Jump to content
BulForum.com

На фарове


goltak

Recommended Posts

Има ли някаква "джаджа" която могат да ползват полицаите за сравнение на регулирани фарове? Т.Е. като спрат някои с фарове нагласени да осветяват летящите самолети да му спират колата от движение или нещо подобно?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply
По-старият модел на Авенсис (не този новия който сега почват да го продават а този който продаваха миналата година а го има от поне още 2), който аз карам - със сигурност има позиция "автоматични светлини" както и "автоматични чистачки". Не съм сигурен дали най-базовия модел го имаше но със сигурност 2рото ниво на оборудване го има и си е заводско а не съм го поръчвал (първо защото не ми се чакаше и второ защото бих го сметнал за излишна екстра). Само че не е винаги включено а само когато навън е тъмно а през деня ги изключва и аз щях да ходя да пипнат нещо така че да ги включва винаги а не само на тъмно.

 

Ако искаш обади се в сервиза на Тойота да ти потвърдят ако искаш ела да ти демонстрирам :)

 

Или аз не обеснявам както трябва или ... абе май в мен е вината :D Тва че имаш ауто на светлените няма никаква връзка с това дали са ти направени задоско да се включват автоматично при палене на колата. Аутото е със сензор за светлина и като стане тъмно се пускат. Другото за което аз говора е че независимо дали е тъмно или светло на вън Мазда 6 (и другите такива) като запали и се пускат късите автоматично. Единствения начин да ги изгасиш къстите при запалена кола е да пуснеш на габарити. При всички други положения на ключа късите светят независимо от това дали е ден или нощ. А иначе ауто функцията си я има от бая време в доста модели коли от по висок клас ;)

Link to comment
Share on other sites

Или аз не обеснявам както трябва или ... абе май в мен е вината ...

 

Май май :) Защото това с паленето и разликата между автото и другия вид пак не разбрах.

 

Има си ключ който като е врътнат в едно положение може после да забравиш за светлините - то си ги пуска и спира когато прецени и като загасиш колата ги спира, като запалиш ако не е достатъчно светло ги пуска и така. Като го врътна и минавам на "ръчно управление" - постоянно пуснати, габарити, постоянно изключени. Надявам се аз обясних добре. Ето и снимка (не от моята кола но лоста е същия)

 

toyotalights.jpg

Link to comment
Share on other sites

Да, ама като изключим частните случаи (като ги забравиш при изключен двигател примерно) другите зависят от фото сензори => при светло си се изключват.

Link to comment
Share on other sites

Да, ама като изключим частните случаи (като ги забравиш при изключен двигател примерно) другите зависят от фото сензори => при светло си се изключват.

 

Именно ! Случая при Маздата за който обеснявам от 2 страници насам е че дори и на изключено (OFF) и посред бял слънчев ясен ден когато запали колата късите се включват автоматично. Сега дядо мраз дано ме е разбрал :lol:

 

П.П. Ботев сигурно говориш за американските изпълнения на Корола и Ярис щото тука в България това нещо го няма като екстра :)

Link to comment
Share on other sites

П.П. Ботев сигурно говориш за американските изпълнения на Корола и Ярис щото тука в България това нещо го няма като екстра :)

да точно за тях говоря, изобщо всички по-нови тойоти тук го имат това, което може да е и плюс и минус

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...