Jump to content
BulForum.com

Киселото мляко - кое да изберем ?


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Дедо...бял дроб...месо...защо се излагаш?Имал си предвид сигурно т.н. суб продукти ;)

 

Имах предвид че слагат такива неща вътре които иначе не би ги ял но така направено на пяна с добавени вътре подправки и някак става за ядене.

 

Шкембе - опитвал съм няколко пъти - ми не ми харесва. Не харесвам и пържени дробчета въпреки че други хора умират за такива. То и патлаждани не храресвам ако е за въпроса :) ... въпреки че патлаждани наскоро ядох в хепи някакви печени зеленчуци и 2 резанчета патладжани - и не бих казал че бяха лоши, но първо бях ужасно гладен и 2ро някак между другото успях да ги изям

 

DREBNIA, кашкавал елит взимахме от един магазин до нас - малко тото2 е дали ще е хубав или не... накрая ни писна. Млекото мисля го бях опитвал и също не ми беше харесало.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Да ви питам... Тонус и Елена имат ли и ниско маслен вариант, че ми трябва? За Боженци знам, че има, но все още трудно се намира в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Май все още нямат. Що се отнася до хубавите млека - Елена, Кутела, Роса. И Фибела беше хубаво мляко, но напоследък има странен вкус.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

А бе не знам ама от Родопея се захваща най-добре и е много лесно аз лично сам си го правя за 5 минути работа е, аз директно си взимам по 10л. и го правя по следния начин:

преварява се и се оставя да спадне температура към 40 градуса не е нужно да слагате термоментри или такива глупости просто го опитайте и сами преценете температурата може да има няколко градуса отклонение, след това взимате родопеята за закваска ви трябва 1/2 от кофата с кисело мляко, аз лично го слагам в голям буркан и го разбивам с миксера, след това слагам закваската в тенджерата с млякото което казахме че трябва да е към 40 градуса и пак го разбиваме с миксера, разбиването е за 30 секунди работа.Наливате го в буркани и го завивате с одеало и така да стои 4-5 часа, лично аз съм го оставял цяла вечер и нищо му няма след което заминава в хладилника та така.Кара около 3-4 дена максимум след което почва да става кисело и то доста ама аз така или иначе си го омитам и даже става по-хубаво от магазина :)

Link to comment
Share on other sites

Да ви питам... Тонус и Елена имат ли и ниско маслен вариант, че ми трябва? За Боженци знам, че има, но все още трудно се намира в Пловдив.

 

Как да няма елена - "Зелената Елена" - така го знаят - намира се навсякъде из малките магазинчета и също така в Билла (ама не винаги). "Розовата Елена" е 3.2%, зелената е 2%, по-нискомаслени от това няма но те съвсем обезмаслените и без това не са млека ами нишесте...

 

 

TNT, Родопея не съм пробвал но съм го гледал - може да си взема едно за проба и да споделя в сравнение с любимата ми "Елена" как е.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Една приятелка на майка ми работи там където ги пакетират.САмо капачката е различна.Всичко е от един казан.

[offtopic]А иначе един приятел на баща ми има фирма за лагери и ми каза как бъркали шоколада.300 кила сачми около 20 мм след разбъркването съчмите са по 5 мм какво става с другите ?? Ядем шоколади с много желязо :D Малко като историята с кренвиршите... [/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Как да няма елена - "Зелената Елена" - така го знаят - намира се навсякъде из малките магазинчета и също така в Билла (ама не винаги). "Розовата Елена" е 3.2%, зелената е 2%, по-нискомаслени от това няма но те съвсем обезмаслените и без това не са млека ами нишесте...

 

 

TNT, Родопея не съм пробвал но съм го гледал - може да си взема едно за проба и да споделя в сравнение с любимата ми "Елена" как е.

И аз си мислех че имат много нишесте ама направих тест с йод,нали това все пак е реактив за нишесте,та идеята ми е ,че йода не отчете нищо при Елена

Link to comment
Share on other sites

Една приятелка на майка ми работи там където ги пакетират.САмо капачката е различна.Всичко е от един казан.

[offtopic]А иначе един приятел на баща ми има фирма за лагери и ми каза как бъркали шоколада.300 кила сачми около 20 мм след разбъркването съчмите са по 5 мм какво става с другите ?? Ядем шоколади с много желязо :D Малко като историята с кренвиршите... [/offtopic]

 

Да бе и от една шахта изпълзя един крокодил който са изпуснали от зоологическата градина... това са еб**ти и градските легенди... Дали все пак може списък с "всичките" млека и въпросните марки шоколад да не се окаже ограничен до 2-3 само всеки един от тях. ОМК, Данон и Верея са едни от големите компании и вкуса на млякото им може и да е сходен защото не е кисело мляко изобщо но вземи си една кофичка от прехвалентата Верея и една кофичка "розова елена" и после ми кажи че на вкус са еднакви, става ли?

Link to comment
Share on other sites

Една приятелка на майка ми работи там където ги пакетират.САмо капачката е различна.Всичко е от един казан.

[offtopic]А иначе един приятел на баща ми има фирма за лагери и ми каза как бъркали шоколада.300 кила сачми около 20 мм след разбъркването съчмите са по 5 мм какво става с другите ?? Ядем шоколади с много желязо :D Малко като историята с кренвиршите... [/offtopic]

 

 

Желязо + Шоколад :confused Нещо не схванах

Link to comment
Share on other sites

Ханско, Фибела (преди беше гадно, но сега са го пооправили) и Сердика са що годе хубави. Ест. има и по-хубави изброени по-горе.

Link to comment
Share on other sites

Желязо + Шоколад :confused Нещо не схванах
Ти не знаеш ли? Лагерите се правят с ЖЕЛЕЗНИ ефервесцентни сачми.
Link to comment
Share on other sites

Не съм казал че Берея и Елена са еднакви.А това с градските легенди половината е вярно каквото и да мислиш.В кренвирша има ли месо ? Това никой не зне.

Link to comment
Share on other sites

DREBNIA, кашкавал елит взимахме от един магазин до нас - малко тото2 е дали ще е хубав или не... накрая ни писна. Млекото мисля го бях опитвал и също не ми беше харесало.

Еми незнам при мене и сиренето което карат и кашкаала са много вкусни. Има разлика и в млеката, взимай Утро, а не това което пише Елит на него ;)

Link to comment
Share on other sites

А толкова е елементарно веднъж в седмицата да си подквасвате, а после цяла седмица да ядете вкусно и най-важното ИСТИНСКО кисело мляко.

Link to comment
Share on other sites

А толкова е елементарно веднъж в седмицата да си подквасвате, а после цяла седмица да ядете вкусно и най-важното ИСТИНСКО кисело мляко.

 

А да... а да ида до някое село та собственоръчно да си издоя кравата че да е още по-автентично? :)

Link to comment
Share on other sites

А да... а да ида до някое село та собственоръчно да си издоя кравата че да е още по-автентично? :)

+ че идва прекалено мазно, въпреки че взимаме от време на време от тия дет продават от близките села, но него го предпочитам прясно.

Link to comment
Share on other sites

А да... а да ида до някое село та собственоръчно да си издоя кравата че да е още по-автентично? :)
Ами всяка седмица 8-10 литра прясно издоено ми го носят почти до нас. Докато бях на море хапнах купешко от на жената :sick
Link to comment
Share on other sites

Ами всяка седмица 8-10 литра прясно издоено ми го носят почти до нас. Докато бях на море хапнах купешко от на жената :sick

 

Хем е така хем не искам да се занимавам с излишни неща и не мога всичко сам да си го правя...

Link to comment
Share on other sites

Абе то има някакви тънкости за домашното кисело мляко.Не ги знам какви са,но всеки път на баба млякото е различно,но е и бая кисело :(

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]А иначе един приятел на баща ми има фирма за лагери и ми каза как бъркали шоколада.300 кила сачми около 20 мм след разбъркването съчмите са по 5 мм какво става с другите ?? Ядем шоколади с много желязо :D Малко като историята с кренвиршите... [/offtopic]

 

Хайде да не ни говориш ТОТАЛНИ простотии ако обичаш! Тоя приятел на баща ти е дебил, може да му го кажеш смело в очите. Много си малък да ти показвам и обяснявам какво представляват коншовете и как се бърка сместа вътре. Нищо няма да вденеш. Просто като ти каже някой, че някой друг е казал на някого нещо някъде не му вярвай веднага.

Link to comment
Share on other sites

Не, просто накрая един Мармот заварява станиола :D

 

____________________________

 

Нещо Елена-та 2% много са го скапали.Снощи исках айрян да си направя, то стана едно голямо нищо.

Link to comment
Share on other sites

Нещо Елена-та 2% много са го скапали.Снощи исках айрян да си направя, то стана едно голямо нищо.

 

От любопитство защо взимаш 2% а не 3%? Разликата в калориите е минимална но едното е "скопено"...

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
От любопитство защо взимаш 2% а не 3%? Разликата в калориите е минимална но едното е "скопено"...

 

Не знам дали 2% е скопено, или на 3% е добевено нещо допълнително като нишесте...по-скоро второто.

Винаги предпочитам по-ниския процент, а разни на баба, на дядо, на стринка, не мога да ги понасям - единственото по което приличат на кис. мляко е цвета.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...