Jump to content
BulForum.com

Киселото мляко - кое да изберем ?


Recommended Posts

По-здравословно е. И не е ли 3,6%, което идва почти двойно? Иначе Боженци нискомасленото ми е по-вкусно от това с 3,6.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

http://www.mzh.government.bg/Articles/359/...86014062500.pdf

 

Към 2008 г. Националната млечна квота на България е в размер на 979 000 тона

краве мляко, от които 889 000 тона за доставки към млекопреработвателните

предприятия и 90 000 тона за директни продажби. Референтната масленост за страната

е 3,91% (или 39,1 г/кг мляко).

 

Не знам какво е добавено но от кравата излиза около 4% масленост според официалните документи. Та как като се вкисне ще падне наполовина не ми е ясно...

 

Румба, нишесте имат повечето млека на данон, верея и нам си кои още - тях и аз не мога да ги трая отделно че това не е КИСЕЛО мляко защото аз нищо кисело не усещам при тях. Ако ми се налага да си правя айрян с такова мляко блъскам доста лимонов сок за да заприлича на айрян а не на разредено прясно мляко.

Link to comment
Share on other sites

Това "Боженци" ми е на вкус като онова едно време със станиолните капачки, в стъклените бурканчета.

 

А иначе 2% от всички други млека освен "Боженци" като са по-висок процен за мен имат вкус на лой!

 

__________________

 

Данаил Николаев е улицата.На тротоара от страната на тепето има магазинче със щанд за плодове и зеленчуци - почти срещу ония за компютрите ЕМКО ли са какви бяха забравил съм ги "синьото офисче на ъгъла" дето са.

Link to comment
Share on other sites

Това "Боженци" ми е на вкус като онова едно време със станиолните капачки, в стъклените бурканчета.

 

А иначе 2% от всички други млека освен "Боженци" като са по-висок процен за мен имат вкус на лой!

 

Къде го намираш това Боженци бе комшу?

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали 2% е скопено, или на 3% е добевено нещо допълнително като нишесте...по-скоро второто.

И смяташ, че нишестето ще му вдигне маслеността? :blink:

 

От любопитство защо взимаш 2% а не 3%? Разликата в калориите е минимална но едното е "скопено"...
Разликата никак не е минимална, това си е сериозен процент мазнина. Така или иначе количеството въглехидрат е едно и също, ако се направи лек компромис с вкуса, няма да е фатално и не е лошо. Но зависи какво търсиш и какво целиш.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...