Jump to content
BulForum.com

На фарове


goltak

Recommended Posts

Някой знае ли докога беше задължително да се кара с вкючени светлини, че ми омръзна да все да не забравям да ги включвам, няма смисъл в това хубаво време.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply
Някой знае ли докога беше задължително да се кара с вкючени светлини, че ми омръзна да все да не забравям да ги включвам, няма смисъл в това хубаво време.

 

На мен пък ми е по-удобно с включени фарове особено когато паркирам а и дори в хубав слънчев ден предпочитам и останалите да карат с фарове - по-лесно ги виждам в огледалото и като вземат да правят нещо веднага ми прави впечатление, докато особено разни тъмно сиви и черни коли на моменти съм се усещал че не ги забелязвам

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми е по-удобно с включени фарове особено когато паркирам а и дори в хубав слънчев ден предпочитам и останалите да карат с фарове - по-лесно ги виждам в огледалото и като вземат да правят нещо веднага ми прави впечатление, докато особено разни тъмно сиви и черни коли на моменти съм се усещал че не ги забелязвам

В по-мрачно време и аз предпочитам вклюените фарове, но през лятото, когато слънцето пече яко и заслепява постоянно, много се нервя на коли с включени фарове, особено на "гъзарчета" с голфове и астри, за които имам чувство, че са ги пуснали нарочна, за да им се видят сложените ксенони или по-често крушки от 10 лева от руския пазар, отделно ми е правило впечатление, че някои дори карат на дълги.

Link to comment
Share on other sites

Лятото и на ксеноните да е пуснал дълги не заслепява толкова колкото на тъмно, но не е и като да не дразни изобщо.

 

Но е факт че на няколко пъти съм се спирал части от секундата преди да засеча на някой пътя защото не съм го бил видял кога се е приближил и все тъмносиви или черни коли са били.

Link to comment
Share on other sites

докато особено разни тъмно сиви и черни коли на моменти съм се усещал че не ги забелязвам

Ей за това предпочитам да си карам още на фарове, поне докато не дойде лятото. :cry На няколко пъти ми се е случвало да не ме видят и за това все съм нащрек. Последния път една полицейска за малко да ме забърше на "ивицата газа". Изчакаха колата пред мен (на около 5-10 метра пред мен) да мине преди да потеглят, но мен май не ме видяха и направо си тръгнаха. Добре ,че другата лента беше свободна да мога да кривна. :)

Link to comment
Share on other sites

В по-мрачно време и аз предпочитам вклюените фарове, но през лятото, когато слънцето пече яко и заслепява постоянно, много се нервя на коли с включени фарове, особено на "гъзарчета" с голфове и астри, за които имам чувство, че са ги пуснали нарочна, за да им се видят сложените ксенони или по-често крушки от 10 лева от руския пазар, отделно ми е правило впечатление, че някои дори карат на дълги.

на някой по-нови Тойоти фаровете винаги са включени, дори нямаш избор да ги изключиш

Link to comment
Share on other sites

на някой по-нови Тойоти фаровете винаги са включени, дори нямаш избор да ги излючиш

Естествено по-новите тойоти имат и 2ри акумулатор , специално за тези фарове .. 80% от колите по пътищата ни , нямат тази екстра :)

Link to comment
Share on other sites

на някой по-нови Тойоти фаровете винаги са включени, дори нямаш избор да ги излючиш

 

Няма такова нещо!

 

Имат автоматичен режим който от сервиза на Тойота ми казаха че могат да ми го нагласят винаги да включва фаровете и още ме мързи да си замъкна задните части дотам че да ми го оправят

Link to comment
Share on other sites

ами точно това казах, че като запалиш колата и фаровете се включват, дори да искаш не могат да се изключат. Или не те разбрах какво си написал

Link to comment
Share on other sites

ами точно това казах, че като запалиш колата и фаровете се включват, дори да искаш не могат да се изключат. Или не те разбрах какво си написал

 

Там е работата че ако държиш могат - има си положение изключено. Не се препирам за всички но няма модел който да съм видял и да го е нямал това... Имаш изключено, габарити, вкл. и авто обикновено. Като авто-то е със сензор и през деня са изключени.

Link to comment
Share on other sites

Pazu стига си говорил глупости.Включените фарове спасяват живот.Аз абсолютно винаги карам на фарове.Лято,зиме,пролет....няма значение.Просто по което и да е време на годината лек автомобил с включени фарове се забелязва от доста далече и всеки един участник в движението(пешеходец колоездач и т.н) те вижда от доста далече и може да прецени дали да се пази от теб(като лятащ гоуфър) :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим за това колко дразнещо е когато някой тъпунгери се изтапанчат с дългите.Пффф малеее идва ми да ги.... Баси тъпанарите,случайно да не си изхабят крушките на къси. А пък дори и през деня дразни адски много.

Link to comment
Share on other sites

може да прецени дали да се пази от теб(като лятащ гоуфър) :lol: .

Мен ме усещат по земетресението от баса :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Тея дето денем не забелязват колите , трябва да им се взимат книжките :bgrin:

 

Правиш ли разлика между "не го забелязвам" и "прави ми по-рано впечатление в огледалото, когато тръгне да прави маневри зад мен"? Защото рядко съм ставал свидетел да видя мигача да мигне над 1-2 преди да почне да ме изпреварва а вниманието ми обикновено е насочено към това какво става отпред а не отзад...

Link to comment
Share on other sites

Тея дето денем не забелязват колите , трябва да им се взимат книжките :bgrin:

Може би пък щеше да е далеч по-добре ако изобщо не даваха книжки на такива като теб. :lol:

Link to comment
Share on other sites

От 2010 всички коли фабрично, задължени по закон трябва да са с фарове, които не могат да се спрат. Вече в няколко държави в европа е така.

Link to comment
Share on other sites

Абе какво се прайте на философи,земете отговорете по темата...А не на кой как му е удобно да кара.

Ами то си е отговорено по-нагоре.

Link to comment
Share on other sites

Дам, вече не е задължително.Който си мисли, че няма смисъл( особ. на извънградско ) да се замисли кога вижда движещите се срещу него сиво-сивкави коли по обяд( дам...сливат се с асфалта ).

 

С пожелания само за безаварийни км.

Link to comment
Share on other sites

Абе какво се прайте на философи,земете отговорете по темата...А не на кой как му е удобно да кара.

а ти преди да пишеш безмислици вземи прочети втория пост

Link to comment
Share on other sites

Определено съм на мнение, че с включени фарове трябва да се кара през цялата година, ако ще и слънце да пече. Автомобилите се забелязват много по-лесно и по-отдалеч.

 

А това, че за постоянно включени фарове ти трябва втори акумулатор що за глупост е?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...