроса ми е, безопасно ли е да я ползвам така, както е вързана. Надявам се, че обясних нормално какво сме направили, защото изобщо ме няма по хардуера. Мерси!

Аз съм с 9600 gt и мен също ме дразниха тези допълнителни разклонения.Изхвърлих ги и я включих към захранването директно има си същия конектор със 6 пина.Тези разклонения са ги измислили за захранвания които нямат този конектор.Погледни твоето сигурно има.Видеото работи перфектно без разклоненията и с една пак работи.Така че няма за какво да се притесняваш.

Link to comment
Share on other sites

Човека не е казал какво точно 9600 има обаче тук на графиките на доста различни производители се вижда друго

p96gts1_g_23.gif

Ето и линка от ревюто от където съм постнал снимката цък.

Link to comment
Share on other sites

Човека не е казал какво точно 9600 има обаче тук на графиките на доста различни производители се вижда друго

p96gts1_g_23.gif

Ето и линка от ревюто от където съм постнал снимката цък.

Аз съм 200 процента сигурен че всички 9600 имат еднакъв конектор за захранването.

Link to comment
Share on other sites

Според мен Palit 9600GT 1GB Sonic и Wikoo 9600GT Turbo са се справили добре, а при положение че съм доволен от Palit, бих си взел тяхна карта.

Palit 9600GT 512MB

Цената май е около 160лв на палита.

Ама ти ще кажеш дали си доволен куре та да съм подсигурен от мнението ти.

Link to comment
Share on other sites

Имах предвид че независимо от това си гълта 200 вата при товар. И не може да се захрани само от PCI-E слота.

Грешиш, подвел си се като много други хора от тези замервания.

Това е товар на ЦЯЛАТА система, заедно с видеокартата. Разбирай целия компютър.

Самата карта е около наполовината.

Иначе къде щеше да му излезе края, в idle да гълта една карта 160-70 вата :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Е те там са си написали отгоре че консумацията на системата е сведена до абсолютния минимум. Така, че при товар и ако има клок може и да стигне 200 вата иначе в айдъл ще е към 70 някъде. Няма да може да се захрани само от PCI-E слот. Иначе ако може да приспособи някакви кабели от друга карта ще е най-добре.

Link to comment
Share on other sites

Е те там са си написали отгоре че консумацията на системата е сведена до абсолютния минимум. Така, че при товар и ако има клок може и да стигне 200 вата иначе в айдъл ще е към 70 някъде. Няма да може да се захрани само от PCI-E слот. Иначе ако може да приспособи някакви кабели от друга карта ще е най-добре.

Да не говорим наизуст :) . Аз поне вече се опитвам да не го правя.

Ако е клокната, мооже би, но в idle картата смея да кажа, че харчи доста по-малко от 70 вата.

Целия ми комп в idle, с такава карта (9600ГТ), харчи около и под 80 вата. Гледам натоварването на UPS-a. Това даже е целия товар, включително нададеното от КПД-то. Значи компа вътрешно харчи около 60 вата. Сам прави сметка колко може да остане за самата видеокарта.

И аз преди си мислех и се опасявах колко ще гълта една нова карта (още като бях с 7300 и се чудех преди година) в idle, но се оказа, че няма място за притеснение.

Смея да кажа, че картата си ми е дип хубава, за пасивна е Ок, Кризата върви с около 25-30 кадъра, всичко на high, без АА/АФ разбира се, и на 1680х1050.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...